Alev Alatlı Haberleri

Tsukiko Yamada Watari ve yazar Alev Alatlı bu akşam TRT 2'de

Ertuğrul Fırkateyni'nin Japonya açıklarında batmasının ardından Türk Japon ilişkilerinde büyük rol oynayan Torajiro Yamada'nın torunu Tsukiko Yamada Watari ve yazar Alev Alatlı'nın konuk olduğu "Miyako'dan Payitaht'a" programı bu akşam TRT 2'de yayınlanacak

Haber 09-10-19 17:44

Kültürel iktidar varsa, kültürel muhalefet de vardır

Aylık olarak yayınlanan Açık Medeniyet gazetesinin ekim sayısı, "Sahne dar, kimde kültürel iktidar?" konusunu irdeliyor - Yazar Alev Alatlı: - "Kültürel iktidar diye bir şey var tabii. Batı'nın günümüzdeki kültürel iktidarı bir vakıadır. Protestan reformundan başlatırsak, adamların asgari 500 yılda oluşturdukları kodları var. Olsun. Kültürel iktidar varsa, kültürel muhalefet de vardır. Mesele, muhalefetin kıymetini bilmek, değerlerine yılmadan, dejenere etmeden sahip çıkma meselesidir" - TRT Genel Müdürü İbrahim Eren: - "TRT 2 sadece bir kanal değil, TRT 2'yi daha geniş tabanlı bir platform, çok boyutlu, çok mecralı bir kültür sanat markası yapma hedefimiz var"

Haber 04-10-19 11:03

Sisteme dışarıdan bakmayı öğrenmeniz gerekiyor

Yazar Alev Alatlı: - "Öğretmenler olarak sizin ne yapıp yapıp sisteme dışarıdan bakmayı öğrenmeniz, nerede bozukluk var onu görmeniz gerekiyor" - "Nasihatnamelerde bir iş yapıyorum ve benimle birlikte hareket edin istiyorum. Beyin detoksu yapmaya çalışıyorum. Bu kitaplarla zihinlerin toksin atmasını sağlamaya çalışıyorum" - "Biz Türküz, elhamdülillah Müslümanız. Bizi en çok rahatsız eden şey adaletin olmamasıdır. Biz özgürlüklerden vazgeçeriz de adaletten geçmeyiz. Bizi en çok yaralayan adalettir"

Haber 30-09-19 22:10

Osmanlı'nın görüşü hakim olsaydı gezegen bu hale gelmezdi

Yazar Alev Alatlı: - "Bu dünyaya Amerika'nın şedit dünya görüşü değil de Osmanlı'nın adaleti önceleyen muti dünya görüşü hakim olsaydı, gezegen bu hale gelmezdi" - "Shakespeare bize Hollywood ürünlerinin dayatıldığı gibi dayatılsaydı, Batı'da üretilenin dışında bir gerçekliğe sahip olmayacaktık. Oysa dünyayı tek bir pencereden görmek sakattır" - "Türkiye'de mevcut gerilim statükonun değişmesinden kaynaklanmaktır ve bunun olumlu sonuçlar doğuracağı kanaatindeyim. Tez, anti-tez diyalektiği senteze ulaşacak, daha mütekamil bir noktaya gelecektir" - "Beyin göçü yanlış konumlanmış bir hayaldir. Yüreğiniz Aylan bebekleri, Somali açlarını, gelir dağılımı bozukluklarını kaldırıyorsa, buyurun"

Haber 09-08-19 11:04

Diğer Haber Etiketleri

Alev Alatlı

Alev Alatlı Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Alev Alatlı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Alev Alatlı'dan çok tartışılacak sözler: Erdoğan'ı eleştiren aydınlar ergen ve atarlıdır

Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Alev Alatlı, "En mutsuz zamanımdayım türü yaklaşımları yakıştırmıyorum. Geline oyna demişler, yerim dar demiş. Bugünkü Türkiye’den mutsuz olan ve Erdoğan’ı eleştiren aydınlar atarlı ve ergendir. Durup dururken atar yapıyorsunuz" dedi.

Haber 17-08-18 00:18

CNR 5. Uluslararası Kitap Fuarı

Fuarın Onur Yazarı Alatlı: - "Ben esas itibarıyla Türkiye için yazarım. Türkiye için yazan birisiyim ve kendimi Batı'ya beğendirmek umurumda değil" - "Şimdi bir nasihatname yazıyorum. 'Haddim olmayarak' demeyeceğim, klasik usulde bir nasihatname yazıyorum. Gece gündüz kendimle yarışır haldeyim"

Haber 10-03-18 18:30

Alev Alatlı'dan Sarıgül ile ilgili şok sözler

Son çıkardığı kitabı Beyaz Türkler Küstüler ile ses getiren düşünür-yazar Alev Alatlı Veyis Ateş'in hazırlayıp sunduğu Habere Bakış'a konuk oldu.

Haber 11-04-13 15:41