Destek Paketi Haberleri

Erdoğan imzaladı: Tohum destek ücretleri yüzde 100 artırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle zarar gören ve afet bölgesi ilan edilen yerlerde tohum destekleri yüzde 100 artırıldı.

Finans 05-04-23 09:59

Aile Destek Paketi ödemeleri başladı mı? Aile Destek Paketi ödemeleri ne kadar? İşte başvuru ekranı!

Aile Destek Paketi ihtiyaç sahibi ailelere ödeniyor. Paketten senede yaklaşık 4 milyon ailenin yararlanması bekleniyor. Türkiye Aile Destek Programı başvuruları e Devlet ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gerçekleştiriliyor. Peki Aile Destek Paketi ödemeleri başladı mı? Aile Destek Paketi ödemeleri ne kadar? İşte başvuru ekranı!

Finans 31-10-22 17:00

Hükümet harekete geçti! Yeni kredi paketi geliyor: Detaylar belli oldu! 500 bin lira...

Hükümetten yeni kredi paketi desteği geliyor. Esnafın finansman ihtiyacını gidermek için harekete geçildi. Hazırlanan paketle ilgili detayları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından açıklaması bekleniyor. İşte yeni kredi paketiyle ilgili detaylar...

Finans 10-10-22 09:39

Yeni torba yasa teklifinde neler var? Milyonlar bekliyor! KYK faizleri, elektrik, doğal gaz desteği, dar gelirliye destek ve…

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren torba yasanın Meclis’e gelmesinin ardından özellikle ekonomi ile ilgili çıkacak olan maddeler milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Torba yasa ile birlikte; KYK faizlerinin silinmesi, elektrik ve doğalgaz desteği, asgari ücretten geliri az olan vatandaşlarla ilgili sosyal yardım düzenlemesi gibi birçok konuda adım atılacak. Peki torba yasa teklifinde neler var, maddeleri neler? İşte detaylar…

Finans 07-10-22 08:18

Bakan Yanık açıkladı: Tam 3 milyon lira…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü öncesinde Yaşlı Destek Programı’nın (YADES) kapsamında 6 projeye destek verileceğini ve 3 milyon liralık aktarım yapılacağını duyurdu.

Finans 29-09-22 13:26

Son dakika: Milyonlarca kişiyi ilgilendiren tarih belli oldu: Bu detayı herkes atlamıştı! İcra takibi ve faturalar…

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz gün canlı yayında dar gelirli vatandaşlar için iki yeni destek paketini duyurmuş ve ardından 6 milyon vatandaşın borcunu yakından ilgilendiren destek paketinde detayları belli olmuştu. Ancak destek paketinde önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. Düzenleme toplam 9 milyon dosyayı kapsayacak. 15 Ağustos 2022 tarihine kadar icra işlemi olan dosyalar kapsamda olacak.

Finans 26-08-22 13:19

Borcu olanlar dikkat! 2 bin TL detayı: Başvuruya gerek yok

Hükümetin dar gelirlilere yönelik destek paketleri devam ediyor. Yeni açıklanan destek paketin göre, 6 milyona yakın vatandaşın icra takibine düşen borçları tasfiye edilecek. Düzenlemeden faydalanmak için belli şartlar bulunmakta . İşte destek paketinin ayrıntıları...

Finans 26-08-22 10:10

Dar gelirli vatandaşa destek paketi! Ayrıntılar gelmeye devam ediyor: 9 milyon icra dosyası kapatılacak

Milyonlarca dar gelirli vatandaşı kapsayan destek paketinin ayrıntıları belli olmaya devam ediyor. Salgın, savaş ve küresel etkilerden doğan ekonomik sorunların en çok etkilediği dar gelirliler için çalışma yapan hükümet, hazırlanan paketle 6 milyon vatandaşın 2 bin liraya kadar olan borçlarını tasfiye edecek. Yaklaşık 30 milyar lira olduğu belirtilen borçların temizlenmesi sonrası 9 milyon icra dosyasının kapanacağı öğrenildi...

