Ekmeleddin İhsanoğlu Haberleri

Ekmeleddin İhsanoğlu 10 yıl sonra ilk kez açıkladı: Bana teklif MHP'den geldi

2014'te CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkan ve 'Ekmek için Ekmeleddin' sloganıyla yüzde 38.44 oy alan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. 2014'te yaşanan sürece değinen İhsanoğlu, "‘Çatı aday’ işinin mimarı Bahçeli'ydi" diye konuştu.

Haber

Mansur Yavaş çıkışı olay olmuştu! Ümit Özdağ'dan yeni açıklama: Milleti ikinci Ekmeleddin'le Erdoğan arasına sıkıştırmayacağız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimlerle ilgili olarak "Eğer Türk halkının önüne ikinci Ekmeleddin (İhsanoğlu) vakası gelirse biz Zafer Partisi olarak söz veriyoruz. Türkiye milletini ikinci Ekmeleddin ile Recep Tayyip Erdoğan arasına sıkıştırmayacağız" dedi. Ayrıca, Özdağ Mansur Yavaş çıkışı ile ilgili olarak ise "Eğer Mansur Bey'i aday göstermezlerse Zafer Partisi olarak biz adaylık götürürüz" diye konuştu.

Haber

Faik Öztrak'tan Tanju Özcan'a 'Ekmeleddin İhsanoğlu' yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Ekmeleddin İhsanoğlu hakkındaki sözlerine ilişkin olarak "Bunlar ipe sapa gelmez laflar. Ciddiye alınacak sözler değil" açıklamasını yaptı.

Haber

Son dakika: CHP Tanju Özcan'ı uyarmıştı! Tanju Özcan da CHP'yi uyardı

Son dakika haberine göre partisinden uyarı cezası alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’ye Cumhurbaşkanı adayı uyarısında bulundu. Özcan, "“Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adaylarla seçime girmeyin. Girerseniz de ‘bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim?’ demeyin” ifadelerini kullandı.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu

Ekmeleddin Ihsanoğlu Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Ekmeleddin Ihsanoğlu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

İlhan Kesici'nin olası adaylığına tepki: İkinci Ekmeleddin İhsanoğlu olur

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının İlhan Kesici olacağı iddiası gündem yarattı. Kesici iddiaları sonrası Ekmeleddin İhsanoğlu ismi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

Haber

AİHM'in Hz. Muhammed'e hakarete yönelik kararı

Eski İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu: - "Saygısızlığın, hakaretin ve nefret uyandıran düşmanlıkların ifade hürriyetiyle ilgisinin olmadığı yolundaki bu karar takdire şayandır"

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP'den aday olmadı

24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvuru sürecini tamamlayan MHP'de 5 milletvekili yeniden başvuru yapmadı. Toplam bin 815 başvurunun yapıldığı MHP'de tekrar başvuru yapmayan vekillerden en dikkat çeken isim ise Ekmeleddin İhsanoğlu oldu.

Haber

Aytun Çıray, Meral Akşener'in aday olmasını istemeyenleri açıkladı

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, katıldığı canlı yayında Meral Akşener'in adaylığını kimin istemediği sorusuna yanıt verdi.

Haber

Devlet Bahçeli, 2014 seçiminde Abdullah Gül'e adaylık teklifi götürdü

2014’teki cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ortak adaylık teklifi götürdüğü iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Haber

İYİ Parti'li Aytun Çıray'dan Ekmeleddin İhsanoğlu çıkışı: Sözlerini anlatsam yargılanır

2014’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine CHP ve MHP’nin ‘çatı adayı’ olarak katılan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde oyunu Tayyip Erdoğan’a vereceğini açıklaması tartışma yarattı. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, İhsanoğlu için, "Sözlerini anlatsam, Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanır" dedi.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu, 24 Haziran'da Erdoğan'a oy verecek!

Ekmeleddin İhsanoğlu, 2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rakibi olan Recep Tayyip Erdoğan'a, 24 Haziran erken seçiminde oy verip vermeyeceğini açıkladı. İhsanoğlu, "parti hangi tercihi yapıyorsa, ona ben de katılıyorum" ifadesini kullandı. İhsanoğlu, açıklamasıyla MHP'nin desteklediği Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yana oy kullanacağı sinyalini verdi.

