Akif Hamzaçebi Haberleri

Torba kanun teklifine CHP'den çok sert tepki: Bu asla kabul edilemez

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, borç üstlenim anlaşması imzalamaya yetkili oluyor. Bu, asla kabul edilemez." dedi.

Haber

Mecliste geçen kesintisiz 18 yıl

CHP Gene Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Kasım 2002 seçimleriyle girdiği Meclis'te 18. yılını doldurdu - Deniz Baykal, Engin Altay, Akif Hamzaçebi ve Haluk Koç da Kılıçdaroğlu gibi 6 dönemdir Meclis'te kesintisiz görev alıyor

Haber

CHP'den karşılıksız çekte hapis cezası kaldırılsın teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi: - "Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılmasına ilişkin kanun teklifimizi dün TBMM Başkanlığına verdik"

Haber

Merkez Bankasının ihtiyat akçesi

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi: - "Merkez Bankası ihtiyat akçesinin bütçeye aktarılması, enflasyonist etki yaratacaktır, Türkiye'nin mali itibarını ortadan kaldıracaktır. Bu, ateşe benzinle gitmektir"

Haber

Akif Hamzaçebi

Akif Hamzaçebi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Akif Hamzaçebi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

CHP'de Mehmet Akif Hamzaçebi neden istifa etti?

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi dün görevinden istifa etti. Hamzaçebi’nin, İstanbul’daki ilçe adaylarıyla ilgili önerilerinin hayata geçmemesi üzerine istifa sürecinin başladığı ifade ediliyor.

Haber

Hamzaçebi, CHP Genel Sekterliği görevini bıraktı

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi: - "12 Şubat 2018 tarihinden bu yana onurla yürüttüğüm CHP Genel Sekreterliği görevinden ayrılmış bulunuyorum"

Haber

Hamzaçebi, CHP Genel Sekterliği görevini bıraktı

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi: - "12 Şubat 2018 tarihinden bu yana onurla yürüttüğüm CHP Genel Sekreterliği görevinden ayrılmış bulunuyorum"

Yurthaber

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi istifa etti

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi Twitter’dan yaptığı açıklamayla partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Haber

Hamzaçebi, otizmli çocuklarla bir araya geldi

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi: - "0-18 yaş grubu arasında 352 bin otizmli gencimiz var, ancak bunların sadece 26 bini eğitim görüyor. Bu eğitimin süresi de ortalama 2 saat, bunu haftalık 3 saate çıkarmak zorundayız. Haftalık 3 saatlik eğitimi otizmli çocuklarımıza sağladığımızda, toplam otizmli bireylerin yarısının sorununu çözmüş oluyoruz" - "İhtiyaçlar herkes için aynıdır ama buna ulaşmada otizmli ve engelli çocuklarımızın zorluğu var. Eğer sosyal olanaklar, toplum ve devlet tarafından karşılanmıyorsa, bu çocuklar eve hapsediliyor. Bu çocuklarımızın eve hapsedilmesi en büyük problemimizdir"

Haber

Yerel Yönetim ve Yerel Seçim Stratejileri konferansı

CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi: - "Bu yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara'yı kazanacağız. Çoğaltalım, yanına Antalya, Mersin, Adana ve diğer büyükşehirleri de ilave edelim. İstanbul'da 39 ilçenin 14'ü CHP'dedir. Bu sayıyı 30'a yaklaştıracağız"

Haber

Kader mahkumları işin bahanesi

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi: - "Affın amacı, ola ki ileride tekrar açılabilir, sorgulanabilir, soruşturulabilir endişesiyle 17-25 Aralık dosyalarını bir daha açılmamak üzere kapatmaktır. Kader mahkumları işin bahanesidir. Sayın Cumhurbaşkanı, gerçek niyeti ortaya koymuş bulunuyor" - "Ateş düştüğü, dolar yükseldiği yeri yakar"

Haber

CHP yönetiminden 'Muharrem İnce' açıklaması: İnce'yi aday gösteren CHP'dir

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce'yle ilgili olarak, 'Sayın Muharrem İnce'yi aday gösteren CHP'dir, sayın Kılıçdaroğlu'dur' dedi. Hamzaçebi, 'Muharrem İnce ikinci tura kalamadıysa bunun sorumluluğunu sayın Kılıçdaroğlu'na vermek vicdani midir?' sorusunu sordu. Kurultay sorusuna yanıt veren Hamzaçebi, 'Kurultay ihtiyacı görmüyorum ama olup olmayacağına delegeler karar verir. Ben delegenin bu seçim sonuçlarını çok sağlıklı değerlendireceğini düşünüyorum' dedi.

