Abdullah Gül Haberleri Ve Son Dakika Abdullah Gül Haberleri

Abdullah Gül Haberleri Ve Son Dakika Abdullah Gül Haberleri

Abdullah Gül, Ahmet Hamdi Gül ve Adeviye Hanım'ın oğlu olarak 29 Ekim 1950’de Kayseri’de dünyaya geldi.

Abdullah Gül, Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Abdullah Gül, Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi.

Abdullah Gül, 1983 - 1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda (IDB) iktisat uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Uluslararası İktisat dalında Doçent oldu.

Abdullah Gül, gençlik yıllarından itibaren politikan ın içinde yer aldı. Aktif politikayla ilk sıcak teması, Necmettin Erbakan' nın henüz MNP kurulmadan başlattığı "Bağımsızlar Hareketi" döneminde başlamıştı. 1975 seçimlerinde, şuanki Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kayseri'den MSP Senatör adayı olduğunda seçim kampanyasındaki kadroda yer alıyordu.

Abdullah Gül, 1991 yılında yapılan erken seçimle Refah Partisi’nin Kayseri Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi. 1991 - 1995 tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.

Abdullah Gül, 1993 yılında Refah Partisi’nin "Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine seçildi. Bu süre içinde Avrupa ve Amerika’daki birçok kuruluşlarda yaptığı konuşmalarla parti görüşünü anlattı.

Abdullah Gül, 1995’de yapılan genel seçimlerde, ikinci kez Refah Partisi Kayseri Milletvekili seçildi. 1995 - 2001 yılları arasında "Dışişleri Komisyonu Üyeliği" görevini yürüttü. 54. Hükümette, Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden üçüncü kez milletvekili seçilerek Meclise girdi.

Abdullah Gül, 14 Mayıs 2000 tarihinde yapılan Fazilet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Adayı oldu. Genel Başkanlık yarışını az bir oy farkıyla kaybetmiş olmasına rağmen, kongrede elde ettiği netice tüm siyasi çevrelerce büyük bir başarı olarak değerlendirildi.

Fazilet Partisinin kapatılmasıyla birlikte, "Yenilikçi Hareket"'e önderlik etti. Başlangıcından itibaren halkın büyük bir teveccüh gösterdiği "Yenilikçi Hareket", Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adıyla Türk siyasi hayatındaki yerini aldı.

Abdullah Gül, AK Partinin Kurucular Kurulu üyesi olarak partileşme sürecindeki etkin rolünü sürdürdü, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Abdullah Gül, 1992 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi oldu ve Konseyin Kültür, Tüzük, Siyasi ve Ekonomik Kalkınma Komitelerinde çalıştı. 2001 yılına kadar yürüttüğü Avrupa Konseyindeki çalışmalarından dolayı kendisine "Pro merito" madalyası ve Konseyin sürekli "Onursal Üyesi" ünvanı verildi.

Abdullah Gül, 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak tekrar seçildi.

16 Kasım 2002 tarihinde Başbakan olarak 58. Hükümeti kurmak ile görevlendirildi.

14 Mart 2003 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında kurulan yeni kabinede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı.

Abdullah Gül, 24 Nisan 2007tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Gül, 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan birinci tur seçiminin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal edilmesi sonucunda seçilememiş, 20 Ağustos 2007 ve 24 Ağustos 2007 tarihlerinde yapılan seçimlerde yeterli oya ulaşamadığı için cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde edememiştir. 28 Ağustos 2007 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turu sonucunda 339 oy alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olmuştur.

Abdullah Gül, Evli ve 3 çocuk babası olan Gül ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Aldığı Ödül ve madalyalar;

Suudi Arabistan: Abdulaziz el Suud Nişanı
Katar: Bağımsızlık Kolyesi
Portekiz: Prens Henry Nişanı
İtalya: İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
Kuveyt: Büyük Mübarek Nişanı
Birleşik Krallık: 2010 Chatham House Ödülü
Kamerun: Ulusal Dekorasyon
Pakistan: Nişan-ı Pakistan
Macaristan: Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
Hollanda: Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı
Kazakistan: Altın Kartal Nişanı
İsveç: Serafim Kraliyet Nişanı
Türkmenistan: Cumhurbaşkanı Yıldızı

Abdullah Gül Haberleri

İYİ Parti lideri Meral Akşener: Abdullah Gül'ün adaylığını Kemal Kılıçdaroğlu bana söyledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı Seçimi dönemiyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül'ün aday olması konusunu kendisine söylediğini ifade eden Akşener, "Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı adayı yapmadığım için kıyma makinesinden geçirildim" dedi.

