Bilim Kurulu Haberleri Ve Son Dakika Bilim Kurulu Haberleri

Bilim Kurulu Haberleri Ve Son Dakika Bilim Kurulu Haberleri

Bilim kurulu, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından COVID-19 hastalığıyla mücadele amacıyla 10 Ocak 2020 tarihinde kurulmuş olan bir danışma kuruludur. Bu kurul; enfeksiyon, göğüs hastalıkları, viroloji, mikrobiyoloji, iç hastalıkları ve yoğun bakım gibi alanlarda üniversitede akademisyen olarak çalışan bilim insanlarından oluşur. Bilim kurulunun başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca’dır. Bilim kurulu 38 kişiden oluşmaktadır. Kuruluşundan beri her gün Sağlık Bakanlığı binasında toplanan bu kurul, pandemi ile ilgili kararlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Bu kurulun önemli görevlerinden biri de medyada yayılan bilimsel olmayan bilgiler konusunda vatandaşı uyarıp doğru bilgilendirmeyi yapmaktır. COVID-19 ile mücadelede bilgilendirme kitapçığı hazırlayan bilim kurulu, bu kitapçığın tüm sağlık birimi ve kamu kurumlarına dağıtımının yapılmasını sağlamıştır.

Bilim Kurulu Haberleri

Bilim Kurulu Üyesi açıkladı: Bu hastalığın tedavisi yok! Türkiye'de de görülmeye başlandı...

Birçok kişi Covid-19'un etkilerinin azaldığını düşünse de Covid-19 hayatımızı derinden etkilemeye devam ediyor. Dünya üzerinde milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan Covid-19 hakkında konuşan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Long Covid için önemli uyarılarda bulundu.

Haber 02-02-2023 14:37

Herkes 'Geçmeyen grip' diyor ama... Gerçek çok başka! Bilim Kurulu üyesi duyurdu: Yeni uygulama başlıyor

Son dönemde halk arasındaki gündem; 'geçmeyen grip'. İyileşme süresinin uzun olduğundan şikayet edilirken Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turan açıklama yaptı. Viral enfeksiyonla başlayan hastalıkta ikincil enfeksiyonun ortaya çıkabildiğini ve hastanın ilk geçirdiği hastalıktan iyileşemediğini düşündüğünü söyledi. Hastaların hem kovid hem de influenzayı aynı anda geçirebildiğini belirten Turan, tek örnekle üç hastalığı tespit edecek yerli tanı kitinin, yakında kullanılmaya başlanacağını aktardı.

Haber 07-01-2023 13:19

Nemrut Jeoparkı'nın UNESCO ağına alınması için arazide çalışma yapıldı

Jeoparkın UNESCO Küresel Jeopark Ağı'na dahil edilmesi çalışmaları kapsamında Bitlis Eren Üniversitesi bünyesinde oluşturulan bilim kurulunun üyeleri, jeositlerin koordinatlarını, tabelaların bırakılacağı alanları, yürüyüş yolları, karşılama merkezi ve gözetleme kulelerinin yapılacağı yerleri belirledi.

Yurthaber 01-12-2022 12:56

SON DAKİKA! Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kenan Midilli hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kenan Midilli'nin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Haber 04-11-2022 17:52

Son dakika: Koronavirüste ‘sonbahar’ uyarısı! ‘Büyük faydası var…’

Koronavirüs vakalarının yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte panik yaratan açıklamalar da peş peşe gelmeye başladı. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, hatırlatma dozu aşılarının sonbahar mevsiminden önce yaptırılması konusunda çağrı yaptı. Kayıpmaz ayrıca kovid geçirenlerin 14 gün süreyle virüsü bulaştırma risklerinin olduğunu söyleyerek 'maske' uyarısında bulundu.

Haber 11-08-2022 12:37

Yoğun bakımda yüzde 30 artış! Hastaneye gelenlerin yüzde 50'den fazlası pozitif

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan, yaz tatili ve Kurban Bayramı'nın etkisiyle koronavirüs vaka sayılarında artış yaşandığını belirtti. Turan, Bir artış var ve biz de ona göre aksiyon alıyoruz. Bu nedenle yoğun bakım ve servis yataklarımız da artırdık. Yüzde 30'un artışında bayramın etkisi var, tatilin etkisi var, kalabalıkta fazla geçirilen zamanlar var. Semptomunuz varsa kalabalığa girmemelisiniz. Kendinizi izole etmelisiniz, maske takmalısınız'' diyerek uyarılarda bulundu.

