Çeçenistan Haberleri

Putin'in doğum günü hediyeleri olay oldu! 20 bin askerli kutlama, bir kamyon kavun ve traktör…

Rusya lideri Vladimir Putin'in 70. doğum günü, Çeçenistan'da coşkuyla kutlandı. Putin yanlısı Çeçen lider Kadirov'un önderliğinde binlerce güvenlik gücü Grozni'de toplandığı anların görüntüleri uydu fotoğraflarına da yansıdı. Öte yandan Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Rusya liderine doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu ‘kavun’, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da traktör hediye etti.

Haber 09-10-2022 08:40

40 kadını karakola götürdüler kocalarını çağırıp işkence yaptırdılar! Dayakçı eşleri de savaşa götürdüler

Dünya bu canice eylemi konuşuyor! Bilindiği gibi Vladimir Putin, Ukrayna savaşı nedeniyle ülkesinde seferberlik ilan etti. İçişlerinde özerk dışarıda ise Rusya'ya bağlı olan Çeçenistan'da halk savaşa destek vermiyor. 40 kadın seferberlik kararını protesto etti. Protestocu kadınlara insanlığa hiç yakışmayan işkence uygulandı.

Haber 04-10-2022 17:27

Rusya-Ukrayna savaşında Kadirov'u çıldırtacak tehdit: Domuz derisi dikilecek ve...

Rusya'nın Ukrayna işgaline ilk günden beri destek veren ve savaşa adamlarıyla birlikte bizzat katılan Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov'u çıldırtacak bir açıklama geldi. Dnipro'nun Belediye Başkan Yardımcısı Mikhailo Lisenko, "Kadirovculara domuz derisi dikilecek ve o şekilde gömülecekler" dedi.

Haber 23-03-2022 07:18

Son dakika: Binlerce kişiyi toplayıp gösteri yapmıştı... Ukrayna'da Kadirov ile dalga geçtiler!

Rusya - Ukrayna savaşından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Savaşın ilk haftasında Ramazan Kadirov'a bağlı Çeçen birlikler Putin saflarında savaşmak için Ukrayna'ya yola çıkmıştı. Çeçenistan'da büyük bir törenle Ukrayna'ya gönderilen Çeçen birliklerin savaşın seyrini değiştireceği konuşuluyordu. Ukrayna Güvenlik Servisi'nden dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haber 21-03-2022 07:24

Çeçenistan

Çeçenistan Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çeçenistan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çeçen lider Kadirov'dan Zelenskiy'e tehdit! Tek şansın diyerek uyardı: Görevi Viktor Yanukoviç'e devret

Putin'e yakınlığıyla bilinen ve Ukrayna'ya karşı Rusya'nın yanında savaşmak için bölgeye asker gönderen Çeçen lider Kadirov, Zelenskiy'i tehdit etti. Ukrayna liderine 'şansını zorlamaması' için tavsiyede bulunan Kadirov, "Kaçacak yerin yok. Yasalara göre Viktor Yanukoviç halen Ukrayna'nın lideri. Görevini ona ver ve kaderine razı ol" dedi.

Haber 07-03-2022 11:46

Son dakika! Ukrayna'da Rusya'ya karşı savaşan Çeçenler: İntikam için geldik, sayımız artıyor

Ukrayna'ya karşı Rusya saflarında savaşan Çeçenlerin yanı sıra, Rusya'ya karşı savaşan Çeçenlerin de bulunduğu öğrenildi. Kiev'de Rus güçlere karşı koyan ve Ukrayna saflarında yer alan Çeçenler, "İntikam için geldik" dedi. Kendilerine "Şeyh Mansur Taburu" diyen grubun lideri, "Putin’den intikam almak için geldik. Asker sayımızı veremem ancak her gün artıyor." dedi.

Haber 05-03-2022 09:10

Zelenskiy'i öldürmek isteyen Çeçen asıllı Rus askerler etkisiz hale getirildi

Ukrayna Milli Güvenlik Konseyi, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i öldürmek için gönderilen Çeçen asıllı Rus askerlerinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Putin'in 24 Şubat'taki askeri harekat emrinden sonra Çeçen grupların Rus askerlerini desteklemek için işgal hareketine katıldığı videolar yayınlanmıştı.

Haber 01-03-2022 23:41

Ukrayna topraklarında Çeçen ordusu görüntülendi: Şaka yapmaya gitmiyoruz

Ukrayna'daki savaştan peş peşe haberler ve görüntüler gelirken, Rusya destekli Çeçen ordusu mensupları da Ukrayna topraklarında görüntülendi. Amatör kamerayla çekilen görüntülerde bir kişinin, "Şaka yapmaya gitmiyoruz" dediği dikkat çekti.

Haber 01-03-2022 14:26

Çeçenistan'a adeta 'savaş' açtılar! Rusya'nın yanında Ukrayna'ya asker göndermişlerdi

Dünyada en çok bilinen hacker grubu olan Anonymous, Ukrayna işgalinden dolayı Rus devlet televizyonuna siber saldırı düzenlerken, Rusya'nın yanında Ukrayna'ya asker gönderen Çeçenistan'ı da hedef aldı. Anonymous'un Çeçenistan hükümetinin internet sitesini çökerttiği iddia edildi.

Haber 27-02-2022 10:11