Haber

CHP Tuzla Aydınlı Mahalle Temsilciliği açıldı

Genel Sekreter Akif Hamzaçebi: - "Bir ülkede dolar kuru Türk lirası karşısında eylül ayından bu yana yüzde 30 yükseliyorsa, Türk parası yüzde 30 değer kaybediyorsa bunun adı devalüasyondur. Halkın fakirleşmesi demektir"

Haber

Döviz cinsinden borç 425 milyar lira arttı

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi: - "Geçen yıl sonu itibarıyla 3 lira 82 kuruş olan dolar, 63 kuruşluk artışla şu anda 4 lira 45 kuruş seviyesine çıktı. 63 kuruşluk artış nedeniyle, 1 Ocak 2018'ten bugüne kadar kamu ve özel sektörün döviz cinsinden borcu 425 milyar lira artmıştır"

Haber

TBMM Genel Kurulu

CHP Genel Sekreteri Hamzaçebi: "İmar Affı Kanunu'nun uygulamasının ilk yıllarında vatandaşlarımızın bir kısmı tapusunu aldı. 34 yıldır bu vatandaşlarımızın çok önemli kısmı tapu bekliyor. 34 yıldır bu rüyanın gerçekleşmesini bekliyor"

Haber

Hamzaçebi Pendiklilerle bir araya geldi

CHP Genel Sekreteri Hamzaçebi: - "Bize Pendik Belediyesini verin, İstanbul Büyükşehir Belediyesini verin, bize Ankara'da güç verin, Türkiye'yi de verin. Birlik olursanız güçlü olursunuz, güçlü olursanız tapuyu alırsınız"

Haber

Uluslararası Avcılar Sempozyumu

CHP Genel Sekreteri Hamzaçebi: - "Ülkeler ve uluslar birbirine yakınlaşmakta. Ulusların birbirine yaklaştığı bir yüzyılda kentlerin yarışı öne çıkmaktadır. Bu yüzyıl ülkelerden ziyade kentlerin yarışacağı bir dönem. Böylesi bir süreçte İstanbul gibi 3 imparatorluğa başkentlik yapmış bir kentin önemi ortaya çıkıyor"

Haber

2019 seçimleri öncesi CHP'nin oy oranını açıkladı!

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, katıldığı programda CHP'nin oy oranını açıkladı. "'2011 civarında aldığımız oy oranındayız. Anketlerimiz yüzde 30 gösteriyor. Oylarımız 25'in üzerindedir' diyen Hamzaçebi, ayrıca, bugün yüzde 5 barajıyla seçime gidilseydi Saadet Partisi'nin Meclis'e gireceği iddiasında bulundu.

Haber

CHP'li vekil: Uberi kovacağız

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nı ziyaret ederek taksicilerin sorunlarını dinledi. Hamzaçebi “İstanbul’dan Uber'i kovarak İBB’nin başlatmış olduğu İTaksi uygulamasını da İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’na vereceğiz” dedi.

Haber

CHP Genel Sekreterliğinde görev değişimi

36. Olağan Kurultay'ın ardından CHP Genel Sekreterliğine atanan Hamzaçebi, görevi Sındır'dan devraldı - Genel Sekreter Hamzaçebi: "(9-10 Mart'ta yapılacak 19. Olağanüstü Kurultay) Bu tüzük kurultayı en az 36. Olağan Kurultay kadar hatta ondan çok daha fazla ilgi çekecektir. Bir siyasal parti reformunu hayata geçireceğiz"

Haber

CHP'nin İBB başkanı adayı Akif Hamzaçebi kimdir? Akif Hamzaçebi'nin şimdiki görevi nedir?

Yerel seçimler için CHP'nin İBB başkan adayı ortaya çıkmak üzere. Akif Hamzaçebi, yerel seçimler çerçevesinde partisinin İstanbul Belediye Başkanı adayı olmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Canlı yayında İBB başkanı adaylığı için çalışmalarına başladığını duyuran Akif Hamzaçebi, halihazırda aktif olarak siyaset hayatında. Peki, CHP'nin adayı Akif Hamzaçebi kimdir? Meclisteki görevi nedir?

Haber

CHP'li Akif Hamzaçebi: İstanbul Belediye Başkanlığı'na adayım

CNN Türk'te, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu" programına konuk olan TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmak için yola çıktığını açıkladı."

Haber

Hamzaçebi: Kulak verilmezse, ölecekler

TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, OHAL kararnameleriyle ihraç edilen öğretim üyesi Nazife Onay, aynı sebeple Ankara 'da 68 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın direnişini gündeme getirerek, "Sayın milletvekilleri, eğer önlem alınmazsa, bu 2 insanımıza kulak verilmezse bunları kaybedeceğiz, ölecekler" çağrısında bulundu.

Haber

CHP'li Hamzaçebi: Burhan Kuzu'nun kitabını okumanızı tavsiye ederim

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi başkanlıkla ilgili yaptığı konuşmada, "Burhan Kuzu'nun kitabını okumanızı tavsiye ederim" ifadelerini kullandı.

Haber

Hamzaçebi: Saldırı yaşam tarzını hedef aldı

CHP'li Akif Hamzaçebi, Ortaköy'deki saldırının yaşam tarzına yönelik bir saldırı olduğunu söyledi.