Haber

İYİ Parti'den flaş açıklama: Yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu vakası istenmiyor

İYİ Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdraoğlu'nun kritik ziyareti sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, 'Bütün araştırma şirketleri de farkında, yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu vakası istenmiyor. Bizim de zaten öyle bir hedefimiz yok' dedi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İhsanoğlu'na geçmiş olsun telefonu

Erdoğan, geçen hafta kalp krizi geçiren MHP İstanbul Milletvekili İhsanoğlu'nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti

Haber

Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatılıyor

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: - "Türkiye bölgesel ve uluslararası barış, güvenlik ve istikrarın tesisine, korunmasına, gerek yürüttüğü ilkeli dış politika, gerek uluslararası terörizm ile etkin mücadelede sergilediği tutum çerçevesinde azami hassasiyet ve gayret göstermektedir"

Haber

MHP'li İhsanoğlu isyan etti: Benim adımı kullanmasınlar

Cumhurbaşkanının ilk kez halk oylaması ile seçildiği 2014 yılında CHP ve MHP’nin çatı adayı olan MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, adının kullanıldığı haberlere tepki gösterdi.

Haber

Ahmet Ünal: Abdullah Gül’den lider olmaz

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, "Son dönemde Gül’ü açıktan hedefe koyarak ötekileştirmek ve muhalefetin Gül’ü aday yapmasını istemektedir. Böyle bir yaklaşımın benimsenmesi Ekmeleddin İhsanoğlu tercihinden bile daha kötüdür" dedi

Haber

İhsanoğlu Nobel dülü alan Sancar’ı kutladı

MHP İstanbul Milletvekili ve Türk Bilim Tarihi Kurumu Şeref Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu, kimya dalında Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar'ı kutladı.

Haber

Bekaroğlu: AK Parti ile MHP anlaşsaydı...

Koalisyon ihtimallerinin değerlendirildiği CHP'de, "Meclis başkanlığı seçiminin, hükümet kurma müzakerelerini etkilemeyeceği" görüşü ön plana çıkıyor.

Haber

Meral Akşener ile İhsanoğlu arasında dikkat çeken kare

MHP Mİlletvekili Merak Akşener ile Ekmeleddin İhsanoğlu arasında geçen yer verme diyaloğu gazetecilerin dikkatinden kaçmadı.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu 11 ayda iki seçim kaybetti

MHP'nin TBMM Başkanlığı'na aday gösterdiği İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, 11 ayda iki seçim kaybetti.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu, Davutoğlu'yla görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP'nin Meclis Başkan Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kabul etti.

Haber

HDP'den MHP ve İhsanoğlu için çok sert sözler

MHP'nin Meclis Başkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, HDP'yi ziyaret etmeyecek. Ekmeleddin İhsanoğlu, AK Parti ve CHP'yi ziyaret edecek. HDP'den ise bu durum için ağır sözler geldi.

Haber

MHP, HDP ve CHP'nin Meclis Başkanı adayları belli oldu

MHP, HDP ve CHP'nin Meclis Başkanı adayları belli oldu.

Haber

Büyük şehirlerde kim seçildi kim seçilmedi

7 Haziran 2015 seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasıyla birlikte, parlamentoya girecek isimler de ortaya çıkmaya başladı.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan AK Parti ve CHP'ye ziyaret

MHP İstanbul 2. bölge milletvekilli adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Beşiktaş Meydanı'nda vatandaşlarla buluştu.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan Meral Akşener açıklaması

Ekmeleddin İhsanoğlu, "Meral Akşener hanımefendi'ye yapılan iftiralar çok adi, pespaye, temelsiz, ahlaksız iftiradır. Bu iftiralar geri tepti" dedi.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu, 'Bozkurt' işaretini yapamadı

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında partisinin ‘Bozkurt' işaretini yapamadı.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu: Halktan bana büyük istek oldu

MHP adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Milletvekili seçimi için bana halktan gelen büyük bir istek oldu. Bu, sırf halkımızın arzusu değil, aynı zamanda birçok siyasi liderin de arzusuydu” dedi.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu MHP'den aday

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP'den milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu Roma'da 'Barış Ödülü'nü aldı

İİT eski Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu Roma'da 'Barış Ödülü'nü aldı.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ödül dağıttığı toplantıda O yoktu

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin bugün düzenlenen 30'uncu toplantısına İİT Eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun katılmaması dikkat çekti.