Haber 18-09-23 18:23

'Abdullah Gül parti kuruyor' iddiaları sonrası öyle bir yorum yaptı ki izleyenler de şaşırdı! 'Onun oturduğu ev ve Cem Uzan...'

AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve 11. cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Abdullah Gül'ün ismi siyaset kulislerinde yeniden konuşulmaya başlandı. AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan bazı isimlerin parti kuracağı bu partinin başına da Abdullah Gül'ün geçeceği iddia edildi. Gazeteci Fatih Altaylı'nın bu konudaki yorumu çok konuşulacak cinsten...

Haber 05-09-23 13:58

11'inci Cumhurbaşkanı Gül'den gençlere: İhtiraslı değil, iddialı olun

Türkiye Cumhuriyeti'nin 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de adını taşıyan üniversitenin mezuniyet törenine katıldı. Mezun öğrencilere tavsiyelerde bulunan Gül, "Size hiçbir zaman ihtiraslı olun demem. İhtiraslı olmak hiçbir zaman iyi bir şey değildir. Bu bencilliktir. Ama mutlaka iddialı olun ve çok çalışarak hedeflerinize ulaşın" dedi.

Haber 26-07-23 22:45

Abdullah Gül'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kutlama

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, 28 Mayıs'taki seçim sonuçları dolayısıyla tebrik etti.

Haber 29-05-23 19:31

Karamollaoğlu’ndan gündem olacak Kılıçdaroğlu sözleri: ‘Tahmin etmiyordum…’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu yorumu dikkatlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu’nun adaylık sürecinde yaptığı çalışmalar için ‘tahmin etmiyordum’ ifadelerini kullanan Karamollaoğlu “Bugün Abdullah Gül Bey ile de görüşmüşler çok isabetli olmuş. Onun için ben sayın Kılıçdaroğlu’nun performansını takdir ediyorum” dedi.

Haber 01-04-23 09:47

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'tan çok konuşulacak İmamoğlu tepkisi! Çok sert sözler: Yargı adına utanç verici ve umut kırıcı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hapis ve siyasi yasak kararı sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AK Partili Bülent Arınç'tan gelen tepkiler dikkat çekti. Gül, söz konusu karar için "Büyük bir haksızlıktır" ifadelerini kullanırken, Arınç ise kararın siyasi sonuçlarıyla ilgili 2019'da yaşananları hatırlatarak partisine uyarılarda bulundu. Arınç yaptığı açıklamada "Türk yargısı adına utanç verici ve umut kırıcıdır" dedi.

Haber 15-12-22 08:20

Abdullah Gül'den 'başörtüsü' gündemiyle ilgili dikkat çeken yorum! 'Olağanüstü bir gelişmedir' diyerek destek verdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' çıkışıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamayı takdirle karşıladığını ve desteklediğini belirten Gül, "Türkiye adına çok memnun olunacak olağanüstü bir gelişmedir. Böyle bir dönüşüme öncülük ettiği için de Kemal Beyi tebrik etmek gerekir." diye konuştu.

Haber 06-10-22 11:47

Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan'a rakip mi olacak? AK Parti'den çok sert sözler: 'Abdullah Gül ve eşine karşıydı...'

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismi yeniden gündem oldu! Kulislerde Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur ittifakını değil Millet ittifakını destekleyeceği konuşulurken AK Parti'den sert bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakan olduğu dönemde Abdullah Gül'ü aday olarak göstermiş ve Gül, Çankaya'ya çıkmıştı. İşte gündem olan o sözler...

Haber 27-09-22 13:39

SON DAKİKA | Adaylık 'diyaloğu' iddiası gündem yaratmıştı! Abdullah Gül cephesinden açıklama geldi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım sürerken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aday olabileceği iddiaları kulisleri hareketlendirdi. Gazeteci Şaban Sevinç'in Gül ile CHP bir vekilin arasında geçtiğini iddia ettiği konuşmayı paylaşması gündem yarattı. Söz konusu iddialarla ilgili Gül cephesinden ise günler sonra bir açıklama geldi.