Haber 04-08-2022 12:49

Herkesin merak ettiği soruyu cevapladı: Maymun çiçeği virüsü öldürüyor mu? Dünyayı panikleten Maymun çiçeği virüsünün belirtileri...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, son günlerde dünyayı sarsan maymun çiçeği virüsü (Monkeypox) hakkında Mynet’e özel açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Levent Yamanel, maymun çiçeği virüsünün 1-2 haftalık kuluçka süresi olduğunu bu sürede belirtilere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Türkiye’de görülmeyen maymun çiçeği hastalığına karşı maske ve mesafenin önemli olduğunu vurguladı.

Haber 24-05-2022 09:56

Bir ya da iki hafta sonra... Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan'dan koronavirüsle ilgili dikkat çeken açıklama

Koronavirüs vaka sayılarındaki düşüşün ardından birkaç gündür yeniden artışın yaşanması vatandaşlar arasında Covid-19 ve tedbirlerin son durumu ile ilgili merak uyandırdı. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan vakalardaki artışın bayram ziyaretleri ve kalabalık kutlamalardan kaynaklanmış olabileceğini belirtti. Düşüş beklentisi ile alakalı ise "Bir ya da iki hafta sonra yine binin başlarındaki rakamlara doğru yol alabileceği kanısındayım." dedi.

Haber 11-05-2022 16:23

Bilim Kurulu üyesi Yiyit'ten 'koronavirüs kısıtlamaları' açıklaması! Tarih verdi

Geçtiğimiz günlerde son toplantısını yapan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kaldırılan koronavirüs kısıtlamalarını duyurmuştu. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, kalan kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağına ilişkin görüşünü de bildirdi.

Haber 02-05-2022 15:51

Sağlık kuruluşları ve toplu taşımalardaki maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? Bilim Kurulu Üyesi tarih verdi

Sağlık kuruluşları ve toplu taşımalardaki maske uygulamasıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, kısıtlamaların bir hafta, 10 güne kadar kalkacağını söyledi.

Haber 02-05-2022 14:40

Son dakika: Üç yılın ardından kapalı alanlardaki maske zorunluluğu kaldırıldı! Toplu taşımada ise...

Son dakika haberi: Uzun süredir hayatımızda önemli bir yer tutan maskelere veda edildi! 3 yıl süren maske dönemi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kritik toplantıdan sonra kapalı alanlarda maske zorunluluğu kalktı. Toplu taşımada ise vaka sayısı 1000'in altına düşene kadar maskelere devam edilecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 27-04-2022 08:49

Maske zorunluluğu kalktı mı? 26 Nisan Bilim Kurulu kararları ne? Toplu taşımada maske yasağı devam ediyor mu?

Maske yasağı, Bilim Kurulu Toplantısının ardından gündemde yer alan en önemli konulardan biri oldu. Toplantı sonrası vatandaşlar, maske zorunluluğu kalktı mı, maske zorunluluğu devam ediyor mu? şeklinde sorular sorulmaya başlandı. Alınan kararlardan sonra kapalı alanlarda, otobüs, metrobüs ve metroda maske yasağı devam ediyor mu merak ediliyor. İşte haberin detayları!

Haber 26-04-2022 17:25

Otobüste ve metrobüste maske zorunluluğu kalktı mı? Metrolarda maske takmaya devam edilecek mi?

Maske yasağı gündemde yer alan konular arasında bulunuyor. Bilim Kurulu toplantısından sonra vatandaşlar, Otobüste, metrobüste ve metroda maske zorunluluğu kalktı mı? sorusu sorulmaya başlandı. Günlerdir beklenen Bilim Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda milyonları ilgilendiren pek çok konu görüşüldü. Toplu taşıma otobüs, metro ve metrobüste maske yasağı kalktı mı araştırılmaya başlandı. İşte otobüs, metro ve metrobüste maske yasağı kalktı mı sorusunun ayrıntılı cevapları!

Haber 26-04-2022 17:15

MASKE YASAĞINDA DEĞİŞİKLİK! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Kapalı alanlarda maske yasağı kalktı mı? Maske yasağı nerelerde kalktı?

