Cumhurbaşkanı Danışmanı Haberleri Ve Son Dakika Cumhurbaşkanı Danışmanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Danışmanı Haberleri Ve Son Dakika Cumhurbaşkanı Danışmanı Haberleri

Cumhurbaşkanı danışmanı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından atanır. Cumhurbaşkanı birden çok başdanışman ve danışman atayabilir.

Cumhurbaşkanı; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın kendine verdiği görev ve yetkileri gerçekleştirmekten sorumlu, en az 40 yaşını doldurmuş ve halk tarafından seçilmiş olan kişidir.

Cumhurbaşkanının danışmanları, kendisine bu görev ve yetkileri uygularken danışmanlık yapar.

Cumhurbaşkanının atadığı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanı Danışmanları, Cumhurbaşkanının verdiği görevleri yerine getirmek ve kendisine danışmanlık yapmak ile sorumludur.

Dışişleri Başdanışmanı ve Basın Başdanışmanlarının konumu diğer danışmanlardan yüksektir. Seçilmiş olan danışmanlar, kendi alanlarda önemli bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip olan kişilerdir. Cumhurbaşkanı ülkeyi yönetirken kendisine gerekli durumlarda yardımcı olarak önemli bir rol oynarlar.

cumhurbaşkanı danışmanı Haberleri

Milyonları ilgilendiren teklif! ÖTV, mesai ücreti ve tazminat...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin sunumunu bugün yaptı. Milyonlarca kişiyi etkilemesi beklenen teklifte, ÖTV'den tazminata ve memurların fazla mesai ücretine kadar birçok konu yer alıyor.

Finans 20-10-2021 14:25

Son Dakika! Yekta Saraç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu

Görev süresi dolan Yükseköğretim Kurulu Başkanı(YÖK) Mehmet Ali Yekta Saraç’ın Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanmasına ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlandı.

Haber 30-07-2021 03:14

Son dakika: Kripto paralara düzenleme geliyor! Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem açıkladı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem ülkemizde yaşanan Thodex dolandırıcılığına ilişkin olarak kripto para piyasasına düzenlemenin en kısa sürede getirileceğini söyledi.

Finans 23-04-2021 14:43

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ertem: Kripto paralarla ilgili hazırlıklar yapılıyor

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle birlikte kripto para piyasasında işlem yapan yatırımcıların bazı işlemlerine kısıtlama getirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ertem, "Bu konuda ilgili birimler reform programı kapsamında düzenlemeler konusunda hazırlıklarını yapıyor" diye konuştu.

Finans 16-04-2021 16:10

cumhurbaşkanı danışmanı

Cumhurbaşkanı Danışmanı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Cumhurbaşkanı Danışmanı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

'Yiğit Bulut 200 bin liraya yakın maaş alıyor' iddiasına cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut bugün katıldığı canlı yayında ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. Maaşının 200 bin lirayı bulduğuna ilişkin iddialara da yanıt veren Bulut, ' İspatlayamayanlar şerefleriyle imtihan edilirler' dedi.

Finans 02-04-2021 15:05

Yiğit Bulut'tan döviz açıklaması: Vatandaş 11 milyarlık döviz sattı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut yaptığı açıklamada, vatandaşın 11 milyar dolarlık döviz satışı yaptığını söyleyerek, vatandaşın Merkez Bankası'na, "Türkiye'ye çok saldırıyorlar, siz bir durun kenarda biz bu işi hallederiz" dediğini belirtti.

Finans 02-04-2021 12:26

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bulut'tan dolarizasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut piyasalardaki durumu değerlendirdi, "Pazartesi günü dolarizasyonun kabuğu çatladı. Çatlak büyüyor ve ters dolarizasyonla karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde ters dolarizasyonun devam edeceğini ve hızlanacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Finans 29-03-2021 11:40

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan dolar/TL kuru hakkında açıklama!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Finans 26-03-2021 11:31

Yiğit Bulut'tan son dakika Merkez Bankası açıklaması!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, piyasalarda yaşanan dalgalanmalarla ilgili olarak "Çok ciddi spekülasyon yapılıyor" dedi.

Finans 23-03-2021 11:20