Ahmet Şık Haberleri Ve Son Dakika Ahmet Şık Haberleri

Ahmet Şık Haberleri Ve Son Dakika Ahmet Şık Haberleri

1970 Adana doğumlu olan Ahmet Şık gazeteci, yazar ve siyasetçidir. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde yapmıştır. Gazeteciliğe adım atışı işe henüz üniversite 1. sınıfta iken Milliyet gazetesinde stajyer muhabirlik yapması ile olmuştur. Kariyerinde Cumhuriyet, Evrensel, Nokta dergisi, Reuters haber ajansı, Radikal, Aktüel Dergisi yayımlarında çalıştı. 2018 Türkiye genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisinden milletvekili adayı oldu ve İstanbul milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. 4 Mayıs 2020 günü partisinden istifa ettiğini açıkladı. 3 Mart 2011 tarihinde Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Polis nezaretinde evinden çıkarıldığı sırada, “Dokunan yanar” diye bağıran Şık, Avukatı Bülent Utku'ya, son zamanlarda hazırladığı ve İmamın Ordusu ismini vermeyi düşündüğü Fethullah Gülen Cemaati'in emniyetteki örgütlenmesini anlatan kitabı nedeniyle gözaltına alındığını düşündüğünü dile getirdi. 6 Mart 2011'de "Ergenekon terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanarak gazeteci Nedim Şener ile birlikte Metris Cezaevi'ne gönderildi. 12 Mart 2012 tarihinde de tahliye edildi.

Ahmet Şık Haberleri

TİP, milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti! Hangi aday hangi ilden gösterildi? Erkan Baş, Sera Kadıgil, Barış Atay, Mehmet Aslantuğ...

Türkiye İşçi Partisi (TİP), milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim etti. Listeye göre, TİP Genel Başkanı Erkan Baş, İstanbul 3'üncü bölge, Ahmet Şık, İstanbul 2'nci bölge, Sera Kadıgil, İstanbul 1'inci bölge ilk sıra, Barış Atay ise Antalya'dan milletvekili adayı oldu. İşte haberin detayları...

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası soruları yanıtladı: (1)

"(Kılıçdaroğlu'nun KHK açıklaması) Türkiye bir hukuk devleti. Bu hukuk devletinin içerisinde siz ne zamandan beri yargı oldunuz da yargının yetkilerini, haklarını kendinde kullanıyorsun? Böyle bir yetkin olmadığına göre bu milleti kusura bakmayın tamamen ahmak yerine koyup, aldatmaktan başka bir şey değildir" - "(Ahmet Şık'ın açıklaması) Her şeyden önce bu zat zaten teröristin tekidir. Teröristin teki olmanın ötesinde nasıl olduysa bir milletvekili olma şansını yakaladı ve şu anda da bu ifadeleri kullanıyor" - "Onun gücü ne AK Parti'yi kapatmaya yeter, ne bizleri mahkum etmeye yeter. Önce o kendi paçasını nasıl kurtaracak ona baksın. Çünkü bugüne kadar birçok terör örgütlerinin içerisinde yer almış bir kişidir"

Yurthaber

AK Parti Grup Başkan Vekili Turan'dan TİP Milletvekili Şık'ın açıklamalarına tepki:

"Maalesef vekil demekten utandığımız aynı malum şahıs yine bazı açıklamalar yapmış. ‘AK Parti kapatılacak, AK Partililer yargılanacak’ demiş. Son sözü baştan söyleyeyim; kapatmazsanız adam değilsiniz, yargılamazsanız adam değilsiniz"

Yurthaber

Son dakika: AK Parti'den Ahmet Şık'a tazminat davası! Canlı yayındaki sözleri gündem yaratmıştı

Son dakika haberi: Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık'ın canlı yayında kullandığı ifadeler sonrası AK Parti harekete geçti. Partinin avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan Şık hakkındaki 100 bin liralık manevi tazminat davası için dilekçe verdi.

Haber

Ahmet Şık

Ahmet Şık Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ahmet Şık Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Erkan Baş, Ahmet Şık ve Sera Kadıgil köprüye pankart astı! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çok sert tepki

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne pankart asan Türkiye İşçi Partili (TİP) milletvekillerine polis müdahale etti. Polis ekipleri ile milletvekilleri arasında arbede yaşandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; milletvekilleri Erkan Baş, Ahmet Şık ve Sera Kadıgil hakkında suç duyurusu yapılacağını açıkladı.

Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)

"(Ahmet Şık'ın açıklamaları) Böyle bir ikiyüzlülük, böylesine bir silahlı terör örgütü ağzıyla konuşmak hiçbir şekilde kabul edilebilir bir şey değil" - "Yargı soruşturmasını açmış. Yargı kendi kararını verdikten sonra parti olarak bizim grubumuzun üstüne düşen bir vazife olursa biz de bunun gereğini yerine getiririz"

Yurthaber

Son Dakika: Ahmet Şık hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı

Son dakika haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık hakkında katıldığı iki ayrı programdaki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Haber

Ahmet Şık Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) üye oldu

HDP'den istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldı. Şık'ın katılmasıyla, TİP'in Meclis'teki milletvekili sayısı 3'e yükseldi.

Haber

Milletvekili Ahmet Şık hakkında dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezleke, TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildi

Yurthaber

Son Dakika: Ahmet Şık hakkında fezleke

Son dakika haberine göre Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık’ın dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenledi.

Haber

Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan Ahmet Şık’a cevap

İçişleri Bakan Yardımcısı aynı zaman Bakanlık sözcüsü İsmail Çataklı, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya karşı ithamlarına cevap verdi. Çataklı, “Türk Polisi 8 Ocak’ta, bahsettiğin olayın ilgililerini gözaltı yaptı, 10 Ocak'ta tutuklama oldu. PKK’nın değirmenine su taşırken zamanı şaşırmışsın” ifadelerini kullandı.

Haber

Son dakika...Ahmet Şık hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi protestolarını bahane ederek, "bu hükümet seçimle gitmeyecek, sokağa çıkın" çağrısında bulunan 27. Dönem Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık hakkında “suç işlemek için alenen tahrik” suçundan soruşturma başlattı.

Haber

TBMM Genel Kurulunda Ahmet Şık ve Bülent Turan arasında tartışma: Kes sesini!

Bağımsız İstanbul milletvekili Ahmet Şık kürsüye çıktı. Şık'ın konuşması esnasında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yerinden cevap verdi. Bunun üzerine Şık, Turan'a 'kes sesini' ifadelerini kullandı. Çıkan tartışma sonrasında bağımsız İstanbul milletvekili Ahmet Şık’a uyarı cezası verildi.

Haber

Cüneyt Özdemir Ahmet Şık kavgası olay oldu! Sosyal medyada birbirlerine ağır hakaretler yağdırdılar

Gazeteci Cüneyt Özdemir'le Milletvekili Ahmet Şık, sosyal medyada birbirlerine girdi. Ahmet Şık Cüneyt Özdemir'e 'soytarı' derken, Özdemir Şık'a 'berbat bir gazeteciydin' dedi. İkili arasındaki yazışmaları görenler şaştı kaldı.

Haber

HDP'den istifa eden Ahmet Şık'tan yeni açıklama

HDP'den istifa eden İstanbul milletvekili Ahmet Şık, istifasının ardından hakkındaki iddialarla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Haber

Son dakika: Ahmet Şık, HDP'den istifa etti

İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP'den istifa ettiğini açıkladı.

Haber

Cumhuriyet gazetesi davası

Duruşmada, sanıklar Yargıtay'ın bozma ilamına uyulmasını talep ederken, kararda direnilmesine yönelik savcılık mütalaasına itiraz etti

Haber

Cumhuriyet gazetesi davasında yeni karar

Cumhuriyet gazetesi eski yazar ve yöneticilerinin, Yargıtay 16. Ceza Dairesinin verilen hükmü bozmasının ardından yeniden yargılandığı davada mahkeme, kararını açıkladı - İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, 12 sanıkla ilgili daha önce verdiği 3 yıl ile 8 yıl 1,5 ay arasında değişen hapis cezalarında direnirken, yüksek mahkemenin bozma kararına uyarak Kadri Gürsel'in beraatine hükmetti

Haber

Üç büyükşehir belediyesindeki görevlendirmeler

İstanbul Adalet Sarayı önünde, İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına tepki amacıyla basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis müdahale etti

Haber

Ahmet Şık ve Nedim Şener Twitter'da fena kapıştı

HDP Milletvekili Ahmet Şık ile Posta yazarı Nedim Şener, sosyal medyada birbirlerine girdiler. Şık, Şener'e 'Güce secde eden, savcı/hakim dili kullanan' diyerek yüklenirken, Şener der Şık için 'Aklını kinin ve nefretinin esiri eden' ifadelerini kullandı.