Maske zorunluluğu 26 Nisan Salı günü yani bugün yapılan Bilim Kurulu Toplantısı'nda netliğe kavuştu. Milyonlarca insanın merakla beklediği maske zorunluluğuna dair açıklama Bilim Kurulu'ndan geldi. Toplantı Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleşti. Okullarda, toplu taşımada, kapalı alanlarda maske takma yasağı zorunluluğu kalktı mı, ne zamandan itibaren kalkacak?" soruları yanıt aramaya başladı. İşte maske yasağına dair merak edilenler!

Haber 26-04-2022 17:04

Maske kararı öncesi dikkat çeken anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu üyelerini uyardı

Kapalı alanlarda maske zorunluluğu kaldırılırken, 3 yıl sonra gelen kritik kararın öncesinde dikkat çeken anlar yaşandı. Kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kalktığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklama öncesinde Bilim Kurulu üyelerine seslenerek "Herhalde maskeleri çıkaralım değil mi çekim yaparken" dedi.

Haber 26-04-2022 16:35

MASKE YASAĞI KALKTI MI? Uçak, otobüs ve okullarda maske zorunluluğu kalktı mı?

Maske yasağı kalktı mı? Çin'in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra, ülkelere yayılarak can kayıplarına neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin son durum bugün Bilim Kurulu Toplantısında değerlendirilecek. Bakan Koca'nın "en önemli toplantı" diyerek duyurduğu Bilim Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunacak. Peki Maske yasağı kalktı mı? Uçak, otobüs ve okullarda maske zorunluluğu kalktı mı? İşte detaylar...

Haber 26-04-2022 16:22

GÖZLER BİLİM KURULU TOPLANTISINDA! Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Bilim Kurulu kararları ne olacak? Bilim Kurulu Toplantısında hangi konular konuşulacak?

Bilim Kurulu toplantısı için sayılı günler kaldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu bu hafta önemli bir toplantı için bir araya gelecek. Beklenen toplantıda Koronavirüs salgınında son durum ve kapalı alanda maske zorunluluğu masaya yatırılacak. Geçen hafta yapılması planlanan Bilim Kurulu bu haftaya ertelendi. İşte Bilim Kuruluna dair merak edilenler!

Haber 26-04-2022 15:08

MASKE YASAĞI KALKACAK MI? Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

Maske yasağı kalkacak mı? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Bakan Koca, daha önce 27 Nisan Çarşamba günü yapılacağını açıkladığı toplantıya ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu ve toplantının bugün yapılacağını açıkladı. Peki maske yasağı kalkacak mı? Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte Bakan Koca'nın açıklaması...

Haber 26-04-2022 13:25

Son Dakika: Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bakan Koca açıkladı

Son dakika haberi: Tüm Türkiye'de merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Uzun süredir önemli kararların açıklanmasının beklendiği toplantıyla ilgili "Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?" sorusu soruluyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamayla toplantının gerçekleştirileceği tarihi duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 25-04-2022 22:46

MASKESİZ GÜNLER NE ZAMAN? Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta?

Bilim Kurulu Toplantısına dair araştırmalar devam ediyor. Belirli tarihlerde yapılan Bilim Kurulu Toplantısı'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda alınan kararları duyuruyor. Bu hafta koronavirüs önlemlerine dair pek çok önemli konunun masaya yatırılacağı toplantı ertelendi. Bilim Kurulu Toplantısı'nın ne zaman yapılacağı vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. İşte milyonlarca insanı ilgilendiren Bilim Kurulu Toplantısı'na dair detaylar!

Haber 24-04-2022 11:11

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bugün var mı? Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi?

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? En kritik Bilim Kurulu toplantılarından birisi olacağı ifade edilen toplantının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Maske yasaklarının kaldırılmasının beklendiği Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Toplantının 20 Nisan'da yapılacağı duyurulmuştu. Peki; Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi?

Haber 20-04-2022 17:29

BİLİM KURULU TARİHİ! Maske yasağı kalktı mı? Maske yasağı ne zaman kalkacak? Okullarda maske zorunluluğu kalkacak mı?

Maske yasağı kalkıyor mu sorusu son günlerin en merak edilen konuları arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca' başkanlığında toplanacak olan Bilim Kurulunda maske yasağının kalkması konuşulacak. Bakan Koca maske takma zorunluluğunun kalkacağının sinyali verilmişti. Okul, otobüs, metrobüs gibi kalabalık ve kapalı ortamlarda hala maske takılıyor. Bilim Kurulu Toplantısında maske yasağının kalkıp kalmayacağı netlik kazanacak. İşte detaylar!

