Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Haberleri

Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kırtasiye yardımı başvurusu kimler yapabilir, şartları nelerdir?

Kırtasiye yardımı başvuruları ile ilgili detaylar, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için geri sayım devam ederken vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu destek ödemesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahibi ailelere yapılmaktadır. Peki Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kırtasiye yardımı başvurusu kimler yapabilir, şartları nelerdir? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır? Aile Bakanlığına kimler başvurabilir? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları açıklandı mı?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı gündemde yer alıyor. Aile Bakanlığı 4175 Personel Alımı Tercih Duyurusu yayımlandı. 06.05.2022 tarihinde açıklanan sözleşmeli personel alımı sözlü sınav sonuçları neticesinde kazanan adaylar, yerleştirmeler kapsamında sistem üzerinden tercihlerini yapabilecekler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı şartları ve tarihleri ilgili kişiler tarafından araştırılıyor. İşte detaylar!

Haber

1100 TL pandemi destek parası yattı mı? Pandemi destek parası sorgulama!

Pandemi sebebiyle geçtiğimiz sene 1000 TL olarak verilen sosyal yardım bu sene bin 100 TL’ye çıakrıldı. Birçok vatandaşın yararlanmak için başvuru yaptığı pandemi sosyal yardım parası için araştırmalar sürüyor. Sosyal yardım ödemeleri, e-Devlet’ten başvuran kişilerin sistemde kayıtlı hesaplarına, eğer kayıtlı bir hesap numarası yok ise de PTT aracılığı ile kişilere ulaştırılıyor.

Finans

Doğum izni parası ne zaman yatar? Doğum izni parası hesaplama!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çalışan annelere ödenen doğum izni parası asgari ücrete bağlı olarak değişti. Çalışma gününe bağlı olarak değişen doğum izni parasının nasıl hesaplandığını sizler için tek tek açıkladık.

Finans

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Kreş yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kreş yardımı parası ne kadar?

Aile, Çalışma ve Hizmetler Bakanlığı tarafından annelere sağlanan kreş yardımı 2021 yılı fiyatı açıklandı. Çalışmak zorunda olan pek çok anne, kreş yardımından yararlanabilmek için başvuruda bulunuyor. Bu yardım ile çocuğunu kreşe gönderen anneler, maddi anlamda daha az zorlanıyor.

Finans

Küçük işletmeler için iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin eğitim rehberi hazırlandı

Küçük işletmeler için iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin eğitim rehberi hazırlandı

Yurthaber

Son Dakika: Bakan Selçuk, süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika açıklaması yaparak süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı.

Finans

İşsizlik ödeneği uzayacak mı? Nakdi ücret desteği uzar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler kurumunu yazılı olarak detaylarını paylaştığı işsizlik ödeneği hakkında araştırmalar devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre, işsizlik ödeneği için son tarih 31 Mart 2021 olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta yapılan Kabine Toplantısından sonra Erdoğan, işsizlik ödeneği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre işsizlik ödeneği tarihini uzatmayarak, son tarih olarak 31 Mart 2021’in belirlendiğini duyurdu.

Finans

Bakan Selçuk hatırlatmıştı: Engelli hibe desteği başvurularında bugün son gün!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların 65 bin TL tutarındaki hibe desteği için başvurularında bugün son gün olduğunu hatırlatmıştı. Başvurular bugün itibariyle sona erecek.

Finans

EYT çıkar mı? Son durumuna ilişkin açıklama

EYT çıkar mı? sorusu prim borçlarını tamamlayan ancak emeklilik yaşı gelmeyen vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konulardan biri oldu. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar güncel EYT kararlarını yakından takip ediyor. İşte, EYT son duruma ilişkin açıklama...

Haber

Yiyecek içecek sektöründe çalışanlara ne kadar prim desteği verilecek? Prim desteği nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Nisan günü yapılan kabine toplantısı sonrasında, koronavirüs ile mücadele kapsamında Ramazan ayının ilk iki haftasında geçerli olacak yeni yasakları açıkladı. Yasaklar kapsamında kapanan pek çok işletme KÇÖ ödemelerinin kesilmesi ile maddi zorluklarla tekrar baş başa kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunun üzerine yiyecek içecek sektöründeki çalışanlara prim desteği verileceği açıklandı.

