Ali Haydar Konca Haberleri Ve Son Dakika Ali Haydar Konca Haberleri

Ali Haydar Konca Haberleri Ve Son Dakika Ali Haydar Konca Haberleri

Ali Haydar Konca, 1950 yılında doğdu.

Ali Haydar Konca, 1 Şubat 1950 tarihinde Muş'un Varto İlçesi'nde dünyaya geldi.

1971 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Ali Haydar Konca,i ardından Elazığ'da Maiyet Memurluu görevini yapmaya başladı. 1980 Askeri Darbesi'ne kadar bir çok şehirde kaymakamlık yapan Ali Haydar Konca'ya darbenin ardından görevi iade edildi. Bu dönemin sonrasında Hassa, Çüngüş ve Sürmene kaymakamlığı görevlerini yürüten Ali Haydar Konca, Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü'ne tayin edildi. Kocaeli'de görevinden istifa eden Ali Haydar Konca, bu şehirde serbest avukat olarak hayatına devam etti.

1989 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Sosyaldemokrat Halkçı Parti'den Kocaeli belediye meclis üyesi seçilen Ali Haydar Konca, bir süre sonra bu görevden ve partiden istifa etti.

25. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde Halkların Demokratik Partisi'nden Kocaeli Milletvekili seçilen Ali Haydar Konca, seçim hükümetinde kendisine gelen bakanlık teklifini kabul etti ve Avrupa Birliği Bakanı olarak göreve atandı. Ali Haydar Konca, 22 Eylül'de Avrupa Birliği Bakanlığı görevinden istifa etti.

Ali Haydar Konca, evli ve 3 çocuk sahibidir.

Ali Haydar Konca Haberleri

Ali Haydar Konca kimdir?

Ali Haydar Konca, 1950 yılında doğdu.

Haber 22-09-15 16:12

HDP'li bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan istifa etti

Geçici hükümette yer alan HDP'li bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan istifa etti. Ali Haydar Konca "Fiilen görevi yürütmedeki olumsuzluklar nedeniyle bugün istifa etmiş bulunuyoruz" dedi.

Haber 22-09-15 15:35

HDP'li iki bakan: Operasyonların bitirilmesi gerekiyor

HDP'den geçici hükümete giren Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Cizre'deki gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Haber 06-09-15 15:51

HDP’li Konca’dan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca, 1915 olaylarına ilişkin olarak, bir öldürme olduğu ve bunun katliam olduğu bir gerçektir.'' dedi.

Haber 01-09-15 11:14

Diğer Haber Etiketleri

Ali Haydar Konca

Ali Haydar Konca Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ali Haydar Konca Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Konca: AB Bakanlığını üstlenmiş olmam enteresan

AB Bakanı Ali Haydar Konca, geçici seçim hükümetinde üstlendiği AB Bakanlığındaki görevine ilişkin konuştu.

Haber 31-08-15 17:24

İki HDP'li kırmızı plaka kullanmayacaklar

Seçim hükümetinde bakan olan HDP’li vekiller Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan, kırmızı plaka kullanmayacaklarını açıkladı.

Haber 29-08-15 12:59