Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Haberleri

KPSS 2023/7 TERCİH KILAVUZU: ÖSYM ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel alımı için KPSS tercihleri nasıl yapılır?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak için KPSS-2023/7 tercih ekranı erişime açıldı. Konuya dair ÖSYM'den açıklama yapıldı. Peki, KPSS tercihleri nasıl yapılır? İşte ais.osym.gov.tr Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Sözleşmeli Personel alımı için KPSS 2023/7 ekranı...

Finans 23-11-23 13:35

İslahiye'de 17 bloktan oluşan deprem konutları teslime hazır

Arazisinin yüzde 30'unu yeşil alanın oluşturduğu, 399 dairelik site, yürüyüş yolları, spor aletleri, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, fitness salonu gibi sosyal donatı alanlarıyla dikkati çekiyor.

Yurthaber 08-11-23 11:19

SON DAKİKA | Bakanlık duyurdu! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün merkez ve taşra teşkilatı için 48 sözleşmeli personel alımı yapılacak

Son dakika haberi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında çalışmak üzere 2022 KPSS puanı esas alınarak 48 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Haber 30-10-23 13:07

Bakanlık ansızın kapınızı çalabilir! İstanbul'a 'deprem' ayarı: O binalarda oturanları iki ihtimal bekliyor

Bakanlık harekete geçti, İstanbul'a özel deprem yasasının detayları gün yüzüne çıktı. Bakan Mehmet Özhaseki yasa için Meclis'in açılmasını beklemeden 1-2 ay içinde olağanüstü toplanılacağını belirtmişti. Yeni deprem yasasının taslağına göre İstanbullular ansızın kapılarında bakanlık yetkilileriyle karşılaşabilecek. Denetimler sıklaşacak. Binaların altında dükkan ve işyeri açılmasıyla ilgili düzenleme yapılacak. Muayene koşullarını sağlamayan binalarda oturanları ise iki ihtimal bekliyor.

Haber 08-08-23 10:05

2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeyle faizsiz kredi! 800 bin TL'ye kadar... Başvurular bugün başlıyor: 500 bin TL hibe desteği... 11 ilde verilecek

Deprem bölgesinin yeniden inşa ve ihyası için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Yerinde Dönüşüm" projesine başvurular bugün başlıyor. Depremden etkilenen 11 ilde kendi ev ve iş yerlerini yapmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi verilecek. Projeden yararlanmak isteyenler deprem bölgesinde hizmet verecek olan Yapım ve Dönüşüm Ofislerinden bilgi alıp, e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. İşte hibe desteği ve kredi imkanının detayları...

Finans 17-07-23 09:59

Bakan Özhaseki'den bakanlık bürokratlarıyla ilk toplantı: Önceliğimiz elbette afet bölgesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bakan yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Haber 05-06-23 09:54

Bakan Murat Kurum oyunu Ataşehir’de kullandı: Seçimimiz ülkemize, milletimize hayırlı olsun

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, oyunu Ataşehir'de kullandı. Kurum burada yaptığı açıklamada, “Bayram havasında oyumuzu kullanacağız. Akşam da inşallah Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız” dedi.

Haber 28-05-23 11:08

Bakan Murat Kurum: Tüm yaraları saracak, vatandaşlarımızı 1 yılda evlerine kavuşturacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde yapımı süren afet konutlarıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Konutların inşaatından görüntüleri paylaşan Bakan Kurum, "14 Mayıs'ta da afetzede kardeşlerimiz verdikleri büyük destekle Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduklarını, güvenlerini göstermiştir. Söz verdiğimiz gibi tüm yaraları saracak, vatandaşlarımızı 1 yılda evlerine kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 15-05-23 21:59

Bakan Murat Kurum seslendirdi: 'Sevemedim Kara Gözlüm'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ortak radyo yayınına katıldı. Bakan Murat Kurum, yayında "Sevemedim Kara Gözlüm" şarkısını seslendirdi. Bakan Kurum'un 'Sevemedim Kara Gözlüm' performansı ilgi topladı.

