Ağız Kanseri Haberleri

Uzmanlar uyarıyor: Severek içilen sıcak çorba kanser riskinizi artırıyor

Çorba her mevsim tüketilen yiyeceklerden olsa da özellikle soğuk kış aylarında sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunuyor. Grip ve soğuk algınlığı için sık sık tercih edilen çorbalar iyileşme hızını artırıyor. Ancak uzmanlar içilen sıcak çorbaların kanser riskini artırabileceğini belirterek uyarıyor.

Haber 17-12-22 11:44

Faydalı sanılıyor ama kansere davetiye çıkartıyor! En tehlikeli yiyeceklerden...

Kansere neden olan çok çeşitli etkenler bulunuyor. Sağlıksız beslenmenin de başta kanser olmak üzere birçok hastalığa zemin oluşturduğu biliniyor. Üstelik sadece sağlıksız olarak bildiğimiz işlenmiş gıdalar değil faydalı sandığımız besinlerin içerisinde de kanserojen maddeler bulunuyor. Uzmanlar milyonlarca kişinin tükettiği o gıdayı Grup 1 kanserojen olarak değerlendirdi.

Haber 11-12-22 09:14

Dilinizde bu durumu yaşıyorsanız doktora koşun! Kanserin az bilinen belirtisi

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında bulunuyor. Sağlığı büyük oranda riske atan kanserin hayati sonuçlarını önlemek için erken teşhis etmek önem taşıyor. Tehlikeli kanser türleri arasında bulunan ağız kanserinin bilinmeyen belirtileri bulunuyor. Sıklıkla yaşadığımız bazı rahatsızlıklar ağız kanseri belirtisi olabilir.

Haber 05-12-22 10:55

Kanser belirtisi olabilir! Dilinizde değişim görüyorsanız hemen doktora koşun

Ortaya çıkan hastalıkları erkenden teşhis etmek ve doğru tedaviye başlamak hayati önem taşıyor. Ciddi hastalıkların bazıları hiç belirti vermeden sinsice ilerlese de bazıları vücudun görünmeyen yerlerinde uyarıcı işaretler verebiliyor. Dilde meydana gelen koku, doku, renk değişimleri birçok hastalığın belirtisi olarak görülüyor.

Haber 20-10-22 08:45

Ağız Kanseri

Ağız Kanseri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ağız Kanseri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Nasıl olduğunu göstermek için korkunç gerçeği gözler önüne serdi

Sigaranın sağlığa zararları su götürmez bir gerçek. Sigara ve sigaradan kaynaklı hastalıklar yüzünden dünyada her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Sigaranın vücuda ve iç organlada yarattığı tahribat gözle görülebilir değildir. Ancak cilde, dişlere ve ellere bıraktığı zarar üzeri örtülebilecek gibi değildir.

Haber 10-03-22 09:04

Sadece dumanında 4 binden fazla kimyasal var! Bir korkunç gerçek daha ortaya çıktı

Sigara içenlerin kansere yakalanma riskinin çok daha fazla olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlandı. Günde bir paket sigara içen bir kişinin, ağız kanserine yakalanma riski içmeyenlere oranla 9 kat daha fazla! Bu oran alkol de alınınca yüzde 15’e yükseliyor. Haberin detayları için…

Haber 03-02-22 10:41

Ağız yaraları neden olur? Ciddiye almadığınız yaralar hayati öneme sahip olabilir

Ciddiye alınmayan ağız yaralarının hayati öneme sahip olabileceğine dikkat çeken Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Kavak, ağız yaralarının önemli nedenlerini anlattı. 7 sebebe dikkat çeken Kavak, ağız yaralarının ne kadar süre devam ettiğine dikkat edilmesini söyledi.

Haber 08-12-21 13:54

Doktor 'endişelenecek bir şey yok' dedi, kanser çıktı!

Ciddiye alınmayan diş ağrısı kansere dönüşerek genç kadını dişsiz bıraktı.

Haber 13-10-20 14:12

Bacak dokusuyla damak ve dil yaptılar

Antalya'da yaşayan Gürcü çiftçinin ağız kanseri nedeniyle tümörle kaplanan dilinin ve çene kemiği yarısı, yüz kemiklerinin bir kısmı, damağı ve bademcikleri ameliyatla alındı - Hastaya bacağından alınan damarlı dokuyla dil ve damak yapıldı, çene kemiğine plak konuldu - Doç. Dr. Renda: - "Sigara ve alkol ağız kanserinin ana sebeplerini oluşturuyor. Ağızda tedavilere rağmen geçmeyen, devam eden yaralar ağrılar ve çeşitli sıyrıklar bu kanserin en büyük belirtisi" - Uzman Doktor Uslu: - "Mikro cerrahi yöntemiyle hastanın bacağından alınan damarlı dokusunu ağız içine taşıdık. Hastanın çene kemiğini de tümör nedeniyle aldık, yerine plak koyduk, durumu iyi, tad almada, yemede sıkıntı yaşamayacak"

Haber 16-04-18 12:04

Bu hareket çok tehlikeli! Ağız kanseri olabilirsiniz

Prof. Dr. Toygar, ağız kanserinin en ölümcül kanser türlerinden biri olduğunu belirtti.

Haber 30-06-13 11:37

Gargaralar ağız kanseri yapabilir

İngiliz bilim adamları, içeriğinde alkol bulunan ve ağız çalkalamak için kullanılan gargaraların ağız kanseri riskini artırabildiğini ortaya koydu.

Haber 06-12-09 09:38

Önemsenmeyen risk: Ağız kanseri

Tütün ürünleri, alkol ve bazı besinlerdeki kanserojen maddeler ve fazla güneş ışığına maruz kalınması gibi faktörler ağız kanseri riskini artırıyor.

Haber 27-01-09 11:15

Sigara içenlerde ağız kanseri riski yüksek

Tüm dünyada 1.1 milyar kişinin, Türkiye'de ise yetişkin nüfusun yarısına yakınının kullandığı sigara, her yıl 100 bin kişinin çeşitli hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirmesine neden oluyor. Diş Hekimi Dr. Özkan Çankaya, vücudun her bölgesi için zararı tartışılmaz olan sigaranın ağız ve diş sağlığı için oluşturduğu en büyük tehdidin "ağız kanserleri" olduğunu, bunun yanı sıra pek çok rahatsızlığı da beraberinde getirdiğini söyledi.

Haber 02-12-08 14:57

Ağız kanseri sessizce öldürüyor

Erkeklerde oluşma olasılığı kadınlara oranla iki kat fazla olan ve genellikle 45 yaş üzerindekilerde ortaya çıkan ağız kanseri, sessizce ilerleyerek kişiyi ölüme götürebiliyor.

Haber 17-04-08 16:36

Ağız kanseri erkekleri tehdit ediyor

Ağız kanserlerinin çoğunluğunun 45 yaşın üzerinde ortaya çıktığı ve erkeklerde oluşma olasılığının kadınlara oranla iki kat fazla olduğu bildirildi.

Haber 30-11-99 00:00