Cevdet Yılmaz Haberleri

57 başlıktan oluşuyor! Cumhurbaşkanı Yardımcısı duyurdu: YOİKK Eylem Planı hazırlandı, ilan tarihi belirlendi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Eylem Planı’nı yarın kamuoyuna deklare etmeyi planladıklarını açıkladı.

Finans 29-02-2024 16:54

Cevdet Yılmaz'dan 'büyüme' yorumu: 'Emeğin milli gelirden aldığı pay arttı'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bugün açıklanan 2023 büyüme rakamlarına ilişkin olarak, "Emeğin milli gelirden aldığı pay arttı" yorumunu yaptı. Yılmaz büyüme kapasitesinin güçlenerek devam ettiğini belirtti.

Finans 29-02-2024 13:01

Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın enflasyon açıklamasında 'istisna' detayı: Kademeli olarak...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, son 5 ayın zirvesine çıkan ocak ayı enflasyon rakamlarına ilişkin olarak, "Aylık bazda enflasyonda düşüşler başlamıştı, ocak ayında istisnai bir durum oldu" yorumunu yaptı. Yılmaz, önümüzdeki aylarda enflasyonda kademeli olarak düşüşlerin görüleceğini söyledi.

Finans 08-02-2024 16:11

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Enflasyon ile kararlı mücadele ederken ihracat odaklı kalkınma hamlemize devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ocak ayı ihracat rakamlarına ilişkin olarak, "Enflasyon ile kararlı mücadele ederken ihracat odaklı kalkınma hamlemize devam edeceğiz" yorumunu yaptı.

Finans 02-02-2024 14:28

Merkez Bankası'nın faiz artırımları, kurdaki yükseliş, kripto para düzenlemesi... Cevdet Yılmaz'dan yapısal reform mesajı: 'Daha çok yoğunlaşacağız'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz gündeme dair açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası'nın faiz artışlarına değinen Yılmaz, kurdaki yükselişle ilgili olarak "Kur hedefimiz yok" dedi. Merak edilen kripto para düzenlemesiyle ilgili olarak da Yılmaz "Bizim yapacağımız düzenleme çerçeve bir düzenleme olacaktır" diye konuştu.

Finans 30-01-2024 20:44

Gündemdeki yerini koruyor: SGK uzmanından kademeli emeklilik için 'seçim öncesi' sinyali

Kademeli emeklilik ne zaman çıkacak? sorusuna milyonlarca kişi yanıt ararken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kademeli emeklilikle ilgili şu anda bir çalışmaları olmadığını söylemişti. Yılmaz'ın açık kapı bıraktığı kademeli emeklilik gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Finans 21-01-2024 14:13

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Geçtiğimiz 22 yıla mührünü vuran kalkınma hamlemize devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Geçtiğimiz 22 yıla mührünü vuran kalkınma hamlemize, Yatırım Programı projelerimizi etkili bir şekilde hayata geçirerek kararlılıkla devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Finans 17-01-2024 17:33

Geri sayım başladı: Emeklinin zam hesabı değişti, iki formül masada, maaş dengesi için beklenen tarih...

TÜİK'in aralık ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından memur ve emeklilerin zam oranı da belli oldu. Memur ve işçi emeklisinin zam oranındaki farkın açık olması ek zam talebini gündeme getirdi. Gözler bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak Kabine Toplantısı'na çevrilmişken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklaması sonrası emeklinin ek zam hesabı değişti. Hangi formüller masada, emeklilerin maaşları ne zaman dengelenecek?

Finans 14-01-2024 07:51

Memur ve memur emeklileri dikkat! Cumhurbaşkanı Yardımcısı zam için canlı yayında oran verdi: Yüzde 50 civarında...

Yıl sonu geldi, hesap makineleri tekrardan konuldukları raflardan çıktı. Memur, işçi, asgari ücretli, özel sektör çalışanı herkes gözünü yeni yılda yapılacak zam oranlarına çevirdi. Milyonların beklediği oranı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz canlı yayında verdi. Memur ve memur emeklisinin maaşı yeni yılda ne kadar artacak? İşte detaylar...

Finans 15-12-2023 21:55

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan 'büyüme' açıklaması Yıl sonunu 4,4 gibi bir rakamla kapatmayı umut ediyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz "2. İstanbul İnsan Kaynakları Forumu"nda konuştu. Yılmaz, bu yıl yaşanan depremlere rağmen Türkiye ekonomisinin büyümeye devam ettiğini belirterek, "Bu yılın 9 ayında Türkiye ekonomisi yüzde 4,7 büyüme kaydetti. Son çeyrekte, üçüncü çeyrekte 5,9 büyümemiz var. Yıl sonunu da inşallah 4,4 gibi bir rakamla kapatmayı umut ediyoruz." dedi.