Haber

HDP'li Ahmet Şık'tan tartışma yaratan EURO 2024 çıkışı: Türkiye'ye verilmesin

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Almanya'da yayın yapan WDR televizyon kanalına röportaj verdi. Türkiye'nin "dikta rejimi" ile yönetildiğini iddia eden Şık, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ev sahipliğinin Türkiye verilmemesi gerektiğini savundu.

Haber

Şık'ın devleti aşağılama davasına durdurma

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın, sosyal medyada "Türkiye devleti kurum ve organlarını aşağılamak" suçunu işlediği iddiasıyla yargılandığı dava, Şık'ın milletvekili seçilmesi ve yasama dokunulmazlığına kavuşması nedeniyle durduruldu

Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Cumartesi Anneleri' çıkışına sosyal medyadan tepki yağıyor!

Cumartesi Anneleri'nin 700. hafta eylemine izin verilmemesiyle ilgili olarak "Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez" ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, eyleme katılan Ahmet Şık'tan tepki geldi. Şık, Twitter hesabından Cumartesi Anneleri'nin 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptıkları görüşmenin arşiv görüntülerini paylaşırken, CHP'li Tanrıkulu da Soylu'ya tepki gösterdi.

Haber

Ahmet Şık'tan şaşırtan çıkış: HDP'nin barajı geçmesinde katkı oylarının payı büyük

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP’nin barajı geçmesinde ‘katkı oyları’nın payının büyük olduğunu belirterek, bu desteğin gelmemesi halinde partisinin yüzde 10 barajını aşamayacağı değerlendirmesinde bulundu. Şık, haftaya seçim olması halinde HDP'nin baraj altında kalacağını savundu.

Haber

AK Parti'den HDP'li Şık'a dava

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'a, 23 Temmuz'da TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, "AK Parti'ye yönelik ağır hakaret, suç isnadı ve iftiralarda bulunduğu" gerekçesiyle AK Parti tüzel kişiliği adına 100 bin liralık manevi tazminat davası açıldı

Haber

Ahmet Şık'a büyük şok!

AK Parti, HDP Milletvekili Ahmet Şık'a 23 Temmuz'daki Meclis konuşmasında partiye hakaret ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle 100 bin liralık dava açtı

Haber

Alpay Özalan'dan Meclis'teki gerginlikle ilgili açıklama: Bazı şeyleri görmezlikten gelemeyiz

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, AK Parti İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan'ı makamında kabul etti. Özalan, Ahmet Şık'ın konuşması sırasında Meclis'te yaşanan gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haber

Ahmet Şık: Bana saldıran Alpay Özalan değil

TBMM'deki yasa görüşmeleri sırasında HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın kürsü konuşması sırasında tartışma yaşanmış, Ahmet Şık'a birleşimden çıkarılma cezası verilmişti. Meclis'teki gerginlik anına ilişkin Ahmet Şık'tan açıklama geldi.

Haber

Meclis'teki kavgada dikkat çeken ayrıntı!

Meclis'te Ahmet Şık'ın konuşması esnasında çıkan tartışmaya AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan da katıldı. Özalan'ın tartışma sırasında Şık'a "Gözüm üzerinde" dediği iddia edildi. Öte yandan Özalan'ın 2 gün önce Sabah'a verdiği röportajda, "Herkes bu makama saygı göstermek zorunda. Kesinlikle meclise kavga etmeye gelmedim." dediği öğrenildi

Haber

Fatih Portakal'dan dikkat çeken Ahmet Şık paylaşımı

TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşması sırasında kullandığı ifadeler nedeniyle iki birleşim çıkarma cezası alan HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'a gazeteci Fatih Portakal'dan destek geldi.