Haber 06-09-22 13:49

İsmi altılı masanın olası adayları arasında geçiyordu! Karamollaoğlu yeşil ışık yaktı: 'Abdullah Gül'ün adaylığını garipsemem'

Cumhurbaşkanı adayını açıklaması beklenen 6'lı masanın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ismi bu kapsamda zaman zaman gündeme gelen eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili ses getirecek mesajlar verdi. Gül ile ilgili geçen seçimlerde bulunduğu teklifi açıklayan Karamollaoğlu, önümüzdeki seçimlerde Gül'ün aday olabileceğine yönelik mesajlar da verdi. Karamollaoğlu'nun bu çıkışının masanın diğer ittifakları tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu...

Haber 03-09-22 09:40

Siyasi kulisleri hareketlendiren 'Abdullah Gül' iddiası! Kemal Bey aday olursa kazanma şansı yok

Türkiye'nin gündemindeki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'ne 1 yıldan az bir süre kaldı. Cumhur İttifakı'nın adayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iken, Millet İttifakı'nın adayı henüz açıklanmadı. Öte yandan muhalefet partilerinin 6'lı masa toplantıları ise devam ediyor. Tüm bunlar olurken siyaset kulislerini hareketlendirecek yeni bir iddia ortaya atıldı. CHP'li bir milletvekilinin, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştüğü öne sürüldü. İşte görüşmedeki çarpıcı detayları...

Haber 30-08-22 00:26

SON DAKİKA | Abdullah Gül'den '30 Ağustos' açıklaması: Hakkımdaki insafsız bir yalana cevabımdır

Son dakika haberi: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hakkında çıkan 'her milli bayramda hastalanıyor' iddialarına yanıt verdi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Gül, "Hakkımdaki insafsız bir yalana cevabımdır" diyerek bütün milli bayramlara katıldığını söyledi.

Haber 29-08-22 13:29

Son dakika: Abdullah Gül iddiası gündem yarattı! Tarih bile belli, adaylık sinyali...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 6'lı masanın kimi aday göstereceği henüz netleşmezken, Mansur Yavaş iddiası yeniden gündeme gelmişti. İYİ Parti ve Zafer Partisi'nden Yavaş'ın olası adaylığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar gelirken, kulisleri ise bu kez Abdullah Gül ismi hareketlendirdi. 30 Ağustos tarihinde Gül'ün bir açıklama yapacağı ve adaylık sinyali vereceği iddia edildi.

Haber 23-08-22 08:37

Bülent Arınç'tan Erdoğan'lı Gül'lü paylaşım! Fotoğraf karesi dikkat çekti

Eskİ TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın AK Parti'nin 21'nci kuruluş yıl dönümü için yayınladığı mesajdaki fotoğraf karesi dikkat çekti. Arınç paylaştığı mesajında "21 yıl önce bugün Türk siyasetine sağlam bir temel attık. Bugün ihtiyacımız olan ve yüzümüzü dönmemiz gereken değerler bütünü de bu temelde mevcuttur. " ifadelerini kullandı.

Haber 14-08-22 14:55

Kulisleri sallayan iddia sonrası ilk açıklama geldi! 'Ne Mansur Yavaş ne Kılıçdaroğlu eski AK Partili bakan aday olacak'

Türkiye, seçim iklimine girerken Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı da büyük merak konusu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dün akşam bir organizasyonda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu davet ederken 'Sayın Cumhurbaşkanım' diyerek hitap etmişti. Bu durum Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddialarını güçlendirirken kulislerde konuşulan sürpriz iddia dikkat çekti.

Haber 10-08-22 10:36

Son dakika: Abdullah Gül’den bomba açıklamalar! ‘Erdoğan’ın yerinde olsam...'

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yüksek enflasyon ve ekonomideki gelişmelerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunurken Gül, ‘Erdoğan’ın yerinde siz olsanız ne yapardınız?’ sorusuna da yanıt verdi. Gül açıklamasında “Erdoğan’ın yerinde olsam herkesin ‘helal olsun’ diyeceği bir ekip kurardım" ifadelerini kullanırken enflasyonun bu kadar hafife alınmasına da hayret ettiğini söyledi. İşte Abdullah Gül’ün yaptığı son dakika açıklamalarının detayları…

Haber 02-08-22 09:30

Abdullah Gül, 'Bazı alarm zilleri çalıyor' diyerek duyurdu: Hiç iç açıcı bir durum yok

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de katıldığı bir törende dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bazı alarm zillerinin çaldığını belirten Gül, "İşte üniversiteye giriş imtihanının neticeleri açıklandı. Eğitimciler analiz ediyorlar, baktığımızda hiç iç açıcı bir durum yok. Ortalamaya baktığımızda durumun çok iyi olmadığını eğitimciler ciddi ciddi yazmaya başladılar" dedi.

