Enflasyon Haberleri Ve Son Dakika Enflasyon Haberleri

Enflasyon Haberleri Ve Son Dakika Enflasyon Haberleri

Enflasyon, TÜFE ve ÜFE değişim oranlarıyla ve Merkez Bankası’nın mal ve hizmet piyasası ışığında elde ettiği fiyat endeksleriyle hesaplanabilen ekonomik sürecin değerlendirilmesi işlemidir. Belirleyen etmenler arasında mal ve hizmet satış fiyatlarının sürekli yükselmesi yer alır, ancak durumun netleşmesi için kullanılan parametreler tek bir ürünle ve hizmetle sınırlı değildir. Hesaplama verisi kapsamında fiyatlar genel seviyesinin sürekli artış eğilimi göstermesi esas olarak baz alınır.

Enflasyon, ekonomik bir süreç olduğu için para piyasasını doğrudan etkiler ve faiz oranları üzerinde uygulanması planlanan değişiklikler için önemli bir rol oynar.Talep ve maliyet enflasyonu olmak üzere iki tür enflasyon bulunur ve bunlar ekonomik dengelerin bozulması sonucu ortaya çıkar.

Enflasyon Haberleri

Merkez Bankası 24 yılın zirvesine çıkan enflasyonun sebebini açıkladı

TCMB Temmuz ayı fiyat gelişmeleri raporunu açıkladı. Raporda enflasyona en belirgin katkının temel mal ve hizmet gruplarından geldiği ifade edildi. Enerji kalemlerinin etkisiyle üretici enflasyonundaki yükselişin devam ettiği belirtildi.

Finans 04-08-22 10:26

Fitch'ten çarpıcı enflasyon beklentisi: 'Keskin bir şekilde düşecek'

Fitch Ratings, küresel enflasyona ilişkin son dakika açıklaması geldi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, küresel gıda enflasyonunun 2023'te keskin bir şekilde düşmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Finans 03-08-22 15:40

Kira artış oranı ne kadar oldu? 2022 TÜİK enflasyon oranı sonrası ağustos ayı kira artış oranı ne kadar?

Kira artış oranı ne kadar oldu sorusunun yanıtı, TÜİK tarafından açıklanan 2022 temmuz ayı enflasyon artış oranının belli olmasıyla birlikte, binlerce ev sahibi ve kiracı tarafından araştırılıyor. Hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda kira artış oranlarına yapılan düzenleme meclisten geçmişti. Peki, kira artış oranı ne kadar oldu? 2022 TÜİK enflasyon oranı sonrası ağustos ayı kira artış oranı ne kadar?

Finans 03-08-22 13:11

En çok o ürün pahalandı! TÜİK enflasyon rakamı sonrası duyurdu...

Temmuz ayına ilişkin enflasyon verisinin açıklanmasıyla fiyatı en fazla artan ve azalan ürünler de belli oldu. Buna göre Temmuzda fiyatında en fazla artış yaşanan ürün yüzde 18,66 ile ilaçlar olurken, en çok yüzde 8,18 ile kişisel ulaştırma araçlarının yakıt ve yağları ucuzladı.

Finans 03-08-22 11:25

SON DAKİKA: Ekonominin en kritik verisi olan enflasyon rakamları açıklandı! Temmuz enflasyonu yüzde 80'e dayandı

Son dakika haberi! TÜİK, Temmuz ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre senelik bazda enflasyon yüzde 79,60 oldu. Böylelikle yıllık tüketici enflasyonu 1998 yılından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. TÜİK, aynı şekilde Temmuz ayı enflasyonunu da yüzde 2,37 olarak hesapladı.

Finans 03-08-22 10:40

Dolar/TL’de gözler çarşamba gününe çevrildi: Enflasyonun yüzde 80'in üzerine çıkması bekleniyor....

