Ahmet Davutoğlu Haberleri Ve Son Dakika Ahmet Davutoğlu Haberleri

Ahmet Davutoğlu Haberleri Ve Son Dakika Ahmet Davutoğlu Haberleri

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1959 yılında doğdu.

Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat 1959 tarihinde Konya'nın Taşkent ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mehmet Duran, annesi ise Memnune'dir. Ahmet Davutoğlu, İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirmesinin ardından 1983-1984 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi'nin Ekonomi ve Siyaset Bilimi ile Uluslararası İlişkiler bölümlerini çift anadal programıyla tamamladı. Daha sonra yine Boğaziçi Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans, Sİyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktorasını yaptı.

ÇALIŞMA HAYATI

1990 yılında Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başlayan Ahmet Davutoğlu, üniversitenin Siyaset Bilimi bölümünü kurdu ve 1993 yılına kadar Malezya Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi Bölümü'nün başkanlığını yürüttü. 1993 yılında doçent ünvanını alan Ahmet Davutoğlu ardından 1995-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişikiler Bölümü'nde çalıştı. Yine aynı dönemde ulusal gazetelerden biri olan Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Ahmet Davutoğlu, bu süre zarfında 200'ün üzerinde yazı kaleme aldı. 1998-2002 yılları arasında Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Harp Akademilerinde misafir öğretim üyesi olarak dersler verdi. 1999-2004 yılları arasında profesör olan Ahmet Davutoğlu, Beykent Üniversitesi'nde, üniversite yönetim kurulu üyeliği, senato üyeliği ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığı, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde de misafir öğretim üyeliği yaptı.

SİYASİ HAYATI

Ahmet Davutoğlu'na dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakanı Abdullah Gül birlikte aldıkları kararla büyükelçi ünvanı verdi. Gazze Savaşı'na çözüm getirmek için Türk Hükümeti'nin uyguladığı diplomasinin önde gelen aktörlerinden olan Ahmet Davutoğlu, Parlamento Üyesi olmamasına rağmen 2009 yılında Dışişleri Bakanı olarak atandı. 30 Haziran 2010 tarihinde Davutoğlu ile İsrail Ticaret Bakanı Ben Eliezer, Brüksel’de gizli bir toplantı yapmış, TBMM'de gizli görüşmeyi ayrıntılandıran Davutoğlu, toplantının gizli olmasını İsrail'lilerin istediğini belirterek, “İsraillilere temel taleplerimizi yüzlerine doğrudan ve net şekilde söylemek için bu görüşmeyi yaptık” demiştir. 2011 yılında gerçekleştirilen 24. dönem genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) Konya milletvekili adayı oldu. Seçimlerin ardından AKP Konya Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) giren Ahmet Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kabinesinde Dışişleri Bakanı olarak görevini sürdürdü. Ahmet Davutoğlu bu dönemde Türkiye'nin küresel olarak yeniden uyanışının arkasındaki beyinlerden biri olması sebebiyle, The Washington Post Company'nin yayımcısı olduğu Foreign Policy dergisi tarafından hazırlanan, 2010 yılındaki "İlk 100 Küresel Düşünür" listesinde yer aldı.

Bir röportajında "Sıfır Sorun Politikası"ndan bahsetti ve bu politikasıyla ilgili olarak "Diğer aktörler bizim değerlerimize saygılı olurlarsa, sorunsuz bir politika mümkündür. Fakat bu demek değildir ki, diğer partilerle iyi ilişkilerimiz olması adına sessiz kalacağız." dedi. Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte "Türkiye için dünyada yeni bir rol hayal etmek ve bunu gerçekleştirmek" başlığıyla Foreign Policy dergisinin 2011 yılındaki "İlk 100 Küresel Düşünür" listesine girmişlerdir.