Finans 26-08-22 08:04

Elektrik, su ve doğal gaz faturası… Milyonlarca kişinin borcu silinecek! 2 bin liraya kadar…

Uzun süredir üzerinde çalışılan ve 6 milyon kişiyi ilgilendiren dar gelirlilere yönelik destek paketinde detaylar belli oldu. Vatandaşın icra takibine düşen borçları tasfiye edilecek. İki ayaklı destek paketinde bir milyona yakın vatandaşın varlık yönetim şirketlerine devredilmiş 2500 liraya kadar olan icra takibindeki borçlarını devlet üstlenecek. Hazine Bakanı Nureddin Nebati konuya ilişkin, borçların önemli bir kısmının elektrik, su, doğalgaz, telefon aboneliklerinden kaynaklandığını söyledi.

Finans 25-08-22 08:02

Bakan duyurdu! Selden etkilenen bölgelere 2,5 milyon TL destek verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, selin vurduğu Bartın, Kastamonu, Sinop, Zonguldak ve Karabük'e ilk aşamada toplam 2,5 milyon TL destek verdiklerini söyledi.

Finans 28-06-22 14:47

SGK duyurdu! Temmuz ayında dul ve yetim aylıkları artacak! 48 bin lira devlet desteği...

Temmuz ayında emekli ve memur maaşlarının artmasının yanında dul ve yetim aylıkları artacak. Bu artışla birlikte evlilik ödeneği de yükselecek. Örneğin SSK'lı olarak aylık 2 bin lira yetim aylığı alanlara (iki yıllık aylık kadar) 48 bin lira evlenme desteği verilecek.

Finans 07-06-22 10:55

Kadınlara ve çocuklara karşılıksız ödeme! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan 500 TL aylık ve karşılıksız destek açıklaması!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan destek ödemesi ile kadınları ve çocuklara aylık, karşılıksız yardım yapılması planlanıyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili şartları sağlayan bütün vatandaşlara, tek kimlik kartı başvurusu karşılığında aylık ödeme yapılabilecek. Peki gerekli şartlar neler? İşte ödemenin detayları...

Finans 31-05-22 11:56

Bakan duyurdu! O destekler yüzde 100 artıyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Oğlak tiftik desteğimiz 35 lirayken 70 Türk Lirası, anaç tiftik ile ilgili 30 lira desteği de 60 lira olarak ilan ediyorum. Böylelikle yüzde yüz bir destek artışı sağlamış oluyoruz." açıklamasında bulundu.

Finans 07-05-22 14:44

Elektrik faturaları desteğinde yeni gelişme! Kapsam genişliyor…

Elektrik faturalarına gelen zamların ardından verilen desteklerde de kapsam değişikliğine gidiliyor. Cihaza bağlı kronik hastalara elektrik desteği ödemesinin bu ay yapılması beklenirken diğer kronik hastaların da bu destekten yararlanması için bazı değişiklikler yapılacak. İşte elektrik faturası desteğinde yaşanan son gelişmelerin detayları…

Finans 26-04-22 07:58

Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! 6 ilde başlandı! Yüzde 70...

Son günlerde ayçiçek yağı fiyatları vatandaşın gündeminden düşmüyor. Rusya-Ukrayna savaşı dolaylı yoldan birçok şeyi etkilerken, ülkemizde de ayçiçek yağı fiyatlarının artmasına neden oldu. Buna ek olarak stokçular da eklenince fiyatlar bir hayli yükselmişti. Yükselen ayçiçek yağı ile ilgili adım atılıyor. Ayçiçeği üretecek çiftçilere 50 ile yüzde 70 arasında değişen hibelerle ayçiçeği tohumu verilmeye başlandı.