Haber

Engelli hibe desteği başvurularında yarın son gün

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların 65 bin TL tutarındaki hibe desteği için başvurularında yarın son gün olduğunu hatırlattı.

Finans

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, suça sürüklenen çocuklara özel birim kurdu

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan birim, devlet korumasına ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocuklara uygun hizmet modellerinin hızlı ve etkin şekilde belirlenmesini sağlayacak, çocukların gelişimlerini düzenli takip edecek - Risk altındaki çocukların haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması, refahlarının yükseltilmesi, ihmal ve istismarlarının önlenmesi ile "İlk Kabul Merkezleri"nin psikososyal destek programlarının belirlenmesi de birimin görevleri arasında yer alacak

Yurthaber

Son dakika: Yiyecek ve içecek sektörlerine prim desteği

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un son dakika yaptığı açıklamada, nisan ve mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara prim desteği sağlayacaklarını bildirildi.

Finans

15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine bin 500 liralık ödeme yapıldı

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine yapılan bin liradan bin 500 liraya çıkarılan ödeme, hesaplara yatırıldı.

Finans

40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, aralarında, elektrik tesisatçısı, elektrik ve doğal gaz sayaç sökme-takma elemanları, çimento üretim elemanı, tıbbi atık toplayıcısı, mermer doğal taş ocakçısı ve yer altı hazırlık işçisinin de olduğu 40 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

Finans

Son Dakika: Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün hesaplara yatıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteğinin ödemesi bugün yapılıyor.

Finans

Evde bakım maaşı yattı mı? İşte il il evde bakım maaşı yatan yerler

7 Nisan evde bakım maaşı yatan illerin listesi araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli yakınlarına verilen evde bakım maaşları sorgulama ekranı E-Devlet sistemi üzerinde yer alıyor. İşte, evde bakım maaşı yatan iller listesi hakkında bilgiler...

Finans

Mart ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor!

Son dakika haberine göre mart ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor.

Finans

Ücretsiz izin parası ne kadar? Ücretsiz izin ücretlerine zam mı gelecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ücretiz izin parasına zam gelip gelmeyeceği araştırılıyor. Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı nedeni ile ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara destek amaçlı verilen nakdi destek yardımına son olarak Ocak ayında zam gelmişti. Peki, ücretsiz izin parası ne kadar? İşte, detaylar...

Finans

Dönüşümlü çalışma ne zaman başlayacak? Kamuda yeni dönem

Kamuda yeni bir çalışma modelinin hayata geçirilmesi planlanıyor. Esnek ve uzaktan çalışma sistemi kamu çalışanları için de geçerli olacak. Çeşitli modeller üzerinde çalışılan yeni sistemde dönüşümlü iş paylaşımı, dağıtılmış işgücü modeli, ödünç iş ilişkisi gibi modeller üzerinde çalışılacak. İşte, ayrıntılar...

Finans

Son Dakika: Nakdi ücret desteği ödemeleri tarihi belli oldu!

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla, Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteğinin ödeme tarihi belli oldu.

Finans

Evde bakım parası ne zaman yatıyor? İşte il il evde bakım maaşı sorgulama sayfası

Evde bakım maaşı sorgulamaları SMS ve e-Devlet kapısı ile gerçekleştiriliyor. Mart ardından nisan ayı evde bakım maaşı bekleyenler, paraların yatıp yatmadığını e-Devlet ve SMS yoluyla öğrenebilecek.

Finans

Bakan Selçuk'tan SGK prim yapılandırması duyurusu: İlk ödeme için son gün 31 Mart!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırması ile ilgili açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu duyurdu. Yapılandırma için e-Devlet, e-SGK ve sosyal güvenlik merkezlerine 3,1 milyon vatandaşın başvurduğunu söyleyen Selçuk, 'Yapılandırılan toplam alacak 101 milyar lirayı aştı ve bugüne kadar 7,4 milyar lira tahsilat gerçekleştirildi' dedi. İşte detaylar...

Finans

Son Dakika: Bakan Selçuk duyurdu: Ramazan ayı öncesinde 183 milyon lira aktarıldı

Son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ramazan ayı öncesinde temel gıda gereksinimlerinde kullanılmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 183,2 milyon lira kaynak aktarıldığını bildirdi.

