Ali Haydar Hakverdi Haberleri

Ankara CHP milletvekili adayları kimler? İşte 24 Haziran erken seçimleri CHP listesi

CHP, 24 Haziran erken seçim milletvekili aday listesini açıkladı. Listede Ankara CHP milletvekili adaylarının isimleri merak konusu oldu. İşte CHP'nin seçim 2018 için YSK'ya verdiği milletvekili listesinde yer alan Ankara adayları. Ankara CHP milletvekili adayları kimlerden oluşuyor?

Haber

239 bin 97 öğrenci borcunu ödeyemedi!

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin Bilgi Edinme Kanunu kapsamında yaptığı başvuruya gelen yanıt, öğrenim kredisi kullanan 1 milyon 156 bin 832 öğrenciden 239 bin 97’sinin borcunu zamanında ödeyemediğini ortaya koydu.

Finans

'Dolmabahçe Sarayı'na ilkokul öğrencileri girmesin' tartışması

TBMM Başkanlık Divanı, 'Dolmabahçe Sarayı’na anaokulu ve ilkokul öğrencileri toplu olarak alınmaz' şeklinde yönetmelik değişikliği hazırladı. CHP tepki gösterdi. Yasak için gerekçe olarak yürüme mesafesinin çok olması, merdivenlerin yüksek oluşu ve çocukların merdivenleri çıkamaması gösterildi. Bu öneriye CHP'li divan üyeleri karşı çıktı. Katip üye CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Atatürk'ü küçük yaştakilere unutturmak için bu uygulamaya gidiyorlar" dedi.

Haber

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin yerine oy kullanıldı

Ankara Mamak ilçesinde bir seçmen oy kullanacağı sandığı karıştırarak CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin yerine oy verdi. Olay Mamak Kuva-yi Milliye Ortaokulu'nda yaşanırken, bir vatandaş yanlışlıkla 1161 nolu sandığa gitti. Görevlilerden oy pusulası aldı ve oyunu sandığa attı. Skandalla ilgili CHP'li Hakverdi, tutanak tutturdu. Hakverdi, “Ankara’da Ankara milletvekilinin yerine herhangi biri gelip oy kullanabiliyor ise seçim güvenliği var mı?” diye sordu.

Haber

Ali Haydar Hakverdi

Ali Haydar Hakverdi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ali Haydar Hakverdi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

CHP'li vekil Ali Haydar Hakverdi polisle tartıştı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Katip Üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Veli Der üyeleri basın toplantısı salonuna alınmayınca, polislerle tartıştı.

Haber

Meclis'te 'Che' tişörtü giymek isteyen liselilere polis engel oldu

Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya yönelik sözleri üzerine TBMM'de 'Devrimci Liseliler' grubuyla basın açıklaması yapmak isteyen CHP'li Ali Haydar Hakverdi'ye polisler engel oldu.

Haber

TBMM plakalı makam aracıyla yolcu taşıdı

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, kırmızı plakalı makam aracıyla Mamak'tan Kızılay'a yolcu taşıyarak ulaşım ücretlerine yapılan zamları protesto etti.

Haber

CHP’li vekilden Erdoğan protestosu

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Erdoğan'ın yarın TBMM'de yapacağı konuşma nedeniyle Genel Kurul'a katılmayacağım. Siz de çocuklarınızı, sağlığı için TV'den uzak tutun" dedi.

Haber