Finans 15-12-2023 16:45

Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı! '2024'ün ortalarından itibaren...'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Enflasyonla mücadelemizin aylık etkilerini görmeye başladık. Yıllık etkiyi ise 2024'ün ortalarından itibaren görmeye başlayacağız. 2024'ün ortalarından itibaren enflasyonda belirgin şekilde düşüş gerçekleşecek" dedi.

Finans 08-12-2023 14:46

Kur Korumalı Mevduat açıklaması! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz duyurdu: 'Toplumsal kredi notu' devreye alınacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Kur Korumalı Mevduat ile ilgili önemli açıklamalar geldi. KKM'den aşamalı bir şekilde çıkılacağını, ani bir şekilde bitirme gibi bir perspektifleri olmadığını söyleyen Yılmaz, 'Toplumsal kredi notu' uygulamasının da devreye alınacağını duyurdu.

Finans 27-11-2023 15:56

Konut kredisinde yeni dönem! İlk evini alacaklara kredi desteği ile ilgili Cevdet Yılmaz’dan yeni açıklama…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ilk evini alacaklara verilecek olan kredi desteği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İkinci ve üçüncü konut alımında artık pek kredi imkanı olmayacağını belirten Yılmaz “İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz” diyerek beklenen kredi açıklamasına ilişkin son gelişmeleri paylaştı.

Finans 21-11-2023 12:06

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 'fahiş fiyat' açıklaması! Gerekirse cezaları arttıracağız, diğer tarafta 1 liraysa burada 10 lira yapacağız'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın, iş dünyasının önde gelen isimleriyle gerçekleştirdiği buluşmada çimento ve betondaki fahiş fiyat konusu da gündeme geldi. Yılmaz, “Gerekirse deprem bölgesindeki cezaları arttıracağız. Diğer tarafta bir liraysa burada 10 lira yapacağız” dedi.

Finans 08-11-2023 16:13

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Orta Doğu'da oynanan oyunlar bozulacak!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gazze'de 1 aydır süren savaşa ilişkin yeni açıklama yaptı. Ateşkes çağrısı yapmayan ülkelere "Bu ayıp onlara yeter" sözleriyle tepki gösteren Yılmaz, "Orta Doğu'da oynan oyunlar elbet bozulacak" dedi.

Haber 05-11-2023 15:07

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyon açıklaması! Düşüş için tarih verdi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Enflasyonda tek haneli rakamlara dönmeyi hedefliyoruz. Gelecek yıl enflasyonda düşüş başlayacak. Depreme rağmen mali disiplini elden bırakmıyoruz" dedi.

Finans 27-10-2023 10:42

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz duyurdu! Emeklilikte yaş yükseltilecek mi?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Bütçe Komisyonu'nda 12. Kalkınma Planı görüşmelerinde konuştu. Yılmaz, 'Emeklilikte yaş yükseltilmesine dair bir çalışmamız yok' ifadelerini kullandı.

Finans 24-10-2023 16:55

Hükûmetten kur hedefi açıklaması! 'Son dönemde önemli hareketlilik oldu'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kurda herhangi bir hedef ve tahmin olmadığını belirterek, "Serbest kur rejimi var, son dönemlerde önemli hareketlilik oldu, önümüzdeki dönemde böyle yüksek ölçüde hareketlilik beklemiyoruz" dedi.

Finans 23-10-2023 21:26

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan kararlılık mesajı: Enflasyon kalıcı ve düşük tek haneli seviyelere gerileyene kadar...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Enflasyon kalıcı ve düşük tek haneli seviyelere gerileyene kadar tüm politika araçları kararlılıkla kullanılmaya devam edilecektir" diye konuştu.

Finans 20-10-2023 14:37

Son dakika | Tek haneli enflasyon mesajı! Cevdet Yılmaz: 'İşçimizi, memurumuzu, emeklimizi ezdirmeyeceğiz'

Son dakika haberi: 2024 yılı bütçesine ilişkin yasa teklifi bugün Meclis'e sunuldu. Sunum öncesi detayları duyuran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2023 ve 2024 yılları için öngörülen büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre 2023 genelinde büyüme oranının yüzde 4,4; 2024'te ise yüzde 4 olması bekleniyor. Tek haneli enflasyona düşüş mesajı veren Yılmaz, "Memurumuzu, işçimizi, emeklimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da enflasyona ezdirmeyeceğiz" dedi.

