Borsa Son Dakika Haberleri

Avrupa borsaları yükselişle açıldı

Son dakika haberine göre, haftaya yüzde 2'yi aşan değer kayıpları ile başlayan Avrupa hisse piyasaları, dünkü seansta görülen büyük satışların ardından emtia hisselerindeki yükselişin Omicron varyantına dair endişeleri hafifletmesiyle toparlandı.

Finans

Son Dakika: Borsada yine devre kesici uygulandı! 21 Aralık'ta devre kesici saat kaçta bitecek?

Son dakika haberine göre, dün iki kez uygulanan devre kesici tekrar uygulandı. KAP'a yapılan açıklamada, 11.55'te başlayan devre kesici uygulaması saat 12.26'da sona erecek. Borsa İstanbul'da yaşanan sert kayıpların ardından uygulanan devre kesici öncesinde, BIST 50 endeksindeki paylarda açığa satışa bugün için yukarı adım kuralı getirilmişti.

Finans

Son Dakika: Erdoğan tek tek anlattı... 10 maddede yeni finansal araçlar ve ekonomik tedbirler

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk lirasını teşvik etmek için hazırlanan finansal araçlar ve ekonomik tedbirleri açıkladı. Yeni tedbirlerin devreye alınmasıyla birlikte, dövizin muhtemel getirisine Türk lirası varlıklarda kalarak ulaşılabilmesi sağlanacak. Yeni pakette ihracatçı şirketlere TCMB aracılığı ile ileri vadeli kur rakamı verilirken, 'yastık altı' olarak tabir edilen varlıklarda sisteme dahil edilecek. İşte 10 maddede Türk lirasını teşvik paketi...

Finans

Son Dakika: Borsa İstanbul'da açığa satışa yukarı adım kuralı bugün de uygulanıyor! Yukarı adım (uptick) kuralı nedir?

Son dakika haberine göre Borsa İstanbul, bugün gün boyunca BIST 50 endeksindeki paylar için açığa satış işlemlerinde yukarı adım kararı aldı. BIST 50 endeksinde yer alan tüm paylarda geçerli olacak kuralın, bugün yapılan işlemlerde geçerli olacağı belirtildi. Peki yukarı adım (uptick) kuralı nedir?

Finans

Borsa Son Dakika

Borsa Son Dakika Hakkındaki Haberler Mynet'te. Borsa Son Dakika Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son Dakika: Borsada yine devre kesici uygulandı! Devre kesici saat kaçta bitecek?

Son dakika haberine göre, geçen hafta iki kez uygulanan devre kesici tekrar uygulandı. KAP'a yapılan açıklamada, 16.24'te başlayan devre kesici uygulaması saat 16.54'te sona erecek. Borsa İstanbul'da yaşanan yüzde 7 gibi kaybının ardından uygulanan devre kesici öncesinde, BIST 50 endeksindeki paylarda açığa satışa bugün için yukarı adım kuralı getirilmişti.

Finans

KİMPUR halka arz ediliyor! İşte hisse satış fiyatı, talep toplama tarihleri ve banka bilgileri...

Kimya sanayi şirketi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KİMPUR) halka arz için yaptığı başvuru geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. 23-24 Aralık tarihlerinde halka arzı gerçekleşecek olan şirketin, hisse fiyatı ise 22,50-24,00 TL aralığında belirlendi. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) liderliğinde yapılacak olan halka arzda payların yüzde 75'i ortak satış yöntemiyle, yüzde 25'i ise sermaye artışı olarak gerçekleştirilecek.

Finans

Son Dakika: Borsa İstanbul'da açığa satışa yukarı adım kuralı uygulanıyor! Yukarı adım (uptick) kuralı nedir?

Son dakika haberine göre Borsa İstanbul, bugün gün boyunca BIST 50 endeksindeki paylar için açığa satış işlemlerinde yukarı adım kararı aldı. BIST 50 endeksinde yer alan tüm paylarda geçerli olacak kuralın, bugün yapılan işlemlerde geçerli olacağı belirtildi. Peki yukarı adım (uptick) kuralı nedir?

Finans

Borsa İstanbul açıklamasının ardından dolar/TL kurunda son durum!

Borsa İstanbul'da Hakan Atilla'dan boşalan koltuğa Korkmaz Enes Ergun'un geçmesiyle piyasalar hareketlendi. Bu sabah 7.9 seviyelerinde güne başlayan dolar/TL kurunda kritik seviye aşılarak, günü 8 lira seviyesinin üstünde kapattı.

Finans

Borsa'da açığa satış nedir? Açığa satış emri neden uygulanır?

Borsa İstanbul'da uygulanan açığa satış uygulaması ile ilk kez karşılaşan vatandaşlar ne anlama geldiğini araştırıyor. Açığa satış uygulaması, sahip olunmayan hisse senedinin ödünç alınmak sureti ile satılması anlamına gelmektedir.

Finans

KAP'da duyuruldu: Katmerciler'den ülke dışına yeni ihale adımı!

Katmerciler Araç Üstü Ekipman'dan yeni ihale adımı geldi. Şirket, Kenya'nın açtığı zırhlı araç alım ihalesine teklif verdi.

Finans

EBRD, Migros'a 60 milyon euro kredi sağladı!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), mağaza ağında enerji verimliliğini ve işgücünde cinsiyet eşitiğini yükseltmeyi amaçlayan Migros’a 60 milyon euro tutarında kredi sağladığını bildirdi.

Finans

Borsa İstanbul'da gong, İş'te Kadın Hisse Senedi Fonu için çaldı

Borsa İstanbul'da gong, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde 'İş'te Kadın Hisse Senedi Fonu' için çaldı.

Finans

Dolar ve altın yükselişe geçti, BİST değer kazandı!

Altın fiyatları yeni haftaya ABD'nin teşvik paketlerinden dolayı yükselişle başladı. Güne 413 lira seviyelerinde başlayan gram altın Kapalıçarşı'da 416 lira seviyelerinde işlem görüyor. Öte yandan dolar/TL kurunda da öğle saatlerinden sonra artış yaşanarak güne 7,5 lira seviyelerinden başlayan dolar/TL 7,7 liradan işlem görüyor.

Finans