Dolar/TL kuru yıl içi zirvelerinde hareket ederken, 3 Ağustos Çarşamba günü açıklanacak olan Temmuz 2022 enflasyon verisi merakla bekleniyor. Enflasyon rakamlarının yüzde 80’in üzerinde gelerek on yılların rekorunu kırması bekleniyor. Piyasalarda enflasyon verisi beklenirken geçen yıl da yüzde 40 üzerinde değer kaybeden TL'nin, dolar karşısında nisan başından beri kaybı yüzde 17,2, yılbaşından beri kaybı ise yüzde 26,5 oldu.

Finans 01-08-22 10:53

Belediye çalışanlarına rekor zam yapıldı! Başkanı böyle karşıladılar

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde belediye işçilerine yaşanan yüksek enflasyon karşısında yüzde 78 oranında zam yapıldı. Rekor bir oranda zam alan ve en düşük maaşın 7 bin 924 TL’ye yükseldiği belediye işçileri Belediye şantiyesine gelen Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi davul zurna eşliğinde karşılayarak teşekkür etti.

Finans 22-07-22 12:14

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den enflasyon açıklaması! 'Enflasyonun bütün tahribatlarını yapacağımız düzenlemelerle ortadan kaldıracağız'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Covid-19 salgını sonrasında dünyada ikinci en yüksek büyüme oranını Türkiye'nin yakaladığını söyledi. Enflasyonla ilgili de konuşan Bakan Bilgin, "Enflasyonun bütün tahribatlarını her aşamada yapacağımız düzenlemelerle ortadan kaldıracağız" ifadelerini kullandı.

Finans 20-07-22 19:51

İngiltere'de enflasyon 40 yılın en yüksek seviyesinde

İngiltere'de enflasyon, haziranda yüzde 9,4 ile 40 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Finans 20-07-22 12:30

Gıda enflasyonu asgari ücret zammını solladı! Tarla fiyatı 1 senede marketi geçti: ‘Kış ayları daha da zorlu olacak’

Gıda fiyatlarında artış devam ederken TÜİK tarafından açıklanan Tarım-ÜFE rakamları çiftçinin maliyet artışını ortaya koydu. Tarım enflasyonu rekor seviyelere yükselirken, bu yılın tarla fiyatları geçen yılın market etiketlerini bile ikiye katladı. Biber yedi, patates dört kat arttı. Ekonomistler tarladaki bu fiyat artışlarının kış aylarında katlanarak vatandaşın cebine yansıyacağını dile getirdi.

Finans 19-07-22 08:36

Kripto para piyasalarında büyük hareketlilik! Kritik verilerden sonra büyük düşüş

Merakla beklenen ABD enflasyon verileri açıklandı. ABD’de enflasyon haziranda yüzde 1,3 olurken, yıllık bazda yüzde 9,1'e yükseldi. Piyasaları hareketlendiren verilerin ardından kripto borsasında sert hareketler yaşandı.

Finans 13-07-22 16:35

Reel faiz nedir? Reel faiz oranı hesaplama nasıl yapılır, formülü nedir?

Bileşik faizden enflasyon etkilerinin çıkarılması ile ulaşılan bir değer olan reel faiz, enflasyona yön veren kavramlardan bir tanesidir. Negatif reel faiz, enflasyonun yükselmesine sebebiyet verir. Bu tür durumlarda reel faiz oranı hesaplamaya ihtiyaç duyulabilir. Reel faiz oranı hesaplama için de reel faiz formülü kullanılır.

Finans 11-07-22 16:49

Savaş her şeyi değiştirdi: Enflasyon aylar sonra ilk kez...

Rusya’da enflasyon para birimi rubledeki değer kazancıyla Şubat’tan beri en düşük seviyeye geriledi. Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna’da ise 6 yılda ilk kez yüzde 20’yi aştı.

Finans 09-07-22 10:05

Binali Yıldırım'dan dikkat çeken hayat pahalılığı açıklaması: 10 gün önce yurt dışındaydım...

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'deki hayat pahalılığı ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Katıldığı programda ülkenin ve dünyanın zor şartlardan geçtiğini anlatan Binali Yıldırım, "10 gün önce yurt dışındaydım, orada gördüm. Sıkıntılar bizimkinden daha fazla" dedi.

