Başak Demirtaş Haberleri Ve Son Dakika Başak Demirtaş Haberleri

Başak Demirtaş Haberleri Ve Son Dakika Başak Demirtaş Haberleri

Başak Demirtaş, 1977 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde doğdu ve büyüdü. Türk dili öğretmeni ve yazar olan Başak Demirtaş, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşidir. Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması için 2018 yılında AB Raportörü Kati Piri ile görüştü. COVID-19 salgını sırasında binlerce tutukluyu serbest bırakan yasa tasarısına siyasi tutuklularında alınmaları için kampanya yürüttü. 2002 yılında Selahattin Demirtaş ile evlenen Başak Demirtaş’ın bu evlilikten iki adet çocuğu bulunmaktadır.

Başak Demirtaş Haberleri

Başak Demirtaş kararı sonrası İstanbul'da hesaplar değişti! Son seçim anketinde yüzde 3,5-4'lük oran yer mi değiştiriyor? İmamoğlu cephesinden dikkat çeken sözler

Başak Demirtaş'ın aday olmama kararı sonrası İstanbul seçimleri için hesaplar değişti. Seçimlerin Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum arasında geçmesi beklenirken, İstanbul son seçim anket sonuçları da gelmeye devam ediyor. DEM Parti ve Yeniden Refah Partisi'nin de kendi adaylarıyla seçimlere gireceği İstanbul'da özellikle Başak Demirtaş kararı sonrası son oy oranlarıyla ilgili tahminler dikkat çekti. Peki DEM'in Başak Demirtaş kararı İstanbul seçim sonuçlarını nasıl etiler? İmamoğlu mu Kurum mu önde?

Haber 08-02-2024 08:16

Bir sürpriz de Muharrem İnce'den! Teklif gitti... Başak Demirtaş sonrası adaylık yarışı iyiden iyiye kızıştı

Türkiye siyaseti her geçen dakika yeni gelişmelere sahne oluyor. CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifakın bozulması dengeleri değiştirdi. Hem Zafer Partisi hem Memleket Partisi hem de DEM Parti seçimlere kendi adaylarıyla katılacak. AK Parti ve MHP'nin amacı ise son yerel seçimde kaybettiği büyükşehirleri geri almak. Muharrem İnce'den sürpriz Baykal hamlesi geldi!

Haber 07-02-2024 14:08

İstanbul'da dengeleri değiştirecek hamle! Başak Demirtaş son kararını verdi: 'Aday olacak mı?' tartışmaları sona erdi

Yerel seçimlerin en çok merak edilen kenti İstanbul'da gözler Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İstanbul'dan aday olup olmayacağına çevrilmişti. İstanbul'da dengeleri değiştirecek gelişmede Başak Demirtaş kararını verdi. Yaptığı açıklamada aday olmayacağını duyurdu.

Haber 07-02-2024 10:05

Siyasetin gündemi Başak Demirtaş! Herkes onu tartışırken İsmail Saymaz asıl sürprizi duyurdu

Yerel seçim öncesinde siyaset sahnesinde gözler DEM Parti'de! Parti yönetimi İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkaracaklarını belirtmişti. İstanbul için en güçlü aday Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş. Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekileceği iddia edilmişti, İsmail Saymaz'dan 'HDP' yorumu geldi.

Haber 07-02-2024 08:17

Adaylık açıklaması gündem olmuştu! Başak Demirtaş ile ilgili çarpıcı iddia

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla gündem de hareketlendi. Seçimler için kritik nokta ise İstanbul... Parti ve ittifaklar adaylarını açıklamaya devam ederken Başak Demirtaş'ın DEM Parti'den adaylık açıklaması gündem olmuştu. DEM Parti'den henüz resmi bir açıklama gelmezken, partide 3 farklı görüşün hakim olduğu ve yaşanan tartışmalardan dolayı Demirtaş'ın adaylıktan çekileceği iddia edildi.

Haber 06-02-2024 19:13

SON DAKİKA | DEM Parti İstanbul'da seçimlere kendi adayıyla giriyor! Resmen açıklandı: Başak Demirtaş...

Son dakika haberi: DEM Parti'de İstanbul'da yerel seçime kendi adaylarıyla katılma kararı aldı. Yapılan açıklamada "İstanbul adayımızı 9 Şubat'a kadar açıklayacağız." denildi. Kulislerde ise Başak Demirtaş'ın İstanbul adayı olarak açıklanacağı konuşuluyor.

Haber 04-02-2024 14:20

Barış Yarkadaş'tan çok konuşulacak iddia: Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul adayı Elif Erbakan

Yeniden Refah Partisi ile AK Parti arasında İstanbul'da yerel seçim ittifakı konusunda görüşmeler sürerken, çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Barış Yarkadaş, Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul'da büyükşehir belediye başkanlığı için aday göstermesi durumunda, bu ismin Elif Erbakan olacağını iddia etti. İşte detaylar...

