Dijital Para Haberleri

Para piyasası nedir? Para piyasası araçları nelerdir, sermaye ve para piyasası farkı nedir?

Para piyasalarında ticari senetler araç olarak kullanılır. Kaynaklar da farklı mevduat türlerinden oluşabilir. Kendi içinde örgütlenen ya da örgütlenmemiş olan para piyasaları olarak ayrılan türleri vardır. Para piyasaları sayesinde kişiler yahut kurumlar, kısa süreli olarak ihtiyaç duydukları fonu karşılayabilirler. Genellikle yatırımcılar tarafından kullanılan para piyasası ve para piyasası araçları nedir?

Finans 14-11-22 15:27

Elektronik Para nedir?

Dijital para ya da dijital döviz gibi isimler ile de bilinen elektronik para, madeni veya kağıt para gibi fiziksel bir değişim aracı değildir. Yani elektronik para, bu döviz cinsini geliştirip hayata geçiren kişiler tarafından kontrol edilmektedir. Elektronik para ne demek?

Finans 28-08-22 00:28

Dijital ruble ne zaman çıkacak? Merkez Bankası Başkanı açıkladı

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, dijital ruble için tarih verdi. Nabiullina açıklamasında platformun seneye test edeceklerini belirterek, dijital rublenin kullanımı ile ilgili son kararı testlerin ardından vereceklerini bildirdi.

Finans 09-11-21 15:36

Kripto para yatırımcılarına sanal cüzdan uyarısı

Avrasya Blokzincir ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş: - "Kripto parayı kendi cüzdanınızda tutun. İnternette cüzdanınıza girmeye çalışırken ilk çıkan reklama tıklayıp da cüzdan numaranızı yazmayın. Telefonların güvenliğine de dikkat edin" - "Kredi çekerek veya borçlanarak bu işe girmeyin. Bu piyasada olun ancak araştırın ve iyi inceleyin ona göre yatırımınızı yapın"

Yurthaber 08-11-21 12:45

Dijital Türk Lirası için tarih belli oldu!

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda dijital Türk Lirası'nın ne zaman çıkacağına ilişkin bilgiye de yer verildi. Buna göre, blokzincir tabanlı dijital Türk Lİrası'nın 2022 yılında uygulanması hedefleniyor.

Finans 26-10-21 13:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin kripto paraya prim vermeyeceğini söyledi.

Finans 20-09-21 10:18

Dijital Türk Lirası nedir? Dijital Türk Lirası ne zaman çıkacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), HAVELSAN, ASELSAN ve TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği Araştırma Merkezi'nin (BİLGEM) katılımı ile Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturdu ve Dijital Türk Lirası Araştırma Geliştirme (AR-GE) projesinde bir sonraki aşamaya geçti. İşte merak edilenler...

Finans 15-09-21 15:33

Son Dakika: TCMB dijital lira için platform oluşturdu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası; ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili mutabakat zabıtları imzalayarak “Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu” oluşturdu.

Finans 15-09-21 14:21

Kardeşim bıçaklandı dedi, arkadaşının dijital para hesabını boşalttı

Pendik'te görüşme bahanesiyle telefonunu aldığı ve "Kardeşim bıçaklandı herhalde" diyerek ayrıldığı arkadaşının dijital para hesabındaki 12 bin 300 doları kendi hesabına aktardığı iddia edilen kişi kayıplara karıştı. Hesabının boşaltıldığını söyleyen Doğan Güneş, polise giderek arkadaşından şikayetçi oldu.

Haber 08-09-21 10:45

Bir kripto dolandırıcılığı daha! Yüzde yüz kâr vadedip 1 milyar liralık vurgun yaptılar

Bir kripto para dolandırıcılığı daha ortaya çıkarıldı. İstanbul'da vatandaşlara 40 günde yüzde yüz kâr vadeden dolandırıcılar 1 milyar liralık vurgunla kayıplara karıştı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Haber 25-08-21 22:41

Son Dakika! Merkez Bankası'ndan dijital para açıklaması: Eylül ayında başlıyoruz!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu dijital para birimi için eylül ayında çalışma yapacaklarını bildirdi.

Finans 29-07-21 12:09

Filistin parasal bağımsızlığını kazanmak için dijital para çıkarmaya çalışıyor

İsrail'den parasal olarak ayrılarak bağımsızlığını kazanmak isteyen Filistin, dijital para çıkarmak için çalışmalarına başladı.

Finans 25-06-21 15:56

İletişim Başkanı Altun'dan, AB'nin yeni internet düzenlemesiyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Vatandaşlarımızın dijital platformlarda yaşadığı mahremiyet ihlallerine, mağduriyetlerine karşı tüm haklarını koruyacağız. Bilinmeli ki her türlü terör destekçiliğini, dezenformasyon, algı operasyonlarını aynı kararlılıkla bertaraf edeceğiz" dedi.

Haber 07-06-21 22:37

Türkiye, dijital reklam yatırımlarında Avrupa'da en fazla büyüme gösteren ülke oldu

AdEx Benchmark Raporu’na göre, Avrupa'da dijital reklam yatırımları geçen yıl yüzde 6,3 büyüyerek 70 milyar avroya yaklaşırken, Türkiye yüzde 34,8 ile dijital reklam yatırımlarında en fazla büyüme gösteren ülke oldu.

Finans 07-06-21 15:03

Fed yetkilisinden dijital para açıklaması!

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, Fed'in merkez bankası dijital para birimi araştırmalarını hızlandırdığını bildirdi.

Finans 24-05-21 18:13

Powell: Fed dijital para birimi konusunda erken aşamada

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fed'in dijital para birimine ilişkin politika konuları üzerinde çalışmanın henüz "erken aşamalarında" olduğunu belirtti.

Finans 04-05-21 09:05

Norveç Merkez Bankası'ndan dijital para adımı

Norveç Merkez Bankası, gelecek iki yıllık süreçte dijital para birimi için teknik çözümleri test edeceğini duyurdu.

Finans 23-04-21 16:43

Rusya'dan dijital para adımı: 2022'de testlere başlıyorlar!

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova, 2022’de dijital rublenin testlerinin yapılacağını belirterek, “Sonrasında dijital rublenin izleyeceği yol haritasını belirleyeceğiz.” dedi.

Finans 08-04-21 15:32