Emtia Piyasaları Haberleri

Emtia yatırımı nasıl yapılır, tarımsal emtia yatırımı nasıl yapılır? Emtia yatırımı yapılan piyasalar nelerdir, emtia yatırımı nasıl gerçekleştirilir?

Yatırımcıların alım satım faaliyetlerini yürütebildiği çok çeşitli emtialar mevcuttur. Bu da emtialar kapsamındaki farklı malların hangi piyasalardan alınabildiğinin araştırılmasına yol açar. Temelde emtialar, borsalar ve bankalar aracılığıyla da alım satımı yapılabilen mallar arasındadır. Ayrıca bazı özel piyasalar da neredeyse her bir emtia türüne yatırım yapılmasını mümkün hâle getirir. Peki, emtia yatırımı yapılan piyasalar nelerdir?

Finans 20-04-2023 09:39

Emtia borsası nedir, emtia borsasını etkileyen faktörler nelerdir? Emtia borsasında işlem nasıl yapılır, emtia alım satımı yapma yolları nelerdir?

Pek çok metayı kapsayan emtialar, temel olarak iki kategoride sıralanır. Bu kategoriler tarım emtiaları ve diğer emtialardır. Söz konusu emtiaların işlem gördüğü piyasalara ise emtia borsası denilir. Emtia borsasında doğru adımlar atılması için belli başlı bilgilerin öğrenilmesi gerekir. Yani emtia borsası, bu ürünlerin bulunduğu piyasaları etkileyen unsurlar ve emtialara yatırım yapma seçeneklerine değinilmelidir. Peki, emtia alım satımı yapma yolları nelerdir?

Finans 20-04-2023 09:38

Emtia nedir, emtialar nelerdir? Emtia nasıl alınır, nereden alınır?

Bir kişi yatırım yapmak istediği takdirde farklı piyasalar ve yatırım araçları ile karşılaşır. Emtia da yatırımcıların alım satımını yapabildiği kaynaklardandır. Dolayısıyla emtianın ne anlama geldiği ve nasıl alınabildiği birçok yatırımcı tarafından merak edilen konular arasındadır. Meta olarak da adlandırılan emtiaların farklı çeşitleri mevcuttur. Farklı emtiaların, değişik piyasalarla kurumlar üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Peki, emtia nedir?

Finans 20-04-2023 09:37

Emtia piyasasındaki düşüşler durdurulamıyor!

Emtia piyasasında haftalardır devam eden satış baskısı durdurulamıyor. altının onsu, haftayı yüzde 3,8 düşüşle tamamladı. 20,46 dolarla Temmuz 2020'den bu yana en düşük seviyeyi gören gümüş de yüzde 5,6 değer kaybetti. Geçen hafta paladyum yüzde 5,4 ve platin yüzde 2,1 azalış kaydetti.