Haber 08-07-22 15:26

Avukat maaşları ne kadar oldu 2022? Temmuz zammı ile en düşük avukat maaşı kaç TL oldu?

Avukat maaşları ne kadar oldu 2022? Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Haziran ayı enflasyon oranını geçtiğimiz gün açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memurların Temmuz ayı bayram maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde zamlı haliyle ödeneceğini belirtmişti. Peki Temmuz zammı ile en düşük avukat maaşı kaç TL oldu?" İşte Avukat maaşı zammı ile ilgili merak edilenler...

Finans 05-07-22 11:59

Bakan Nebati tek tek açıkladı: Türkiye bunu merak ediyor! Enflasyon...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, temel öncelik olarak gördükleri enflasyonla mücadele kapsamında, uygulanan politikalar, yönetilen-yönlendirilen fiyatlar, vergi indirimleri ve sübvansiyonlar vasıtasıyla vatandaşların fiyat artışlarından en az düzeyde etkilenmesi amacıyla çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Bakan 11 adımda enflasyonla mücadele için atılan adımları da paylaştı.

Finans 05-07-22 10:48

Merkez Bankası açıkladı: '24 yılın zirvesine çıkan enflasyonun sebebi...'

TCMB, yüzde 78,6 ile 24 yılın zirvesine çıkan enflasyona dair değerlendirmesini yayınladı. Haziran'da hizmet grubunda yıllık enflasyonun tüm alt gruplarda arttığı belirtildi. Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkının enerji grubundan geldiği ifade edildi.

Finans 05-07-22 10:18

Kira artış oranı ne kadar? 2022 TÜİK enflasyon oranı sonrası kira artış oranı ne kadar, yüzde kaç oldu?

Kira artış oranı ne kadar oldu sorusunun yanıtı, gündemin ana maddelerinde yer alan konular arasında yer alıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açılanan Haziran ayı enflasyon oranları sonrasında, ev sahibi ve kiracılar Temmuz ayında yaşanacak olan kira artış oranını merak etmeye başladı. Birçok vatandaş, 'Kira artış oranı ne kadar, yüzde kaç oldu?' sorusunu araştırıyor. Peki, kira artış oranı ne kadar? 2022 TÜİK enflasyon oranı sonrası kira artış oranı ne kadar, yüzde kaç oldu?

Finans 04-07-22 16:31

24 yılın zirvesine çıkan enflasyon için Bakan Nebati’den dikkat çeken açıklama: ‘Ülkemizde de etkili olmuştur…’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Twitter'dan açıklamada bulunan Bakan Nebati, enflasyondaki yüksekliğin sebebini, "Küresel emtia fiyatlarındaki artışların devam etmesi, haziran ayında enflasyonun yüzde 4,95 gerçekleşmesinde etkili oldu" diyerek açıkladı.

Finans 04-07-22 14:32

SON DAKİKA: Beklenen enflasyon rakamları açıklandı, memur ve emekli zammı da belli oldu! Emekli ve memurlar ne kadar maaş alacak?

Son dakika haberi: Milyonlarca kişinin beklediği kritik enflasyon rakamları açıklandı! Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranı netleşti. En düşük emekli maaşına %133 oranında zam geldi. Peki yeni SSK ve BAĞ-KUR emeklisi maaşları ne kadar oldu? İşte en düşük emekli ve memur maaşı...

Finans 04-07-22 11:53

Enflasyon oranı açıklandı mı? 2022 Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman belli olacak?

Haziran ayı enflasyon rakamları için geri sayım sürüyor. Son olarak Mayıs ayında enflasyon %2,98 artışla %73,50 oranında gerçekleşmiş ve toplamda 5 aylık enflasyon %35,64 olmuştu. Dolar kurundaki düşüş sonrası 6 aylık enflasyon da merak konusu oldu. Peki 2022 Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman belli olacak? Enflasyon oranı açıklandı mı? İşte merak edilenler...