Finans 24-04-22 10:43

Son dakika: Bakan Yanık duyurdu! Doğal gaz yardımı için ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik 18 Şubat'ta başlayan doğal gaz tüketim desteğinde ödemelerin başladığını duyurdu. Hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında değişecek yardım miktarı, iklim koşullarının göz önünde tutulduğu ısıl haritaya göre belirlendi. Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler, e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 23-03-22 09:24

Kredi, Ziraat Bankası’ndan olacak! 1 yıl geri ödeme yok! Çiftçiye elektrik desteğinde detaylar netleşti…

Çiftçiye elektrik desteğinde herkesin merak ettiği detaylar netleşti. Geçen hafta duyurulan desteği ‘çiftçiler nasıl alacak?’ sorusu yanıt buldu. Ziraat Bankası üzerinden verilecek kredilerin bir yıl geri ödemesiz ve 8 yıl vadeli olarak kullandırılacağı öğrenildi. Kredi kullanmak istemeyen çiftçilere ise yüzde 50’ye kadar hibe desteği verilecek. İşte çiftçiye elektrik desteği ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 22-03-22 08:06

Bakanlık duyurdu! Çiğ sütte destek yüzde 400 arttı

Ulusal Süt Konseyi çiğ süt tavsiye satış fiyatını 8 Aralık 2021 tarihinden geçerli olmak üzere litre başına 4,70 lira olarak duyurmuştu. Tarım ve Orman Bakanlığı ise bu fiyatın üzerine litre başına 20 kuruş çiğ süt desteği verileceğini açıklamıştı. Ancak dünya piyasalarında yaşanan gelişmeler neticesinde artan üretim maliyetleri ve sürdürülebilirliğin korunması amacıyla çiğ süt desteğini 1 Mart 2022 tarihinden geçerli olmak üzere litre başına 80 kuruş artırarak 1 liraya yükseltti.

Finans 18-03-22 12:25

Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak? Bakan Kirişçi açıkladı! 2022 Mazot gübre desteği ödemeleri ne zaman, nasıl yapılacak?

Mazot ve gübre desteğinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Çiftçilerin gündeminde yer alan mazot ve gübre desteği için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den önemli açıklamalar geldi. Bakan Kirişçi mazot ve gübre desteği ödemelerinin yapılacağı tarihi ve hakkındaki detayları paylaştı. Peki 2022 yılında çiftçilerin gündeminde olan mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak?

Finans 16-03-22 11:21

Tarımsal destek ödemeleri! Bakan Kirişci duyurdu: Hesaplara aktarmaya başlıyoruz

Çiftçilerin merakla beklediği tarımsal destek ödemeleri ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 58 milyon 899 bin 579 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı.

Finans 11-03-22 19:46

Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? 2022 mazot gübre desteği yattı mı, ne zaman yatacak?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanması planlanan mazot gübre desteği ödemeleri hakkında detaylar araştırılıyor. Bilindiği üzere mazot gübre desteği ödemeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere sağlanıyor. Mazot gübre desteği ödemeleri hakkında ek bilgiler gelmeye başladı. İşte mazot gübre desteği ödemeleri hakkında detaylar...

Finans 08-03-22 11:59

Şehit yakınlarının ödemeleri yapılıyor! En az 1500 TL...

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'ndan hak sahiplerine mart ayında yaklaşık 4,8 milyon TL ödeme yaptı. Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfınca 15 Temmuz darbe girişiminde, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında ve Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olanların yakınları ile gazi ve malullere aylık maddi destek sağlanıyor. Bu kapsamda halen toplam 3.189 kişiye aylık 1500’er TL ödeniyor.

Finans 03-03-22 11:09

Kredi müjdesinin detayları belli oldu! 2 yıl geri ödemesiz, 8 yıl vadeli…

Yeni ekonomi modeli ile birlikte devreye alınması beklenen 60 milyar TL’lik destek paketi ile ilgili merak edilen her şey belli oldu. 2 yıl geri ödemesiz krediyi kimler kullanabilecek? Yeni sağlanan destek kredisinin şartları neler olacak? İşte yatırımda iki yıl geri ödemesiz olarak kullanılacak olan krediye ilişkin son dakika gelen tüm detaylar…

Finans 22-02-22 07:46

Bakan duyurdu! 3 günde 216 bin kişi başvuru yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğal gaz yardımı kapsamında e-Devlet üzerinden 3 günde 216 bin başvuru alındığını duyurdu. Ayrıca doğal gaz yardımı kapsamında 450 - bin 150 TL arasındaki yardım ödemesinin Mart ayında yapılacağını bildirdi. Peki doğal gaz desteğine nasıl başvurulur? Doğal gaz desteğinden kimler yararlanabilir? İşte hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında verilecek doğal gaz desteğiyle ilgili tüm detaylar...