Haber 11-05-23 10:28

Deprem dönüşümü hamlesi tüm Türkiye’de hayata geçirildi! 3 milyon 300 bin konutun dönüşümü sağlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2012 yılında “Türkiye'nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm” sloganıyla İstanbul’dan başlattığı deprem dönüşümü hamlesi tüm Türkiye’de hayata geçirildi.

Finans 05-05-23 10:31

Türkiye Millet Bahçeleriyle nefes alıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un hayata geçirdiği "Millet Bahçeleri Projesi" ile Türkiye nefes alıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yeşil alan adımı olan proje kapsamında şimdiye kadar 170 millet bahçesi hizmete sunuldu. İstanbul'da 33 millet bahçesinin yapım aşaması devam ederken; Türkiye'nin en büyük şehir parkı olacak olan İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılışı için gün sayılıyor.

Haber 02-05-23 08:01

Bakan Murat Kurum: Yarısı Bizden kampanyamıza başvurusu yapılan konutları incelemeye başladık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yarısı Bizden” kampanyasına başvurusu yapılan konutların incelenmesine başlandığına dair resmî sosyal medya hesabından bir video yayımladı. Bakan Kurum, paylaşımında “Başvuruyu alıyoruz, ekiplerimizi yönlendiriyoruz, başvuru yapılan binaya gidip tespit yapıyoruz, binada 2/3 çoğunluk sağlanırsa riskli konutlarınızı TOKİ ile dönüştürüyoruz. Yarısı Bizden kampanyamıza başvurusu yapılan konutları incelemeye başladık.” ifadelerine yer verdi.

Finans 28-04-23 14:09

Bakan Kurum'dan Lütfü Savaş'ın iddialarına sert yanıt: İftira atarak vicdanınızı rahatlatamazsınız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın “Bakanlık kentsel dönüşüm projemizi onaylasaydı bu kadar ölüm olmazdı” şeklindeki iddialarına yanıt verdi. Kurum, “Deprem nedeniyle meydana gelen yıkımları görüp önünüze geleni suçlayarak, iftira atarak vicdanınızı rahatlatamazsınız. Sorumsuzluğunuzun, beceriksizliğinizin üstünü başkalarını suçlayarak örtemezsiniz. Cevap alıp mahcup olacağınız iddiaları, iftiraları ortaya atmayın.” dedi.

Finans 27-04-23 16:30

Yangın sonrası Manavgat ayağa kalktı, afet köyleri yeniden inşa edildi

21 Temmuz 2021'de tarihin en büyük yangınlarından biri olarak kabul edilen yangın afetiyle sarsılan Manvgat, yeniden ayağa kalktı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 210 milyon liralık destekle altyapı-üstyapı çalışmaları gerçekleşti. Yöresel mimariye uygun olarak yapılan tek katlı, çift katlı evler vatandaşlara teslim edildi.

Finans 26-04-23 06:44

Bakan Kurum 'Hepsi ile bire bir görüştüm' diyerek ilk kez açıkladı: Yazın bunu 15 Mayıs sabahı bütün fonlar kapınızda

Türkiye Varlık Fonu sahipliğinde ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı koordinasyonunda tamamlanan İstanbul Finans Merkezi'nde medya yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Bakan Murat Kurum, "Ülkemiz adına çok önemli bir adım attık" dedi. Deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi veren Kurum, seçimlerle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. "15 Mayıs sabahı bütün fonlar sizin kapınızdadır. Yazın bunu. Çünkü yatırımcı güven, istikrar ister" dedi.

Finans 19-04-23 14:38

İstanbul'da büyük dönüşüm: 695 bin konut tamam! İki yeni uydu kent kurulacak

2012 yılında tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında bugüne kadar 3 milyon 300 bin konutun dönüşümünü sağladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca yapılan çalışmalar kapsamında İstanbul'da ise10 yılda toplam 695 bin bağımsız birimin kentsel dönüşüm süreci tamamlanırken, kentteki riskleri azaltmak için iki yeni uydu kent oluşturmak için düğmeye basıldı.