Finans 02-07-22 22:02

Memur ve memur emeklilerine ara zam için gözler 4 Temmuz Pazartesi'ye çevrildi! Erdoğan'ın zam oranıyla ilgili sözleri dikkat çekti

Asgari ücrete yapılan yüzde 30'luk zammın ardından gözler şimdi de 4 Temmuz'da açıklanacak haziran ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yapmış olduğu zam oranıyla ilgili açıklama dikkat çekmişti. Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklilerine yapılacak temmuz zammı için kritik verileri pazartesi günü TÜİK duyuracak. İşte tüm detaylar...

Finans 02-07-22 15:40

İstanbul'da enflasyon yüzde 100'e yaklaştı

İTO Haziran ayına ilişkin perakende ve toptan eşya fiyat endekslerini yayımladı.İTO verilerine göre İstanbul'da perakende fiyatlar Haziran'da yıllık yüzde 94,19 arttı. Aylık artış ise yüzde 4,03 oldu. En fazla artış ise ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleşti.

Finans 01-07-22 12:22

Asgari ücret ne kadar oldu, asgari ücret zammı açıklandı mı? 2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Asgari ücret ne kadar oldu, asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı binlerce çalışan vatandaşın gündemin yer alan maddeler arasında yer alıyor. Mevcut asgari ücretin 4 bin 253 lira olması ve enflasyonun yüzde 40'lara dayanmasıyla birlikte, vatandaş yapılacak olan zam miktarını internet üzerinden sorguluyor. 2022 Temmuz ayı asgari ücret zammının ne zaman, saat kaçta açıklanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, Asgari ücret ne kadar oldu, zam miktarı açıklandı mı?

Finans 30-06-22 19:25

Milyonlarca kişi 4 Temmuz'u bekliyor! Zam oranı belli olacak

Memur ve emekli maaşlarına gelecek zam oranını belirleyecek enflasyon rakamı 4 Temmuz Pazartesi günü açıklanacak. ForeksHaber'in 16 ekonomistin katılımı ile düzenlediği beklenti anketi sonuçlarını açıkladı. İşte beklenti anketine göre enflasyon oranı...

Finans 28-06-22 15:55

ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI MI? Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?

Haziran ayı enflasyon oranı rakamları için bekleyiş sürüyor. Hem emeklilerin hem de kamu çalışanlarının gözü Türkiye İstatistik Kurumu'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak 2022? İşte enflasyon rakamlarının açıklanacağı tarih...

Finans 28-06-22 13:35

Son dakika: BDDK Başkanı Akben'den dikkat çeken açıklamalar! 'Olumlu katkı sağlayacak'

Son dakika haberi: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Mehmet Ali Akben, cuma günü alınan döviz kararı ile ilgili konuştu. Akben, kararla ilgili "Kredi sisteminin etkin şekilde çalışması ve kredilerin amacına uygun bir şekilde kullanılması için alınmış bir makroihtiyati tedbirdir" ifadelerini kullanırken enflasyonun kontrol altına alınmasına etkisine dikkat çekti.

Finans 27-06-22 17:03

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? 2022 Haziran Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Gözler TCMB Haziran 2022 PPK toplantısında!

Merkez Bankası toplantısı ve Merkez Bankası faiz kararının hangi yönde olacağı bu ay döviz kurlarında yaşanan hareketlilik nedeniyle vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi internette konuya ilişkin yaptıkları araştırmalara devam ediyor. Peki Merkez bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Konu ile ilgili merak edilenler haberimizde...

Finans 23-06-22 07:45

Temmuz'da emeklilere çifte kazanç! Yeni emekli olacaklar ise bu detaya dikkat! Son 9 gün...

Milyonlarca emekli ve memur Temmuz ayında alacağı enflasyon farkına odaklanırken çifte zam beklentisi gündeme geldi. 6 aylık enflasyon farkı ile en düşük memur emekli maaşı 6 bin 15 lira, 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda ise 4 bin 633 liraya yükselecek. Emekliler bu Temmuz ayında zamlı maaşların yanı sıra bayram ikramiyesi de alacak. Çifte kazanç ayı öncesi yeni emekli olacaklar için de kritik bir detay ortaya çıktı. İşte haberin detayları…

Finans 21-06-22 08:55

Son dakika: Memur ve emeklinin enflasyon zammı netleşiyor! İşte maaşlara gelecek zam oranı...

