Arif Sağ Haberleri Ve Son Dakika Arif Sağ Haberleri

Arif Sağ Haberleri Ve Son Dakika Arif Sağ Haberleri

Arif Sağ 1945 yılında Erzurum’da doğmuştur. Türk halk müziğinin usta sanatçısı Arif Sağ akademisyen ve bağlama virtüözüdür. Ayrıca bir dönem milletvekilliği yapmıştır. Erzurum Aşkale ilçesinin Dallı köyünde yaşayan Arif Sağ küçük yaşlardan itibaren müziğe merak salmış ve şimdiki unvanını kazanmıştır. Birçok başarılı işe imza atan büyük sanatçının sayısız bestesi halen en sevilen Türk halk müziği bestelerinden biridir.

TRT Radyosunda bağlama sanatçısı olan Sağ, 60’lı yılların sonunda en sevilen ve en çok ilgi gören sanatçılar arasında yerini almıştır. Bağlama çalarak kendi bestelediği müziklere bambaşka bir ruh kazandıran Arif Sağ 1976 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak hizmet sunmuştur.

1982 yılında akademisyenlik görevinden ayrılan Arif Sağ 10’dan fazla kaset çalışmasında bulunmuştur. Erdal Erzincan ile birlikte oluşturduğu Bağlama Metodu kitabı müzik severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Arif Sağ Haberleri

Arif Sağ öldü mü? Arif Sağ'ın sağlık durumu nasıl? Ünlü sanatçıdan üzen haber

Türk halk müziğinin efsane sanatçısı Arif Sağ'ın öldüğüne dair çıkan haberler sanatçının sevenlerini korkuttu. Arif Sağ'ın sağlık durumu ve vefat edip etmediği merak edilmeye başlandı. Peki usta sanatçı Arif Sağ öldü mü? Arif Sağ'ın sağlık durumu nasıl? İşte son durumu...

Magazin

MESAM davasında flaş gelişme! Arif Sağ katılmadı

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM ) 2018 yılında yapılan genel kuruluna hile karıştırıldığı iddiasıyla, Recep Ergül öncülüğünde Coşkun Sabah, Suat Suna, Vedat Çetinkaya, Turhan Taşan, Celal Yarıcı gibi isimlerin açtığı genel kurulun iptali davasında karar çıktı. Mahkeme MESAM üyelerini haklı bularak MESAM 9. Genel Kurulu ve 15. Olağan Genel Kurulu'nda alınmış olan dayanak kararların kesin hükümsüzlüğünü gözeterek iptaline karar verdi.

Magazin

Hakkı Bulut kimdir? Hakkı Bulut kaç yaşında? Hakkı Bulut nereli?

Türkiye’nin sevilen halk sanatçılarından biri olan Hakkı Bulut, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Şarkıları ve sesiyle gündemde konuşula isimlerden biri olan Bulut, Ankara Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra dışarıdan da Adana Öğretmen Okulu’nu bitirmiştir. Asıl mesleği öğretmenlik olan Bulut, daha sonra müzikle uğraşmaya başlamıştır.

Magazin

Erzurum Valisi Okay Memiş'ten Arif Sağ'ın doğduğu mahalleye ziyaret

Vali Memiş, rahatsızlıkları dolayısıyla tedavi gören 74 yaşındaki Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ'ın doğduğu Aşkale ilçesindeki ev ve mahalleyi gezdi

Magazin

Arif Sağ

Arif Sağ Hakkındaki Haberler Mynet'te. Arif Sağ Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Orhan Gencebay: Hapislik bir durum bile olabilir

Arif Sağ ile yaşadıkları MESAM polemiği hakkında konuşan Orhan Gencebay, "Bu genel kurulu kimse kazanmamıştır. Burada sahtecilik vardır. Belki hapislik bir durum bile olabilir, bilemiyorum. Bu kadar ciddi durum" ifadelerini kullandı.

Magazin

Arif Sağ: Bu yaşta kavga mı edeyim?

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)’da Olağanüstü Genel Kurul dün tartışmalı başladı. Üyelikten ihraç edilen Arif Sağ, “Bizi içeri almıyorlar, ne yapayım? Bu yaşta kavga mı edeyim? Şu an ismim yazılı değil” dedi

Magazin

Arif Sağ ve ekibi MESAM'a geri döndü

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Birliği'nde (MESAM) yeni yönetimin seçileceği Genel Kurul başladı.