Finans 18-04-23 15:58

Deprem sonrası yaralar sarılıyor! Bakanlık tüm imkanları seferber etti: İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşümü...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerin açtığı yaraları kapatmak için çalışmalarını sürdürüyor. İzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından 1 yıl içinde toplam 4.602 konutun yapımı tamamlanırken, şehri yeniden ayağa kaldırmak için İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm süreci yürütülüyor. 57 bin 109 konut ve iş yerinin dönüşümü gerçekleştirilirken, "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesiyle kentte 12.400 konut inşa edilecek.

Finans 16-04-23 14:30

Tarihinin en büyük sel felaketlerinden birisini yaşayan Kastamonu ve Sinop'ta yaralar sarılıyor! Yerel mimariye uygun ve çevre dostu konutlar yapıldı, 30 yıllık hayal gerçek oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; 11 Ağustos 2021'de meydana gelen şiddetli yağışla birlikte tarihin en büyük sel felaketlerinden birisini yaşayan Kastamonu ve Sinop'ta hayatı normale çevirmek için tüm imkanlarını seferber ediyor. Bakanlık bölgede yerel mimariye uygun ve çevre dostu konutlar yaparak vatandaşlara teslim ederken, bir yandan da Sinop'un 30 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Finans 10-04-23 06:07

Bakan Murat Kurum paylaştı: Neymiş? Afet konutları 1 yılda bitemezmiş, bitecek!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’da, yapım sürecine başlanan kalıcı afet konutlarının videosunu paylaştı.

Haber 09-04-23 14:17

Bakan Kurum duyurdu: Tüm binalar araçlar gibi periyodik muayeneye tabi olacaklar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, İstanbul’da “Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Kurulu Değerlendirme Toplantısı”nın kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Bakan Kurum, Baykar gibi kurumlarla enkaz ve hasar tespiti yapabilecek insansız hava ve kara araçları geliştirmek için çalışma yapacaklarını duyurdu. Araç muayene istasyonları gibi binaların da periyodik olarak muayeneye tabi tutulacağını kaydeden Kurum "Yapı Sağlığı İzleme Sistemleri'ni hayata geçireceğiz." dedi.

Haber 07-04-23 19:41

“İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kuralarında yeni çekilişler yapılıyor! İşte üçüncü etap kura çekimlerinin tarihleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bir yandan afet bölgelerindeki geçici ve kalıcı konut çalışmalarını aralıksız sürdürürken diğer taraftan da Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi “İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” için kuralarına devam ediyor. “İlk İş Yerim” projesi üçüncü etap kura çekimleri 7 ila 28 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Finans 07-04-23 12:23

İstanbul'da kimyasal atık paniği... Baraja karıştı! Bakanlığa bağlı ekipler inceleme yaptı

İstanbul'da kimyasal atık paniği... Arnavutköy'de yol kenarına dökülen ve kimyasal olduğu belirtilen atık, İstanbul'un su kaynaklarından Sazlıbosna Barajı'na karıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı ekipler, çevreye duman ve koku yayan atıktan numune alarak inceleme yaptı. Kimyasal maddeden dolayı mahalle sakinleri de büyük tedirginlik yaşarken büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar da zarar gördü. Atıkları döken kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Haber 05-04-23 11:15

Depremzede, Bakan Kurum'a o soruyu sordu! Aldığı cevap karşısında kendini tutamadı: Bu adamlar seçilmezse...

Sivas'ta bir dizi açılış ve temel atma törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile şehre göç eden bir depremzede arasındaki konuşma dikkat çekti. Deprem konutlarını sorduğu Bakan Kurum'dan "Daha önce yaptık mı, yapmadık mı" yanıtını alan ve duygulanan vatandaş, "Eğer bu adamlar seçilmezse ben yemin ediyorum bir depremzede olarak; bu adamlar seçilmezse bir yıl değil 10 yıl geçsin, yine yapamazlar, yine yapamazlar" diyerek duygularını dile getirdi.