Haber 20-04-2022 11:38

SON DAKİKA: Bakan Koca, En önemli toplantı demişti! Kritik Bilim Kurulu toplantısı ertelendi

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "En önemli toplantı olacak" diyerek işaret ettiği Bilim Kurulu toplantısının bugün yapılması bekleniyordu ancak flaş bir kararla ertelendi. Birçok konunun görüşüleceği toplantının en önemli gündem maddesi ise halen bazı yerlerde zorunlu olan maske uygulaması. Kritik toplantıda okul ve toplu taşıma gibi yerlerdeki maske zorunluluğu konusunun el alınması bekleniyor. İşte Türkiye'nin merak ettiği toplantıya ilişkin detaylar...

Haber 20-04-2022 07:01

Kritik Bilim Kurulu toplantısının günü belli oldu! Bakan Koca: En önemlilerinden biri olacak

Sağlık Bakan Fahrettin Koca, çarşamba gününü işaret ederek "Bilim Kurulu'muzda salgında gelinen noktayı ve mevcut tedbirleri ele alacağız. Kanaatimce Bilim Kurulu'nun en önemli toplantılarından biri olacaktır" açıklamasını yaptı.

Haber 18-04-2022 15:07

Gözler kritik Bilim Kurulu toplantısına çevrildi! Maskeler hayatımızdan tamamen kalkacak mı? Prof. Dr. Tevfik Özlü'den açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs pandemisiyle ilgili açıklaması sonrasında gözler yapılacak Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. “Artık kısıtlamalar, kapanmalar hayatımızdan tamamen çıktı ve geri döneceğini de düşünmüyorum" diyen Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, maskelerin hayatımızdan çıkıp çıkmayacağıyla ilgili de açıklama yaptı.

Haber 18-04-2022 09:09

Bakan Koca herkesi heyecanlandırmıştı! Hangi karar açıklanacak? İlk ipucu verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'en önemli Bilim Kurulu toplantısı' diyerek birçok insanı heyecanlandırmıştı. Bu açıklama sonrasında vatandaşların aklına, "Maske zorunluluğu kalkıyor mu?" sorusu gelmişti. Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan önümüzdeki hafta yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısıyla ilgili detayları vererek hangi kararların alınacağıyla ilgili ilk ipucunu verdi. İşte Türkiye'nin merak ettiği sorunun cevabı...

Haber 16-04-2022 16:48

Bakan Koca tarih vererek duyurdu! En önemlisi olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgınını seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca haftaya Bilim Kurulu'nun en önemli toplantılarından birini yapacağını, çok önemli kararlar alınacağını söyledi. Koca'nın açıklamasının ardından 'Maske zorunluluğu kalkıyor mu' sorusu gündeme geldi.

Haber 14-04-2022 15:35

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası maske yasağı açıklaması yapılır mı?

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar 12 Nisan 2022 Salı günü internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor. Peki Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası maske yasağı açıklaması yapılır mı? İşte detaylar...

Haber 12-04-2022 09:18

Gözler Bilim Kurulu ve kabine toplantısına çevrildi! Ramazan Bayramı sonrası...

Koronavirüs pandemisinde Omicron'un alt varyantı BA.2'de korkulanın yaşanmaması salgında sonun yaklaştığı şekilde yorumlanıyor. Ülkeler bir bir alınan kararları kaldırırken gözler Ramazan Bayramı sonrası yapılacak Bilim Kurulu ve kabine toplantısı kararlarına çevrildi.

Haber 08-04-2022 07:54

Kısıtlamalar geri mi geliyor? Bakan Koca tarihi duyurdu! Koronavirüs Bilim Kurulu kararları neler olacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun bugün toplanması beklenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kısıtlamalar ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan bir açıklama yaptı. Bakan Koca'nın paylaşımının ardından kısıtlamaların gelip gelmeyeceği merak edildi. Peki kısıtlamalar geri gelecek mi? Maske zorunluluğu kalkacak mı? İşte merak edilenler!

Haber 02-03-2022 16:49

Maske yasağı kalkıyor mu? Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası ne açıklayacak? 2 Mart 2022 Çarşamba

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün sosyal medya paylaşımında, yapacağı açıklamanın bir süredir vatandaşlar tarafından beklenen açıklama olacağına inandığını ifade etti. Bakan Koca bu açıklaması sonrası son dakika açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamaya göre; basın açıklamasında maske konusu da ele alınacak. Peki Maske yasağı kalkıyor mu? Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası ne açıklayacak? İşte 2 Mart 2022 Çarşamba günkü toplantıya ilişkin detaylar..

