Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Haberleri

Elazığ depreminden sonra başlamıştı, çalışmalar tamamlandı! Elazığ depreminin ardından 60 bin kişi yeni evlerine kavuştu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen depremin ardından yürüttüğü çalışmalarını tamamladı. Kentte ağır hasar alan ve yıkılan evlerin yerine yeni konutlar inşa edildi, yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi. 18 bin 524 konutun teslimi gerçekleştirildi, 60 bin kişi yeni evlerine kavuştu. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen "Gerçekten olağanüstü bir çalışma" değerlendirmesinde bulundu.

Haber 06-10-22 12:04

Bakan Kurum'dan muhalefete eleştiri! Sahadan haberleri yok

Samsun'da konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Muhalefeti, sahadan haberleri olmamakla eleştiren Kurum, "Onlar varsın gizli ortakları ile beraber beceriksizliğin öncülüğünde, liyakatsizliğin ufkunda, taşeronluğun yolunda yürümeye devam etsinler. Biz milletimizle omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Bu ülke maalesef geçmişte 1 milyar lira için IMF kapısında bekliyordu" dedi.

Haber 01-10-22 09:10

İklim Değişikliği Başkanlığından Dünya Ozon Günü etkinliği

İklim Değişikliği Başkanlığından "Dünya Ozon Günü" etkinliği

Yurthaber 16-09-22 12:28

TOKİ başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir? TOKİ sosyal konut projesi hangi illerde?

TOKİ başvurularının başlaması için son saatlere girildi. TOKİ başvurusunda bulunacak pek çok vatandaş TOKİ sosyal konut projesi başvuru detaylarını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan alt ve orta gelir gurubundaki kişileri ev sahibi yapmayı sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı kamu kuruluşu TOKİ'nin 100 bin arsada yapacağı projeye ilişkin detayları aktaracak. Peki, TOKİ başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir? TOKİ sosyal konut projesi hangi illerde?

Haber 14-09-22 07:37

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Çevre Şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanlığı Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Çevre Şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanlığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Ulaşımda Yeşil Dönüşüm Projesi İstanbul'da tanıtıldı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Erul: - "Nasıl ki ulaşımda otobüsler metroya, metro tramvaya entegre ediliyor ise bizim de doğal kaynakları birbirine entegre ederek yönetmemiz gerekiyor"

Yurthaber 07-09-22 14:08

Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalılarının İBB'den Hazine'ye devri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: - "Tüm işlemler, kanunların emrettiği şekilde uygulanmıştır"

Yurthaber 05-09-22 20:56

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: Beykoz’da 19 etapta yürütülen sit derecelendirme çalışmalarından 18’i tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yürütülen sit derecelendirme çalışmaları Boğaziçi alanı dışındaki doğal sit alanlarının tümünde tamamlandı. Bu bölgede 18 etaptaki 25 bin 809 hektarlık alanda tescil işlemi tamamlanırken, 600 hektarlık alanda ise son aşamaya gelindi.

Haber 04-09-22 14:44

Kılıçdaroğlu'nun bakanlık açıklamasına Bakan Kurum'dan tepki! Her şey değişir, CHP değişmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ilgili açıklaması gündem yaratırken Bakan Murat Kurum'dan tepki geldi. "Her şey değişir, CHP değişmez" diyen Bakan Kurum, "Bunu, tarihe musluk, ibrik ve heykellerle geçecek olan sözde çevreci CHP'den duyduğumuza şaşırdık mı? Tabii ki hayır" ifadelerini kullandı.

Haber 28-08-22 17:29

Bolu'da EGEDES uygulaması yapılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt: - "Bolu'nun genel olarak trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, otobanda ve diğer devlet yollarında ekiplerimiz egzozla ilgili çalışmayı rutin olarak gerçekleştirecek"

Yurthaber 26-08-22 13:57

Bakan Kurum, Bursa'da temel atma ve toplu açılış töreninde konuştu:

"Şimdi inşallah kentsel dönüşümde de yeni bir döneme giriyor, belediyelerimizin İller Bankasından aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz dönüşümü çok daha rahat yapacak, hızlı yapacaklar" - "Bize aziz milletimiz yeter, bize Türkiye yeter. Bursa'dan 'hodri meydan' diyoruz. Kurduğunuz oyunlar boşa çıkacak, büyükelçilerin masasında yaptığınız hesaplar çarşıda bozulacak, yanlış hesabınız mutlaka sandıktan dönecektir"

Yurthaber 29-07-22 20:00

Tuz Gölü'ndeki flamingoların korunması için önlem

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan: - "Bakanlığımızca suyun artırılması ve su kaynaklarının göle ulaşmasıyla ilgili her türlü önlemler alınmaktadır. Bölgede ekiplerimiz gerekli denetimleri aralıksız şekilde gerçekleştirmektedir"

Haber 26-07-22 17:00

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Bitlis'te konuştu:

(Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankapark'ın görüntülerini paylaşması) Burası sadece bir Ankapark meselesi değildir. Burası bir zihniyet meselesidir, CHP zihniyeti meselesidir. Üzülerek görüyoruz ki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da CHP zihniyetine çok kolay intibak etmiş, bu zihniyetin kodlarına, geleneklerine, tarihine mahkum olmuştur" - "Kaderine terk edilen Ankapark'ın bu görüntülerini verirken hiç mi içiniz sızlamadı, bu görüntülerde sizin hiç mi sorumluluğunuz yok? Yolunuza sürekli algı üreterek mi devam edeceksiniz? Oysa Ankaralı hemşerilerimiz sizden hizmet, eser, proje bekliyor"

Yurthaber 22-07-22 18:49

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı duyurdu! Zorunlu oldu... 1 Temmuz’da başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022’de yürürlüğe gireceğini duyurdu. Bununla beraber binaların yıkımı için ''Yıkım Planı'' hazırlaması ve işe başlamadan önce ''Yıkım Ruhsatı'' alması zorunluluğu getirildi. Söz konusu yönetmelik ile binaların kontrollü ve güvenli yıkımı ile yıkımdan sonra atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yönetiminin sağlanması amaçlanıyor.

Finans 28-06-22 13:00

Binaların yıkılmasına ilişkin yönetmelik 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının hazırladığı yönetmelikle binaların kontrollü ve güvenli yıkımı ile yıkımdan sonra atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yönetilmesi hedefleniyor

Yurthaber 28-06-22 12:01

SON DAKİKA | Bakanlık duyurdu! Erzincan'da çevre kirliliğine neden olan altın madeninin faaliyeti durduruldu

Son dakika haberi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erzincan'ın İliç ilçesinde boru hatlarındaki arıza nedeniyle çevre kirliliğine neden olan altın madeninin faaliyeti durduruldu. Altın madeninde siyanür akan borulardan birisinin kırıldığı iddiaları üzerine büyük panik yaşanmıştı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 27-06-22 16:20

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan 'kırmızı kodlu' hava durumu uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 26 Haziran verilerine göre Kastamonu, Sinop, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli yağış bekleniyor. Bartın'da vatandaşlar sel riskine karşı belediye ve cami hoparlörlerinden tekrar edilen anonslarla uyarılıyor. Öte yandan AFAD ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da 'kırmızı kod' uyarısıyla dikkatli olunması çağrısında bulundu. İşte son dakika hava durumunun detayları...

Haber 26-06-22 16:37

Atık tesislerinde çalışacak mühendislere Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu

Atık tesislerinde çalışacak mühendislere Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu

Yurthaber 24-06-22 12:37

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için tercih süreci başladı

Adaylar, tercihlerini 10-15 Haziran tarihlerinde, KPSS-2022/9 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle bireysel olarak yapabilecek

Yurthaber 10-06-22 10:58

Derya Uluğ ve Eypio Ankara AKM Millet Bahçesi'nde konser verdi

Derya Uluğ ve Eypio Ankara AKM Millet Bahçesi'nde konser verdi

Yurthaber 05-06-22 21:23

Marmara Denizi'ni kirleten gemiye 19 milyon lira ceza kesildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesindeki platformdan Marmara Denizi'ne asetik asit verdiği saptanan gemiye 19 milyon lira idari para cezası kesildiğini bildirdi - Çevre denetim ekipleri, son 51 gündeki denetimlerinde, 155 işletme ve 7 gemiye toplam 63 milyon 611 bin 194 lira idari para cezası uyguladı, 50 işletme faaliyetten men edildi

Yurthaber 02-06-22 11:41

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Mersin'de ormanlık alana dökülen atıklara ilişkin açıklama:

"İncelemede söz konusu alanda, tehlikesiz nitelikte karışık atıkların bulunduğunu tespit ettik" - "Akdeniz Belediye Başkanlığı ile alandaki atıkların ivedilikle temizlenmesi için koordineli bir çalışma başlattık"

Yurthaber 25-04-22 21:09

Bakan Kurum kentsel dönüşümde kritik tarihi açıkladı! Tek bir bina kalmayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm ile ilgili kritik tarihi açıkladı. Bakan Kurum, 2035 yılına gelindiğinde Türkiye’nin deprem riski olan bölgelerinde kentsel dönüşüme girmemiş hiçbir binanın kalmayacağını söyledi. Bakan Kurum “Allah'ın izniyle bunu sizlerle, hep birlikte başaracağız" dedi.

Haber 09-04-22 22:19

Bakan Kurum'dan sokak atık toplayıcılarıyla ilgili açıklama! Çok yakında uygulamaya geçiyoruz diyerek duyurdu: Mesleki statü ve itibar...

Sokak atık toplayıcılarının çalışma koşullarıyla ilgili, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. “Çekçekleriyle dünyanın hem yükünü hem geleceğini omuzlarında taşıyan kardeşlerimizin, daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.” diyen Bakan Kurum, sokak atık toplayıcılarının mesleki statü ve itibarlarını artırmak için gerekli olan her şeyi düşündüklerini belirtti. Kurum, uygulamanın yakında hayata geçeceğini duyurdu.

