Ali Kenanoğlu Haberleri

HDP'li Ali Kenanoğlu'dan TBMM'ye 'cemevleri' çağrısı!

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, cemevlerinin ibadethane statüsüne kavuşması için yasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu, TBMM'yi bu konuda göreve çağırdı.

Haber

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın TBMM'deki konuşması büyük tepki çekti!

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın yeğeni olan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın Meclis’te yaptığı konuşma büyük tepki çekti. Öcalan'ın, "Bu devletin geleneğidir, Kürt olunca talan, nüfus planlaması ve asimilasyon en büyük pratiğidir." ve "Kendi Kürt meselenizi çözmediğiniz için Çin'de Uygur Türklerine yapılan zulmün karşısında duramıyorsunuz; yumuşak karnınızdır." ifadeleri Genel Kurul'da tartışmaya neden oldu.

Haber

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu:

"2012'den bu tarafa 33 ayrı yerde ve zamanda Alevilerin evlerine işaretlemeler oldu. Bugüne kadar bunlarla ilgili ciddi bir açıklama söz konusu değildir"

Haber

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu:

"Başta Aleviler olmak üzere, birçok toplumsal kesimin çocuklarının mağdur edildiği zorunlu din dersleri, 12 Eylül askeri darbesinin bir ürünü olarak hala korunuyor hatta genişletiliyor"

Haber

Ali Kenanoğlu

Ali Kenanoğlu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ali Kenanoğlu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu:

"Afrin'de 15 milyon zeytin ağacı var ve çok önemli bir zeytin üretim bölgesidir. Zeytin Dalı Operasyonu'ndan sonra buradaki zeytin ağaçları paramiliter güçler tarafından yağmalanmaya başlanıyor. Bu zeytinin 50 bin tonluk kısmı Türkiye'ye getiriliyor"

Haber

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu:

"Alevi tutuklu veya hükümlülerin, Alevi dedeleriyle görüşme talepleri reddediliyor"

Haber

HDP’li vekil Erdoğana 'Yerli ve milli vekil miyim?' diye sordu

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Ben 'Türk' ve ataları bin yıldır bu topraklarda olan bir HDP Milletvekili olarak bu 'yerli ve milli' tanımına uygun muyum?" diye sordu

Haber

Alevilerden Erdoğan'a ilk tepki

Başbakan Erdoğan'ın "Eğer Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse, ben dört dörtlük bir Aleviyim" sözlerine Alevilerden tepki geldi.

Haber