Haber 21-07-22 06:38

DEVA'da ikinci cumhurbaşkanı adayı da belli oldu! Kulisleri hareketlendiren iddia...

2023'te yapılacak genel seçimlere kendi adı ve logosuyla gitme kararı alan DEVA Partisi, 6'lı muhalefet masasının ortak adayını destekleyeceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kulisleri hareketlendiren yeni bir iddia ortaya atıldı. Ali Babacan'ın doğal aday olduğu DEVA'da ikinci cumhurbaşkanı adayının da belli olduğu belirtildi.

Haber 23-05-22 07:16

Dikkat çeken görüşme! Kılıçdaroğlu, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü aradı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle eski cumhurbaşkanları Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül ile birlikte bazı parti genel başkanlarını aradı.

Haber 03-05-22 16:06

Mehmet Metiner, Abdullah Gül'e canlı yayında rest çekti: Yüreği yetiyorsa aday olsun

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi Ankara kulislerinde yeniden konuşulmaya başlarken, AK Partili Mehmet Metiner'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Abdullah Gül'ün son yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştiren Metiner, "Yüreği yetiyorsa kendisi aday olsun!" diye seslendi.

Haber 29-04-22 10:19

Son dakika: Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den 'Gezi Parkı' davası yorumu! 'Utanç verici...'

Son dakika haberi: Karara bağlanan 'Gezi Davası'nın yankıları sürüyor. Davadaki 17 sanık arasında yer alan Osman Kavala'ya müebbet hapis cezası verilmişti. 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül davada çıkan kararı "utanç verici" bulduğunu dile getirdi.

Haber 26-04-22 15:50

Abdullah Gül için 'anket ' iddiası ortalığı karıştırdı! Açıklama geldi

Adaylık tartışmalarının sürdüğü muhalefet cephesiyle ilgili Abdullah Gül iddiası yeniden gündem oldu. 2018 yılında cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili ismi geçen Abdullah Gül için KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır tarafından anket yapıldığı ve 4 lidere gönderdiği iddia edildi.

Haber 19-04-22 09:05

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül ile telefonda görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede; 11’inci Cumhurbaşkanı Gül, Kovid-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Haber 07-02-22 15:03

Abdullah Gül'ün sağlık durumu nasıl? Ameliyat sonrası açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ameliyat olduğu açıklandı. İki hafta önce gerçekleşen operasyonla ilgili bilgilendirme kamuoyuyla paylaşıldı. 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün belinden yaşadığı bir rahatsızlık nedeniyle ameliyat olduğu açıklandı. Peki Abdullah Gül'ün sağlık durumu nasıl? İşte tüm detaylar...

Haber 21-01-22 08:50

Ali Babacan'dan Abdullah Gül açıklaması

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, "11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partileriyle ilişkisi var" iddiasıyla ilgili olarak "Partimizle ilişkisi yok. Partimiz kurulurken sadece yeni bir partinin ülke için iyi olacağını ifade etti bizlere. Onun dışında partimizle ilgisi yok" dedi. Ekonomiyle ilgili de açıklama yapan Babacan, "Türkiye varlık içinde yokluk yaşıyor. Biz ülkeyi bir ayda toparlarız" diye konuştu.

Haber 20-01-22 14:50

Son dakika: CHP Tanju Özcan'ı uyarmıştı! Tanju Özcan da CHP'yi uyardı

Son dakika haberine göre partisinden uyarı cezası alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’ye Cumhurbaşkanı adayı uyarısında bulundu. Özcan, "“Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adaylarla seçime girmeyin. Girerseniz de ‘bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim?’ demeyin” ifadelerini kullandı.

