DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi nedir?

DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi nedir?

Demokrasi ve Atılım Partisi, 9 Mart 2020 tarihinde kurulan Türkiye siyasi partisidir.

Kısaltması ‘DEVA’ olan partinin simgesi ise su damlası içerisinde bulunan fidan siluetidir. DEVA Partisi, Dışişleri ve Ekonomik bakanlığı yapmış Ali Babacan önderliğinde kuruldu.

Babacan, partinin Genel Başkanlık görevini yürütmektedir. Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Kurucular Kurulu 10 Mart 2020’de ilk toplantısını düzenledi. Bu toplantıda Ali Babacan oy birliği ile genel başkan olarak seçildi.

Parti, genel merkezden atama yerine il ve ilçe teşkilatları için bir komisyon kurdu ve mülakat yöntemiyle seçime gitti.

Bunun yanı sıra 7 Temmuz 2020’de Ankara Çankaya’da bulunan genel merkezin açılışı internet üzerinden yapılan canlı yayın ile açıldı.

Bu Türkiye’nin ilk dijital genel merkez açılışı olarak kayıtlara geçti.

Deva Demokrasi Ve Atılım Partisi Haberleri

Ali Babacan 5 vekil arıyor! Demokrat Parti'nin kapısını çaldı, Kılıçdaroğlu ve Akşener'e teklif iletti... 'Ödünç vekil' pazarlığı

CHP kontenjanından 15 milletvekili alıp, Meclis'e giren DEVA Partisi'nde grup kurma çalışmaları başladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 5 milletvekili için arayışa girdi. 'Ödünç vekil' için ilk olarak Demokrat Parti'nin kapısını çalan Babacan'ın Kılıçdaroğlu ve Akşener'e de teklif ilettiği öğrenildi.

Haber 29-08-23 07:34

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan canlı yayında seçim itirafı: Maalesef o güveni oluşturamadık

Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan'dan canlı yayında dikkat çeken açıklamalar geldi. 'Seçimi neden kaybettiniz?' sorusunu yanıtlayan Babacan "Biz 6 partinin uyum içinde ülkeyi yönetebileceği güvenini halkın çoğunluğuna veremedik. Maalesef o güveni oluşturamadık. Yazılı taahhütlerimizin ortak dilini oluşturamadık." ifadelerini kullandı. Babacan, 2. tur öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında yapılan protokolü de eleştirdi.

Haber 19-08-23 00:41

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan yeni parti kuruyor! İsmi belli oldu, işte kulislerde konuşulanlar

Saadet, DEVA ve Gelecek partileri TBMM'de daha fazla söz sahibi olabilmek için yeni bir çatı parti altında birleşerek grup kurmaya hazırlanıyor. Kulislerde çatı partinin isminin netleşmeye başladığı da konuşuluyor. Öne çıkan iki isim var; Demokrasi Birliği ya da Demokrasi İttifakı...

Haber 22-06-23 07:36

DEVA ve Gelecek Partisi ile ilgili sürpriz iddia! Birleşiyorlar…

2023 seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte CHP listelerinden girdikleri seçimden toplamda 25 milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi’nin birleşeceği iddia edildi. İki partinin TBMM’de daha güçlü temsil edilmek için ise 10 milletvekili bulunan Saadet Partisi ile görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. DEVA Partisi'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Haber 06-06-23 07:32

Sosyal medyadaki 'Merkez Bankası Başkanı' paylaşımı gündem oldu! Özgür Demirtaş'tan açıklama

Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere odaklandı. Seçimlere az bir süre kala sosyal medyadan bir paylaşım yapıldı. Söz konusu paylaşımda DEVA Partisi Ali Babacan'ın seçimlerin kazanılması durumunda Merkez Bankası başkanlığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Özgür Demirtaş, Hakan Kara ve Refet Gürkaynak'ın ismini önerdiği iddia edildi. Gündem olan paylaşımla ilgili Özgür Demirtaş açıklama yaptı.