Finans 16-05-2022 12:37

Diğer Haber Etiketleri

Emtia Borsa İstanbul Goldman Sachs gram altın çeyrek altın abd doları ABD Amerika Birleşik Devletleri İngiltere Gümüş kahve Uluslararası Enerji Ajansı yeşil enerji Bakır Petrol altın fiyatları Dünya Altın Konseyi IMF ons altın fetö Viyana Mısır Arap Cumhuriyeti Rusya Suudi Arabistan Ukrayna altın kaç altın kaç lira altın ne altın ne kadar altın ne kadar oldu altın ons altın tahminleri altın takip altın tam altın uzman yorumları altın yorum altının fiyatı altının ons fiyatı altının onsu çeyrek altın fiyatı çeyrek altın ne çeyrek altın ne kadar oldu canlı gümüş canlı gümüş fiyatları bugün çeyrek altın bugün çeyrek altın ne kadar fiyatı dolar gümüş fiyatları gümüş fiyatları ne olur gümüş ne kadar güncel altın güncel altın fiyatları gram altın kaç gram altın kaç lira gram altın ne gram altın ne kadar gram altın ne kadar oldu gram altının fiyatı gram fiyatı gram gümüş gram gümüş ne kadar anlık altın anlık altın fiyatları altın 22 ayar altın alınır mı altın cumhuriyet altın düşecek mi altın fiyatı altın fiyatları dolar altın fiyatları döviz emtia borsası emtia fiyatları emtia ne demek emtia nedir dolardaki yükseliş döviz ve altın serbest piyasada gram altın pound kur fiyatları para piyasaları ons fiyatı uzman altın yorumları altın fiyatlarında bugün altına yatırım yapılır mı son fiyatı serbest piyasada çeyrek altın 1 abd altın fiyatları yükseliyor mu altın fiyatları düşmeye devam edecek mi altın alınmalı mı piyasalarda dolar cumhuriyet altını fiyatları petrol fiyatı varil petrol altın piyasaları gümüş fiyatları gram bugün çeyrek altın ne kadar oldu altın yükseliş altın düşüşte mi buğday emtia altın yükselişi uzman altın gümüş emtia mısır emtia altın yıl güncel anlık altın fiyatları 15 bin dolar ingiliz poundu dolar değer altın yükseliyor gümüşün emtia piyasası altının ons kahve piyasası emtia pamuk altın emtia

Emtia Piyasaları

Emtia Piyasaları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Emtia Piyasaları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çalışmalar başladı: IMF,Ukrayna için finans arayışında

IMF'den Ukrayna'nın acil finansman talebine ilişkin bir açıklama yapıldı. Ukrayna için maksimum faydayı sağlamak amacıyla Dünya Bankası Grubu ve diğer ortaklarla da çalışmaya devam edeceklerini IMF Başkanı Kristalina Georgieva, ülkeye daha fazla finansal destek için tüm seçenekleri araştırdıklarını ifade etti.

Finans 26-02-2022 09:27

Emtialar yükseldi! Kahve fiyatlarında ralli sürüyor

Fed'in açıklamaları ve Kazakistan'da yaşanan olayların fiyatları etkilediği emtia piyasasında kahve yüzde 5,6, soya fasulyesi ve doğal gaz yüzde 5, Brent petrol yüzde 4,7 değer kazanırken, şeker yüzde 4,2, gümüş yüzde 4,1, altın yüzde 1,8 değer kaybetti. Omicron varyantı nedeniyle dünya genelinde kapamalar olsa da piyasalarda bunun geçici olduğuna yönelik iyimserliğin devam ettiği ifade edildi.

Finans 10-01-2022 11:47

Kahve fiyatları yüzde 75 arttı! Son 11 yılın rekoru geldi

Kahve fiyatları 2021'de 11 yıllık bir rekora imza attı. Olumsuz iklim koşulları ve kahve plantasyonlarındaki azalma kahve fiyatlarını zirveye taşımıştı. Kahve fiyatları 2021'de yüzde 76,30 yükselerek yılı 2010'dan bu yana en büyük fiyat artışıyla kapattı.

Finans 05-01-2022 16:21

Son dakika: Altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? Uzman isim açıkladı: 'O seviyeleri görebilir'

Altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. Piyasadan son dakika güncel bilgiler de gelmeye devam ediyor. Döviz ve altın dengesinde son durum ne? Omicron riskinin değerli metallerde etkili olduğu da uzmanlar tarafından ifade ediliyor. Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen altın fiyatlarındaki ihtimalleri Mynet'e değerlendirdi. Ons altın tahminleri neler? İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 20-12-2021 12:20

Dünya Bankasından çarpıcı 2022 petrol ve altın fiyatları tahmini: Düşecek!

Dünya Bankası tarafından yayımlanan raporda, enerji fiyatlarının bu yıl ortalama yüzde 80'in üzerinde artmasının beklendiği belirtilerek, bu öngörü gerçekleşirse eğer gelişmekte olan ülkelerin enflasyon riskiyle karşı karşıya kalacağı açıklandı. Bankanın 2022 yılı için petrol fiyatı tahmini 74 dolar olurken, ons fiyatının bu yıl geçen yıla göre yüzde 1,4 artacağı, 2022'de ise yüzde 2,5 azalacağı öngörüldü.