Haber 04-04-23 23:50

Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesinde çalıştırılacak sözleşmeli personel sayısı artırıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi uygulamalarında çalıştırılacak sözleşmeli personel sayısı 395'ten 895'e çıkarıldı.

Yurthaber 24-02-23 06:49

Bakan Kurum Ayder’deki çalışmaların detaylarını bir bir anlattı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bakanlığın Ayder’de yaptığı çalışmalarla ilgili resmî sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yeni Ayder’imiz bugünden güzel değil, çok daha güzel, yeşil ve yaşanabilir olacak” diyerek yapılan çalışmalara ilişkin bilgileri paylaştı.

Finans 26-12-22 16:14

TOKİ ARTVİN KURA SONUÇLARI! Artvin TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? Sonuç sorgulama ekranı!

TOKİ Artvin kura çekilişi sonuçları kurumun YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak çekilişin ardından bugün vatandaşların erişimine açılacak. Artvin'de TOKİ konutlarına başvuran vatandaşlar kura çekilişine dair detayları öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki, TOKİ Artvin kura sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Artvin TOKİ kura sonuçları belli oldu mu? İşte isim listesi sorgulama ekranı...

Finans 21-12-22 09:53

KPSS 2022/12 tercih sonuçları açıklandı mı? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tercih sonuçları bekleniyor

KPSS 2022/12 tercih sonuçları için araştırmalar hız kazandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı tercihleri 7 Aralık'ta başladı ve 12 Aralık tarihinde sona erdi. Adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Peki, KPSS 2022/12 tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Finans 16-12-22 12:04

TOKİ arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak? 2022 TOKİ arsa ve iş yeri kura sonuçları belli oldu mu?

TOKİ arsa ve iş yeri kura sonuçları merakla bekleniyor. 15 Kasım tarihinde başvuruları tamamlanan TOKİ arsa başvurularının ne zaman sonuçlanacağı ilgili vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, TOKİ arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak? 2022 TOKİ arsa ve iş yeri kura sonuçları belli oldu mu?

Finans 06-12-22 19:58

TOKİ BARTIN KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI 6 Aralık 2022! Bartın TOKİ kura çekilişi sonuçları isim listesi

TOKİ Bartın Kura çekilişi sonuçları vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ucuz konut projesinde başvuruların tamamlanmasıyla beraber başlayan kura çekilişleri tüm hızıyla devam ediyor. Peki, Bartın TOKİ sonuçları açıklandı mı? İşte TOKİ Bartın Kura çekilişi sonuç sorgulama ekranı...

Finans 06-12-22 14:34

TOKİ İstanbul kura çekilişi sonuçları nereden öğrenilir? 30 Kasım 2022 İstanbul Tuzla Toki kura sonuçları sorgulama ekranı!

TOKİ Tuzla kura çekilişi YouTube kanalı üzerinde canlı olarak yayınlandı. Başvuruda bulunan kişiler, çekilişin sona ermesinin ardından kurumun resmi internet sitesinden TC kimlik numarası ile sonuç sorgulama işlemi yapmaya başladı. TOKİ İstanbul Tuzla kura çekilişi sonuç sorgulama ekranı internette araştırılıyor. TOKİ İstanbul Tuzla kura çekilişi sonuç sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde...

Finans 30-11-22 14:38

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan iddialara yanıt: Tamamen yalan, iftiradır

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, son günlerde birkaç basın yayın organında çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık yaptığı açıklamada "Promosyon sözleşmesine Millet Bahçesi açılış harcaması eklendiği ve memurlara ödenmesi gereken kişi başı tutarın düşürüldüğü iddiası da tamamen yalan, iftiradır" dedi.