Finans 24-04-23 11:08

Siyasette Sadullah Ergin tartışması! Muharrem İnce'den dikkat çeken paylaşım

Türkiye, 14 Mayıs seçimlerine odaklandı. Seçim nedeniyle siyasetin gündemi de bir anda hareketlendi. Son günlerde CHP listelerinden DEVA Partisi kontenjanından eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Ankara 1. bölgeden aday gösterilmesi tartışma konusu oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergin ile ilgili olarak 'Başka bir partinin adayı' diyerek tartışmalara yanıt verirken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ergin ile ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Haber 13-04-23 14:39

Kılıçdaroğlu'nun 2014 yılındaki tweeti yeniden gündem olmuştu... CHP listesinden aday gösterilen Sadullah Ergin'den ilk açıklama

14 Mayıs seçimleri için milletvekili aday listesini belirleyen CHP'deki listede yer alan bazı isimler dikkat çekti. Özellikle eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Ankara'dan aday gösterilmesi tartışma yarattı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2014 yılında Ergin'le ilgili yaptığı paylaşım yeniden gündem olurken, tepkiler sonrası Ergin'den açıklama geldi.

Haber 10-04-23 10:21

Son dakika: Millet İttifakı'nda Kılıçdaroğlu'nun ardından bir isimden daha 'adaylık' açıklaması! Ali Babacan: En iyi şekilde ben yaparım

Son dakika haberine göre, Millet İttifakı'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konuşulurken bir isimden daha adaylık açıklaması geldi. Katıldığı canlı yayın programında konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "6'lı Masa böyle bir mutabakata varırsa hem seçilebilme sorunu olmaz hem de en iyi şekilde ben yaparım, sorun yok" dedi.

Haber 04-01-23 07:47

Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Kılıçdaroğlu'nun hazırım açıklamasına 6'lı masadan yanıt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili yaptığı "hazırım" çıkışı büyük ses getirirken 6'lı masadan ilk yanıtlar geldi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri "adaylık için somut adım" olarak yorumlanırken diğer muhalefet partilerinden gelen yorumlar ise dikkat çekti.

Haber 06-09-22 08:09

Ali Babacan'a canlı yayında protesto şoku! Asansöre bindirmediler, 'Erdoğan' sloganları attılar

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli’de katıldığı canlı yayın öncesi ve sırasında AK Partili gençlerin protestosu ile karşılaştı. Canlı yayın öncesi Babacan’ın asansöre binmesine engel olan gençler, daha sonra canlı yayının yapıldığı stüdyonun önünde ‘Erdoğan’ sloganları attı. Yayın boyunca da ses sisteminden müzik açıp sloganlar atarak Babacan’ın programını engellemeye çalışan gençler, televizyondan ayrılan Babacan'ı aracına ulaşıncaya kadar da protesto etti.

Haber 11-08-22 16:11

Ahmet Davutoğlu'ndan Ali Babacan'ın 'ittifak' açıklamasına yanıt: 'Sizi ne rahatsız etti?'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kendisine Saadet Partisi ile 3'lü ittifak önerisinde bulunduğunu, ancak bunun partisi tarafından desteklenmediğini dile getirdi. Babacan'ın bu açıklaması, iki parti üyeleri arasında gerilime neden oldu. Davutoğlu'ndan Babacan'ın kavga sebebi olan bu açıklamasına yanıt geldi. İşte dikkat çeken o açıklama ve gelen yanıt...

Haber 26-07-22 10:48

Ali Babacan'ın mutlu günü: Oğlu Kerem Babacan dünyaevine girdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın oğlu Kerem Babacan evlendi. Ali Babacan, haberi sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda duyurdu. Babacan paylaşımında "Bugün bir kızım daha oldu. Büyük oğlum Kerem, üniversiteden arkadaşı Gülçin Ece’yle evlendi." ifadelerini kullandı.

Haber 15-07-22 01:31

Türkiye'de yol yoktu diyen vatandaştan Babacan'a tepki! Babacan bakın nasıl karşılık verdi

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a Kırşehir ziyaretinde bir vatandaş tarafından 6'lı masa tepkisi gösterildi. "Altı kişiyle olmaz" diyen Arif Karadeniz isimli vatandaş, "Tek başına parti kur onlarla birlikte olma, sana oy vermezsem adam değilim" dedi. Babacan ise Karadeniz'e dikkat çeken bir karşılık verdi.

Haber 29-06-22 20:43

Son dakika: Ali Babacan'dan Mustafa Yeneroğlu'na destek EGM'ye tepki: Keyfilik, kabadayılık, zorbalık...