Finans 21-02-22 17:42

Mazot gübre yardımı ödemesi ne zaman yapılacak? 2022 mazot gübre yardımı kimlere verilecek?

Çiftçilerin cebini rahatlatmak için sağlanan mazot gübre desteği ödemeleri hakkında araştırmalar hız kazandı. Konu, "2021 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemeler ve 2022 yılında Uygulanacak Gübre ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteklerine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı" başlığıyla Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Mazot gübre desteği ödemelerinden binlerce birey yararlanacak. İşte mazot gübre desteğiyle ilgili detaylar...

Finans 21-02-22 08:51

Bakan Yanık duyurdu! Evde bakım yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 1 milyar 256 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Finans 20-02-22 13:54

Yeni ekonomi destek paketi nedir? Bakan Nebati'nin açıkladığı yeni ekonomi paketinde neler var? Kimler yararlanabilir?

Yeni ekonomi destek paketi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından açıklandı. Bakan Nebati canlı yayında merakla beklenen yeni ekonomi teşvik ve tedbir paketinin ayrıntılarını tek tek açıkladı. Peki Yeni ekonomi destek paketi nedir? Bakan Nebati'nin açıkladığı yeni ekonomi paketinde neler var? Kimler yararlanabilir? Detaylar haberimizde...

Haber 12-02-22 17:26

Çiftçiye güzel haber! Yüzde 50 hibeli destek! Başvuran alıyor

Kırıkkale'de, Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Programı kapsamında çiftçilere güzel haber geldi. Tarım aleti almak isteyen çiftçilere, yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacak.

Finans 11-02-22 09:35

Elektrik desteği verilecek mi? Elektrik desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Elektrik desteği ne kadar?

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın elektrik faturalarında yeni düzenlemenin geleceğini açıkladı. Bunun üzerine elektrik desteği araştırmaları hız kazandı. Elektrik desteğinden ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilecek. Engelli-yaşlı aylığı alanlar ile evde bakım yardımından faydalanan kişilere sağlanan elektrik faturası desteği, 2022'de 206 TL'ye çıkarıldı. İşte elektrik desteği detayları...

Finans 09-02-22 16:52

Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? 2022 mazot gübre desteği ne kadar, kaç TL olacak?

Çiftçilerin rahat nefes almasını sağlayacak olan gübre desteği ödemeleri gündemde yer alıyor. Çifçiler, gübre desteğiyle alakalı açıklama yapması beklenen Tarım Bakanlığı'na gözlerini çevirdi. Geçtiğimiz yıl mazot gübre desteği ödemeleri ilk bahar döneminde başlamıştı. Bu yıl ise ödemelerin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 2022 mazot gübre desteği ne kadar? İşte ayrıntılar...

Finans 09-02-22 16:24

Son dakika: Prim desteğinde devlet katkısı bin 25 TL'ye çıktı!

Milyonlarca işçi ve işvereni ilgilendiren haber. Devletten çalışan başına 733.39 lira olan destek tutarı bu yıl bin 25 liraya çıktı. Bu destekten yararlanabilmek için son bir yıl içinde nakdi düzenli sosyal yardımlardan en az bir defa yararlanmış olanların ikamet ettiği hanede yaşaması gerekiyor. İşte başvuru ve devlet desteği ile ilgili son dakika haberinin detayları...

Finans 08-02-22 09:49

Doğalgaz fatura yardımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler? Doğalgaz fatura yardımı ne kadar, kaç TL?

Geçtiğimiz ay yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğalgaz fatura yardımı yapacaklarının müjdesini duyurmuştu. İhtiyaç sahiplerine verilecek doğalgaz fatura yardımının detayları araştırılıyor. Doğalgaz yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacak. Konuya ilişkin detaylı açıklama, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık'tan geldi. İşte detaylar...

