Dünya Piyasası Haberleri

Erdoğan duyurdu herkesin gözü o ilçede! 'Artık her şey farklı olacak!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Çin’den sonraki ikinci en büyük nadir element rezervinin Eskişehir’in Beylikova ilçesinde tespit edildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ilçe halkında büyük bir heyecanın oluştuğunu belirten Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, 'Artık ilçemizde her şey farklı olacak' ifadelerini kullandı.

Finans 28-06-22 16:20

Brent petrol için flaş yorum! Akaryakıt fiyatları...

Akaryakıt fiyatlarının- belirleyici unsurlarından brent petrol için çarpıcı bir yorum yapıldı. Davos Zirvesi’nde kritik açıklamalarda bulunan Uluslararası Enerji Ajansı (UEA) Başkanı Fatih Birol, petrol fiyatlarında daha fazla yükseliş olabileceğini belirtti. Birol ayrıca, petrol üreticilerinin fiyat artışlarını kontrol altında tutmak için sorumluca davranması gerektiğini, aksi taktirde küresel resesyon riskinin gündeme gelebileceğini belirtti.

Finans 23-05-22 15:13

FED faiz toplantısı ne zaman? 2022 FED faiz toplantısı kararı ne olacak?

Dünyanın gündeminde Rusya-Ukrayna savaşı yer alırken bir yandan da gözler, FED tarafından açıklanacak faiz kararına çevrildi. Bilindiği üzere yılın ilk FED faiz toplantısı 25-26 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilmiş ve faizin sabit bırakılması sonucuna varılmıştı. Şubat ayında FED faiz toplantısı yapılmadı. Yılın 2. FED faiz toplantısı mart ayında yapılacak. Toplantı sonucunun basın açıklaması yoluyla toplantının ardından duyurulması bekleniyor. İşte ayrıntılar...

Finans 01-03-22 20:21

Fed faiz toplantısı ne zaman yapılacak? 2022 Fed faiz kararı ne zaman açıklanır?

ABD Merkez Bankası, son toplantısını 14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirmişti. Fed tarafından gelen açıklamada, 2022'de 3 kez faiz artırılacağı belirtildi. Gözler piyasaların yönünde belirleyici olan Fed faiz toplantısına çevrildi. Fed faiz toplantısı tarihleri belli oldu. İşte detaylar...

Finans 26-01-22 12:23

Dünya Piyasası

Dünya Piyasası Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Dünya Piyasası Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

25 Ocak dolar ne kadar oldu? Dolar, euro ve sterlin fiyatları

Dünya piyasası gözlerini 25-26 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek Fed faiz kararına çevirmişken Dolar/TL paritesindeki son durum araştırılıyor. Dolar, euro ve sterlin 25 Ocak sabah saatlerine değer kaybıyla başladı. İşte dolar, euro ve sterlin fiyatları...

Finans 25-01-22 07:01

Biontech aşı için üretim kapasitesini artırıyor

Alman Biontech şirketi, koronavirüs aşısının klinik deneyleri başarılı olursa, aşıyı Marburg'da yeni satın aldığı tesiste üretecek.

Haber 18-09-20 17:48

Egeli ihracatçılar Kuzey Makedonya'da

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç başkanlığındaki heyet, Üsküp'te ziyaretlerde bulundu - Bakan Yardımcısı Hadi Tunç: - "Son 10 yılda genel ticaret hacmimizde yaklaşık yüzde 36'lık bir artış olduğunu görmekteyiz. Bu gelişme iki ülke için de olumludur. Tarım alanındaki ilişkilerimizin de olumlu bir şekilde gelişebilmesi için pek çok konuda Kuzey Makedonya ile iş birliği yapmaya hazırız" - "(FETÖ'nün) Örgütün köklerinin kazınmasını sağlamamız gerekiyor. Bu anlamda biraz daha fazla gayretinizi bekliyoruz"

Finans 11-09-19 14:58

Bir yıldır yaptığı işte tüm Türkiye’den sipariş alıyor

Kütahya’nın Emet ilçesinde yaşayan Ali Altınışık hiçbir eğitim almadan yaptığı süs kabağı sanatı ile tüm Türkiye’den sipariş almaya başladı.Emet ilçesi Yeniceköy’de yaşayan 3 çocuk babası Ali Altınışık, yaptığı sanatla adından söz ettirmeyi başardı.

Haber 07-05-19 11:05

SP'li Asiltürk: Belediyelerin yolsuzluk boyutlarını göstereceğiz

İZMİR'e gelen Saadet Partisi (SP) Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, yerel seçimler öncesi belediyeler tarafından yapılan harcamalara dikkat çekerek, "Mevcut belediyelerin yaptığı yolsuzluğun boyutlarını belgeleriyle göstereceğiz" dedi.

Haber 24-12-18 15:54

6 maddede OPEC'in fiyat hamlesi

ABD tartışmalı hidrolik kırma teknolojisi sayesinde dünyanın en büyük petrol ihracatçıları arasına girdi.

Haber 27-09-16 16:27

6 maddede OPEC'in fiyat hamlesi

ABD tartışmalı hidrolik kırma teknolojisi sayesinde dünyanın en büyük petrol ihracatçıları arasına girdi.

Haber 27-09-16 16:27

Frankfurt Otomobil Fuarı başladı

Frankfurt Otomobil Fuarı elektronik geleceğin ipuçlarıyla dolu.

Haber 16-09-15 16:14

Bolluğun bedeli

Petrol fiyatının sürekli düşmesi Amerikan enerji şirketlerini gafil avladı.

Haber 01-04-15 12:43

'Engellenmeseydi belki bugün Meclis açık olmayacaktı'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TBMM Genel Kurulu'nda 17-25 Aralık oeprasyonları hakkında konuştu.

Haber 18-12-14 20:09