Finans 17-10-2023 10:33

Zamlı emekli maaşları için tarih verildi! Memur, işçi, Bağ-Kur emeklisi... 'Kıdem tazminatı' sorusuna da yanıt geldi

Zamlı maaş bekleyen milyonlarca emekliyi ilgilendiren açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan geldi. Yılbaşında memur maaşlarında enflasyona oranına göre yaşanacak artışın memur emeklilerine de yansıyacağını belirten Yılmaz, işçi ve Bağ-Kur emeklileriyle en düşük emekli aylığı alanlara yönelik de mesaj verdi. Canlı yayında kıdem tazminatı düzenlemesi de sorulan Yılmaz, sendikalarla uzlaşma yolunu işaret ederek yanıt verdi.

Finans 24-09-2023 14:47

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan vergi açıklaması: Gelir düzeyine göre ödenmesini hedef alıyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulundu. Gelir düzeyine göre vergi ödenmesini hedeflediklerini kaydeden Yılmaz, "2024'te vergi geliri tedbirler sayesinde artıyor. Dolaylı vergilerin payı çok yüksek. Doğrudan vergiler nispeten düşük. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde oransal olarak doğrudan vergilerin payının artmasının gerektiğine sosyal adalet açısından artması gerektiğine inanıyorum." dedi.

Finans 15-09-2023 23:38

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan '12 Eylül' mesajı! Yeni anayasa vurgusu dikkat çekti:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12 Eylül darbesinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj paylaştı. "Cumhuriyet tarihimizde belirli silsileyle yapılan bu girişimler, 15 Temmuz’da bozulmuştur" diyen Yılmaz, yeni anayasa vurgusu yaptı.

Haber 12-09-2023 11:17

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Gelecek yıldan itibaren kademeli bir şekilde enflasyonun düşeceğini ve 2026'da yüzde 8,5 gibi tek haneli rakamlara döneceğimizi düşünüyoruz, tahmin ediyoruz ve bunun arkasında tabii ki politikalarımız var." dedi.

Finans 08-09-2023 21:54

Ekonomi yönetiminden kritik toplantı: Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! Bakan Şimşek, Başkan Erkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz...

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Finans 29-08-2023 09:36

Kentsel dönüşümde yeni kanuni düzenleme sinyali! Cevdet Yılmaz duyurdu

Deprem tehlikesi nedeniyle milyonlarca insan yaşadığı evleri kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek isterken yeni düzenleme için ilk sinyal geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, deprem bölgesine sadece bu yıl merkezi bütçeden 762 milyar Türk lirası harcanacağını söyledi. Yılmaz, kentsel dönüşümle ilgili yeni kanuni düzenleme yapılabileceğini de ifade etti. İşte detaylar…

Haber 26-08-2023 07:19

Kamuda tasarruf artırılıyor! Tedbirler alıyoruz diyerek duyurdu: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon ve Merkez Bankası mesajları

Türkiye ihracat rakamlarında temmuz ayında geçen yıla oranla önemli bir artışa imza attı. Otomobil satışları, bu yılın temmuz ayında 2022 Temmuz'una göre yüzde 109,4 yükselme kaydetti. Verileri paylaşıp ihracatta yol haritasına yönelik mesaj veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ayrıca Merkez Bankası'nın faiz kararıyla ilgili de açıklama yaptı.

Finans 16-08-2023 15:24

Cevdet Yılmaz tarih verdi: Yeni bir eylem planı geliyor…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ekonomiye ilişkin önemli değerlendirmeler yaptığı açıklamasında Eylül ayından sonra kısa vadeli yeni bir eylem planı ortaya koyacaklarını belirtti. Yılmaz açıklamasında enflasyonla mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek “Hedefimiz istikrarlı bir kalkınma modelidir. Gümrük süreçlerinin iyileştirilmesi önemli. Girişimcilik ekosistemini de destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Finans 15-08-2023 14:52

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyon ve resesyon mesajı! İlk kez konut alacaklara da müjde sinyali...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz finans dünyası ile buluştu. Yılmaz, finans dünyası ile buluşma sonrası önemli mesajlar verdi. Yılmaz, konut sorunundan enflasyonla mücadeleye ilişkin birçok konunun toplantıda gündeme geldiğini ifade etti. Yılmaz, "Enflasyonla mücadele ederken resesyona düşmeme çabamız var. İkisini aynı anda başarmak zorundayız" dedi. Yılmaz, ilk kez konut alacaklara ilişkin de dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Finans 11-08-2023 13:20

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan OVP mesajı! En önemli hedefimiz olacak diyerek duyurdu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, işçi sendikalarının temsilcileriyle bir araya geldikten sonra açıklama yaptı. Yılmaz, açıklamasında "Ekonomimizi büyütmek, sosyal adaleti güçlendirmek ve refahı artırmak önümüzdeki süreçte en önemli hedeflerimiz olacak" mesajını verdi.