Finans

Gaziantep'te kanseri yenen kişi İŞKUR desteğiyle iş kurup istihdam sağladı

Gaziantep'te kanseri yenen kişi İŞKUR desteğiyle iş kurup istihdam sağladı

Yurthaber

Evlat edinen çift biyolojik baba ortaya çıkınca yıkıldı

Adana'da doğal yollarla çocuk sahibi olamayan Ayça (41) ve Atakan Çatal (42) çifti, 2 yıl önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne başvurarak, ailesi tarafından terk edilen 45 günlük erkek bebeği evlat edindi. Çatal çifti, Mustafa Kemal adını verdikleri minik bebek için velayet davası açmaya hazırlanırken, yasal sürenin dolmasına birkaç gün kala biyolojik baba A.Ö.’nün çocuğunu geri almak için yaptığı başvuruyla hayal kırıklığına uğradı.

Haber

Uzaktan çalışma tersine göç başlattı! Başı İstanbul çekti

Koronavirüs nedeniyle başlayan uzaktan çalışma dönemiyle birlikte büyükşehirlerden daha az nüfuslu şehirlere göç başladı. 2020 yılında en çok göç veren şehirlerin başında 381 bin 654 kişiyle İstanbul geldi. Göztepe Nakliyat ve Depolama A.Ş. CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, “Şehirlerarası nakliyat taleplerinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 64 artış gözlemledik” dedi.

Haber

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin değerlendirme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'nin kadına yönelik şiddetle mücadeledeki net duruşunun, çeşitli sebeplerle diğer Konsey ülkelerinde de tartışılan bir metine indirgenemeyeceğini belirtti.

Haber

Yurttan kaçan 3 kız çocuğu pastaneden yardım istedi

Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki yetiştirme yurdundan kaçan 3 kız çocuğunun, Pamukova ilçesinde bir pastaneden yardım istediği öğrenildi. Pastanenin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, çocukları bulmak için çalışma başlattı.

Haber

Son Dakika: Bakan Selçuk'tan, Yusufeli yangınında zarar gören vatandaşlara destek açıklaması!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika açıklaması yaparak, Artvin’in Yusufeli ilçesinde yangından etkilenen vatandaşlara 1,5 milyon lira kaynak sağlandığını açıkladı.

Finans

Dünya Sağlık Örgütü’nden Türkiye’deki huzurevlerine övgü

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye’de ilk vaka görülmeden önce çok sıkı önlemler alınan huzurevlerini diğer ülkelere örnek gösterdi.

Haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kovid-19'la mücadelesi dünyaya örnek oldu

Salgına karşı Türkiye'de ilk vaka görülmeden tedbirler alan Bakanlık, Şubat 2020'de huzurevleri ile yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerine ziyaretçi kısıtlaması getirdi - Temizlik, laboratuvar, tıbbi malzeme ve ilaçlar ile diğer özel malzeme alımları için huzurevlerine 64 milyon lira ödenek gönderildi

Yurthaber

Engellilere hibe başvurusu nasıl yapılır? Engellilere 65 bin TL hibe başvuruları e-Devlet’ten

Bakan Selçuk, engelli vatandaşlara yönelik sağlanacak 65 bin TL’ye kadar hibe destekleri için başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Selçuk, 2014’ten beri kendi işini kurmak isteyen her engelli vatandaşa hibe destek verdiklerini belirtti.

Finans

Nakdi ücret desteği ne zamana kadar uzatıldı? Karar açıklandı

Koronavirüs pandemisi sebebiyle çalışmaya ara veren iş yerleri için hem çalışanları hem de iş verenleri mağdur etmemek adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bazı destek ödenekleri hazırlandı. Nakdi ücret desteği de, kısa çalışma ödeneği alamayan işçilere verilen desteklerden biri oldu. Normalde bu ay son ödemesi yapılacak olan nakdi ücret desteği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile uzatıldı.

Finans

Çeyrek asırlık annelik hasreti koruyucu aileyle son buldu

Erzurumlu koruyucu anne Nihal Çapan Karakayalı: - "Bu duyguyu kelimelere sığdıramıyorum. Sizin olmayan bir bireyi hayata kazandırmayı hedefliyorsunuz. Onun kattığı huzur da bir başka oluyor" - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş: - "Ailelerimiz gayet duyarlı, çocuklarımızla çok yakinen ilgileniyorlar. En az problem yaşadığımız alan da koruyucu aile alanıdır"

Yurthaber

Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezleri yaklaşık 800 bin vatandaşa destek verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde, kısaca "ŞÖNİM" olarak adlandırılan merkezlerden son 8 yılda 640 bin 565 kadın, beraberindeki 93 bin 340 çocuk ve 50 bin 923 erkek yararlandı - Türkiye genelindeki 148 kadın konukevinden ise 2002'den 31 Ocak 2021 tarihine kadar 411 bin 995 kadın ve beraberindeki çocuk hizmet aldı

Yurthaber

Resmi Gazete'de yayımlandı! Ders ve ek ders saatlerinde değişiklik

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan değişiklik kararına göre Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslarında düzenleme yapıldı.

