Birol Ünel kimdir?

Birol Ünel kimdir?

Oyuncu Birol Üner, 18 Ağustos 1961 yılında Mersin'in Silifke ilçesinde dünyaya geldi. Kendisi henüz 7 yaşında iken ailesi Almanya'ya yerleşti ve yaşamlarını orada sürdürdüler. Kısa bir eğitim yaşamından sonra parke döşemeciliği ile meşgul oldu. Daha sonra Almanya'nın Hannover şehrinde tiyatro eğitimi aldı. Oyunculuk kariyeri ise 26 yaşında başladı. "Der Passagier-Welcome to Germany" isimli filmde, mesleğinin başlangıcı oldu. Ardından çeşitli tiyatro oyunlarında da yer aldı. Esas ününü, yönetmenliğini ve senaristliğini Fatih Akın'ın üstlenmiş olduğu "Im Juli." isimli filmle kazandı. 2004'te yine Fatih Akın'a ait olan "Duvara Karşı" isimli filde yer alarak tüm dünyada daha tanınır hâle geldi. 3 Eylül 2020 tarihinde ise oyuncu Birol Üner, kanser ve alkol bağımlılığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Birol Ünel Haberleri

Duvara Karşı filminin yıldızı Birol Ünel neden öldü? Birol Ünel kimdir, kaç yaşındaydı? Birol Ünel nereli?

Fatih Akın’ın ünlü filmi Duvara Karşı’da rol alan ve bu rolüyle büyük beğeni kazanan ünlü oyuncu Birol Ünel hayatını kaybetti. Vefat haberinin ardından ünlü oyuncu Birol Ünel ile ilgili araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki, Birol Ünel kimdir? Birol Ünel neden öldü? Birol Ünel nereli, kaç yaşındaydı?

Magazin

'Duvara Karşı' filminin ünlü oyuncusu Birol Ünel hayatını kaybetti!

Fatih Akın'ın ünlü filmi Duvara Karşı'da canlandırdığı rol ile tanınan Birol Ünel, kansere yenik düştü.

Magazin

İki ünlü oyuncu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a katıldı

Ekranların efsane dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a usta oyuncular Olgun Şimşek ve Birol Ünel de dahil oldu. Olgun Şimşek Yaşar Kimsesiz rolünde ve Birol Ünel ise Teoman Yıldıran rolünde dizide yer alacak.

Magazin

Birol Ünel'den hayranlarını üzen haber

Duvara Karşı ile tanınan Birol Ünel, alkol sorunu nedeniyle zor günler geçiriyor. Alman Bild gazetesinin haberine göre; Birol Ünel, erlin'in "Küçük İstanbul" diye adlandırılan Kreuzberg semtinde sokaklarda kalıyor.

Magazin

Birol Ünel evsiz kaldı

'Duvara Karşı' filminde 'sarhoş, umutsuz bir adam' karakterini canlandıran oyuncu Birol Ünel, Berlin'de evsiz kaldı. Alkol sorunu olan oyuncu, Alman Bild gazetesine 'Hayatımı tekrar düzene sokmam lazım' dedi.

Magazin