Finans 22-10-2021 08:17

Yatırımcısını sevindirdi! 2016'dan bu yana en yüksek seviyeyi gördü

Geçen hafta, 1,6315 dolarla Kasım 2016'dan bu yana en yüksek seviyeyi gören kahve, yatırımcısına yüzde 7,8 kazandırdı.

Finans 31-05-2021 14:35

Bakır, yeşil enerji dönüşümüyle altın çağını yaşayacak

Yeşil enerji dönüşümünün küresel bakır piyasasının gelecekteki büyümesinde temel belirleyici olması beklenirken, talep ve fiyatındaki rekor artışlarla bakırın altın çağını yaşayacağı öngörülüyor.

Finans 03-05-2021 15:25

Gümüş yükselir mi düşer mi? Gümüş fiyatları ile ilgili önemli değerlendirme! “Biden’ın adımları…”

Yatırım aracı arayışındaki vatandaşların bir kısmı tarafından gümüş yükselir mi düşer mi sorusunun yanıtı araştırılıyor. Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Zafer Ergezen AA muhabirine yaptığı açıklamalarda Joe Biden’ın ABD başkanlık seçimini kazanmasıyla beraber emtia piyasası için genel olarak pozitif bir beklentinin söz konusu olduğunu belirtti. Peki, gümüş fiyatları ne olur? İşte detaylar...

Finans 14-11-2020 12:35

Altın alınır mı? Altına yatırım yapılır mı? Altın yükseliyor mu? İşte altın fiyatları ile ilgili uzman yorumları!

Bir süredir altın fiyatları ile ilgili yaşanan sert hareketler altına yatırım yapmak isteyen vatandaşların altın alınır mı sorusunu sormasına neden oluyor. Hızlı yükselişin ardından düşüş göstermeye başlayan altın fiyatları ile ilgili altın alım fırsatı verir mi şeklinde araştırma yapılıyor. Peki, altın yükseliyor mu? Şimdi altına yatırım yapılır mı? İşte altın fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan altın uzman yorumları...

Finans 14-08-2020 11:05

Dünya Bankası’ndan altın fiyatı tahmini

Dünya Bankasının Emtia Piyasaları Görünüm Raporu'nda, altının ons fiyatının bu yıl geçen yıla göre yüzde 14,9 artacağı, 2021'de ise yüzde 0,6 azalacağı tahmin edildi.

Finans 24-04-2020 10:02

Korona virüs kahve fiyatlarını vurdu! Yüzde 20,9 değer kaybetti

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgınının küresel ekonomiyi yavaşlatacağına dair endişeler, emtia piyasasını olumsuz etkilerken, kahve, yüzde 20,9 ile geçen ay yatırımcısına en fazla kaybettiren ürün olarak kayıtlara geçti.

Finans 17-02-2020 09:39

Emtia yatırımcısına tatlı kazanç

Şeker, yüzde 13,6 ile geçen ay emtia piyasasında yatırımcısına en fazla kazandıran ürün oldu - Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Zafer Ergezen: - "(Şeker fiyatında) Eylül ayında görülen yılın en düşük seviyelerinin yılın geri kalanında görülme olasılığı azaldı" - "Şeker fiyatında yaşanan düşüşün arkasında özellikle küresel büyümeye yönelik artan endişeler, üretim beklentileri ve döviz kurlarında yaşanan değişimin etkili olduğu söylenebilir" - "Şekerde 2019-2020 sezonunda üretim açığının 4,76 milyon tona ulaşacağı öngörülüyor"

Finans 20-10-2019 11:56

GÜNDEM / 20 Ekim 2019

ANADOLU AJANSI

Haber 20-10-2019 09:01

Suudi Arabistan petrol tesislerine saldırı dünya ekonomisini nasıl etkiler?