Finans 01-08-2023 15:41

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan 'Körfez turu' açıklaması: 'Özellikle ihracatçılarımızı rahatlatacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 günlük Körfez turunun yankıları sürüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Körfez ülkelerinden gelecek kaynak için "Özellikle ihracatçılarımızı rahatlatacak" mesajı verdi.

Finans 25-07-2023 13:13

Son dakika | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 'kredi ve yatırım' mesajı! Önceliğimiz ve ana hedefimiz diyerek açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan ekonomi programına yönelik önemli açıklamalar geldi. Program kapsamında orta vadeden en büyük beklentiyi dile getiren Yılmaz, yatırım ortamı ve kredi kullanımıyla ilgili de mesaj verdi.

Finans 21-07-2023 09:21

MSB ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49. yıl dönümünü kutladı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49'uncu yıl dönümü vesilesiyle KKTC'nin Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutladı.

Haber 20-07-2023 11:00

Yeni vergi artışları olacak mı? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz canlı yayında açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz gündem ve ekonomiyle ilgili açıklamalar yaptı. Ek MTV zammı ve akaryakıtta ÖTV'ye yapılan artışların ardından yeni vergilerin olup olmayacağı merak ediliyordu. Canlı yayında bu konuda açıklama yapan Yılmaz, "Bundan sonra vergi konusunda yeni bir adım atılacağını beklemiyorum. Maktu rakam dediğimiz oransal olmayan mutlak değer olarak belirlenen ifadeler." şeklinde konuştu.

Haber 16-07-2023 20:54

THY satılacak mı? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yanıtladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'THY satılacak' iddialarına yanıt verdi. TBMM'deki Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki ek bütçe görüşmelerinde muhalefet partilerinin milletvekillerinden gelen sorulara cevap veren Yılmaz, 'THY satılacak' iddialarına ilişkin, "Öyle bir şey söz konusu değil, dezenformasyon bahsettiğiniz. Ben de basında gördüm, öyle bir şey söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Finans 11-07-2023 21:36

Erdoğan'ın ziyaretinden günler önce 'Katar' teması! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Şimşek, Al Thani ile görüştü: 'Özellikle savunma sanayi ve enerji alanlarında...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez ülkeleri turundan günler önce Katar'a çalışma ziyareti gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile görüştü. Cevdet Yılmaz'dan görüşmeyle ilgili açıklama geldi. Buna göre; ekonomik iş birliği imkanlarının ele alındığı görüşmede özellikle savunma sanayi ve enerji alanlarında iş birliğinin derinleştirilmesi hedefi vurgulandı.

Haber 09-07-2023 13:15

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Şimşek Katar'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün Katar'a ziyaret gerçekleştirecek. Yılmaz ve Şimşek'in Katar Emiri Temim bin Hamed es-Sani ile Katar Emirlik Divanı'nda görüşmesi planlanıyor.

Haber 08-07-2023 12:44

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bayramın birliğimizi pekiştirmesini temenni ediyorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ''Bayramlar birbirimizle dayanışma ve yakınlaşma için bir vesile. Küskünlerin barışması için, kucaklaşması için bir vesile. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz için bir vesile. Bu bayramın da ülkemizin, milletimizin birliğine, kardeşliğine, dayanışmasına katkıda bulunmasını ve bu kardeşliği, birliği, beraberliği pekiştirmesini temenni ediyorum" dedi. 

Haber 28-06-2023 08:26

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Şimşek'ten BAE'de kritik temaslar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan ile görüşme gerçekleştirdi.

Finans 22-06-2023 19:03

SON DAKİKA | Piyasalar Merkez Bankası'nın faiz kararına odaklanmışken, ekonomi yönetiminden BAE'ye kritik ziyaret! Mehmet Şimşek...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) çalışma ziyaretinde bulunmak üzere başkent Abu Dabi'ye vardı. Yılmaz ve Şimşek'i, Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer ve diğer ilgililer karşıladı. İşte haberin detayları...