Finans 06-02-22 16:02

1100 TL pandemi yardımı parası ödemeleri var mı? 1100 TL yardım parası ödemeleri ne zaman? 4. faz ödemeleri başladı mı?

Bilindiği üzere 1100 TL pandemi yardımı, koronavirüs vakti işini kaybeden, ihtiyaç sahibi aileler için sağlanmaktaydı. 1100 TL pandemi yardımı süreci Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından takip edildi ve yardım paraları ihtiyaç sahiplerine PTT aracılığıyla ulaştırıldı. Peki 1100 TL pandemi yardımı parası ödemeleri var mı? Pandemi zamanında vatandaşların cebini bir nebze olsa rahatlatan ödemeler hakkında gelişme olup olmadığı merak ediliyor. Peki pandemi 4. faz ödemeleri başladı mı?

Finans 06-02-22 15:10

Bakan Yanık'tan anaokulu açıklaması! 500 milyon TL kaynak ayrılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ilk kez uygulanacak olan Anaokulu/Anasınıfı Desteği ile ihtiyaç sahibi hanelerdeki 1 milyon çocuğun anaokulu/anasınıfına gitmesine destek olacaklarını belirtti. Bakan Yanık, söz konusu destek programı için yılda 500 milyon TL kaynak ayıracaklarını bildirdi. Bakan Yanık, Anaokulu/Anasınıfı Desteği için başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapılacağını belirtirken, başvuru tarihinin önümüzdeki günlerde belirleneceğini kaydetti.

Finans 01-02-22 12:30

İş dünyası, Kredi Garanti Fonu kefaletiyle kullandırılacak destek paketlerinden memnun

İTO Başkanı Şekib Avdagiç: - "60 milyar TL'lik üç yeni destek paketi, üretici ve ihracatçı şirketlere önemli katkı sağlayacaktır. Yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yapan şirketlere desteklerin devamı çok önemli" - MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - "Üç yeni destek paketiyle firmalarımıza büyük bir kolaylık sağlanmış olacak. MÜSİAD olarak üretim alanlarının güçlendirilmesini önemsiyoruz"

Yurthaber 01-02-22 00:01

Doğalgaz faturası desteği Şubat’ta başlıyor! Kimler alabilecek? İşte detaylar…

Doğalgaz faturası yardımı başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz faturası desteğini kimler alabilir? Faturalara gelen zamların ardından herkes bu soruların cevaplarını aramaya başladı. 4 milyon haneye doğalgaz faturaları için destek verilecek. Şubat’ta başlıyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 31-01-22 08:00

Faizsiz 100 bin TL destek verilecek! Son başvuru tarihi 31 Mart

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği veriliyor.

Finans 27-01-22 12:05

Dar gelirli vatandaşa destek! Elektrik faturasına 206 TL indirim yapılacak

Yeni yıla girmemizle birlikte elektriğe yüzde 50 zam geldi. Gelen zamlar vatandaşları zora sokmaya başladı. Devlet dar gelirli vatandaşlar için harekete geçti. Bu kapsamda doğalgaz ve elektrik faturasına destek sağlanacağı açıklanırken faturası ile PTT’ye başvuru yapan kişilere nakit destek sağlanacağı belirtildi. İşte elektrik ile ilgili merak edilen detaylar...

Finans 26-01-22 14:43

Elektrik faturası desteği nasıl alınır, kimlere verilir? Elektrik faturası desteği ne kadar?

Vatandaşlar, 2022 yılında elektrik fatura yardımının ne kadar olduğunu ve kimlere verildiğini araştırmaya başladı. Peki elektrik fatura yardımı olarak bilinen tüketim desteği ne kadar, kimlere verilir? İşte detaylar...

Finans 21-01-22 14:58

Doğalgaz yardımı ne zaman verilecek? Doğalgaz yardımı başvurususu nereye yapılır?

Doğalgaz yardımı, son zamanda en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Konuya ilişkin açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılmıştı. Doğalgaz desteği başvurularının ne zaman açılacağı belli oldu. Başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. İşte detaylar...