Haber 07-04-22 21:22

Mars'taki Jezero Krateri ile benzerliği var! Salda Gölü'ne araştırma merkezi kuruluyor

NASA'nın "Jezero kraterine seyahat edemeyebilirsiniz ama ona en yakın yeri görmeye gidebilirsiniz: Salda Gölü, Türkiye" diyerek bahsettiği Salda Gölü'ne bilim üssü gibi araştırma merkezi kuruluyor. Merkezde disiplinlerarası bilim insanları yer alacak. Ayrıca uluslararası iş birlikleriyle ileri bilimsel araştırma projelerinin yürütülmesi de hedefleniyor.

Haber 30-03-22 12:29

Ev ve arsaya yatırım yapmak isteyenler dikkat! Bakanlık 28 ilde satışa çıkardı! 127 bin TL'den...

Ev veya yatırım yapmak isteyenler için bakanlık düğmeye bastı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 28 ilde 472 konut ve ticari arsa için başlattığı satışta, İstanbul’daki 169 arsa için 5-6 Nisan’da açık artırma yapılacak. Fiyatları 127 bin 755 TL’den başlayan arsalar için 5-6 Nisan’da Küçükçekmece’de açık artırma yapılacak. Arsalar peşin veya yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulacak. İşte haberin detayı...

Finans 30-03-22 11:35

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan sit alanları hakkındaki iddialara yalanlama

Son günlerde sit alanlarının ranta açıldığı iddiaları tartışılırken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu belirterek yalanlandı.

Haber 06-03-22 16:40

Edirne'de atları yük taşımaktan kurtaran proje sürüyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın destekleriyle hayata geçirilen projenin 2. etabında at arabası sahiplerine triportörler teslim edildi - Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: - "Biz hem örnek hem de önder olduk. Atların yük taşımacılığında kullanılmasına artık son verilmeli. Bu dönemde atların koruma altına alınmasını sağladık"

Yurthaber 22-02-22 16:14

Çevreci ürünler için tarihi adım! Küresel etiket geliyor

Tüketicilerin çevreye zararsız ürünlere ulaşmasını sağlayacak 'Türkiye Çevre Etiketi' küresel ağa dahil oldu. Bakanlık bazı sektörler için kriterleri belirlerken, bu etikete sahip ürünler ihracatta ayrıcalık kazanacağı ifade ediliyor. Ürünlerin kriterlere uygunluğu da Bakanlık tarafından denetleniyor. Çevre etiketi kullanımı 4 yıl süre için veriliyor.

Finans 31-01-22 09:00

Bakan Kurum duyurdu! Evler 2-3 ay içinde teslim edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınında zarar gören ve inşaatlarına başlanılan evlerle ilgili önemli bir gelişmeyi duyurdu. Bakan Kurum yangında zarar gören ve inşaatların devam ettiği mahallelerde incelemelerde bulunmasının ardından yaptığı konuşmada “2-3 ay içinde evlerini etaplar halinde bitirip teslim etmeye gayret göstereceğiz“ ifadelerini kullandı.

Haber 08-01-22 02:47

Resmi Gazete'de yayımlandı! 'Hassas' yerlerde 24.00'ten sonra canlı müzik yasaklandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, "Hassas" kullanımların bulunduğu alanlarda faaliyet gösteren açık ve yarı açık eğlence yerlerinde 24.00-07.00 saatlerinde canlı müzik yayını yapılması yasaklandı.

Haber 07-01-22 16:52

Bakanlık belirledi! İşte 2022'de çevreyi kirletenlere verilecek cezalar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, 2022 yılında çevreyi kirletenlere uygulanacak idari para cezaları belirlendi. Buna göre, 2022'de kesilecek para cezaları, belirlenen yeniden değerleme oranı olan yüzde 36,20 oranında arttı.

Haber 30-12-21 21:53

Bakanlıktan vatandaşlara önemli uyarı! Şiddetli olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Antalya genelinde beklenen sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren şiddetleneceğinin öngörüldüğünü belirtti. Bakanlık, olası sel ve su baskınlarına karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

Haber 03-12-21 19:14

Plastik poşetin ücreti 2022'de değişmeyecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Ambalaj Komisyonu Plastik Poşet Alt Komisyonu'nun poşet ücretinin 25 kuruş ile sabit tutulması kararını onayladı - 2019 ve 2020 yıllarında plastik poşet kullanımında yüzde 75'lik azalma görüldü, ücretli poşet uygulamasıyla bugüne kadar plastik poşet kaynaklı 354 bin ton plastik atığın oluşumu engellendi

Yurthaber 02-12-21 15:49

Murat Kurum'dan yeni bakanlık adıyla ilgili ilk açıklama

Yeni adıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacaklarını, 2053'e yönelik net sıfır emisyon hedefine ulaşacaklarını bildirdi.

Haber 11-10-21 22:30

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert Suriye mesajı

Beştepe'de gerçekleşen Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından Suriye'yle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığının adının değiştirildiğini de duyurdu.

Haber 11-10-21 19:15