Haber

Ahmet Şık'ın konuşması sırasında Meclis'te gerginlik! İşte AK Parti tarafından protesto edilen konuşmanın tam metni

Meclis Genel Kurulu'nda kürsü konuşması yapan HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'a AK Partili milletvekillerinin tepki göstermesi sonucunda gerginlik yaşandı. Bazı AK Partili milletvekilleri kürsüye yürüdü, HDP'li vekiller ile aralarında tartışma yaşandı, oturuma 5 dakika ara verildi. Ahmet Şık'a 2 birleşim ceza verildi. İşte Ahmet Şık'ın, AK Partili vekiller tarafından tepki çeken konuşmasının tam metni...

Haber

HDP'li Ahmet Şık'a 2 birleşim Meclisten çıkarılma cezası

Ahmet Şık'a Meclisten geçici olarak iki birleşim çıkarılma cezası verildi

Haber

Meclis'te gerginlik! Ahmet Şık'a 2 birleşim Meclis'ten çıkarılma cezası

Meclis'te, Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına ilişkin kürsüde konuşan HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın konuşması sırasında gerginlik yaşandı. Ahmet Şık'a iki oturum ceza verildi. AK Parti milletvekili Alpay Özalan Ahmet Şık'ın konuşması sırasında kürsüye yürüdü.

Haber

Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

HDP Eş Genel başkanları Buldan ve Temelli milletvekili kaydını yaptırdı - Pervin Buldan: - "Umarız bu dönem demokrasiden, özgürlüklerden, insan haklarından asla vazgeçmeden uzun soluklu bir mücadele yürütebilmenin koşullarını yaratabiliriz"

Haber

İstanbul'dan milletvekili seçilen HDP'li Ahmet Şık'tan olay iddia: Dijital yazılımla işi bitirdiler

HDP'den İstanbul Milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, 24 Haziran seçimlerinin hileli olduğunu iddia ederek, "Biz cambaza bakarken, onlar doğrudan dijital yazılımla işi bitirmişlerdi zaten" ifadesini kullandı. HDP'nin Meclis'te olmasının kazanç olduğunu söyleyen Şık, "Her şeye rağmen, moralimiz bozulsa da yılgınlığa düşmek yok" dedi.

Haber

Ahmet Şık: Erdoğan ikinci tura kalırsa seçimi kaybeder

24 Haziran seçimlerine iki gün kala önemli açıklamalarda bulunan HDP'nin milletvekili adayı Ahmet Şık, seçimlerin ikinci tura kalacağını iddia etti. Şık, HDP'nin barajı aşarak Meclis'e girdiği takdirde AK Parti'nin çoğunluğu kaybedeceğini ve parlamenter çoğunluğu kaybetmiş bir AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayının seçim kazanma şansı olmadığını belirtti.

Haber

HDP İstanbul Milletvekili adayı Ahmet Şık: AK Parti, Demirtaş'ın içeride olmasından çok pişman

24 Haziran seçimlerine az bir süre kala siyasi atmosferi değerlendiren HDP İstanbul Milletvekili adayı Ahmet Şık, AK Parti hükümetinin Selahattin Demirtaş'ın tutuklu olmasından dolayı 'çok pişman' olduğunu söyledi. Şık, "AK Parti'nin Demirtaş'ın içerde olmasından çok pişman olduğunu düşünüyorum. Ancak bırakamayacakları için de ikilemde kaldılar" dedi.

Haber

Ahmet Şık'tan Muharrem İnce çıkışı: Seçmen tavrını gösterdi!

HDP İstanbul milletvekili adayı, gazeteci- yazar Ahmet Şık, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Cemiyet yönetimiyle görüşen Şık, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Diyarbakır mitingiyle ilgili, "Muharrem Bey'in Diyarbakır mitinginde, resmi açıklamaya gerek kalmadan seçmen, tavrını gösterdi. Seçmen, Muharrem Bey'in Kürt sorununu nasıl çözeceğini açıkça söylemesini bekliyor. En net söyleyen de Muharrem Bey oldu" dedi.

