Charlie Hebdo Haberleri Ve Son Dakika Charlie Hebdo Haberleri

Charlie Hebdo Haberleri Ve Son Dakika Charlie Hebdo Haberleri

İlk sayısı 1969’da Fransa’da yayınlanan Charlie Hebdo, haftalık olarak yayımlanan bir mizah dergisidir. Dili Fransızca olan bu dergi, çarşamba günleri yayımlanmaktadır. 1982’de kapatılan, 1992 yılında ise tekrar yayımlanmaya başlayan bu derginin 1969-1981 yılları arasındaki editörü François Cavanna, 1992-2009 yılları arasındaki editörü ise Philippe Val’di. 2009’da Stéphane Charbonnier derginin editörlüğünü yapmaya başlamıştır. Karikatürlerinde birçok inanca ve kişilere karşı ağır eleştirilerde bulunulan Charlie Hebdo hakkında birçok kez dava açılmıştır. 2015 yılında derginin Paris’teki binasına silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırıda derginin editörü Stéphane Charbonnier’in de bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmiştir. Saldırılara rağmen yayın hayatına ara vermeyen Charlie Hebdo çalışanları, derginin o haftaki yayını için 1 milyon kopya çıkarmıştır.

Charlie Hebdo Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alıp bir skandala daha imza attılar! Türkiye'den açıklamalar peş peşe geldi: Merak etme Charlie Hebdo...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye karşıtı çıkışlarıyla sık sık gündeme gelen Fransız Charlie Hebdo dergisi bir kez daha tepki çeken bir kapak ile ortaya çıktı. Seçimlere yönelik mesajlar içeren kapağa ilişkin hükümet kanadından peş peşe açıklamalar geldi.

Haber 17-05-23 11:29

Depremle alay ettiği skandal karikatür tepki çekmişti! Charlie Hebdo hack'lendi: Türk genciyim hiçbirinizden korkum yok

Daha önce Müslümanların inançlarına hakaret eden çirkin karikatürler yayınlayan Fransız Charlie Hebdo dergisi, binlerce insanın hayatını kaybettiği Türkiye'nin 10 ilini yıkan depremlerle alay ederek tepki toplamıştı. Alınan bir ekran görüntüsüne göre, Charlie Hebdo'nun internet sitesi, Devran Karaçay isimli bir Türk tarafından hack'lendi. Görüntüde siteye Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağı konulduğu görülürken, söz konusu olay sosyal medyada gündem oldu.

Haber 20-02-23 17:00

Charlie Hebdo'dan skandal karikatür! Depremle alay etti: 'Tank yollamaya bile gerek yok'

Daha önce Müslümanların inançlarına hakaret eden çirkin karikatürler yayınlayan Fransız Charlie Hebdo dergisi, bir skandala daha imza attı. Dergi, yayınladığı son karikatürde, binlerce insanın hayatını kaybettiği Türkiye'nin 10 ilini yıkan depremlerle alay etti. Derginin yayınladığı karikatürde yıkık binalar çizildi ve üzerine "Tank yollamaya bile gerek yok" yazıldı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Modern barbarlar! Kin ve nefretinizde boğulun" sözleriyle karikatüre tepki gösterdi.

Haber 07-02-23 09:51

Fransa'da Müslüman okulu, ayrımcılık yapan vali hakkında suç duyurusunda bulundu

Okul yönetimi ayrıca karalama kampanyası yürütmekle itham ettiği Charlie Hebdo hakkında şikayette bulunacak

Yurthaber 04-10-22 17:01

Charlie Hebdo

Charlie Hebdo Hakkındaki Haberler Mynet'te. Charlie Hebdo Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Charlie Hebdo'nun Cumhurbaşkanına hakaret davasının ilk duruşması görüldü

Charlie Hebdo'nun Cumhurbaşkanına hakaret davasının ilk duruşması görüldü

Yurthaber 18-11-21 10:55

Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianame

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo dergisinin kapağındaki hakaret içerikli görsele ilişkin, derginin yöneticileri Alice Petit, Gerard Biard, Julin Serignac ve Laurent Sourisseau hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.

Haber 26-03-21 15:11

Charlie Hebdo'nun Meghan Markle karikatürüne tepki

Fransız dergisi Charlie Hebdo, Kraliçe Elizabeth'in, Meghan Markle'ın boğazına diziyle bastırırken görüldüğü, ırkçı saldırı kurbanı George Floyd'un öldürülme anını taklit eden kapağı nedeniyle geniş çevrelerce topa tutuldu.

Haber 15-03-21 10:49

Charlie Hebdo'nun çirkin karikatürüne Türkiye'den sert tepki

Fransız Charlie Hebdo Dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik alçakça saldırıda bulundu. Yayımlanan karikatür sosyal medyayı ayağa kaldırırken, dergiye tepkiler ise çığ gibi büyüyor.

Haber 28-10-20 01:20