Magazin

Arif Sağ ve ekibi MESAM'dan ihraç edildi

Arif Sağ ve ekibi, Coşkun Sabah başkanlığındaki Geçici Yönetim Kurulu tarafından Haysiyet Kurulu'na sevk edilmişti. Başta Arif Sağ, Cahit Berkay, Ali Haydar Timisi, Metin Karataş ve Ali Rıza Binboğa olmak üzere otuza yakın MESAM üyesi bu sabah ihraç edildi

Magazin

Ünlü şarkıcıya şok suçlama: 'Aleviler ele geçirdi burayı'

Orhan Gencebay'ın nefret suçu işlediğini ileri süren Arif Sağ; "Orhan Gencebay burada resmen nefret suçu işliyor, ayrımcılık yapıyor. Diğer adıyla 'Aleviler ele geçirdi burayı' diyor" dedi.

Magazin

Orhan Gencebay ile Arif Sağ arasındaki krizde yeni gelişme!

Orhan Gencebay'ın nefret suçu işlediğini ileri süren Arif Sağ; "Orhan Gencebay burada resmen nefret suçu işliyor, ayrımcılık yapıyor. Diğer adıyla 'Aleviler ele geçirdi burayı' diyor. Bu ülkede olmasa dahi ben bunu uluslararası mahkemelere taşıyacağım" dedi.

Magazin

MESAM: Sorun, Orhan Gencebay ve Arif Sağ sorunu değildir

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Recep Ergül, 31 Mayıs'ta MESAM'ın 9. Olağanüstü ve 15. Olağan Genel Kurulları'nın bir arada yapılacağını açıkladı.

Magazin

Arif Sağ: Orhan'ın peşini bırakmam

Orhan Gencebay ile Arif Sağ arasındaki kriz büyüyor! Arif Sağ, Orhan Gencebay’ın MESAM’dan ayrılırken yazdığı istifa dilekçesinde nefret suçu işlediğini iddia ederek Türkiye’de ve yurtdışında dava açacağını açıkladı

Magazin

Arif Sağ ameliyata alındı

Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ, bu sabah saat 08.00’de, Çağlayan’daki Florence Nightingale Hastanesi’nde açık beyin ameliyatına alındı.

Magazin

Orhan Gencebay'dan flaş Arif Sağ ve Yavuz Bingöl açıklaması

Başında bulunduğu MESAM Başkanlığını bıraktıktan sonra Arif Sağ ile dostluğu biten Orhan Gencebay'dan bomba açıklamalar...

Magazin

MESAM'da kritik gelişme! Yavuz Bingöl görevi kabul etmedi

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'nde flaş gelişme.. Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) yönetim kurulu işten el çektirilip, kayyum atanmıştı. Kültür Bakanlığı yaptığı inceleme neticesinde mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah'ı üye olarak atadı. Bakanlık tarafından yönetim kuruluna atanan Yavuz Bingöl, görevi kabul etmediğini bildirdi...

Magazin

Arif Sağ hastaneye kaldırıldı

Bir süredir MESAM'la ilgili olarak gündemde olan Arif Sağ fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Magazin

Arif Sağ ve Orhan Gencebay birbirine girmişti! MESAM’a yeni yönetim atandı

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM)’a yeni yönetim kurulu atandı. Kültür Bakanlığı yaptığı incelemeler neticesinde mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah'ı üye olarak atadı

Magazin

'Arif Sağ adımı ağzına almasın'

MESAM Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Orhan Gencebay, mahkemeye başvurarak, Arif Sağ ve diğer üyelerin kendisi hakkında konuşmamasını istedi.

Magazin

MESAM'da gerginlik artıyor: Mahkemeye taşındı

Müzisyen Suat Suna, MESAM’a ait sır niteliğindeki bilgileri MESAM dışındaki kişilerle paylaştığı iddiasıyla kurumdan ihraç edildiğini öne sürdü. Sızdırmadığı bilgi için ihraç edildiğini iddia eden Suat Suna, ihraç kararının iptali ve üyeliğe iade için dava açtı

Magazin

Orhan Gencebay: Arif Sağ ile dostluk bitmiştir

Arif Sağ'ın zehir zemberek sözlerinden sonra Orhan Gencebay'dan da bir açıklama geldi. Gencebay "Arif Sağ yarım asırdır dostumdu, fakat bu dostluk bitmiştir" dedi

Magazin

Arif Sağ: Orhan'a bir daha güvenmem

Ekim 2016’da eşini kaybeden, yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle son olarak Küba’ya gidip tedavi olan Arif Sağ, şimdi de yıllarca başkanlık yaptığı MESAM için Orhan Gencebay’ın eleştirileriyle karşı karşıya.

Magazin

Arif Sağ'dan Orhan Gencebay'a sert cevap

MESAM'dan istifa eden Orhan Gencebay, Arif Sağ başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerini 'etnik ve mezhepsel örgütlenme'yle suçlamıştı. Arif Sağ, hakkında yapılan suçlamaya sert sözlerle cevap verdi

Magazin

Arif Sağ: 'İhanet ettim'

Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ, "arabesk" yaptığı dönemle ilgili olarak "Halkıma ihanet ettim" ifadesini kullandı.