Son dakika haberi: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis memurunun yaşadığı gerilim ve sonrasında EGM'den gelen açıklamayla ilgili konuştu. Söz konusu açıklamayla Yeneroğlu'nun hedef gösterildiğini belirten Babacan, "Bunlar hep keyfilik, bunlar hep kabadayılık bunlar zorbalık. Şunu herkes bilmelidir ki hiçbir devlet memuru vatandaşa parmak sallayamaz haddine değil. Kimin kimden cesaret aldığı da olduğu gibi ortada." diye konuştu.

Haber 20-06-22 14:51

Mustafa Yeneroğlu ile polis arasındaki tartışma! Emniyet'ten açıklama geldi

Ankara'da DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis memurunun gerilimi gündem yaratmıştı. Karşılıklı hakaretlerin yer aldığı tartışmanın görüntüleri sosyal medyada uzun süre konuşulurken, Emniyet'ten açıklama geldi. EGM'den yapılan açıklamada görüntülerdeki polis memuruyla ilgili "Sadece kullandığı kelime bizi üzmüş olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmış ve ilgili personele gerekli uyarılarda bulunulmuştur." ifadelerine yer verildi.

Haber 19-06-22 15:46

Casuslukla suçlanan Metin Gürcan ikinci kez tahliye edildi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, "casusluk" suçundan yargılandığı davada tahliye edildi.

Haber 15-06-22 14:10

Ali Babacan'dan çok konuşulacak sözler: Seçim yakın

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan seçim hakkında dikkat çeken bir açıklama geldi. Babacan "Seçim yakın, kasımda da olsa, haziranda da olsa seçim yakın. Vatandaş bize soruyor, bu sürede nasıl dayanacağız ? Haklısınız. Şu anda hükümetin yapması gereken şu, 'Beceremedim, yapamadım. Enflasyonu, kuru, dövizi patlattım' diyerek bırakıp gitmesi lazım. Yanlışta ısrar edilmez. Hep beraber ülkeyi ayağa kaldıracağız" dedi. İşte Babacan'ın o açıklamaları!

Haber 10-06-22 15:53

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan dikkat çeken 'Gezi davası' açıklaması! 'Savcılık da mahkeme de duysun...'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi. Babacan, "müşteki" sıfatıyla yer aldığı davayla ilgili olarak, "Savcılık da mahkeme de duysun, Gezi Davası'yla ilgili şahsi bir mağduriyetim yok" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu kardeşinize saldırmak Türkiye’ye saldırmaktır" sözlerine, kağıda “Türkiye eşit değildir Erdoğan” yazarak cevap veren Babacan, "Bugün seçim olsa Sayın Erdoğan kazanamaz" ifadelerini kullandı.

Haber 06-06-22 15:59

DEVA'da ikinci cumhurbaşkanı adayı da belli oldu! Kulisleri hareketlendiren iddia...

2023'te yapılacak genel seçimlere kendi adı ve logosuyla gitme kararı alan DEVA Partisi, 6'lı muhalefet masasının ortak adayını destekleyeceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kulisleri hareketlendiren yeni bir iddia ortaya atıldı. Ali Babacan'ın doğal aday olduğu DEVA'da ikinci cumhurbaşkanı adayının da belli olduğu belirtildi.

Haber 23-05-22 07:16

DEVA Partisi ilk mitingini yaptı! Ali Babacan: Bu kadar açık söylememiştim ama…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gaziantep’te partisinin ilk mitingini gerçekleştirdi. Babacan konuşmasında ekonomik krize dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetine yüklenirken çok sert açıklamalarda bulundu. Babacan, ‘Öyle bir kıskanıyorlar ki. Bugüne kadar bu kadar açık söylememiştim ama bir şey söyleyeceğim artık çünkü iki etti’ diyerek Erdoğan’ın bugün Adana’da gerçekleştirdiği gençlik şölenine dikkat çekti.

Haber 21-05-22 19:12

Son Dakika: Casuslukla suçlanıyordu! DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan itiraz üzerine yeniden tutuklandı

Son dakika haberi: Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, "casusluk" suçundan yargılandığı davada tahliyesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine yeniden tutuklandı.

