Credit Suisse Haberleri

Avrupa'da yeni bir bankacılık krizi yaşanabilir! Endişenin adı: Credit Suisse

Para piyasalarına yeni haftada İsviçreli Credit Suisse ve Alman Deutsche Bank'la ilgili kriz iddiası damga vurdu. Yaklaşık 1.5 trilyon dolarlık varlık yöneten Credit Suisse ve Deutsche Bank'ın hisseleri tepe taklak oldu. Hisselerdeki değer kaybı 2022 yılı içerisinde yüzde 60'ı buldu. Piyasalarda yaşanan bu gelişme akıllara, 'Avrupa’da yeni bir bankacılık krizi mi yaşanacak?' sorusunu getirdi. İşte haberin ayrıntıları...

Finans 03-10-22 12:46

Credit Suisse’de 18 binden fazla hesabın bilgileri ifşa edildi

İsviçre merkezli bankacılık devi Credit Suisse'te suç örgütleriyle ilişkili ve insan haklarını ihlal edenler kişilerin banka hesabı olduğuna dair bilgiler basına sızdırıldı. Credit Suisse suçlamaları reddetti.

Haber 21-02-22 13:55

AB, 3 bankaya kartel cezası kesti

Avrupa Birliği, Bank of America Merrill Lynch, Credit Agricole ve Credit Suisse'e 28 milyon euronun üzerinde ceza kesti.

Finans 29-04-21 11:32

Archegos nedeniyle dev bankalar zarara uğradı

Morgan Stanley, zararına satışların diğer yatırım bankalarını ağır zarara uğratmasından bir gece önce Archegos Capital adlı hedge fonun sahip olduğu pozisyonlardan yaklaşık 5 milyar dolar değerinde hisse satışı yaptı.

Finans 07-04-21 14:22

Credit Suisse

Credit Suisse Hakkındaki Haberler Mynet'te. Credit Suisse Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Credit Suisse'de Archegos depremi yöneticileri işinden etti

İsviçre Bankası Credit Suisse , Archegos Capital adlı hedge fon ile yaptığı işlemler nedeniyle 4.4 milyar İsviçre frankı (4.7 milyar dolar) zarar ettiğini açıklarken, bankanın yatırım bankacılığı ve risk yönetimi birimlerinin yöneticileri görevlerini bıraktı.

Finans 06-04-21 15:12