Akif Emre Haberleri

Tavizsiz bir entelektüel: Akif Emre

Gazeteci-yazar, yayıncı ve belgeselci Akif Emre, vefatının ikinci yıl dönümünde anılıyor - Emre'nin yakın arkadaşı Ebubekir Doğan: - "O, Müslümanca duruşu, ahlaki tutumu, kendi doğrularından asla taviz vermeden yaşayışıyla büyük bir örnek teşkil etti" - Akademisyen-yazar Levent Baştürk: - "Dünya meselelerine ümmeti ve mazlumları odağa koyan bir bakış açısıyla bakardı"

Haber 23-05-19 11:33

Akif Emre'nin derdi İslam ümmetinin dertlerini yüklenmekti

Düşünce ve edebiyat dünyasının önemli isimlerinden gazeteci-Yazar Akif Emre'nin adı, vefatının birinci yıl dönümünde Bahçelievler Kocasinan'daki kültür merkezine verildi - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Akif Emre'nin derdi hem bu milletin derdinin tamamını yüklenmek hem de bütün İslam ümmetinin hatta bütün mazlum milletlerin dertlerini yüklenmekti" - Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu: - "Bu gök kubbede Akif Emre hoş bir sada bıraktı. Kocasinan'da bu sada devam edip gidecek"

Haber 07-06-18 18:50

DÜZELTME - Akif Emre'nin adı kültür merkezinde yaşayacak başlıklı haberimizin birinci paragrafındaki 27 Mayıs tarihi, 23 Mayıs olarak kaynağından düzeltilmiştir. Haberimizi düzelterek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA

Akif Emre'nin adı kültür merkezinde yaşayacak - Bahçelievler Belediyesi'nce Kocasinan'da daha önce yaptırılan kültür merkezinin adı Akif Emre Kültür Merkezi olacak

Haber 06-06-18 16:07

Akif Emre'nin adı kültür merkezinde yaşayacak

Bahçelievler Belediyesi'nce Kocasinan'da daha önce yaptırılan kültür merkezinin adı Akif Emre Kültür Merkezi olacak

Haber 05-06-18 17:45

Akif Emre

Akif Emre Hakkındaki Haberler Mynet'te. Akif Emre Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Üsküplü dostları Akif Emre'yi unutmadı

Akif Emre ölüm yıl dönümünde Makedonya'nın başkenti Üsküp'te anıldı - Kalkandelen Devlet Üniversitesi Şarkiyat Bölümü Başkanı Prof. Dr. Adnan İsmaili: - "Akif Bey için İstanbul, Kudüs ne kadar önemli ise Üsküp ve Saraybosna, Balkan Müslümanları o kadar önemliydi"

Haber 23-05-18 00:31

Akif Emre, Mimar ve Mühendis dergisinin özel sayısında

Geçen yıl hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve belgesel yapımcısı Akif Emre, derginin vefa sayısında yer aldı

Haber 12-04-18 15:40

Yeni Şafak yazarı Akif Emre hayatını kaybetti

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Akif Emre (60), kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, köşe yazarı Emre'nin ölüm haberini Twitter hesabından duyurdu.

Haber 23-05-17 12:53