Çamaşırhane Haberleri

Çamaşırhane nasıl yazılır? Çamaşırhane mi çamaşırane mi, TDK'ye göre doğru yazılışı nedir?

Kişiler günlük hayatta çok fazla kullandığı sözcüklerin bile doğru yazım şekilleri konusunda tereddüt yaşayabilir. Bu durumda Türkçedeki sözcüklerin doğru yazılışları ve Türkçe dil bilgisi kuralları konusunda birincil kaynak olan Türk Dil Kurumu sorgulanır. Türkçenin korunması ve gelişmesi için TDK, yazım kılavuzlarını internet sitesinde paylaşmıştır. Böylelikle kelimelerin anlamları ve doğru yazım şekilleri sorgulanabilir. Telaffuzu sebebiyle yanlış yazılan sözcüklerden biri de çamaşırhanedir.

Egitim 16-02-2024 02:22

Büyük beden sosyal medya fenomeni Alexus Danisha Epss, Instagram’ın limitlerini zorladı! Çamaşırhanede soyunurken çekilen pozlarını paylaştı

Büyük beden sosyal medya fenomeni Alexus Danisha Epss, Instagram hesabından yaptığı son paylaşımla herkesi şaşırtmayı başardı. Fenomen isim bir çamaşırhade kıyafetlerini çıkartıp iç çamaşırıyla kaldığı anlarda çekilen bir fotoğrafını paylaştı. Büyük beden fenomenin paylaşımı kısa sürede hayranlarının ilgisini çekti.

Trend 19-04-2023 13:24

Saniyelerle kurtuldu! Çamaşır makinesi bomba gibi patladı... Cam çerçeve aşağıya indi

İspanya’da bir çamaşırhanede gerçekleşen kaza sosyal medyada gneiş yankı uyandırdı. Çamaşırhaneden elindeki çantayla çıkan adamın kapıyı kapatmasının üzerinden saniyeler geçmişken bir anda büyük bir gürültüyle çamaşır makinelerinden biri patladı. İsmi açıklanmayan adam saniyelerle faciadan kıl payı kurtuldu.

Trend 04-04-2023 14:22

Antalya'da otelin çamaşırhanesinde çıkan yangın söndürüldü

Antalya'da otelin çamaşırhanesinde çıkan yangın söndürüldü

Yurthaber 03-09-2022 14:48

Çamaşırhane

Çamaşırhane Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çamaşırhane Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çamaşırhane uzmanı paylaştı: Her evde bulunan malzeme ile çamaşırları ütülemenize gerek kalmayacak

Çamaşırların kırışık görüntüsü bakımsız ve hoş olmayan biri görüntüye sebep oluyor. Ancak günlük koşuşturmanın içerisinde saatlerce çamaşır ütülemek de oldukça can sıkıcı olabiliyor. Çamaşırlarınızın kırışıklıklarını azaltacak onları yeni gibi gösterecek yöntemler arıyorsanız bu hileleri deneyebilirsiniz.

Kadin 31-08-2022 15:08