Haber 03-01-22 21:09

Muharrem İnce: Millet İttifakı'nın Abdullah Gül üzerinde anlaşacaklarını duyuyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce katıldığı canlı yayında asgari ücretin 5 bin lira olması ve vergilerden muaf tutulması gerektiğini söyledi. İnce ayrıca Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusunda da, "Abdullah Gül üzerinde anlaşacaklarını duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 02-12-21 21:18

Abdullah Gül'le ilgili Fehmi Koru'dan flaş iddia: Aday çıkarsa AK Parti'yi zora sokacak

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'yla yaptığı görüşmeler kulisleri hareketlendirdi. Abdullah Gül'ün olası adaylığı yine konuşulmaya başlanırken, gazeteci Fehmi Koru flaş bir iddia ortaya attı.

Haber 01-12-21 14:37

Abdullah Gül ile Temel Karamollaoğlu görüştü! Ankara kulisleri hareketlendi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldiği belirtildi.

Haber 30-11-21 08:36

Erdoğan'ın sözleriyle ilgili Abdullah Gül'den dikkat çeken açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Talimatı verdim, '10 Büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini halledeceksiniz' dedim" sözleriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 25-10-21 09:01

Vatandaşın 'Erdoğan' tepkisine Babacan'dan Abdullah Gül'lü savunma

Mersin’de partisinin il kongresine katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kongrenin ardından çıktığı esnaf gezisinde bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Babacan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanlış yaptığını belirten vatandaş, “Binde 1 bile oy alamayacaksınız. 2023’ün galibi Tayyip Erdoğan, boşuna zorlanma“ dedi.

Haber 15-10-21 18:40

Fehmi Koru'nun Abdullah Gül çıkışına Ahmet Hakan'dan yanıt!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olası Millet İttifakı adaylığı için "Bence düşünülecek bir isim" diyen gazeteci Fehmi Koru'ya Ahmet Hakan'dan yanıt geldi. Hakan, böyle bir durumun mümkün olmadığını savundu.

Haber 10-09-21 08:53

Abdullah Gül, Erdoğan'ın yerine Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olur mu? İddialar gündem yarattı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı olabileceği iddiaları gündem yarattı. Gazeteci Fatih Altaylı, kulisleri hareketlendiren söz konusu iddiayı canlı yayında Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'na sordu.

Haber 24-08-21 14:37

1000 hakim ve savcı alımı ne zaman yapılacak? 2021 hakim ve savcı alımı başvuru tarihi ile ilgili açıklama!

"Hakim ve savcı alımları ne zaman?" sorusu merak ediliyordu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, katılmış olduğu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet törende çok merak edilen konuyla ilgili açıklama yaptı. 1000 hakim ve savcı alımı yapılacağını duyuran Abdullah Gül, alım tarihini de duyurdu. Peki 1000 hakim ve savcı alımı ne zaman yapılacak? İşte 2021 hakim ve savcı alımı başvuru tarihi...

Haber 07-07-21 11:28

Abdulkadir Selvi'nin sözlerine Davutoğlu'ndan yanıt

Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın kendisini aradığını belirterek, "Cumhurbaşkanı için Babacan ve Davutoğlu konusu kırgınlık ve kızgınlık boyutunu aşmış. Daha çok, ikisini küresel sistem içinde bir ihanet projesinin parçası olarak görüyor." ifadelerini kullanmıştı. Davutoğlu bu sözler için Erdoğan'a seslenerek, "Allah’ın şahit olduklarını kulların da bilmesi için, istediğin kanalda her şeyi konuşmaya hazırım, hodri meydan." dedi.

Haber 14-05-21 23:38

AK Parti'li Turan'dan Babacan'a: İhaneti siyasi tarihe kara bir leke olarak geçti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ali Babacan'ın Abdullah Gül açıklamasıyla ilgili, "Erdoğan için imza veriyorsunuz ama başka bir ismin adaylığı için çalışıyorsunuz. Bu ne siyasi ahlaka ne vicdana ne de insanlığa sığar. Bu, ikiyüzlülüktür, karaktersizliktir." dedi.

Haber 13-05-21 19:17

Babacan'ın açıklaması tartışmalara yol açtı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Ali Babacan'ın AK Parti milletvekiliyken muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak Abdullah Gül'ü çıkarma çalışmasının içinde yer almasına ilk yorum geldi.

Haber 13-05-21 10:13

2023 seçimleri için flaş iddia: Şimdiden bayram edebilirler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül için "Aday olsaydı kazanıyordu" sözleri gündem yarattı. Babacan'ın açıklamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan gazeteci Ahmet Hakan, 2023 seçimleri içinse çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.