Bu dönem Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Ahmet Davutoğlu, dış politikasını dört ana sütun üzerine inşa etti. Bu dört ana sütundan ilki 'Güvenlik Bölünmezliği', ikincisi 'Diyalog', üçüncüsü 'Ekonomik Dayanışma', dördüncüsü ise 'Kültürel Uyum ve Karşılıklı Saygı'dır. Ahmet Davutoğlu izlediği bu politikanın hedefinin "Farklı ulusların entegresi ile farklı inanç ve ırklar arasındaki kültürel anlayışın geliştirilmesinin yanı sıra, ortaya çıkan krizleri çözmek için işbirliği ilişkileri ve barışçıl diyalog sağlanması" olduğunu ifade etmiştir.

24 Nisan 2014 tarihinde dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, yine dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Ermeni tehcirinde yaşanan olaylara ilişkin bir bildiri yayınladı. Bildiri 9 ayrı dilde yayınlanırken, bildiride yaşanan olayların acı verici olduğu ve bu tehcirin Türk, Ermeni ve yabancı tarihçiler tarafından ortak bir çalışmayla araştırılması gerktiği belirtildi.

Akademisyenler ve politikacılar onun Yeni Şafak'taki makaleleri ve Stratejik Derinlik kitabından yola çıkarak Pan-İslamist politikaları benimsediğini iddia edilmesine karşın Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliğini desteklediklerini sürekli bir şekilde dile getirdi. Mayıs 2013'te Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen 51. Ortaklık Konseyi Toplantısı'nda Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin 50 yıldır AB üyeliği için gayret gösterdiğini ve bu gayretlerin de devam edeceğini, bunlara ek olarak da Türk Vatandaşlarının Avrupa'da vizesiz dolaşamamasının kabul edilemez olduğunu dile getirmiştir.

Ahmet Davutoğlu, 2012 yılının Haziran ayında Yunan Hükümeti'ni, özellikle Batı Trakya'daki Türk azınlıkların haklarına saygı göstermemekle suçladı. Aynı zamanda Türk kökenli azınlıklarının sözde Yunan vatandaşlığının iptalinin Lozan Antlaşması'na aykırı olduğunu vurguladı. 2013 yılında ise bu kez kıyı ötesi petrol rezervlerinin mülküyeti üzerine patlak veren tartışmalarda Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopoulos'a bir çözüm götürse de, bu öneri Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopoulos tarafından göz ardı edildi. Aynı zamanda Ahmet Davutoğlu aradaki sorunları çözmek adına, Nikos Anastasiadis öncülüğünde müzakere talebinde bulundu.

27 Ağustos 2014 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve 26. Türkiye Başbakanı oldu.

7 HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMLERİ

7 Haziran 2015'te gerçekleştirilen 25. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin ardından AKP'nin tek başına iktidar olamamasının ardından Cumhurbaşkanı hükümeti kurma yetkisini Ahmet Davutoğlu'na verdi. Ardından koalisyon görüşmelerine başlansa da partilerarası görüşmelerden bir sonuç çıkmadı. Hükümet kurma çalışmalarının sonuçsuz kalması ile 1 Kasım 2015'te erken seçim yapılması yönünde karar alındı. Seçim hükümeti kurma yetkisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir kez daha Ahmet Davutoğlu'na verildi ve böylece Ahmet Davutoğlu seçim hükümetinde Başbakanlık görevini üstlendi.

KİŞİSEL YAŞAMI

Ahmet Davutoğlu, Sare Hanım ile evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce, Almanca, Malayca ve Arapça bilmektedir. Kızı Sefure, Yıldız Holding'in kurucusu Sabri Ülker'in 3. torunu Ahmet Özokur ile evlidir. Ahmet Davutoğlu ayrıca halen Yıldız Holding'in yönetim kurulu başkanı olan Murat Ülker ile liseden sınıf arkadaşıdır.

Ahmet Davutoğlu Haberleri

Davutoğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye 'yeniden adaylık' yanıtı: Dikkatli okusunlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı konusundaki soru üzerine "Açıklama metnini Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli dikkatli okursa, bir sonraki paragrafta diyoruz ki, 'Hukuken böyle olmakla birlikte biz sizi seçim meydanında göndereceğiz.' Kimseden çekindiğimiz yok" dedi.