Suudi Arabistan'da petrol tesislerine düzenlenen saldırının ardından Brent tipi ham petrolün varil fiyatı, sabah yüzde 19,5 artış göstererek 1991'den bu yana en büyük günlük yükselişini yaşadı. Analistlere göre piyasaların bundan sonrasına dair üç sorusu var: Petrol arzı toparlanır mı, başka saldırıların olması engellenebilir mi ve bu saldırının jeopolitik izdüşümü ne olur?

Finans 16-09-2019 15:50

Mısır ağustosta yatırımcısını üzerken, nikel sevindirdi

Emtia piyasasında, yüzde 9,8'lik düşüşle ağustos ayında en çok değer kaybeden ürün mısır oldu - Geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran ise yüzde 24,7 ile nikel olarak kayıtlara geçti - Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Zafer Ergezen: - "Fed'in faiz kararı ve ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşı da mısır fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer aldı" - "Arjantin para birimindeki kayıplar, mısır fiyatlarının düşmesine yol açıyor. Çünkü Arjantin, dünyanın en büyük 3 mısır ihracatçısından biri"

Finans 15-09-2019 12:23

Mısır, mayıs ayında yatırımcısının yüzünü güldürdü

Emtia piyasasında mayıs ayında yatırımcısına en fazla kazandıran ürün yüzde 17,7 ile mısır oldu - Mısırı yüzde 17,3 ile buğday, yüzde 12,2 ile kahve takip ederken, mayısta yatırımcısına en fazla kaybettiren emtia ise Brent petrol oldu - Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Zafer Ergezen: - "Mayıs, genel olarak mısır fiyatlarında dalgalanmaların da arttığı bir ay. O yüzden mısır fiyatlarındaki hareket şaşırtıcı değil" - "Mısır üretim tahminlerinin düşmesi fiyatları artırdı" - "Fed'in faiz azaltacağına yönelik haberler, emtialara yaradı"

Finans 30-06-2019 11:42

Sabancı Üniversitesi'nin konferansında yabancılar Türkiye ekonomisini yorumladı

Sabancı Üniversitesi’nin, Akbank’ın kurucu sponsorluğunda hayata geçirdiği Center of Excellence in Finance’in (CEF) üçüncü konferansı gerçekleştirildi - Harvard Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Profesörü Prof. Dr. Dante Roscini: - "Cari açığı düşürmekte Türk ihracatçılarının çok iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum. Türkiye bence bu alana yatırım yapmaya devam edip kendini farklılaştırmalı” - ABN AMRO Bank NV Yönetim Kurulu Başkanı Tom de Swan: - "Türkiye’deki avantaj aslında Batı Avrupa’dan daha fazla çünkü bizde yaşlanan bir nüfus var sizde genç, iyi eğitimli, güçlü bir nüfus var" - JP Morgan Securities Yönetim Kurulu Başkanı Sir Winfried Bischoff: - “Türkiye’de faiz oranları düşük değil. Reel faiz oranlarını düşünmekte fayda var. Enflasyon düştükçe ki düşecek bence… Yüksek enflasyon olan ülkelerde enflasyonun düşmesi için halktan da baskı geliyor ve faiz oranları da dolayısıyla düşüyor. Bunda da böyle olacaktır diye düşünüyorum"

Haber 28-06-2019 12:50

Buğday yatırımcısını üzdü

Emtia piyasasında geçen ay yatırımcısına en fazla kaybettiren ürün yüzde 6,3 ile buğday oldu - Söz konusu dönemde yatırımcısına en fazla kazandıran emtia ise Brent petrol olarak kayıtlara geçti - Vadeli İşlem ve Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen: - "Buğday tüketimi ve ihracata konu buğday miktarındaki artış, üretimden kaynaklı artışı karşılamaya yetmiyor" - "Fed'in faiz oranlarının önceki yıllara göre yüksek seyretmesi, yatırımcıların ABD tahvillerine yönelmesine ve ellerindeki diğer yatırımları azaltmasına yol açıyor. Bu nedenle tarım emtialarından da para çıkışı yaşanabiliyor"