Haber 11-05-21 08:52

CHP Sözcüsü Öztrak'tan Babacan'ın sözleriyle ilgili açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "DEVA Partisi'nin genel başkanının görüşleri hakkında bizim bir şey söylememiz doğru olmaz. Elbette seçime yönelik ittifaklar oluşurken tüm bu konular görüşülür." dedi.

Haber 10-05-21 17:10

Ali Babacan'ın 'Abdullah Gül' açıklaması gündem yarattı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan çok konuşulacak Abdullah Gül açıklaması geldi. Babacan'ın 2018 yılındaki görüşmeyle ilgili yaptığı açıklama sosyal medyada gündem oldu.

Haber 10-05-21 10:38

Abdullah Gül'den HDP'ye kapatma davası açılmasıyla ilgili açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP'ye kapatma davası açılmasıyla ilgili konuştu. Gül, "Aynı hataları yapmanın bu güzel ülkeye büyük zararlar vereceği kanaatindeyim" dedi.

Haber 18-03-21 17:58

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Abdullah Gül'ün partimize açık desteği oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, partisinin kuruluş aşamasında fikri katkıları olduğunu ve açık destek verdiğini söyledi. Parti kurulduktan sonra Abdullah Gül'le iki kez görüştüğünü ifade eden Babacan, Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı için bugünden bir şey söylemenin doğru olmayacağını, seçim kararı alındığı zaman bu konuların konuşulması gerektiğini belirtti.

Haber 15-03-21 12:23

Optirmar ocak ayı seçim anketi yayınlandı! Erdoğan açık ara önde, Demirtaş ve Babacan dikkat çekiyor

Optimar'ın ocak ayı seçim anketindeki sonuçları yayınlandı. Türkiye'nin en büyük sorunu olarak ekonominin gösterildiği anket sonuçlarında Babacan'ın aldığı oy dikkat çekerken, Demirtaş 'en beğenilen siyasetçi' olarak ikinci sırada yer aldı. Sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tüm olası adaylara karşı önde bulunurken, en yakın rakip olarak İmamoğlu gösterildi.

Haber 26-01-21 08:44

Abdullah Gül'ün başbakanlığı dönemindeki danışmanı FETÖ'den beraat etti

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Ayşe Yılmaz ile birlikte 5 kişi, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Haber 12-11-20 14:45

Mesut Yılmaz'ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Abdullah Gül yan yana geldi

Uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşen eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın cenaze töreninde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abdullah Gül'ün ayaküstü sohbet etmesi dikkat çekti.

Haber 01-11-20 15:11

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruması kaza yaptı! Çarptığı yaya hayatını kaybetti

Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruma polisinin kullandığı otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya çarptı. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan vatandaş hayatını kaybetti.

Haber 18-10-20 09:49

Abdullah Gül'den Ermenistan-Azerbaycan açıklaması

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmaya ilişkin "Devlet hayatım boyunca Kafkasların istikrar ve huzura kavuşması için gayret göstermiş bir kişi olarak Ermenistan’ın tutumundan derin teessür duyuyor ve Azerbaycan’a yönelik gerçekleştirdiği son saldırıları kınıyorum." dedi.

Haber 28-09-20 17:08

CHP’den istifa etmeyeceğini açıklayan Muharrem İnce, Abdullah Gül’e başarılar diledi

Memleket Hareketi'ni Sivas’tan başlatan Muharrem İnce çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP’den istifa etmeyeceğini açıklayan İnce, bir soru üzerine Abdullah Gül’e başarılar diledi. Sivas’ta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sayı açıklamasına atıfta bulunarak, sadece temsili bir heyetle Sivas’a geldiklerini belirtip, “Biz bugün buraya tam kadro gelmedik. Temsil edilen bir heyetle geldik. Memleket hareketinin sadece küçük bir heyeti ile geldik" dedi.

Haber 04-09-20 15:06

CHP'li Özel: Abdullah Gül'ün, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olması mümkün değildir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Abdullah Gül'ün, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olması mümkün değildir." dedi. Özel Muharrem İnce'nin ihraç edileceği iddialarıyla ilgili de, "Genel Başkanımızın, Sayın Muharrem İnce'nin ihraç edilmesi gibi bir düşüncesi, talebi, böyle bir şeyi akıllarından geçirmeleri dahi söz konusu değil. Bu konuyu, birileri kasıtlı olarak köpürtmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Haber 02-09-20 17:43