Finans 19-01-22 20:48

Son dakika… Doğalgaz desteğinde detaylar belli oldu! 450 ile 1150 TL arasında olacak…

Son dakika haberine göre ihtiyaç sahiplerinin merakla beklediği yakacak doğalgaz desteğinin ne kadar olacağına ilişkin sorunun yanıtı belli oldu. Doğrudan destek hesaplarına yatırılacak tutardan 4 milyon hane halkı yararlanacak. Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Derya Yanık yılda iki taksit halinde verilecek desteğin 450-1150 lira arasında olacağını söyledi. İşte son dakika doğalgaz desteğinde yeni detaylar…

Finans 15-01-22 08:39

Ev almak isteyenlere devlet desteği! Devlet 5 yıl birikim yapanlara ne kadar destek veriyor?

Devlet ev almak isteyen ve düzenli birikim yapan kişilere çeşitli destekler sunuyor. Devletin düzenli konut birikimi yapanlara verdiği destekler sayesinde konut sahibi olmak kolaylaşıyor. Bu desteklerden faydalanmak isteyen vatandaşlar 2022 yılında devletin ev birikimi yapanlara ne kadar destek vereceğini merak ediyor. Devletten destek almanın azami sınırı ve bir takım koşulları bulunuyor. İşte devletin ev almak isteyenlere verdiği desteklerle ilgili bilmek istedikleriniz.

Finans 13-01-22 10:48

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Bakan Yanık açıkladı! Doğalgaz desteği kimlere verilecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanması beklenen doğalgaz desteği çalışmaları araştırılıyor. Kabine Toplantısı'nda alınmış olan karara göre ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı gibi doğalgaz desteği de sağlanacak. Peki doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz desteği kimlere verilecek? İşte Bakan Yanık'ın açıklamaları...

Finans 11-01-22 21:35

Son dakika: Yeni ekonomi paketi Meclis'te! İşte milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenlemeler

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni ekonomi paketi Meclis'e girdi. Ekonomi paketiyle birlikte hayatımızda bir çok yenilik geliyor. Yeni paketle birlikte doğal gazda kademeli tarife dönemine geçilecek. Bireysel emeklilikte devlet katkısı yüzde 30'a çıkarılacak. İhracatçılara uygulanan kurumlar vergisinde bir puanlık indirim yapılacak. İşte yeni ekonomi paketiyle ilgili merak edilen tüm detaylar...

Finans 05-01-22 09:31

Doğalgaz desteği kimlere verilecek? Bakan Yanık açıkladı! Doğalgaz ve kömür destek başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Doğalgaz ve kömür desteğinin kimlere verileceği merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün yapmış olduğu açıklama ile ihtiyaç sahiplerine doğalgaz ve kömür desteği müjdesini duyurdu. Peki doğalgaz desteği kimlere verilecek? Doğalgaz ve kömür destek başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

Finans 27-12-21 15:02

Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan: Sıfır araç pazarında yüzde 15 ile 20 arasında fiyat gerilemesi yaşandı

Türkiye’de 6 ilde, 17 ayrı noktada 37 dünya markasının bayiliğini yapan Koçaslanlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, ekonomik tedbir paketinin otomobil sektörüne olan etkilerinden bahsetti.

Finans 25-12-21 14:21

Son Dakika! Bakan Pakdemirli duyurdu: Destek ödemeleri bugün başlıyor

Son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarımsal destek ödemesini bugün itibarıyla çiftçilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz." dedi.

Finans 17-12-21 13:09

Kuraklık desteği ödemeleri ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yetersiz yağış sebebiyle kuru şartlarda üretimi yapılan ürünleri de kapsayan kuraklık desteği hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödemenin hesaplara yatırılacağı tarihi duyurdu. Peki kuraklık desteği ödemeleri ne zaman yatacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...

Finans 08-12-21 21:38

İşletmelere 20 milyar liralık destekte detaylar belli oldu

Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı iki destek paketinin toplamda 20 milyar lirayı aşan bir kredi sağlayacağını belirterek, "Bunların ülkemizin ekonomisine, katma değerli, sürdürülebilir üretime dayalı büyüme modeline katkı verecek 2 önemli kredi paketi olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Finans 01-12-21 17:07