Haber 13-05-22 12:48

Son dakika: Cezaevinden tahliye edilmişti! DEVA Partili Metin Gürcan hakkında yakalama kararı

Son dakika haberi... Dün cezaevinden tahliye edilen DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkında savcılığın itirazı üzerine tutuklamaya dönük yakalama kararı çıkartıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 12-05-22 16:42

'Casusluk'la suçlanıyordu! DEVA Partili Metin Gürcan tahliye edildi

'Casusluk' suçundan tutuklanan ve 20 yıla kadar hapsi istenen DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan tahliye edildi. Söz konusu kararı Gürcan'ın avukatı 'Gözümüz aydın' paylaşımıyla duyurdu.

Haber 11-05-22 16:26

DEVA Partisi'nde istifa! Yasemin Bilgel sosyal medyadan duyurdu

DEVA Partisi'nden dikkat çeken bir istifa haberi geldi. Yasemin Bilgel, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu. Bilgel yaptığı açıklamada " Sayın Ali Babacan, DEVA Partisi kurulları ve teşkilatlardaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Haber 10-05-22 09:33

Muhalefet seçim mesaisine başlıyor! Yol haritası belirlendi

Türkiye 2023 seçimlerine doğru yaklaşırken altı muhalefet partisinin oluşturduğu "6'lı masa" mesaiye başlıyor. Altı partinin temsilcilerinden oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, partiler arası bilgi ve teknoloji paylaşımında bulunarak her ay liderlere rapor sunacak.

Haber 03-05-22 09:01

Babacan ve İmamoğlu bir araya geldi! Kılıçdaroğlu'nun mesajını paylaştı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir iftar programında bir araya geldi. Babacan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6'lı masanın adayı büyük bir zafer kazanacak inşallah" derken İmamoğlu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajını açıkladı.

Haber 29-04-22 22:27

DEVA Partisi'nin kararı gündem olmuştu! Bir parti daha mı kendi adıyla seçimlere girecek? Açıklama geldi

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, 'CHP de kendi logosuyla mı seçime girecek?' sorusuna "Partilerin kendi logoları ile seçime girmeleri ittifaka engel olmaz. Kimse hayal görmesin, kimse kendini darı ambarında zannetmesin, kimse öküzün altında buzağı aramasın" diye konuştu.

Haber 29-04-22 17:41

Altı muhalefet partisinden bir ilk! Seçim güvenliği için...

Altı muhalefet partisinin, seçim ve sandık güvenliği konusunda ortak çalışma kararının ardından oluşturulan "seçim güvenliği komisyonu" ilk toplantısını yaptı.

Haber 27-04-22 23:39

SON DAKİKA | DEVA Partisi'den seçimlere kendi adıyla girme kararı! CHP'den ilk açıklama geldi

Son dakika haberi: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın partisinin seçimlere kendi adı ve logosuyla girme kararını açıklamasının ardından CHP'den ilk yorum geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "İttifakta yol ayrımı mı var?" sorusuna yanıt verdi. Özel yaptığı açıklamada "Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir." diye konuştu.

Haber 27-04-22 17:26

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının tarif edildiği altılı masada neler konuşuldu?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde Pazar akşamı gerçekleşen altı muhalefet partisi liderinin buluştuğu yuvarlak masa toplantısında seçim işbirliği konusunda kararlılık mesajı verilirken, ilk kez cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de ortak metinle tarif edildi.

Haber 26-04-22 05:39

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin üçüncü buluşması sona erdi! Ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri üçüncü kez toplandı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin genel başkanları Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada "Uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 25-04-22 01:30

Bu anket çok konuşulur! 6’lı masa ile ilgili çıkan sonuç dikkat çekti: Yüzde 50,3…

6 muhalefet partisinin bir araya gelerek kurduğu muhalefet masası ile ilgili çarpıcı bir anket yayınlandı. ASAL Araştırma ‘Sizce 6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı?’ sorusunu halka yönetti. Anketten ise çok tartışılacak bir sonuç çıktı. İşte 2023 seçimlerini yakından ilgilendiren o anketin sonuçları…

Haber 21-04-22 07:24

Sığınmacılarla ilgili tartışma devam ediyor! Babacan'dan açıklama: Halkımızın sabrı bir yere kadar

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, "Sığınmacılara vatandaşlık verildiği" tartışmalarına ilişkin "Eğer önüne gelene siyasi hesapla vatandaşlık vermek gibi bir hesap varsa buna derhal son verilmesi gerekiyor. Aksi halde kabul edilebilir bir durum değil ve halkımızın sabrı bu konuda bir yere kadar" açıklamasını yaptı.