Haber 02-03-2022 12:46

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Bakan Koca duyurdu! Maske yasağı kalkıyor mu? Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta?

Bir süredir maske yasağının kalkıp kalkmayacağı merak edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının yapılacağı tarihi açıkladı. Bakan Koca, toplantı ve alınan kararlar hakkında "Bu açıklamanın, bir süredir beklenen açıklama olacağına inanıyorum." cümlesini kullandı. Peki Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Maske yasağı kalkıyor mu? İşte alınacak kararlar hakkında merak edilenler...

Haber 02-03-2022 09:34

Son dakika... Bakan Koca da duyurmuştu: Bilim Kurulu toplanıyor! Hangi kararlar çıkacak?

Bakan Koca dün yaptığı son dakika açıklamasında, Bilim Kurulu'nun toplanacağını ve önemli bir açıklama yapacağını belirtmişti. Gelen son dakika bilgisine göre Türkiye'nin beklediği toplantı bugün saat 16.00'da başlayacak. Maske ve normalleşme konusunda kararlar alınması beklenirken, herkesin gözü çıkacak kararlara çevrildi. İşte kritik toplantının detayları...

Haber 02-03-2022 08:51

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak? 2 Mart 2022 Çarşamba

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Bakan Koca, yapacağı açıklamanın bir süredir vatandaşlar tarafından beklenen açıklama olacağına inandığını belirtti. Peki Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak? İşte 2 Mart 2022 Çarşamba günkü Bilim Kurulu Toplantısı ile ilgili detaylar haberimizde...

Haber 02-03-2022 08:19

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne açıklayacak? Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Bakan Koca saat kaçta açıklama yapacak? 2 Mart 2022 Çarşamba

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bilim Kurulu Toplantısının yapılacağını ve sonrasında yapacağı açıklamanın bir süredir vatandaşlar tarafından beklenen açıklama olacağına inandığını belirtti. Öte yandan Bilim Kurulu üyesi Prof. Alper Şener vaka artışında 3 haftadır düşüş olduğunu vurguladı. Peki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne açıklayacak? Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Bakan Koca saat kaçta açıklama yapacak? İşte detaylar...

Haber 02-03-2022 06:50

23 Şubat 2022 Çarşamba Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? Ertelenen Bilim Kurulu toplantısı ne zaman 2022? Kararlar neler olacak?

23 Şubat 2022 Çarşamba Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama sonrası araştırılmaya başlandı Bu kapsamda 23 Şubat 2022 Çarşamba Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? Ertelenen Bilim Kurulu toplantısı ne zaman 2022? kararlar neler olacak? sorularının yanıtı merak edildi. İşte Sağlık Bakanlığı son dakika açıklaması ve Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili detaylar...

Haber 23-02-2022 18:07

Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? 23 Şubat 2022 Çarşamba Bilim Kurulu toplantısı neden ertelendi? Sağlık Bakanlığı son dakika açıklaması

Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Bu kapsamda Bilim Kurulu toplantısı ertelendi mi? 23 Şubat 2022 Çarşamba Bilim Kurulu toplantısı neden ertelendi? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte Sağlık Bakanlığı son dakika açıklaması ve Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili detaylar...

Haber 23-02-2022 18:01

Son dakika: Bugün yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısı ertelendi

Sağlık Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında, "23 Şubat 2022 Çarşamba günü yapılması planlanan Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı ile COVID-19 pandemisiyle mücadele ve kısıtlamaların yeniden değerlendirilmesi konulu basın açıklaması, 1 Mart 2022 Salı gününe ertelenmiştir." denildi.

Haber 23-02-2022 17:46

Son dakika… Yeni dönem başlıyor! Sağlık Bakanı Koca açıklayacak: Maske zorunluluğu…

Koronavirüsle mücadele devam ederken maske kullanımı konusunda önemli gelişmeler yaşanması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu bugün toplanıyor. Türkiye’de aşılama oranının artması sonrasında kademeli olarak normalleşmeye geçişin adımlarını atmaya başlayacak. İşte maske kullanımı konusunda son dakika haberinin detayları…

Haber 23-02-2022 08:30

Kritik Bilim Kurulu toplantısı öncesi flaş maske açıklaması: Henüz erken

Önümüzdeki hafta yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısında, maskelerin çıkarılmasının da değerlendirileceği öğrenildi. Konuya ilişkin farklı görüşler gelirken, Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi, bunun için henüz erken olduğunu belirtti. Sipahi, "Maskelerin tamamen çıkarılmasıyla ilgili bir karar için erken. En azından İzmir'deki veriler bunu düşündürüyor" dedi.