Haber

CHP'den yüzbinlerce askeri ilgilendiren teklif

CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, er ve erbaşlara verilen harçlıkların artırılması ve askerlikte geçen sürenin sigortalılıktan sayılması için kanun teklifi verdi.

Haber

Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'yi, başdanışmanı olarak görevlendirdi.

Haber

CHP’li Hamzaçebi: Türkiye yeni bir hükümetle seçime gitmelidir

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, "Seçim doğru bir karar değildir ama çaresiz kalınıyor ise elbette Türkiye seçimi deneyecektir. Türkiye yeni bir hükümetle seçime gitmelidir” dedi.

Haber

CHP'li Hamzaçebi: Erdoğan'ın sürece ilişkin herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, "Muhatabımız Ak Parti'dir Cumhurbaşkanı'nın sürece ilişkin herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır" dedi.

Haber

CHP'li Hamzaçebi'den Ahmet Davutoğlu'na tepki

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 'Merkez Türkiye' projesine yaptığı eleştiriye yanıt verdi.

Haber

Kılıçdaroğlu’nun önseçimdeki sıra numarasının sırrı

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ikinci bölgeden 57. Sırada önseçime girecek olmasına ilişkin açıklama yaptı.

Haber

Egemen Bağış hakkında yapılan oylama usulsüz mü?

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, eski bakan Egemen Bağış hakkında yapılan oylamanın usulsüz yapıldığını öne sürdü.

Haber

Hamzaçebi'den cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Tarihi akılla okumuyor, kinle okuyor

CHP'li vekil Akif Hamzaçebi, "Erdoğan, Atatürk ile Hülagü arasında benzerlik kuruyor. Bu en masum ifadeyle cehaletin örneğidir. Tarihi akılla, yürekle, kalp gözüyle okumuyor, kinle okuyor" dedi.

Haber

CHP'li Hamzaçebi'den Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a tepki

CHP'li vekil Akif Hamzaçebi, "Hem bilimden teknolojiden bahsedeceksiniz, hem de sonra 18'nci 19'ncu yüzyıl kararları alacaksınız. Bu kararları Osmanlı bile almazdı'' dedi.

Haber

Hamzaçebi: Seçim barajı teklifimiz yüzde 3

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Haber

Bedelli askerliğe CHP’den destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, bedelli askerlik konusunda beklentileri sona erdirecek, herkesin içine sinecek düzenleme yapılması arzusunda olduklarını söyledi.

Haber

Hamzaçebi'den bedelli askerlik bekleyenlere: Bunların oyununa gelmeyin

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Haber

Parmağını makineye kaptıran işçi TBMM gündeminde

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Çaykur Salarha Çay Fabrikası'nda İbrahim Yaman adlı işçinin el parmağını kaybettiği iş kazasını ve hastane sürecini Meclis gündemine taşıdı.

Haber

Hamzaçebi: Böyle bir tasarıya CHP destek vermecektir

Hamzaçebi, yeni yasama yılında yeni anayasa çalışmalarına ilişkin AA muhabirin sorularını yanıtladı.

Haber

Hamzaçebi'den Davutoğlu'na: Efendisinin verdiği görevi yerine getiriyor

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun atama ile gelmiş biri olduğunu belirterek "O nedenle efendisinin vermiş olduğu görevi yerine getiriyor.

Haber

CHP Torba Yasa için AYM'ye başvurdu

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Torba yasanın bazı hükümlerinin durdurulması için AYM’ye başvurdu.

Haber

CHP'li Hamzaçebi'den asansör kazası tepkisi

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul'da asansör kazasında hayatını kaybeden işçilerden Hükümetin sorumlu olduğunu öne sürdü.

Haber

CHP'li Hamzaçebi: Kirli ittifak

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, dört eski bakan hakkındaki fezlekelerin iade edilmesini "kirli ittifak" olarak nitelendirdi.

Haber

Meclis, Sivas katliamını konuştu

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, hükümetten Sivas katliamının gerçek sorumlularını çıkarmasını istedi.

Haber

CHP'den Engin Alan önergesi

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis Adalet Komisyonu'nda görüşülen tasarıya Engin Alan'a ilişkin bir madde ilave edilmesi için önerge vereceklerini belirtti.

Haber

Hamzaçebi: Erdoğan neden cumhurbaşkanı olamayacağını kanıtladı

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Soma'daki maden kazasına ilişkin yapılan protestolara müdahaleyi eleştirdi.

Haber

CHP Başbakan hakkında önerge verecek

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Erdoğan hakkında önümüzdeki hafta Meclis Soruşturma Önergesi vereceklerini açıkladı.

Haber

Laf attı iltifat aldı

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, TBMM Genel Kurulu çalışmalarına katıldı. Dalyan, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile kürsüde konuşma yaptığı sırada sözlü tartıştı.

Haber

AK Parti Mısır bildirisini desteklemedi mi?

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Mısır'daki idam cezalarına karşı tüm partilerin ortak bildiri yayınlamasını önerdiğini ancak MHP'den olumlu yanıt gelirken AK Parti'nin yanıt vermediğini söyledi.

Haber