Haber 20-04-22 22:15

Üçüncü İttifak, Millet İttifakı’nda kayıp yaratır mı?

Üçüncü İttifak ihtimalini gündeminde tutan Saadet, Gelecek ve DEVA partileri bir yandan "Yüzde 7’yi aşar mıyız?" sorusuna yanıt ararken bir yandan da "Bu durumda muhalefetin vekil sayısı düşer mi?" endişesi yaşıyor.

Haber 20-04-22 09:51

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Tepeden inmeyeceğiz, önce mahalleliye soracağız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa'da partisinin 'Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı'nı açıkladı. Babacan tanıtım toplantısında, ''Milletin memnuniyetini esas alacağız. Belli başlı projeleri o bölgede oturan vatandaşlarımıza soracağız. E-devlet üzerinden oylamalarını sağlayarak tercihlerini öğreneceğiz. Bir işi yaparken önce mahalleliye soracağız. Hiçbir zaman tepeden inmeci olmayacağız'' ifadelerini kullandı.

Haber 14-04-22 16:49

Casusluk suçundan yargılanıyordu! DEVA Partili Metin Gürcan'ın ilk duruşmasında flaş karar

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan'ın "casusluk" suçundan, müebbet ve 35 yıla kadar süreli hapisle cezalandırılması talebiyle yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. "Casusluk" suçuyla yargılanan Gürcan'ın tutukluluğunun devamına karar verildi. İşte detaylar!

Haber 30-03-22 19:58

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önemli gelişme! 6 muhalefet partisi uzlaştı: Tek aday...

Son dakika haberi: Ankara kulislerinde seçim hareketliliği başlarken 6 muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda tutumu da netleşiyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde, dün ikinci kez bir araya gelen liderler adaylık konusunda uzlaşmaya vardı. İşte cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için 6 muhalefet partisinin üzerinde anlaştığı formül...

Haber 28-03-22 11:37

İlk fotoğraf paylaşıldı! 6 muhalefet lideri ikinci kez bir araya geldi

6 muhalefet lideri Deva Partisi ev sahipliğinde ikinci kez buluştu. DEVA Partisi'nin sosyal medya hesabından söz konusu buluşmayla ilgili paylaşılan videoda liderleri, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın karşıladığı görüldü. Toplantı 19.40'da başladı. Basına kapalı olan gerçekleşen toplantının ardından yazılı açıklama yapılması beklenirken görüşmeye ilişkin ilk fotoğraf da geldi.

Haber 27-03-22 20:11

6 lider yeniden bir araya geliyor! Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişin yol haritası konuşulacak

CHP, Gelecek Parti, Demokrat Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi genel başkanları, 27 Mart’ta DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın ev sahipliğinde buluşacak. Liderlerin bu görüşmede, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişte yol haritasını konuşacakları belirtildi.

Haber 21-03-22 15:44

DEVA Partisi’nde Birol Aydemir istifa etti

Ali Babacan’ın lideri olduğu DEVA Partisi’nden sürpriz bir istifa haberi geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir “Yaşanan süreç partinin kuruluş amacına uygun değil” diyerek partisinden istifa etti.

Haber 15-03-22 14:21

6'lı masasının altına konulan dinamit: Yeni Seçim Yasası! DEVA Partisinden gündem yaratacak açıklama: İttifakın esprisi kalmadı

Son dakika haberi: AK Parti ve MHP'nin Meclis'e sunduğu yeni seçim kanunu teklifi Ankara'yı hareketlendirdi. Yeni düzenleme sonrası 'mutabakat metni' imzalayan 6 muhalefet partisinin ne yapacağı merak konusu olurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bu 12 Eylül darbe hukukunun devamıdır." dedi. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin'in 'ittifak'la ilgili sözleri ise dikkat çekti.