Haber 19-02-2022 14:30

Son dakika: Bilim Kurulu toplantısı sonrası 5 kritik madde! Bakan Koca'dan İstanbul'a ayrı parantez

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Kritik toplantının ardından 5 maddelik yazılı açıklama yapıldı. Bakan Koca, "Omicron varyantı kaynaklı vakaların en yüksek olduğu İstanbul'da vaka sayıları son 10 günde %62 oranında azalmıştır." ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-2022 19:02

SON DAKİKA| Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor

Son dakika: Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanıyor. Gündemde Omicron varyantı ve artan vakalar var.

Haber 17-02-2022 08:41

Bu haber herkesi sevindirecek! Bilim Kurulu Üyesi Özlü açıkladı

Koronavirüste artan vakalar herkesi tedirgin ederken, önümüzdeki aylar için umut veren bir açıklama geldi. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yazın rahat geçeceğini belirtti ve nedenlerini sıraladı. "Yazın gelmesiyle birlikte zaten vaka sayılarında düşme beklenen bir durum" diyen Özlü, şöyle devam etti: Virüsün hastalık yapıcı özelliğinin azalması, toplumsal bağışıklığın artması... Bunlar bir araya geldiğinde ben bu yazın çok daha rahat geçeceğini umut ediyorum.

Haber 11-02-2022 11:13

Bilim Kurulu Üyesi duyurdu! 'Omicron sonrası sırada o var!' Omicron BA.2 alt grubu ne kadar tehlikeli?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, “Omicron dalgasının sona ermesi kuvvetle muhtemel dünyada baskın hale gelecek yeni varyantın ortaya çıkmasına bağlı olacaktır.” dedi. Mynet.com’a özel açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Yamanel, Omicron’un BA.2 alt grubunun bulaşma hızına vurgu yaparak, maske – mesafe ve hijyen kurallarına maksimum seviyede uyulması gerektiğinin altını çizdi.

Haber 10-02-2022 10:21

Son dakika: Bilim Kurulu sonrası ilaçlı tedavi için tarih verildi! Bakan Koca 5 maddeye dikkat çekti

Son dakika haberine göre Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Yerli aşımız Turkovac'ın yeni serilerinin sevkiyatı Şehir Hastanelerimize başlamıştır." ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Koca ayrıca, "65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızda erken dönemde Molnupiravir ilacının kullanımı temin edilecek." dedi. İşte kritik toplantıyla ilgili bütün detaylar...

Haber 02-02-2022 19:38

Son dakika: Bilim Kurulu toplanıyor! Kritik saat belli oldu

Koronavirüsle mücadelede tavsiye kararların alındığı Bilim Kurulu toplantısı bugün saat 17.30'da, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak.

Haber 02-02-2022 11:25

Koronavirüs günlük vaka sayılarında böylesi ilk kez oluyor! Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın uyardı: Türkiye tehdit altında

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış endişe yaratırken Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, 90 bin seviyesindeki günlük vaka sayısına dikkat çekti. Günlük yaklaşık 200 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Prof. Dr. Akın, "Tehdit çok büyük" dedi. Omicron varyantının etkisine dikkat çeken Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, vaka sayılarındaki tırmanışının devam edeceğini söyledi. Aşı çağrısını yineleyen Şener, "Mevcut aşılar yüzde 99 ölümü, yüzde 90 da hastaneye yatışı önlüyor" dedi.

Haber 01-02-2022 12:45

Son Dakika: Bilim Kurulu toplantısı sona erdi! Bakan Koca en riskli grubu açıklayıp uyardı

Son dakika haberine göre, Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik toplantının ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Bakan Koca açıklamasında vakaların yaşlara göre dağılımı ve en riskli grubu da duyurdu. İşte tüm detaylar...

Haber 18-01-2022 20:47

Son dakika… Koronavirüs Bilim Kurulu toplanacak!

PCR testi ile ilgili son alınan kararların ardından gelen son dakika haberine göre Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak.

Haber 18-01-2022 08:52