Haber 02-02-2024 12:59

DEM Parti'den 'Başak Demirtaş' açıklaması 'Muhtemel adaylar adasında en güçlü adayımız'

Başak Demirtaş aday olacak mı? Bu sorunun yanıtı bir süredir konuşulurken DEM Parti'den açıklama geldi. DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, İBB adaylığı için en güçlü ismin, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş olduğunu söyledi.

Haber 31-01-2024 13:53

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 30-01-2024 16:47

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş resmi başvuruyu yaptı, seçim hesapları karıştı! İstanbul'da dengeler değişiyor

Takvimler 31 Mart akşamını gösterdiğinde yerel seçim sonuçları takip edilirken gözler kuşkusuz ilk olarak İstanbul'un üzerinde olacak! Mevcut belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun en büyük rakibi Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum. İYİ Parti'nin de adayı Buğra Kavuncu olmuştu. Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'tan ilk resmi adım geldi!

Haber 30-01-2024 16:13

Adaylığını canlı yayında duyurdu! İstanbul'da seçim yarışı kızışıyor... Cemal Enginyurt 'tamam', Başak Demirtaş 'yüzde 90'

Yerel seçimlere 60 gün gibi bir süre kalırken, İstanbul'da aday sayısı her geçen gün artıyor. Mevcut CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na rakip olarak şu ana kadar 4 parti adayını açıklarken, gözler aday çıkartmaya hazırlanan DEM Parti'sine çevrilmişti. Başak Demirtaş'ın adaylığını yüzde 90 netleştiği iddia edilirken; Demokrat Partili Cemal Enginyurt'un da İstanbul'dan aday olma kararı aldığı belirtildi.

Haber 30-01-2024 06:42

Murat Kurum, Başak Demirtaş derken Ekrem İmamoğlu'na bir rakip daha! İsmail Saymaz o ismi açıkladı: 'Adaylığı pazar günü ilan edilecek'

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken gözler özellikle İstanbul'da olacak. Mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Murat Kurum ve Başak Demirtaş'tan sonra bir rakip daha çıktı. Gazeteci İsmail Saymaz Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının ismini açıklarken, adaylığın ise pazar günü yapılacağını aktardı.

Haber 25-01-2024 20:24

İmamoğlu'nun İstanbul hesapları sil baştan! Demirtaş'ın adaylık çıkışı dengeleri değiştirdi: Elbette istemiyoruz

DEM Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasındaki iş birliği görüşmeleri sonuç vermedi. Bu sırada Başak Demirtaş'ın adı DEM Parti'nin olası İBB adayı olarak önce kulisleri hareketlendirdi, ardından bizzat kendi yaptığı açıklama gündeme damgasını vurdu. Demirtaş adaylaşırsa rakibi olacak olan İmamoğlu yorum yapmaktan kaçınırken CHP'den konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Buna göre CHP, Demirtaş'ın adaylığının İstanbul'da dengeleri değiştireceğini düşünüyor.

Haber 24-01-2024 09:46

Ekrem İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş açıklaması! DEM Parti için ilk kez konuştu…

DEM Parti’nin İstanbul kararının yerel seçim sonuçlarını yakından etkilemesi beklenirken Başak Demirtaş’ın adaylığının gündeme gelmesi kulisleri hareketlendirmişti. Demirtaş’ın İstanbul için aday olma ihtimali bugün Ekrem İmamoğlu’na da soruldu. İmamoğlu, Başak Demirtaş’ın adaylığı ile ilgili açıklamasında ‘yorum yapmam doğru değil’ diyerek dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu ayrıca Murat Kurum’un Kanal İstanbul çıkışına da gündem yaratacak bir yanıt verdi.

Haber 23-01-2024 12:36

Cübbeli Ahmet'in 'İstanbul seçimi' sözleri gündem oldu! Başak Demirtaş'ın adaylığı için 'çok iyi' dedi: Nedenini de açıkladı

Yerel seçimlerin en çok konuşulan şehri İstanbul'da devam siyasi hareketlilik yakından takip ediliyor. Son olarak eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın DEM Parti'den adaylığı konuşulmaya başlandı. Canlı yayına katılan 'Cübbeli Ahmet'in Demirtaş sözleri dikkat çekti.

