Empati Haberleri

Mynet'ten emeğin adı olan kadınlarımıza özel ayda bir gün empati izni!

Toplumun gerçek mimarları olan kadınlar hepimize ilham vermeye devam ediyor. Üreten, büyüten, yeşerten, geliştiren, değiştiren, güzelleştiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Kadınların değerlerinin dünyanın her toprağında aynı oranda bilindiği bir kainat hayal ediyoruz.

Kadin 08-03-2024 16:43

Bir insan narsist olduğunu nasıl anlar? Narsist testi nasıl yapılır?

Günümüzde narsisizmin ne olduğu ve nasıl anlaşıldığı oldukça merak edilen konulardan biridir. Narsistik kişilik bozukluğu ruh sağlığı alanında tanınmış bir kişilik bozukluğudur. Narsisizm belirtileri genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar. Bu etkiler, bireyin iş hayatı, arkadaşlıkları, ilişkileri, gündelik hayatında fark edilebilir boyuttadır. Ancak, öz güveni yüksek olan her kişinin narsist olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım değildir. Peki, bir insan narsist olduğunu nasıl anlar?

Kadin 16-12-2023 20:24

Aşk-ı Memnu'nun Nihal'i Hazal Kaya'dan şaşırtan itiraflar: Sirkeyle yıkanırım, astroloğa sormadan adım atmam

Yıllar geçse de popülaritesinden bir şey kaybetmeyen Aşk-ı Memnu dizisinin oyuncuları yeniden gündem oldu. İstanbul İçin son Çağrı filminde birlikte rol alan Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'un ardından Hazal Kaya da açıklamalarıyla adından söz ettiriyor.

Magazin 23-11-2023 23:09

Ghosting nedir, ne anlama gelir? İlişkilerde ghosting davranışı nedir?

"Ghosting" modern ilişkilerin en karmaşık ve tartışmalı konularından biri haline gelmiştir. İnternet ve dijital iletişim çağının bir ürünü olarak bu terim artık ilişki dünyasında sıkça duyulan bir kavramdır. Ghosting temel olarak bir ilişki içinde bir kişinin hiçbir açıklama yapmadan, aniden ve kesin bir şekilde diğer kişiyle iletişimi kesmesini ifade eder. Peki, ilişkilerde "ghostlamak" nedir ve neden olur?

Kadin 31-10-2023 10:09

Resimde ilk gördüğünüz hayvan karakter özelliklerinizi belirliyor

Kişilik testleri karakterimizi, ihtiyaçlarımızı ve çevremize olan yaklaşımımızı ortaya çıkartabiliyor. Karakter özelliklerimiz hakkında birçok bilgi veren bu testler şaşırtıcı sonuçlar çıkartabiliyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz ilk hayvan karakter özelliklerinizi açıklıyor.

Kadin 08-06-2023 09:43

En sevdiğiniz hayvan kişilik özelliklerinizi belirliyor! Evcil hayvan seçimiyle karakter analizi

Kişilik testleri oldukça dikkat çekici olabiliyor. Kişilerin beğenilerine, dikkatlerine, algılarına göre farklılık gösteren kişilik testleri bilinmeyen özellikleri ortaya çıkarabiliyor. Aşağıda yer alan evcil hayvanlar arasındaki seçiminiz karakter özelliklerinizi açıklıyor.

Kadin 29-05-2023 10:33

Cinsel ilişkilerini ifşaladı! Mikropenisim var ama kadınlara...

Penis boyları cinsel ilişkilerde erkeklerin gerginlik yaşamasına neden olabiliyor. Bu konuda yapılan araştırmalar penis boyunun erkeklerin düşündüğü kadar önemli olmadığını belirtse de birçok kişi bu sebeple psikolojik problemler yaşıyor. İnternette küçük penisi olduğunu itiraf eden bir adam cinsel ilişkilerde kadınlara olan yaklaşımını açıkladı.

Kadin 02-05-2023 09:51

Uyku pozisyonunuz kişilik özellikleriniz hakkında ipucu veriyor

Uyku gün boyunca yorulan vücudumuzu dinlendirmek için en temel ihtiyacımız olarak görülüyor. Uyku ile ilgili bilinmeyen birçok bilgi bulunuyor. Her insanın tercih ettiği uyku pozisyonları farklılık gösteriyor. Karakter testi yapan uzmanlar uyku pozisyonlarının kişilik özellikleri hakkında ipucu verdiğini paylaşıyor. İşte tercih ettiğiniz uyku pozisyonuna göre kişilik özellikleriniz...

Kadin 11-04-2023 13:30

Vitiligo hastası kadın yaşadıklarını paylaştı! 'Cildinizdeki güzelliği bulun'

Cilt üzerinde görülen çok çeşitli hastalıklar bulunuyor. Vitiligo hastalığı da deride pigment kaybına bağlı olarak açık renkli alanların oluştuğu bir tür deri hastalığıdır. Yaygın olarak görülen bu hastalık nedeniyle birçok kişi sosyal problemler yaşıyor. Ancak Pip Russell isimli genç kadın hastalığıyla gurur duyarak vücudundaki güzellikleri sergileyip diğer vitiligo hastalarına destek oluyor.

Kadin 20-12-2022 11:05

'İlk görüşte aşık oldum' Biri Aldatmak'ın Sezai'si diğeri Bir Peri Masalı'nın Harika'sı! Kabadayı gibi...

Bir Peri Masalı dizisinde canlandırdığı Harika karakteriyle büyük ilgi gören ünlü oyuncu Nazan Kesal, katıldığı programda çok özel açıklamalar yaptı. Aldatmak dizisinde Sezai karakterini canlandıran Ercan Kesal ile evli olan ünlü oyuncu eşine ilk görüşte aşık olduğunu anlattı. Samimi itiraflarda bulunan Nazan Kesal, Ercan Bey'in sert, kabadayı gibi görünse de öyle bir insan olmadığını söyledi. Kesal "Ben Ercan'ı görür görmez 'İşte bu' demiştim yani." şeklinde konuştu.

Magazin 09-12-2022 11:42

Duygusal zekasını puanlamak isteyenler buraya! 14 soruluk duygusal zeka testi senin olaylara bakış açını söyleyecek

İnsanlar yaradılışı gereği duygusal varlıklardır. Fakat bizi birbirimizden ayıran şey duygularımızı hangi yönde kullandığımız ve nasıl kararlar aldığımızdır. Kimimiz çok vefakar, kimimiz empatiden yoksun, kimimiz ise mantığını ve duygusunu birleştirmiş...

Trend 26-08-2022 13:41

Empati yeteneğine göre sana nasıl birisi olduğunu söylüyoruz

Sözlük anlamı eşduyum ya da duygudaşlık olan empati konusunda kendini ölçmeye hazır mısın? Bir başkasının duygularını, içinde bulunduğu durum ya da davranışlarındaki motivasyonu anlamak ve içselleştirmek konularında kendine ne kadar güvendiğini, kendi duygularını başka nesnelere yansıtmak anlamında ne kadar güçlü olduğunu öğreneceğin bu testte başarılar dileriz.

Magazin 01-04-2022 12:28

Sağlıklı iletişim için 'empati' kurun

Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Psikolojik Danışman Alican Usta, çocuklarla sağlıklı iletişimin yolunun empatiden geçtiğini belirterek, anlaşıldığını anlayan çocukların doğru çözüm için çaba harcamaya başlayacağını söyledi.

Haber 23-02-2005 10:07