Haber 31-01-23 12:10

Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Şehir Üniversitesi' yanıtı! 'Madem ki ortada bir yolsuzluk iddiası var...'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şehir Üniversitesi ve yolsuzluk ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Davutoğlu yolsuzluk suçlamasına ilişkin, "Madem ki ortada bir yolsuzluk iddiası var, araştırma-soruşturma komisyonu kurulsun. Önce benim mal varlığım araştırılsın, birinci derece akrabalarım ile birlikte. Ama hemen arkasından Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın mal varlığı araştırılsın" dedi. İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları...

Haber 19-01-23 17:55

Bekle Erdoğan, bekle demişti! Davutoğlu'ndan videolu yanıt: Sana 3 çağrıda bulunuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında yaptığı konuşmada Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu eleştirmişti. Akşam saatlerinde, "Bekle Erdoğan, bekle! Hakettiğin cevabı bu akşam alacaksın." diye paylaşımda bulunan Davutoğlu ilerleyen saatlerde bir video yayınladı. Erdoğan'a "Sana 3 çağrıda bulunuyorum" diyen Davutoğlu Erdoğan'ı bir canlı yayında oturuma davet etti.

Haber 18-01-23 23:56

Erdoğan'dan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na sert tepki! 'Sen git çocuk bezi satmaya devam et'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na sert tepki gösterdi. Babacan için "Sen git, çocuk bezi satmaya devam et. 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı" diyen Erdoğan, Davutoğlu için ise "Ben kullanmıyorum o ifadeyi ama Devlet bey gayet güzel kullanıyor, 'Serok Ahmet' diyor. Kurduğunuz üniversiteyle başarı grafiğiniz ne?" dedi.

Haber 18-01-23 13:23

Altılı masa üyelerinden DP lideri Gültekin Uysal'dan 'eşit imza yetkisi' açıklaması: Doğru değil

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun 'eşit imza yetkisi' açıklamaları siyaset gündeminde çok tartışıldı. Altılı masanın bir diğer üyesi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldığı canlı yayında tartışılan konularla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Altılı masa liderlerinin eşit imza yetkisi olacak mı? İşte merak edilen detaylar...

Haber 14-01-23 20:50

Canlı yayında sorduğu soru çok konuşulacak! Davutoğlu sert konuştu, Ayrılalım madem masadan o zaman dedi: Seçim mi kazanacaksınız?

Siyasetin gündemi son günlerde oldukça hareketli geçiyor. Altılı masada adaylık tartışmalarının yanına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun geniş yankı uyandıran 'imza yetkisi' çıkışı eklendi. Davutoğlu, bu açıklaması üzerine partisinin oy oranıyla ilgili gelen eleştirilere çok konuşulacak bir yanıt verdi. Altılı masadan ayrılma olasılığından söz eden Davutoğlu, "Seçim mi kazanacaksınız?" sorusunu dile getirdi.

Haber 13-01-23 09:37

Davutoğlu'nun 'cumhurbaşkanı adayı' ile ilgili sözleri gündem oldu! Kılıçdaroğlu'ndan açıklama: Diğer liderler...

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu'nun 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili sözleri gündem oldu. Davutoğlu'nun "Genel başkanlar, cumhurbaşkanı kadar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak" ifadesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da açıklama geldi. seçilecek cumhurbaşkanı ile birlikte 6 parti liderinin de imza yetkisine sahip olacağı açıklaması tartışma konusu oldu.

Haber 12-01-23 13:23

Davutoğlu'ndan ses getirecek sözler: Seçilecek Cumhurbaşkanı bunu yaparsa kriz çıkar, ülke seçime gider

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının kazanması halinde Meclis desteği olacağını belirten Davutoğlu, "Cumhurbaşkanı tek başına hareket ederse açıkça söyleyeyim bir kriz çıkar ve o Meclis desteğini kaybeder. Ülke yeni bir seçime gitmek zorunda kalır." ifadelerini kullandı. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da sosyal medya hesabından Davutoğlu'nun sözlerine tepki gösterdi.

