Caner Taslaman Haberleri Ve Son Dakika Caner Taslaman Haberleri

Caner Taslaman Haberleri Ve Son Dakika Caner Taslaman Haberleri

1968 İstanbul doğumlu olan Caner Taslaman akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde lisans eğitimi, Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Evrim teorisinin felsefe ve din ile ilişkisini incelediği tezi ile doktora, Kuantum teorisinin felsefe ve din ile ilişkisini incelediği araştırması ile de Profesörlük derecesini kazanmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde profesör öğretim üyesi olmuştur. Katıldığı tartışma programları ile tanınmıştır. İlgi ve uzmanlık alanı bilim, felsefe, din ilişkisi olan Taslaman, ahlak, kuantum teorisi, modern bilim, büyük patlama gibi konularda 10’dan fazla kitap yazmıştır. 1980'li yıllarda, örgüt kurmak ve yönetmek suçundan hapis cezası alan Adnan Oktar grubuna yakınlaştığı bilinmektedir.

Caner Taslaman Haberleri

Caner Taslaman kimdir? Caner Taslaman kaç yaşında? Caner Taslaman neyi savunuyor?

Caner Taslaman, daha çok din ve bilim tartışmalarında söyledikleri ile tanınıyor. Aynı zamanda Taslaman, halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Felsefe hocası olarak görev alıyor. Mühendis ve doktor çocuğu olan Caner Taslaman, çok küçük yaşlarda doğa ile ilgilenmeye başladı. Büyük patlama teorisi hakkında birçok televizyon programında konuşan Taslaman, bir dönem “Biz şu an patates, tavuk ve mercimeğin değişime uğramasıyız.” Açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Haber 06-05-21 09:35

Caner Taslaman kimdir, nereli ve kaç yaşında, kitapları neler? İşte Caner Taslaman biyografisi...

Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünde profesör öğretim üyesi olan Türk akademisyen, Kur'an araştırmacısı ve yazar Caner Taslaman bugün 21 Nisan tarihinde Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oluyor. Peki Caner Taslaman kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Caner Taslaman biyografisi...

Haber 21-04-21 09:25

Naim Süleymanoğlu'nun kızlarından Caner Taslaman hakkında suç duyurusu

Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu'nun kızları, “Hırsızlık, emniyeti suiistimal ve mala zarar verme" suçlarından Prof. Dr. Caner Taslaman hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber 11-11-19 13:25

Cübbeli Ahmet Hoca'nın hedefinde Akit TV var!

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman'ı programa çıkaran Akit TV'yi hedef alırken, tartışma yaratacak sözler sarf etti. "Millette kırmızı çizgi yok" diyen Cübbeli, "Çizgi olmazsa ne olur? Kaza, bela çok olacak. Allah bizi haktan ayırmasın…” diye konuştu.

Haber 16-11-17 09:13

Caner Taslaman

Caner Taslaman Hakkındaki Haberler Mynet'te. Caner Taslaman Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Canlı yayında şoke eden 'deve idrarı' ikramı

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, canlı yayında deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin güvenilir olduğunu söyledi. Bunun üzerine Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman kendisine deve idrarı ikram etti. Sifil, yalnızca damızlığa çekilen deve idrarının tüketilmesi gerektiğini söyleyerek ikramı reddetti.

Haber 21-07-17 12:34

Canlı yayında olay! 'Deve sidiği şifadır' diyen ilahiyatçıya deve sidiği sundu

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in konuğu oldu. Canlı yayında "Hadisler İslam'da hüküm çıkarmak için referans kaynağı mıdır, değil midir?" sorusu tartışıldı. Taslaman ile Sifil arasındaki 'Hadislerin kaynağı nedir?' tartışmasında 'deve sidiği' hadisi konuşulurken ilginç anlar yaşandı.

Haber 21-07-17 06:12