Haber 07-11-22 13:50

Bakanlık duyurdu! 'İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'nde son gün yarın

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, "İlk Evim İlk İş Yerim Projesi" başvurularının yarın sona ereceğini bildirdi. Projeye başvurular yarın mesai bitimine kadar bankalar aracılığıyla yapabilecek. "İlk Evim Arsa" projesi için başvurular ise 7 Kasım'da sona erecek.

Finans 30-10-22 13:43

Balık ölümleri vatandaşı ayağa kaldırmıştı! Bakanlık devreye girdi, cezayı kesti

Edirne'de Hasanağa Deresi’nde balık ölümleri ve kirlilik üzerine numuneler alıp inceleme başlatan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlı, nehre katı atık bırakan depolama tesisine para cezası uyguladı ve suç duyurusunda bulundu.

Haber 22-10-22 13:40

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesinde yeni gelişme! İl il dolaşacak, VR gözlükle gezilebilecek

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut, arsa ve iş yeri projesine başvurular devam ediyor. 7,5 milyon kişinin başvuru yaptığı projeyle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti. Proje kapsamında hazırlanan bir tanıtım TIR'ı, il il dolaşıp vatandaşların merak ettiği sorulara yanıt verecek. TIR'da bulunan VR gözlük sayesinde örnek daireler vatandaşlara gezdirilecek.

Haber 16-10-22 15:42

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Leyleğin ömrü laklakla geçermiş

Sivas’ta basın toplantısı düzenleyen Bakan Kurum, Sivas’ı daha da ileriye taşımak için 20 yıldır hemen her alanda hizmet yaptıklarını belirterek, “Allah'ın izniyle hizmetlerimizi yapmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar Sivas’ımız da yaklaşık 45 milyar liralık yatırım yapıldı. Dile kolay gerçekten büyük bir yatırım. Milletimize verdiğimiz her sözü bugüne kadar eksiksiz yerine getirmeye gayret gösterdik. Bu konuda hiçbir şekilde mahcup olmadık" dedi.

Haber 07-10-22 15:51

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen depremin ardından yürüttüğü çalışmalarda sona geldi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen depremin ardından yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi. Kentte ağır hasar alan ve yıkılan evlerin yerine yeni konutlar inşa edildi, yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.

Haber 06-10-22 12:04

Bakan Kurum'dan muhalefete eleştiri! Sahadan haberleri yok

Samsun'da konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Muhalefeti, sahadan haberleri olmamakla eleştiren Kurum, "Onlar varsın gizli ortakları ile beraber beceriksizliğin öncülüğünde, liyakatsizliğin ufkunda, taşeronluğun yolunda yürümeye devam etsinler. Biz milletimizle omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Bu ülke maalesef geçmişte 1 milyar lira için IMF kapısında bekliyordu" dedi.

Haber 01-10-22 09:10

İklim Değişikliği Başkanlığından Dünya Ozon Günü etkinliği

İklim Değişikliği Başkanlığından "Dünya Ozon Günü" etkinliği

Yurthaber 16-09-22 12:28

TOKİ başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir? TOKİ sosyal konut projesi hangi illerde?

TOKİ başvurularının başlaması için son saatlere girildi. TOKİ başvurusunda bulunacak pek çok vatandaş TOKİ sosyal konut projesi başvuru detaylarını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan alt ve orta gelir gurubundaki kişileri ev sahibi yapmayı sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı kamu kuruluşu TOKİ'nin 100 bin arsada yapacağı projeye ilişkin detayları aktaracak. Peki, TOKİ başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir? TOKİ sosyal konut projesi hangi illerde?