Haber 11-01-23 19:18

'Sivil darbe teşebbüsü' tartışması büyüyor! Davutoğlu'nun 'imza' açıklaması tepki toplamıştı... İYİ Parti'den 'Böyle bir değerlendirme olmadı' çıkışı

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun 'altılı masa'nın yönetim modeline ilişkin açıklaması tartışma yarattı. Davutoğlu'nun açıklamasına iktidar kanadından peş peşe tepkiler geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu açıklama üzerinden "6 kaptan bir gemiyi batırır", "Bir tane davula 6 tokmak birden inecek" sözleriyle 'altılı masa'ya yüklenmişti. İYİ Parti'den gelen son açıklamada ise masanın böyle bir değerlendirme yapmadığı belirtilerek "yaklaşımın doğru bulunmadığı" ifade edildi.

Haber 11-01-23 09:26

AK Parti'den Davutoğlu'nun 'altılı masa' açıklamasına ilk tepki! Bu 'sivil darbe hazırlığının' itirafıdır

Altılı masanın 10. kez bir araya geldiği dünkü kritik toplantının ardından Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, planladıkları hükümet sistemine dair "Cumhurbaşkanı içeriden veya dışarıdan olsun, genel başkanlar doğrudan karar süreçlerinin içinde imza yetkisine sahip olarak bulunacaklar. Genel başkanlar, cumhurbaşkanı kadar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak" açıklamasında bulundu. Bu sözlere tepki gösteren AK Partili Hamza Dağ, "Bu 'sivil darbe hazırlığının' itirafıdır" dedi.

Haber 06-01-23 12:00

Davutoğlu canlı yayında Kesinlikle diyerek duyurdu! Tartışmalara son noktayı koydu: Cumhurbaşkanı bir anlamda ilk olacak

Dünkü altılı masa toplantısının yankıları sürerken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu toplantının ardından yaptığı ilk açıklamada masaya yatırılanlara dair önemli ipuçları verdi. Masadan tek mi yoksa birden çok mu aday çıkacağı son zamanlarda tartışmaların odağı haline gelmişti. Davutoğlu, "Kesinlikle mutabakat var" diyerek masanın bu yöndeki eğilimini ortaya koydu. Toplantıda adaylık konusunun gündeme geldiğine değinen Davutoğlu, ayrıntıları paylaşırken "Vakti geldi" dedi.

Haber 06-01-23 10:15

Davutoğlu ile Karamollaoğlu bir araya geldi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi.

Haber 03-01-23 15:00

Davutoğlu 'altılı masa' ziyaretlerine başladı: İlk görüşme Kılıçdaroğlu'yla

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Haber 02-01-23 14:17

Davutoğlu'nun sözleri tartışma yaratmıştı! MHP'den peş peşe sert yanıtlar... Bahçeli: Serok Ahmet akıldan nasipsizdir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında kullandığı ifadeler tartışma yarattı. Davutoğlu katıldığı canlı yayında Bahçeli için "O küçük aklıyla 6'lı masanın içine fitne sokmaya çalışıyor" cümlesini kullanınca canlı yayında da gergin anlar yaşanmıştı. MHP'den Davutoğlu'na peş peşe sert yanıtlar geldi. Bahçeli, "Serok Ahmet akıldan nasipsizdir, aklen de zifiri karanlıktır" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Haber 28-12-22 15:26

Canlı yayında gergin dakikalar! Davutoğlu, Bahçeli için o sözleri kullanınca sunucu hemen araya girdi: Bu sözleri o da söyleseydi...

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalar yaparken MHP lideri Devlet Bahçeli için sert ifadeler kullandı. Moderatör Kübra Par, Davutoğlu'nun sözlerinin ardından hemen araya girdi ve Davutoğlu'ndan sözlerini düzeltmesini istedi. İşte canlı yayında yaşanan o dakikalar...

Haber 27-12-22 23:23

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu duyurdu! 6'lı masanın toplanacağı tarih belli oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, 6'lı masanın ikinci tur onuncu toplantısının 5 Ocak 2023 tarihinde Gelecek Partisi Genel Merkezi'nde yapılacağını duyurdu.