Finans 21-05-2019 11:04

2018'in yıldızı kakao, ocakta yatırımcısını üzdü

Geçen yıl yatırımcısına yüzde 27,6 kazandıran kakao, ocakta yüzde 10,3 ile emtia piyasasında yatırımcısına en fazla kaybettiren ürün oldu - Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Zafer Ergezen: - "Batı Afrika'da iyileşen hava şartları ile beraber kakao fiyatları üzerindeki satış baskısı da arttı" - "Kakaoda 2 bin 410 dolar seviyesinin geçilmesi durumunda yeni bir yükseliş trendinin başlaması beklenebilir"

Finans 07-02-2019 11:17

ABD, Venezuela’ya petrol ambargosu düşünüyor

ABD, Venezuela’yı petrol ambargosuyla vurmayı düşünüyor.Enerji ve emtia piyasaları için önde gelen bağımsız bilgi, referans fiyat ve analitik sağlayıcısı S&P Global Platts’in konuyla ilgili kaynaklardan aldığı bilgilere göre, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, bazı ABD rafinerilerine Venezuela’nın ham ihracatına yönelik bir takım yeni yaptırımları değerlendiriyor.Yatırım araştırması ve çevrimiçi bir finansal medya şirketi olan Hedgeye Risk Management’tan Analist Joe McMonigle’e göre, yaptırım Venezuela’nın ABD’ye ihraç ettiği günde yaklaşık 500 bin varil (bpd) ham petrol üzerinde yoğunlaşacak.

Haber 30-01-2019 03:49

AB, İngiltere'deki vergi muafiyetini mahkemeye taşıdı

AB Komisyonu, İngiltere'nin emtia ticaretine vergi muafiyeti sağlamasına ilişkin hukuki süreç başlattı

Finans 28-01-2019 22:55

Emtia yatırımcısı 2018'de kakao ile kazandı

Emtia piyasasında geçen yıl yatırımcısına en fazla kazandıran ürün yüzde 27,6 ile kakao oldu. Doların değer kazanması ve ticaret savaşı endişeleriyle birçok ürünün değer kaybettiği emtia piyasasında kakaonun yanı sıra mısır, paladyum ve buğday 2018'de kazandırırken, şeker, kahve, platin, altın, pamuk, soya fasulyesi, çinko, bakır, gümüş, alüminyum, kurşun, nikel, Brent petrol ve doğal gaz yatırımcısını üzdü.

Finans 04-01-2019 13:46

Emtia yatırımcısı 2018'de kakao ile kazandı

Emtia piyasasında geçen yıl yatırımcısına en fazla kazandıran ürün yüzde 27,6 ile kakao oldu - Doların değer kazanması ve ticaret savaşı endişeleriyle birçok ürünün değer kaybettiği emtia piyasasında kakaonun yanı sıra mısır, paladyum ve buğday 2018'de kazandırırken, şeker, kahve, platin, altın, pamuk, soya fasulyesi, çinko, bakır, gümüş, alüminyum, kurşun, nikel, Brent petrol ve doğal gaz yatırımcısını üzdü - Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Zafer Ergezen: - "2018 yılında kakao fiyatının yüksek olması özellikle Batı Afrika'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden kaynaklandı" - "Fed'in faiz artırımlarına devam etmesi, kakao fiyatları üzerindeki baskının artmasına yol açabilir" - "Brexit ile beraber kakao fiyatlarındaki dalgalanma riski arttı"