Magazin

Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ'a verildi

Aydın Doğan Vakfı’nın kültür, sanat, edebiyat ve bilim alanlarında verdiği Aydın Doğan Ödülü’ne bu yıl Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ layık bulundu

Magazin

Küba'dan dönen usta sanatçı Arif Sağ: Hiç pes etmedim

Bir süredir kanser tedavisi gören usta sanatçı Arif Sağ, tedavi için Küba'ya gitmişti. Yurda dönen Arif Sağ, sağlık durumunun iyi olduğunu söylerken "Hiç pes etmedim" dedi. Arif Sağ'ın geçen yıl eşinin hayatını kaybetmesinin ardından sazını elini almadığı ortaya çıktı.

Magazin

Arif Sağ Küba'dan döndü

Türk Halk Müziğinin usta ismi, eski milletvekili Arif Sağ, tedavi için Kübadaki aşı tedavisini tamamlayarak kızı Aslı ve oğlu Tolga ile yurda döndü.

Magazin

Arif Sağ'dan yeni paylaşım! İşte son hali...

Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden eski milletvekili Arif Sağ, tedavi için Küba’da kızı Aslı ve oğlu Tolga ile çekilen yeni fotoğraflarını sosyal medyadaki hesabından yayınladı.

Magazin

Arif Sağ öldü mü? İddialara böyle cevap verdi

Sosyal medyada yayılan “Arif Sağ öldü” iddialarına ünlü sanatçı Twitter hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafla yanıt verdi.

Magazin

Arif Sağ'dan haftalar sonra ilk fotoğraf

Zara ile İpek Açar, geçtiğimiz mayıs ayında kanser teşhisi konan ve tedavi görmeye başlayan Arif Sağ'ı evinde ziyaret etti.

Magazin

Arif Sağ'ın sağlık durumu nasıl?

Beynindeki ve akciğerindeki tümör nedeniyle iki ayrı ameliyat geçiren sanatçı Arif Sağ, sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Magazin

Arif Sağ'ın durumu ciddi

Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ'ın beyin ameliyatı geçirdiği öğrenildi. Halk müziği sanatçısı Arif Sağ'ın hastaneye kaldırıldığı haberinin ardından ameliyat olduğu da ortaya çıktı.

Magazin

Usta sanatçı Arif Sağ hastaneye kaldırıldı

13 Mayıs'ta Sebahat Akkiraz ve Erdal Erzincan ile İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde bir konser vermesi beklenen Sağ, doktorunun uyarısıyla konsere çıkmadı ve tedavi altına alındı. Arif Sağ'ın konsere ise oğlu Tolga Sağ'ı gönderdiği aktarıldı.

Magazin

Sabahat Akkiraz, Orhnan Gencebay ve Arif Sağ 47 yıl sonra bir arada

İlk plak kaydını 1969'da Orhan Gencebay ve Arif Sağ ile yapan Sabahat Akkiraz, iki usta sanatçıyla 47 yıl aradan sonra yeni bir albüm için bir araya geldi.

Magazin

Pınar Aydınlar HDP'den İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı oldu

Halk müziği sanatçısı Arif Sağ'ın oğlu Tolga Sağ'ın eski eşi Pınar Aydınlar, Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptı.

Haber

'Elini öptüğüm güne yazıklar olsun'

İbrahim Tatlıses ile Arif Sağ arasında MESAM yüzünden başlayan kavga büyüyor.

Magazin

Ünlü sanatçıyı şoke eden işaret!

Türk Halk Müziği Sanatçısı Arif Sağ'ın eski gelini Pınar (Sağ) Aydınlar, 3 Mart 2013 tarihinde aracına kırmızı boya ile çarpı (X) işareti konulduğu söyledi.

Haber

Bu Cem'den türkücü olur

Cem Yılmaz, yeni filmi "Av Mevsimi"nde seslendirdiği Karadeniz türküsüyle Arif Sağ'dan tam not aldı.

Magazin

Sağ hakkında 2 yıl hapis istendi

Arif Sağ'ın türkücü gelini Pınar Sağ, hakkında 'Suçu ve suçluyu övme' suçundan 2 yıla varan hapis istemiyle dava açıldı.

Magazin

Arif Sağ'ın gelinine Kaypakkaya davası!

Pınar Sağ hakkında, yasadışı terör örgütü TİKKO'nun kurucusu İbrahim Kaypakkaya'yı övdüğü iddiasıyla dava açıldı.

Magazin