Haber

4 Mart evde bakım maaşı yatan iller | Paralar ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın evinde ihtiyacı olan engelliler, yaşlılar ve muhtaçlara bakan yakınlarına verdiği evde bakım maaşı her ayın belli günlerinde hesaplara yatıyor.

Finans

Elektronik ev eşyaları engellilerin erişimine daha uygun hale getirilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engellilerle ilgili STK temsilcileri ve elektronik eşya üreticileriyle çevrim içi toplantı düzenledi

Yurthaber

3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge çıkacak mı, ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor? 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

3600 ek göstergede son durum ne sorusuna vatandaşlar tarafından uzun süredir cevap aranıyor. Polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşire maaşını direkt olarak etkileyecek olan 3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamların ek göstergeden yararlanması gerektiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki hükümete çağrı yaptı. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak sorusu yeniden gündeme geldi. İşte son durum...

Finans

Sosyal Dayanışma Merkezleri kadınların hayatını değiştirdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 12 ildeki 32 merkezle kadınların psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlıyor - Merkezlerdeki kurslar sayesinde kadınların kimisi özgüvenlerini yeninden kazanırken, kimisi ise yeni becerilerle meslek sahibi oldu

Yurthaber

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Nakdi ücret desteği ne kadar 2021? Şubat ayı nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek?

Çok sayıda vatandaşın merakla beklediği nakdi ücret desteği ne zaman yatacak sorusu sorulmaya devam ediliyor. Vatandaşlar nakdi ücret desteği ne kadar 2021 konusunda da araştırmalar yapıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından ödemelerin yapılacağı tarihe dair açıklama bekleniyor. Peki, şubat ayı nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

Finans

3600 ek gösterge ne zaman verilecek? 3600 ek gösterge çıkacak mı, ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor? 3600 ek göstergede son durum!

3600 ek göstergede son durum ne sorusuna vatandaşlar tarafından uzun süredir cevap aranıyor. Polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşire maaşını direkt olarak etkileyecek olan 3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamların ek göstergeden yararlanması gerektiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki hükümete çağrı yaptı. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak sorusu yeniden gündeme geldi. İşte son durum...

Finans

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı ne zaman yatacak 2021? Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

Mart ayına girilirken milyonlarca vatandaş Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşının ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Konuyla alakalı açıklamalar takip ediliyor. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’un Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek konusunda açıklama yapması bekleniyor. İşte İşsizlik maaşı ne zaman yatacak 2021 ile ilgili detaylar…

Finans

İşsizlik maaşı ne kadar 2021? İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvuru ve sorgulama ekranı

Ocak ayı işsizlik maaşı ödemelerinin yapılmasından sonra vatandaşlar tarafından işsizlik maaşı ödemeleriyle ilgili araştırmalar yapılıyor. Buna göre, işsizlik maaşı ne kadar 2021? İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşte işsizlik maaşı başvuru ve sorgulama ekranı

Finans

'Makul Şüphe' isimli kitaba 'muzır yayın' ilanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında incelemeye aldığı 'Makul Şüphe' isimli kitabın 18 yaşından küçüklerin maneviyatları ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verdi.

Haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Makul Şüphe isimli kitabı muzır yayın ilan etti

Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, kitaptaki edebe aykırı, yakışıksız ifadeler ile çarpık ilişkilere dair anlatımlar nedeniyle yayınının, 18 yaşından küçüklerin maneviyatları ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verdi

Yurthaber

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı ne zaman yatacak 2021? Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

Mart ayına girilirken milyonlarca vatandaş Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşının ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Konuyla alakalı açıklamalar takip ediliyor. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’un Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek konusunda açıklama yapması bekleniyor. İşte İşsizlik maaşı ne zaman yatacak 2021 ile ilgili detaylar…

Finans