Haber 14-09-22 07:37

Ulaşımda Yeşil Dönüşüm Projesi İstanbul'da tanıtıldı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Erul: - "Nasıl ki ulaşımda otobüsler metroya, metro tramvaya entegre ediliyor ise bizim de doğal kaynakları birbirine entegre ederek yönetmemiz gerekiyor"

Yurthaber 07-09-22 14:08

Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalılarının İBB'den Hazine'ye devri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: - "Tüm işlemler, kanunların emrettiği şekilde uygulanmıştır"

Yurthaber 05-09-22 20:56

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: Beykoz’da 19 etapta yürütülen sit derecelendirme çalışmalarından 18’i tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yürütülen sit derecelendirme çalışmaları Boğaziçi alanı dışındaki doğal sit alanlarının tümünde tamamlandı. Bu bölgede 18 etaptaki 25 bin 809 hektarlık alanda tescil işlemi tamamlanırken, 600 hektarlık alanda ise son aşamaya gelindi.

Haber 04-09-22 14:44

Kılıçdaroğlu'nun bakanlık açıklamasına Bakan Kurum'dan tepki! Her şey değişir, CHP değişmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ilgili açıklaması gündem yaratırken Bakan Murat Kurum'dan tepki geldi. "Her şey değişir, CHP değişmez" diyen Bakan Kurum, "Bunu, tarihe musluk, ibrik ve heykellerle geçecek olan sözde çevreci CHP'den duyduğumuza şaşırdık mı? Tabii ki hayır" ifadelerini kullandı.

Haber 28-08-22 17:29

Bolu'da EGEDES uygulaması yapılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt: - "Bolu'nun genel olarak trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, otobanda ve diğer devlet yollarında ekiplerimiz egzozla ilgili çalışmayı rutin olarak gerçekleştirecek"

Yurthaber 26-08-22 13:57

Bakan Kurum, Bursa'da temel atma ve toplu açılış töreninde konuştu:

"Şimdi inşallah kentsel dönüşümde de yeni bir döneme giriyor, belediyelerimizin İller Bankasından aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz dönüşümü çok daha rahat yapacak, hızlı yapacaklar" - "Bize aziz milletimiz yeter, bize Türkiye yeter. Bursa'dan 'hodri meydan' diyoruz. Kurduğunuz oyunlar boşa çıkacak, büyükelçilerin masasında yaptığınız hesaplar çarşıda bozulacak, yanlış hesabınız mutlaka sandıktan dönecektir"

Yurthaber 29-07-22 20:00

Tuz Gölü'ndeki flamingoların korunması için önlem

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan: - "Bakanlığımızca suyun artırılması ve su kaynaklarının göle ulaşmasıyla ilgili her türlü önlemler alınmaktadır. Bölgede ekiplerimiz gerekli denetimleri aralıksız şekilde gerçekleştirmektedir"

Haber 26-07-22 17:00

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Bitlis'te konuştu:

(Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankapark'ın görüntülerini paylaşması) Burası sadece bir Ankapark meselesi değildir. Burası bir zihniyet meselesidir, CHP zihniyeti meselesidir. Üzülerek görüyoruz ki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da CHP zihniyetine çok kolay intibak etmiş, bu zihniyetin kodlarına, geleneklerine, tarihine mahkum olmuştur" - "Kaderine terk edilen Ankapark'ın bu görüntülerini verirken hiç mi içiniz sızlamadı, bu görüntülerde sizin hiç mi sorumluluğunuz yok? Yolunuza sürekli algı üreterek mi devam edeceksiniz? Oysa Ankaralı hemşerilerimiz sizden hizmet, eser, proje bekliyor"

Yurthaber 22-07-22 18:49

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı duyurdu! Zorunlu oldu... 1 Temmuz’da başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022’de yürürlüğe gireceğini duyurdu. Bununla beraber binaların yıkımı için ''Yıkım Planı'' hazırlaması ve işe başlamadan önce ''Yıkım Ruhsatı'' alması zorunluluğu getirildi. Söz konusu yönetmelik ile binaların kontrollü ve güvenli yıkımı ile yıkımdan sonra atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yönetiminin sağlanması amaçlanıyor.

Finans 28-06-22 13:00