Finans 04-01-2019 11:11

Petrol piyasaları OPEC toplantısına odaklandı

Petrol fiyatlarında son dönemde yaşanan düşüşün ardından gözler Viyana'da yarın düzenlenecek OPEC toplantısına çevrildi - Rusya Ulusal Enerji Güvenliği Fonu Başkan Yardımcısı Aleksey Grivach: - "Piyasanın fiyatları kısa süre içinde istikrara kavuşturacak, işleyen bir mekanizmaya ihtiyacı var. Aşırı yüksek ya da aşırı düşük petrol fiyatları ne ihracatçıların ne de tüketicilerin işine yarar" - İsveç merkezli SEB Bankası Emtia Piyasaları Baş Analisti Bjarne Schieldrop: - "Günlük 800 bin varillik üretim kesintisine yönelik kısıntı sonrasında, gerektiğinde hızlı kesintilerin yapılacağına yönelik bir karar da alınabilir" - Moskova Yeni Ekonomi Üniversitesi, Enerji Ekonomisi Programı Direktörü Vitaly Kazakov: - "OPEC, kısa vadede petrol fiyatlarını etkileyebilir ancak petrol sanayisindeki önemli gelişmelerden giderek uzaklaşıyor"

Finans 05-12-2018 11:10

Emtia yatırımcısına tatlı kazanç

Emtia piyasasında, şeker ekim ayında yatırımcısına en fazla kazandıran ürün oldu - Vadeli İşlem ve Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen: - "Şeker fiyatında yaşanan yükselişin arkasında, özellikle dolardaki değer kaybı, Hindistan'da şeker kamışında görülen böceklenme, Avrupa'da üretimde beklenen düşüş ve küresel şeker üretiminin 2018-19 sezonunda açık vereceğine yönelik beklentilerin etkili olduğu söylenebilir"

Finans 11-11-2018 11:14

GÜNDEM / 11 Kasım 2018

ANADOLU AJANSI

Haber 11-11-2018 09:01

Borsa İstanbul'dan eğitim semineri

Eğitim seminerine, reel sektör ağırlıklı olmak üzere 114 kurum ve kuruluştan yaklaşık 200 kişi katıldı

Finans 26-10-2018 16:35

Kakao fiyatları gram altını solladı

Yerli yatırımcının gözdesi gram altın yıl başından bu yana yüzde 22 değer kazanırken, bu dönemde emtia piyasasının öne çıkan yatırım aracı kakaodaki fiyat artışı yüzde 30'a yaklaştı. Bu sonuçla kakaonun getirisi, gram altını geride bıraktı.

Finans 22-06-2018 13:40

Kakao fiyatları gram altınla yarışıyor

Çikolatanın ham maddesi olması dolayısıyla emtia piyasasında talep gören kakaonun fiyatı yıl başından bu yana yüzde 30'a yakın artarken, yerli yatırımcının gözdesi gram altındaki yükseliş yüzde 22'de kaldı - Vadeli İşlem ve Emtia Piyasaları Uzmanı Ergezen: - "Batı Afrika'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yağışların düşük kalması, kakao fiyatları üzerinde etkili oldu" - "Yıl sonuna kadar kakao fiyatları 2.500 doların üzerinde kalmayı sürdürebilir. Eğer yağışlar düşük kalırsa, kakao fiyatlarının yıl sonunda yeniden 3.000 dolar seviyelerine yaklaştığını görebiliriz" - AA Finans Analisti Memiş: - "Gram altının fiyatında orta ve uzun vadede 215-220 lira seviyeleri görülebilir"

Finans 22-06-2018 11:15

Son dakika! Koray Çalışkan'a hapis cezası

Son dakika bilgisine göre; Akademisyen yazar Koray Çalışkan, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Fetullahçı Terör Örgütü propagandası’ yaptığı suçlamasıyla yargılandığı davada İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı. Peki Koray Çalışkan kimdir, kaç yaşında, neden gözaltına alındı? İşte Koray Çalışkan ile ilgili tüm gelişmeler...