Haber 15-03-22 11:55

Son yapılan seçim anketleri dikkat çekti! AK Parti’nin oy oranı ile ilgili flaş yorum…

Türkiye ve dünyada son yaşanan gelişmelerin ardından gözler seçim anketlerine çevrildi. Anket firmaları yaptıkları çalışmaları tek tek yayınlamaya devam ederken son yayınlanan anketlerdeki sonuçlar da dikkat çekti. PİAR Araştırma ve ASAL Araştırma son yaptıkları seçim anketlerini paylaşırken ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat da dikkat çeken değerlendirmelerde bulunarak, AK Parti'nin çekirdek oyunu açıkladı. İşte Türkiye’deki olası bir seçimde beklenen sonuçlar…

Haber 08-03-22 08:39

SON DAKİKA | 6 muhalefet partisi liderleri imzayı attı! 23 maddelik 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' mutabakatı

Son dakika haberi: 6 muhalefet partisi lideri, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' çalışmasını kamuoyuna sunmak üzere bir araya geldi. 2023 seçimleri için muhalefet açısından büyük önem taşıyan kritik günde; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanları 23 maddeden oluşan 48 sayfalık mutabakat metnine imza attı. Söz konusu mutabakat metninde; seçim barajı, cumhurbaşkanının görev süresi, HSK, Kayyum ve KHK gibi kritik konularda değişiklikler yer alıyor.

Haber 28-02-22 14:22

Ali Babacan'dan Rusya-Ukrayna krizine ilişkin açıklama: Yaptırımlar Türkiye'yi de etkileyecek...

Rusya ve Ukrayna krizi tüm dünyanın gündemini meşgul ederken gözler ülkelerden peş peşe yapılan açıklamalara çevrildi. Yaptırımların gündeme gelmesiyle yaratacağı etkiler de tartışılıyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime dair açıklamalarda bulundu. Babacan "Krizin sebep olduğu güvenlik riskleri, krizin finansal piyasalar açısından oluşturduğu belirsizlikler, Rusya için açıklanan yaptırımlar Türkiye'yi de etkileyecek konulardır." ifadelerini kullandı.

Haber 23-02-22 17:12

Muhalefetin 28 Şubat'taki toplantısı için davetiyeler hazırlandı! 6 muhalefet liderinin isimlerinin yazılış sırası dikkat çekti

Muhalefetteki 6 siyasi partinin liderlerinin bir araya geldiği toplantının yankıları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla bir araya gelen 6 lider, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni üzerinde anlaşmaya vardı. Söz konusu metnin 28 Şubat'ta açıklanacağı belirtilirken, kritik toplantı için hazırlanan davetiyedeki bir detay dikkat çekti. Davetiyede 6 siyasi partinin liderlerinin imzası bulunurken, söz konusu davetiyede parti isimlerinin sıralaması gündem oldu.

Haber 21-02-22 07:49

Son dakika: Toplantının tarihi tartışmalara neden olmuştu! Davetiyede o detay dikkat çekti

Son dakika haberi: Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları yapmak için geçtiğimiz günlerde bir araya gelen 6 muhalefet liderinin toplantısı çok konuşulmuştu. Toplantı sonrası mutabakat metninin 28 Şubat tarihinde açıklanacağı söylenmişti. 28 Şubat'ta yapılacak ve mutabakatın açıklanacağı toplantı için davetiyeler basılmaya başlandı. Davetiyelerdeki partilerin alfabetik sıralaması ise dikkat çekti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 20-02-22 23:44

Ali Babacan’dan dikkat çeken iddia: 'Erdoğan at dedi, olmaz dedim!'

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Babacan, AK Parti hükümetinin ekonomi yönetiminde olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine Süreyya Serdengeçti için, ‘At, bununla ne çalışıyorsun, at, ne gerek’ dediğini öne sürdü. İşte Ali Babacan’ın Halk TV’de yaptığı o açıklamalar…

Haber 19-02-22 11:59

Son dakika: Beş anket şirketi bir araya geldi çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı! 'Çok ilginç' diyerek duyurdu üç partiden birine...

Son dakika haberi: Siyaset gündeminin hareketli olduğu şu günlerde anket sonuçları merakla takip edilmeye devam ediliyor. 5 anket şirketi elindeki son oy oranlarını paylaştı. GENAR Başkanı İhsan Aktaş, "Çok ilginç bir şey var. DEVA, Gelecek ve Saadet'ten küçük küçük Yeniden Refah Partisi'ne oy geçişi oluyor." dedi. Peki AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP'nin son oy oranları kaç? İşte yanıtı...

Haber 18-02-22 10:14

Metin Gürcan'la ilgili yeni gelişme! DEVA Partili isim casuslukla suçlanıyordu, iddianame kabul edildi

DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan hakkında hazırlanan iddianame Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Hazırlanan iddianamede Gürcan hakkında müebbet ve 35 yıl hapis cezası talep edildi.

Haber 16-02-22 15:55