Haber 21-12-22 19:21

Davutoğlu isyan etti! Gündem yaratacak 'cumhurbaşkanı adaylığı' sözleri: Bize baskı yapıyorlar

Seçim tarihi yaklaştıkça en çok merak edilenlerden biri de 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı. 6 partinin lideri her fırsatta adaylarını açıklamak için seçim takviminin netleşmesini işaret etse de gerek kamuoyundan gerekse siyasi camiadan 6 partiye adaylarını açıklaması yönünde çağrılar yapılıyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da bu duruma isyan etti. "Kimse o soruyu sorma hakkına sahip değil" diyen Davutoğlu, daha önce açıklanabileceği olasılığına açık kapı bıraktı.

Haber 30-11-22 08:42

Uyuşturucu iddiası gündem oldu... Fuat Oktay'dan Ahmet Davutoğlu'na sert tepki! 'Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin?'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun basın toplantısında söylediği "Cumhurbaşkanları kullansın diye alınan ve hatta başbakanlık dönemimde benim de kullandığım uçakla uyuşturucu taşındı" sözleri gündem oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Davutoğlu'nun bu sözlerine sert tepki geldi. Oktay, "Allah'tan kork. Bu ülkenin Başbakanlığını ve Dışişleri Bakanlığını yapmışsın. Nasıl böyle bir şey söyleyebilecek kadar siyasi ihtirasa sahip olabilirsin?" dedi. İşte o açıklamalar...

Haber 18-11-22 14:41

Aralarındaki fark dikkat çekti! Hepsini geride bıraktı... İşte anketlerde önde giden lider

2023 seçimlerine az zaman kala siyaset gündeminde adaylık tartışmaları sürerken hem vatandaşların hem de siyasi partilerin dikkatle takip ettiği anketler de büyük bir önem taşıyor. Vatandaşların oylarını hangi partiden yana kullanacaklarına dair her geçen gün yeni bir anket gelirken bu kez vatandaşlara ORC Araştırma tarafından "muhalefet lideri" soruldu. İşte muhalefet partilerine oy vereceğini belirten seçmenlere yöneltilen "En beğendiğiniz muhalefet lideri hangisi?" sorusunun sonuçları...

Haber 11-11-22 19:08

Davutoğlu ve İmamoğlu bir araya geldi! 'Özellikle bugünü tercih ettim'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti. Davutoğlu, “İade-i ziyaret borcumuzu çok tarihi, önemli bir günde, tarihi derken olumlu anlamda değil, ülkemizin itibarı açısından çok ciddi demokrasimizin ve hukukumuzun itibarı açısından ciddi bir riskin, yanlışın olma ihtimalinin olduğu bir günde ziyaret etmeyi özellikle tercih ettim" dedi.

Haber 11-11-22 13:32

Davutoğlu İlk defa diyerek çıkıştı! Bakan Nebati'ye çok konuşulacak Ekonomi 101 tepkisi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı "Türkiye Yüzyılı" vizyonuna "riyakarlığın daniskası" sözleriyle sert tepki gösterdi. Programa davet edilmemesiyle ilgili de konuşan Davutoğlu, "Zaten Perinçek ve Destici yüzüme nasıl bakacaktı" dedi. Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut hakkında çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Haber 31-10-22 11:15

Ümit Özdağ'dan yeni 'Mansur Yavaş' çıkışı! 'Oyların bölünmesi...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan yeni bir Mansur Yavaş çıkışı geldi. 2023 seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Özdağ, "Biz Mansur Bey'i herhangi bir şart ileri sürmeden destekleriz. Çünkü Türkiye'yi partimizden daha fazla seviyoruz. Oyların bölünmesine de razı değiliz" dedi. Özdağ'ın, bir gazetecinin "6'lı masada daha önce başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu var. Davutoğlu dururken Mansur Yavaş'ın aday olmasını istemenizin nedeni nedir?" sorusuna verdiği yanıt ise dikkat çekti.

Haber 28-10-22 12:50

Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretindeki 'Serok Erdoğan' sloganı gündem oldu! Davutoğlu Bahçeli'ye bu sözlerle yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Diyarbakır gezisinde atılan "Serok Erdoğan" sloganı gündem olmuştu. Bu gelişme sonrasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yüklendi.