Haber 19-04-2018 11:55

Emtia yatırımcısı ilk çeyrekte kakao ile kazandı

Kakao bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 35,3, martta da yüzde 15,4 artarak emtia piyasasında söz konusu dönemlerde yatırımcısına en fazla kazandıran yatırım aracı oldu -2018'in ilk çeyreğinde emtia piyasasında en fazla kaybettiren ürün ise yüzde 18,6'yla şeker olarak gerçekleşti -Vadeli İşlem ve Emtia Piyasaları Uzmanı Ergezen: -"Sıcak ve yağışsız havanın devam etmesi durumunda kalitede de düşüş olursa, fiyatlardaki yukarı yönlü eğilim hızlanabilir"

Haber 14-04-2018 11:07

Çeyrek altın bugün ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? 16 Mart Cuma güncel altın fiyatları

Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Dün altının gram fiyatı, dolardaki yükseliş nedeniyle 165,9 lirayla tarihi zirveyi gördü. Kapalı çarşıda çeyrek altın 270 liradan satılıyordu. Peki bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 16 Mart Cuma güncel altın fiyatları...

Haber 16-03-2018 07:37

Gram altında tarihi rekor! İşte altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Dolar ile euronun yükselişi karşısında gram altın ile çeyrek altın da yükselişe geçerek zirve yaptılar. Gram altın haftaya 163 lira ile başlarken çeyrek altın ise 267 liradan açılmıştı. Gram altının değeri 165 lirayı geçerken çeyrek altın 270 liraya aştı. Kapalı Çarşı'da gram altın 170 liradan satılıyor. Bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 15 Mart Perşembe güncel altın fiyatları...

Haber 15-03-2018 07:41

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 13 Mart Salı güncel altın fiyatları

Altın fiyatları güne düşüşle başladı. Dün dolar ve eurodaki yükseliş karşısında altın fiyatları da değer kazanmaya başladı. Güne 162 liradan başlayan gram altın 163 liradan, 265 liradan başlayan çeyrek altın ise 267 liradan günü kapattı. Sabah saatleri itibariyle serbest piyasada bu fiyatlar üzerinde işlem gören çeyrek altın ile gram altın fiyatları gün içinde haberimizden güncel olarak takip edebilirsiniz. İşte 13 Mart Salı güncel-anlık altın fiyatları...

Haber 13-03-2018 07:22

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte güncel altın fiyatları 12 Mart Pazartesi

Altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı. Altın fiyatları hafta sonunu değer kaybı ile geçirdi. Çeyrek altın 265 liranın altına düşerken gram altın %0,08'lik düşüş yaşadı. Avrupa Merkez Bankası'nın kararları ile Moody's'in Türkiye'nin notunu düşürmesi, altın fiyatlarına negatif yönde etkiledi. Altının düşüşü devam edecek mi? Uzmanlar altın fiyatları için ne söylüyor? Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 12 Mart Cumartesi güncel altın fiyatları...

Haber 12-03-2018 07:20

Güncel altın fiyatları 10 Mart Cumartesi: Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira?

10 Mart Cumartesi günü altın fiyatları düşüşle başladı. Dün dolar ve avro kurlarındaki ani değişimler altın fiyatlarını olumsuz etkiledi ve düşüş eğilimi gösterdi. Serbest piyasada gram altının fiyatı 162 liradan alıcı bulurken çeyrek altın 265 liradan satılıyor. Peki altın fiyatlarında bugün nasıl değişim ne yönde olacak? Çeyrek altın ve gram altın fiyatlarını haberimizden anlık ve güncel olarak takip edebilirsiniz.

Haber 10-03-2018 07:31

Güncel altın fiyatları 8 Mart Perşembe: Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira?

Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Altın fiyatlarını gün içinde özellikle çeyrek altın ne kadar oldu şeklinde aramalar ile sıkı takip ediliyor. Sabah saatlerinde serbest piyasada çeyrek altın düne göre daha düşük bir değerden alıcı buluyor. Gram altın 162 lira, çeyrek altın ise 265 lira ile güne başladı. Peki bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın şu an kaç lira? İşte 8 Mart Perşembe güncel altın fiyatları..