Finans 21-06-2023 20:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteğini hatırlatıp 'Gerekli tüm tedbirleri alacağız' dedi! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 'Ercan Uluslararası Havalimanı' açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, temaslarda bulunmak üzere geldiği dün Lefkoşa'ya gitmişti. Yılmaz bugün KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü. İkili kameralar karşısına geçerek basın toplantısı düzenledi. Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Temmuz'da Ercan Uluslararası Havalimanı'na inmek istediğini belirterek "Cumhurbaşkanımızın bu havalimanına inmesi için tüm tedbirleri alacağız" dedi.

Haber 19-06-2023 11:48

İkinci toplantıya saatler kala hükümetten asgari ücret çıkışı! Temennimiz diyerek açıkladı

Son olarak 2023 yılının başında zamlanan asgari ücret için kritik günlere girildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu saat 10.00'da ikinci kez bir araya geliyor. Bu toplantıyla beraber artık rakamların konuşulması bekleniyor. Milyonlarca çalışanın dört gözle beklediği yeni asgari ücret öncesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan asgari ücret ve memur maaşı zamlarıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar...

Finans 18-06-2023 22:54

Enflasyon, fahiş kira artışları, ekonomik reformlar! Türkiye ekonomisinin masaya yatırıldığı toplantıda sürpriz bir isim de vardı, üye değildi ama...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! Toplantının ana gündem maddeleri arasında enflasyonla mücadele, yüksek kira artışı, ekonomide atılacak adımlar ve 12. Kalkınma Planı taslağı vardı. Kurula üye olmamasına rağmen toplantıya katılan sürpriz isim dikkat çekti!

Finans 16-06-2023 09:54

SON DAKİKA | Asgari ücret ne zaman belli olacak? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan memur ve emekli maaşı açıklaması

Son dakika haberi: Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevine getirilen Cevdet Yılmaz canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Milyonların merak ettiği asgari ücret konusunu da değinen Yılmaz, emekli ve memur maaşlarıyla ilgili son durumu da açıkladı. Enflasyon ne zaman düşecek? Kurdaki dalgalanma devam edecek mi? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? İşte Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları...

Finans 15-06-2023 20:59

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan son dakika açıklaması! 12. kalkınma planı Ekim'de TBMM'ye sunuluyor! Enflasyon mesajı...

Son dakika haberi: Ekonomide yeni yol haritası nasıl olacak? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen “Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı”nda konuştu! Yılmaz'dan enflasyon mesajı geldi. OVP'nin açıklanacağı tarih olarak Ekim ayını işaret etti.

Finans 15-06-2023 13:51

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz duyurdu! Resmi Gazete’de yayımlanarak resmileşti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yılmaz paylaşımında "Türkiye-KKTC arasında imzalanan “İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması” Resmi Gazete’de yayımlanarak resmileşti." ifadelerini kullandı.

Haber 07-06-2023 13:09

Son dakika | Bayrağı Çavuşoğlu'ndan devraldı! Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan ilk mesajlar: 'Milli dış politika vizyonu' vurgusu dikkat çekti

Son dakika haberi: Yeni Kabine üyeleri görevlerini devir teslim törenleriyle almaya devam ediyor. Bugünkü ilk törenin adresi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz görevi Fuat Oktay'dan devraldı. Yılmaz ilk konuşmasında enflasyonla mücadele vurgusu yaptı. İkinci görev teslimi ise Dışişleri Bakanlığı'nda oldu. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğim" mesajını verdi.

Haber 05-06-2023 10:24

YENİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ kimdir? Cevdet Yılmaz kaç yaşında, nereli, evli mi? İşte hayatı ile ilgili bilinmeyenler

Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yeni kabine açıklamaları sonrasında vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, saat 22.00'de yeni kabineyi açıklamasıyla gözler yeni bakanlara çevrildi. Bu akşam açıklanan kabine sonrasında 6 Haziran Salı günü de yeni dönemin ilk kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Peki, Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında? Cevdet Yılmaz hangi görevlerde bulundu?

Haber 04-06-2023 12:44

'Erdoğan'ın yakın sırdaşı' Yeni Kabine dünya basınında: O 5 üyeye dikkat çekip kilit isimler olarak tanıttılar!

Seçimlerden sonra en çok merak edilen konuların başında gelen yeni Kabine'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan dün tanıttı. Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'nde isimlerini birer birer duyurduğu Kabine'de 2 bakan hariç tüm isimler değişti. Türkiye'nin yeni döneminde kritik roller üstlenen isimler dünya basınında da geniş yankı uyandırdı. Reuters haber ajansı, Kabine'den 5 kişiyi "kilit isimler" olarak tanıttı ve her biri hakkında dikkat çeken analizler yaptı.

Haber 04-06-2023 09:59