Haber

YSK'dan İhsanoğlu ve Demirtaş'a bir hafta süre!

HDP'li Demirtaş ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan İhsanoğlu, bir hafta içinde seçim bağışlarına ait harcama belgelerini YSK'ya sunmazlarsa meblağları cepten ödemek zorunda kalacaklar.

Haber

Bahçeli'yi kızdıran 'istifa' sorusu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı için çatı adayı gösterilen ancak kazanamayan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Levent Seçim Koordinasyon Merkezi'nde ziyaret etti.

Haber

Kırklareli'nde pano krizi

Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Valilik binası ve Vali konağını karşıdan gören sokağa üzerinde Atatürk posteri asılacak olan 7 pano yapılması, polis ekiplerince ‘güvenlik’ gerekçesiyle engellendi.

Haber

Düşük katılımın mağduru İhsanoğlu

Cumhurbaşkanlığı seçimine katılım oranı yüzde 74.13 olarak gerçekleşti. Bu oran daha 4 ay önce yapılan yerel seçimlerdeki gerçekleşen yüzde 89.9 oranıyla kıyaslanınca oldukça düşük.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu: Bende laf bitti

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu bugün öğle saatlerinde Yeniköy'deki evinden çıktı.

Haber

Demirtaş, Erdoğan ve İhsanoğlu ile telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı'na seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak kutladı.

Haber

'Seçimin galibi İhsanoğlu ve Demirtaş'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Köşk seçimi sonuçlarıyla ilgili ilk değerlendirmesini yaptı. Kılıçdaroğlu, seçimin kaybedeninin, demokrasi ve temiz siyaset olduğunu savundu.

Haber

55 il Erdoğan dedi

Resmi olmayan sonuçlara göre, halkın oylarıyla seçilen ilk cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan geçerli oyların salt çoğunluğunu alarak 12. cumhurbaşkanı seçildi.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu: Tanınmıyor diyenlere ithaf olsun

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Haber

Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu sonuçların belli olmaya başlamasının ardından gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Haber

Fethullah Gülen'in köyünden İhsanoğlu birinci çıktı

Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen’in köyü olan Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Korucuk Köyü'nde cumhurbaşkanı adaylığı seçiminde ilk sırayı Ekmeleddin İhsanoğlu aldı.

Haber

İhsanoğlu oy kullandığı sandıktan galip çıktı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Sarıyer Yeniköy İlokulu'nda oy kullandığı sandıktan 195 oy alarak birinci çıktı.

Haber

İhsanoğlu, Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı adayları İhsanoğlu ve Demirtaş ile CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Bahçeli oylarını kullandı.

Haber

İhsanoğlu: 'Kaçacak delik aramıyorum'

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bakırköy İlçe Yönetimi sandık görevlileri eğitimi toplantısına katıldı.

Haber

İşte adaylara yapılan bağış miktarları

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 24 saatten az bir süre kala 3 aday da kampanyaları için toplanan bağış miktarlarını açıkladı.

Haber

İhsanoğlu: Diktatörlük mü kuracaksın?

Seçim çalışmalarına memleketi Yozgat'tan başlayan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmalarını Manisa'nın Soma ilçesinde halka hitap ederek tamamladı.

Haber

'Türkiye kınamaktan, kına evine döndü'

Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları için Soma'ya geldi. Şehir turunun ardından maden şehitliğini ziyaret eden İhsanoğlu, burada, madencilerin mezarları başında dua etti, okunan Kuran'ı dinledi.

Haber

İhsanoğlu: Türkiye, kınamaktan kına evinde döndü

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu seçim çalışmaları için geldiği Balıkesir'de Ak Parti hükümetini eleştirdi.

Haber