Haber 24-10-22 13:29

Ahmet Davutoğlu'na konuşma yaptığı sırada vatandaştan tepki! 'PKK ile berabersiniz'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bursa'nın İnegöl ilçesinde partisinin teşkilat merkezinin açılışında konuşma yaptı. Davutoğlu konuşurken "Biz milletle beraberiz" deyince bir vatandaş da "PKK ile berabersiniz" diye tepki gösterdi. Vatandaşın söylemi sonrası kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay sonrasında partililer ve polis ekipleri Davutoğlu'na tepki gösteren vatandaşı bölgeden uzaklaştırdı.

Haber 21-10-22 20:19

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Amasra'daki maden ocağında incelemede bulundu:

"Bu günler, omuz omuza vermemiz gereken günler. Dolayısıyla her türlü görüş ayrılığını bir kenara bırakarak milletçe omuz omuza vermek durumundayız"

Yurthaber 15-10-22 17:58

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan Başörtüsü düzenlemesi açıklaması:

"Partiler arasındaki anlaşma ile yasal veya anayasal bir düzenleme, gelecek dönemler için faydalı olur"

Yurthaber 08-10-22 16:55

Davutoğlu Bir milyarlık soru bu diyerek yanıtladı! 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

Siyaset gündeminde 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönünde tartışmalar yaşanmaya devam ediyor. Çok sayıda kişinin adı kulislerde telaffuz edilirken altılı masadan çıkacak aday kararı herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu kendisine yöneltilen 6’lı masanın adayının kim olacağı sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi. “Bir milyarlık soru bu” diyen Davutoğlu, toplantılarda şu ana kadar hiçbir ismin geçmediğini belirtti.

Haber 07-10-22 16:25

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Amasya'da konuştu:

"(Başörtüsü düzenlemesi) Aslında anayasa konusu yapılması bile doğru değil, çünkü zaten temel insan hakkı ama bu temel insan hakları anayasada vurgulanmasına rağmen öyle acılar yaşatıldı ki, açık şekilde bunu tanımlamadan bu meseleyi çözmek zorlaştı"

Yurthaber 07-10-22 16:15

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Demirtaş hakkındaki şikayetini geri çekti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Demirtaş hakkındaki şikayetini geri çekti

Yurthaber 05-10-22 17:06

Ahmet Davutoğlu'ndan 'Selahattin Demirtaş' hamlesi... Şikayetini geri çekti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken bir hamle geldi. Davutoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini, hükümetini alenen aşağılama' ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na yönelik söylediği sözler nedeniyle 'hakaret' suçlarından yargılanmasına devam edilen Demirtaş hakkındaki şikayetini geri çekti.

Haber 05-10-22 16:53

Ahmet Davutoğlu, yarınki konuşmayı işaret etti: Erdoğan samimiyse Kılıçdaroğlu'nun çağrısına destek versin

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtü' çıkışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Söz konusu açıklamanın çok önemli bir adım olduğunu belirten Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye çağrıda bulundu. Davutoğlu, "Desteklerlerse sayın Erdoğan'a da teşekkür tweeti atacağım. Yeter ki şu yaralar kapansın." diye konuştu.

Haber 04-10-22 10:00

Ümit Özdağ, Binali Yıldırım, Abdullah Gül... Davutoğlu'ndan birbirinden önemli açıklamalar! O teklif ayakta alkışlandı

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Youtube'daki "Mevzular Açık Mikrofon" programına konuk oldu. Birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "Ümit Özdağ ile karşı karşıya gelir misiniz?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Altılı masa ve cumhurbaşkanı adayı konusunda da konuşan Davutoğlu, Binali Yıldırım ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Öte yandan Davutoğlu'nun yaptığı bir teklif, salonda büyük alkış aldı.