Haber

Cumhuriyet gazetesi davasının gerekçeli kararı açıklandı

Gerekçeli karardan: - "Bu davada ana yargılama noktası, bir gazetenin terör örgütleri lehine kamuoyu yapıcılığında hareket etmesi hususudur. Bu davada gazete eski kadrolarının mevcut olduğu zamanda yapılamayacak haberleri yeni kadro oluşumu ve genel yayın yönetmeninin değiştirilmesi ile rahatlıkla yapar hale gelmiştir. Zaten bu kadrolaşma ve bu terör yanlısı antidevletçi, anticumhuriyetçi, antidemokratik haberlere ilk itiraz bizzat gazetenin eski gazeteci ve yöneticilerinden gelmiştir" - "Ülke içerde PKK ve aşırı sol örgütler, ülkenin hemen sınırlarında radikal İslamcılar ile silahlı mücadeleye zorlanırken yeni bir görünüm ile artık devletin içine sızmış olan 'olağan vatandaş, dini bütün vatandaş, başarılı vatandaş, devlet çalışanı' kisvesindeki FETÖ'cüler de maskelerini çıkararak iç düşman haline gelmiştir" - "İşte böylesine netameli bir süreçten geçen devlet için tam da sırtından vurulma noktasında tahammül sınırı fazla olamayacaktır. Bu nedenle de cumhuriyetin varlığını sürdürmesi ve zor olan bir süreci atlatması için terör örgütleri ile mücadeleye her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. Tüm bu gerekçe ile ülkenin içinde bulunduğu durum, dramatik yüzleşmeleri dikkate alındığında, mahkememizce üstelik cumhuriyetin varlığı ile özdeşleşen aydınlanmacı çizgisini vakıf senedine bile koyan gazetenin teröre yardım maksadı ile organize edilerek yayın hayatına devam etmesi müdahale için gerekli ve yeterli bir gerekçe olarak kabul edilmiş" - "İçinde yaşanılan provokatif dönem şiddetin ülkedeki yakınlığı gözetildiğinde de cezaların orantılı olduğu sonucuna varılmıştır"

Haber

Ahmet Şık'tan çarpıcı 'Muharrem İnce' açıklaması

HDP’nin İstanbul milletvekili adayı Ahmet Şık, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ikinci tura kalması halinde HDP seçmeninin destek vereceğini açıkladı.

Haber

İstanbul HDP milletvekili adayları kimler? İşte 24 Haziran erken seçimleri HDP listesi

HDP, 24 Haziran erken seçim milletvekili aday listesini açıkladı. Listede İstanbul HDP milletvekili adaylarının isimleri merak konusu oldu. İşte HDP'nin seçim 2018 için YSK'ya verdiği milletvekili listesinde yer alan İstanbul adayları. İstanbul HDP milletvekili adayları kimlerden oluşuyor?

Haber

Barış Atay, HDP’den aday mı oldu?

Oyuncu Barış Atay’ın HDP’den adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Magazin

Gazeteci Ahmet Şık, HDP'den adaylığını açıkladı!

Gazeteci, Ahmet Şık, HDP'den milletvekili aday adayı olduğunu duyurarak Twitter üzerinden bir açıklama paylaştı.

Haber

Gazeteci Ahmet Şık, HDP’den milletvekili aday adayı oluyor

Gazeteci Ahmet Şık’ın 24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçiminde HDP’den aday adayı olacağı ileri sürüldü. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli iddiayı doğruladı.

Haber

Cumhuriyet gazetesi davasında savunmaların ardından karar bekleniyor

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan davada, firari olan gazetenin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar ve İlhan Tanır ile aralarında Akın Atalay, Ahmet Şık'ın da bulunduğu 20 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Haber

Cumhuriyet gazetesi davasında sona gelindi

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik açılan Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 20 sanıklı davanın bugün 8. duruşması yapılacak. Davada sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmaları alınacak.

Haber

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarları hakkındaki davada mütalaa (1)

Cumhuriyet Savcısı Bölükbaşı, aralarında gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile Ahmet Şık ve Akın Atalay'ın da bulunduğu 13 sanığın, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi - Sanık Ahmet Kemal Aydoğdu'nun "silahlı terör örgütünün yöneticisi olmak" suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep eden savcı, 3 sanığın ise beraatini istedi

Haber

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkındaki dava

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan davada, İstanbul Başsavcıvekili Hasan Bölükbaşı esas hakkındaki mütalaasını açıklıyor

Haber

Ahmet Şık'ın eşi Yonca Şık ile buluşma anı objektiflere yansıdı

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davada, tutuklu sanıklar Ahmet Şık ve Murat Sabuncu'nun tahliyesine karar verildi.

Haber