Haber 08-03-2018 07:24

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 7 Mart Çarşamba güncel altın fiyatları

Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Altın fiyatları, vatadandaşlar ve yatırımcıları tarafından sıkı takip ediliyor. Özellikle çeyrek altın ne kadar oldu şeklinde aramalar yapılıyor. Altının ons fiyatı ve dolar kurundaki değer kazançlarının etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,58 yükselişle 162 liradan tamamladı. Peki bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın şu an kaç lira? İşte 7 Mart Çarşamba güncel altın fiyatları..

Haber 07-03-2018 07:37

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 6 Mart Salı güncel altın fiyatları

Çeyrek altın ne kadar oldu? Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Dün sabah artışa geçen altının gram fiyatı 163 lira, çeyrek altın ise 268 liraya kadar yükseldi. İlerleyen saatlerde dengeleyerek yeni güne gram altın 161.85 TL, çeyrek altın 264 TL ile başladı. Peki bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın şu an kaç lira? İşte 6 Mart Salı günü güncel altın fiyatları...

Haber 06-03-2018 07:53

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 5 Mart Pazartesi güncel altın fiyatları

Çeyrek altın ne kadar oldu? Altın fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı. Doların yükselmesine ile birlikte artışa geçen altının gram fiyatı 162 liraya, çeyrek altın ise 266 liraya kadar yükseldi. Altın fiyatları, bu yükselişe ile kendisine yatırım yapanları sevindirdi. Peki bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın şu an kaç lira? İşte 5 Mart Pazartesi günü güncel altın fiyatları...

Haber 05-03-2018 07:21

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 2 Mart Cuma güncel altın fiyatları

Çeyrek altın ne kadar oldu? Altın fiyatları güne yükselişle başladı. Doların yükselmesine ile birlikte artışa geçen altının gram fiyatı 161,32 liraya, çeyrek altın ise 263,76 liraya kadar yükseldi. Altın fiyatları, bu yükselişe ile kendisine yatırım yapanları sevindirdi. Peki bugün çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın şu an kaç lira? İşte 2 Mart Cuma günü güncel altın fiyatları...

Haber 02-03-2018 07:49

2018'de altın fiyatları ne olacak?

BNP Paribas'a göre değerli metal bu yıl değer kaybedebilir.

Finans 01-03-2018 14:02

Bankalardaki altın hesapları rekor seviyede

Jeopolitik risklerdeki artış ve dövizdeki oynaklığın etkisiyle vatandaş "güvenli liman" altına yönelirken, bankalardaki altın hesapları geçen yıl 24 milyar 103 milyon lira ile tarihi yüksek seviyede gerçekleşti.

Finans 12-02-2018 12:05

Gram altın son 5 yıldır ocakta kazandırıyor

Bu yılın ilk ayında tarihinin en yüksek kapanışını gerçekleştiren altının gram fiyatı, son 5 yıldır ocak ayında yatırımcısının yüzünü güldürüyor.

Finans 01-02-2018 15:41

Yatırımcının şekeri 2017'de düştü

- Emtia piyasasında geçen yıl yatırımcısına en fazla kazandıran ürün yüzde 56,3 ile paladyum olurken, en çok kaybettiren de yüzde 22,2 ile şeker oldu - Libresi 2017'de 3,2925 dolara çıkarak yaklaşık 4 yılın en yüksek seviyesini gören bakırın fiyatı, Çin'den gelen güçlü talep ve ABD'de enflasyona dair endişelerle yüzde 30,4 artış kaydetti - Vadeli işlem ve emtia piyasaları uzmanı Ergezen: - "AB'de şeker üretiminde kotaların kalkması şeker fiyatlarında aşağı yönlü baskı oluşturdu" - "Brezilya, Hin

Haber 05-01-2018 11:48