Haber 27-09-22 11:37

Bakan Varank, Davutoğlu'nun o fotoğrafının hikayesini anlattı! Çok tartışılacak sözler... Ben nasıl diğer bakanlarla aynı seviyede otururum

Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa Varank, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun başbakan olduğu dönemdeki bir Kabine toplantısında yaşananları anlattı. 'Altılı masa'da kimin nereye oturacağıyla ilgili Davutoğlu'nun tartışma yaratmış olabileceğini belirterek o zamanlar Kabine toplantısında çekilen bir fotoğrafa dikkat çekti ve çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Haber 26-09-22 16:40

Kılıçdaroğlu'nun Benimle misiniz? sözlerine 6'lı masadan ilk tepki! İşte 3 liderin dikkat çeken yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmanın bir bölümünde, partililere seslenerek "Benimle birlikte misiniz?" çağrısını yapmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu mesajına, İmamoğlu ve Yavaş gibi isimler dahil birçok partili "olumlu" yanıt verirken altılı masadan nasıl bir tepki geleceği merak konusu oldu. CHP liderinin ses getiren çağrısı siyasetin gündemine otururken, masadaki 3 liderden ilk yanıt da geldi.

Haber 24-09-22 11:00

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak? Ahmet Davutoğlu canlı yayında tarih vererek cevapladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu'na, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan, başvuruların başladığı ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Sosyal Konut Projesi ile ilgili düşünceleri de soruldu. Davutoğlu, soruya sosyal medyada çok konuşulan bir tweetle cevap verdi. Öte yandan 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının neden açıklanmadığı ve ne zaman açıklanacağına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Haber 19-09-22 22:24

Gelecek ve DEVA'dan sürpriz adım! Akşener'le görüşecekler

Seçimlere 9 ay gibi bir süre kalırken, 6'lı masanın yapacağı ikinci tur görüşmeleri için geri sayım başladı. Adaylık konusunun masaya yatırılmasının beklendiği kritik görüşme öncesi Ankara'da sürpriz bir gelişme yaşandı. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile bir araya geleceği öğrenildi. Sürpriz görüşmede özellikle CHP tarafından yapılan ve tartışma yaratan açıklamaların gündeme gelmesi bekleniyor.

Haber 19-09-22 11:17

İstanbul'daki mitingde cumhurbaşkanı adayını açıkladılar! 'Bir kere aldın, yine alırsın'

Seçim sürecinde siyasi partilerin çalışmaları hızlandı. Parti liderleri mitingler için vitesi arttırdı. Altılı masadan çıkacak aday veya adaylarla ilgili tartışmalar sürerken masanın ortaklarından Gelecek Partisi adayını dün İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde düzenlenen mitingde açıkladı.

Haber 19-09-22 09:36

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu Sultanbeyli Buluşmasına katıldı:

"Biz 28 Şubat'a direnenlerin partisiyiz, sözde değil özde direnenlerin. 28 Şubat'ın her türlü zulmünü gördük. Bir daha bu zulmün yaşatılmasına izin vermeyeceğiz" - "Asgari ücreti uluslararası standartlara getireceğiz. Enflasyonun üstünde asgari ücret vereceğiz"

Yurthaber 18-09-22 21:50

Ahmet Davutoğlu canlı yayında açıkladı! İki ayrı aday çıkarsa 6'lı masa dağılır mı?

Muhalefetin oluşturduğu 6'lı masayla ilgili Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Davutoğlu, '6'lı masa dağılır mı?' sorusuna "İki ayrı aday çıksa dahi 6'lı masa dağılmaz. Milletvekilliği seçimlerinde de farklı kombinasyonlar olabilir." yanıtını verdi.

Haber 06-09-22 23:19

6'lı masa 6. kez toplandı! Altı muhalefet partisinin genel başkanlarından 'ortak cumhurbaşkanı adayı' mesajı

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplandı. Toplantı sonrası altı siyasi parti genel başkanından ortak açıklama geldi. Açıklamada bir sonraki toplantının 2 Ekim’de CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Haber 21-08-22 21:32

Davutoğlu'nu pişman ettiren sözler! Yıllar sonra itiraf etti: O konuşmayı yapmazdım

Eski başbakan ve AK Parti'den istifa ettikten sonra Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu'ndan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Yıllar önce AK Parti'ye veda ettiği ve başbakanlık koltuğunu bıraktığı kongre konuşması nedeniyle pişmanlığını dile getiren Davutoğlu, "Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum" diye konuştu.