Haber 23-01-2024 09:43

Başak Demirtaş'tan İstanbul için adaylık açıklaması! Fatih Portakal'dan dikkat çeken sözler: 'Bay bay Ekrem İmamoğlu'

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İstanbul için adaylık çıkışı gündem oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Demirtaş'ın adaylığı ile ilgili olarak "Saygı duyulmalı" açıklamasını yaptı. Canlı yayında Demirtaş'ın bu adımını değerlendiren Fatih Portakal, "Başak Demirtaş İstanbul'dan aday gösterilecek olursa ihtimal dahilinde bay bay Ekrem İmamoğlu..." dedi.

Haber 22-01-2024 22:14

Başak Demirtaş'ın 'İstanbul' çıkışı gündem olmuştu! CHP lideri Özgür Özel'den ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İstanbul adaylığı çıkışı ile ilgili olarak "Başak Demirtaş’ın yaptığı açıklamaların tamamı, aslında Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar söylediği tüm sözleri yalanlar nitelikte" dedi.

Haber 22-01-2024 19:00

İstanbul sürprizi! Başak Demirtaş ve Barış Atay aday mı olacak? TİP 'ten açıklama geldi, gözler DEM Parti'ye çevrildi

Yerel seçim öncesi gözlerin çevrildiği İstanbul'da Başak Demirtaş sürprizi gündeme geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden aday olduğu megakentte, muhalefet cephesinde İYİ Parti ve DEM Parti'nin adayları merak konusu olurken, cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın ismi kulisleri hareketlendirdi. Demirtaş'tan da 'adaylık' için yeşil ışık geldi. Öte yandan TİP'in de Barış Atay'ı İstanbul'da aday göstereceği iddia edildi. TİP lideri Baş'tan da açıklama geldi.

Haber 22-01-2024 07:06

DEM Parti’nin İstanbul adayı ile ilgili kulisleri karıştıran iddia! Başak Demirtaş açıklaması…

İstanbul’da AK Parti’nin Murat Kurum’un adaylığını duyurmasının ardından kulislerde konuşulan bir iddia kısa sürede gündem yarattı. DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı aday göstereceği iddiaları üzerine parti yetkililerinden açıklama geldi. DEM Parti’nin İstanbul adayı kim olacak? İşte detaylar…

Haber 11-01-2024 10:55

İmamoğlu'na HEDEP'li rakip: Kulislerde onun adı geçiyor! İstanbul'da 'Başak Demirtaş' sürprizi

Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yaklaşan yerel seçimler için adaylık sahnesine çıkan isimler var. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden aday olmasına kesin gözle bakılırken rakiplerinin kim olacağı büyük merak konusu. 2019'daki yerel seçimlerde CHP'yi destekleyen HEDEP de İmamoğlu'na rakip çıkarmaya hazırlanıyor. Üstelik çok konuşulacak bir isim kulislerden canlı yayında gündeme taşındı.

Haber 05-12-2023 15:41

Kurtlar Vadisi'nde Çakır'ın Ermiş'iydi... Kerem Fırtına HDP'nin kritik listesine girdi! Başak Demirtaş ile fotoğrafı paylaşıldı

Bir dönem fırtınalar estiren Kurtlar Vadisi dizisinde Eren Eylül karakteriyle hafızalara kazınan Kerem Fırtına, HDP'nin kritik listesinde yer buldu. Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ile pozu sosyal medyada paylaşılan Kerem Fırtına listede yer aldı. 'Ermiş' karakteriyle dikkatleri çeken Kerem Fırtına, oyunculuk hayatına da devam ediyor.

Magazin 04-07-2022 16:03

Yargıtay kararı sonrası Kaftancıoğlu'na destek! Seninleyim Canan

Yargıtay'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun mahkumiyetini onama kararı sonrası eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kaftancıoğlu'na destek verdi.

Haber 12-05-2022 22:55

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a hapis cezası!

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 11-11-2021 16:21

Mecliste Lütfü Türkkan tartışması! AK Partili ismin 'Başak Demirtaş' açıklamasına Yavaş'tan yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde Lütfü Türkkan tartışması yaşandı. AK Partili Meclis üyesi Sinan Burhan'ın "Bu şehit yakınlarımızın annelerinin bacılarının Selahattin Demirtaş'ın eşi kadar değeri yok mu?" açıklamasına Mansur Yavaş "Dün Demirtaş'a kadın kimliği üzerinden yapılan saldırının karşısında olmuşsak bugün Akşener'e yönelik ahlak dışı saldırılarda da siyaset üstü düşünmek ve tavır koymak her bireyin görevidir" yanıtını verdi.

Haber 09-11-2021 08:21

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Başak Demirtaş olur mu? FOX TV yayını sonrası gündem oldu

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olması olay oldu. Yayının zamanlamasına dikkat çeken Ahmet Hakan, HDP'nin cumhurbaşkanı adayının Başak Demirtaş olabileceği iddialarını hatırlatarak "Neler oluyor yahu?" diye yazdı.

Haber 07-10-2021 11:52