Haber 10-08-22 12:07

Davutoğlu'ndan canlı yayında dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması! 'Bize söylediği bir şey yok'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak "Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla ilgili kendisinin bize söylediği bir şey yok, konuşulmadı" açıklamasını yaptı. Açıklamasının devamında Davutoğlu "Biz bu masa için çok uğraştık ve ortak aday çıkmazsa da dağılmayız" dedi.

Haber 10-08-22 07:04

Ahmet Davutoğlu ile AK Partili vatandaş böyle tartıştı: 'Yediğiniz çorbayı nasıl kirlettiniz?'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Ümraniye ziyaretine bir vatandaşla girdiği tartışma damga vurdu. "Yediğiniz çorbayı nasıl kirlettiniz?" diye seslenen vatandaşa yanıt veren Ahmet Davutoğlu, "Onlar milletin çorbasını kirlettiler, bak bembeyaz gömlekle dolaşıyorum ben" dedi. İşte o tartışmanın detayları...

Haber 09-08-22 15:25

CHP devreye girdi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi arasındaki kriz çözüldü…

Gelecek Partisi ile DEVA Partisi arasından yaşanan krizin çözüldüğü belirtildi. Sorunun CHP’nin devreye girmesiyle aşıldığı öğrenilirken ardından iki partinin karşıt söylemleri dile getirmemesi konusunda uzlaşma sağlandı. CHP kurmayları söz konusu anlaşmazlıkla ilgili yaptığı açıklamada ‘İktidar iki parti arasındaki tartışmadan medet umuyor. Bu 6 partinin ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemesi noktasında bir sorun yok’ ifadelerini kullandı.

Haber 06-08-22 07:55

DEVA Partisi ile Gelecek Partisi arasında 'ittifak' tartışması kızışıyor! Davutoğlu'nun sorusuna Babacan'dan yanıt geldi

Altılı masanın ortaklarından DEVA Partisi ile Gelecek Partisi arasında geçtiğimiz günlerde, Babacan'ın Davutoğlu'ndan geldiğini söylediği ittifak teklifini açıklamasıyla başlayan tartışma devam ediyor. Sosyal medyadan karşılıklı atışmaların da yaşandığı polemikte son olarak Babacan katıldığı bir canlı yayın programında, Davutoğlu'nun "Hayır' diyen 21 arkadaşıma soruyorum. Sizi ne rahatsız etti, kimlik olarak?" sorusuna yanıt verdi.

Haber 30-07-22 09:57

Son dakika: Davutoğlu ve Babacan’dan Erdoğan’a çok sert tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’den ayrılan isimlere yönelik ‘Onlar o makamlara kendileri layık oldukları için gelmediler’ ifadelerine Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’dan sert tepki geldi. Davutoğlu açıklamasında ‘Erdoğan hesap vermeye hazır olacak. Hukuki dava açmayı düşünüyorum. Kimse başbakanlık yapmış birini ihanetle suçlayamaz’ ifadelerini kullanırken Babacan da ‘Madem bir iş yapmıyordu neden senelerce beraber çalıştın?’ dedi.

Haber 27-07-22 07:45

Ahmet Davutoğlu'ndan Ali Babacan'ın 'ittifak' açıklamasına yanıt: 'Sizi ne rahatsız etti?'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kendisine Saadet Partisi ile 3'lü ittifak önerisinde bulunduğunu, ancak bunun partisi tarafından desteklenmediğini dile getirdi. Babacan'ın bu açıklaması, iki parti üyeleri arasında gerilime neden oldu. Davutoğlu'ndan Babacan'ın kavga sebebi olan bu açıklamasına yanıt geldi. İşte dikkat çeken o açıklama ve gelen yanıt...

Haber 26-07-22 10:48

Davutoğlu, partisinin Üsküdar Olağan Kongresi'ne katıldı

Davutoğlu, partisinin Üsküdar Olağan Kongresi'ne katıldı

Yurthaber 24-07-22 19:27

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Konya'da partililerle bayramlaştı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Konya'da partililerle bayramlaştı

Yurthaber 11-07-22 18:05