Son dakika: Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği enflasyon zammı büyük oranda belli oldu. TÜİK'in açıkladığı yılın 5 aylık enflasyon oranı yüzde 35,64 oldu. 4 Temmuz'da açıklanacak olan enflasyon rakamlarıyla birlikte bu rakam kesinleşmiş olacak. Peki memur ve emekliler maaş zammı ne kadar olacak? İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 20-06-22 16:09

ASGARİ ÜCRET ZAMMI SON DURUM 2022: Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı, ara zam olacak mı?

Asgari ücrete zam yapılacak mı? sorusunun yanıtı çok sayıda işçi ve işveren tarafından merak konusu oldu. Ülkemizde bu sene asgari ücret tutarı 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti. Asgari ücret konusunda son açıklama ise 9 Haziran Perşembe günü AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den geldi. Peki asgari ücrete zam yapılacak mı 2022? Temmuz ayında zam gelecek mi, ara zam olacak mı? İşte ayrıntılar..

Finans 20-06-22 08:12

Son dakika: Asgari ücretliye zam formülleri! Gözler 4 Temmuz'da

Son dakika: Asgari ücrete zam ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Memur ve emeklinin temmuz ayında alacağı zam oranı büyük oranda belli olmasıyla birlikte gözler asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağına çevrildi. Maaş artışlarına ilişkin açıklamalar art ardına yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Bakan Bilgin'in Temmuz ayını işaret etmesi milyonlarca asgari ücretli çalışanı heyecanlandırdı. Öte yandan olası asgari ücret Temmuz zammı için 'Enflasyon farkı' formülü gündeme geldi.

Finans 16-06-22 09:23

Son dakika: Maaşlarda yüzde 40'a varan artış! Temmuz ayında milyonların yüzü gülecek

Son dakika: Milyonlarca kişinin gözü kulağı temmuz ayında maaşlara yapılacak zamlara çevrildi. Memur ve emekli maaş zammı büyük oranda belli oldu. Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla 5 aylık enflasyon oranı yüzde 35,64 oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız' açıklamasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de milyonlarca çalışanı umutlandıran zam açıklaması geldi.

Finans 15-06-22 09:07

2022 Memur maaş zammı ne kadar olacak? Temmuz maaş zammı ve enflasyon farkı belli oldu mu?

Memur ve emekli zammı hakkındaki son gelişmeler yakından takip ediliyor. 2022 yılı Temmuz ayı merakla beklenirken, memur emekli zammındaki son durum araştırılıyor. Enflasyon verileri söz konusu zam için oldukça önem taşıyor. Konu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de açıklama geldi. Peki 2022 memur maaş zammı ne kadar olacak? İşte ayrıntılar...

Finans 15-06-22 08:56

Memur ve emeklinin gözü enflasyon farkı için o günde! Kim ne kadar zam alacak? İşte meslek meslek yeni maaş tablosu…

Haziran ayı enflasyon verisi ile memur ve emeklilere yapılacak zam oranı belli olacak. 5 aylık enflasyon farkı yüzde 35,64 olarak kesinleşirken 6 ayın sonunda ise bu rakamın yüzde 40’ın üzerine çıkması bekleniyor. Öte yandan memur ve emeklilerin zamlı maaşları da neredeyse kesinleşti. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için de Temmuz ayı kritik olarak öne çıktı. Peki, Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak? İşte meslek meslek zamlı maaş tablosu ve son dakika haberinin detayları...

Finans 13-06-22 08:15

Son dakika: ABD enflasyon verisi açıklandı! Son 40 yılın zirvesi...

Küresel piyasaların merakla beklediği ABD enflasyon verisi açıklandı. ABD'de mayıs ayında TÜFE yüzde 1 arttı. Yıllık bazda enflasyon yüzde 8,6'ya yükseldi.

Finans 10-06-22 15:35

Son dakika: Memur ve emeklilerin zamlı maaş tablosu belli oldu! En düşük maaş...

Son dakika: Memur ve emekli maaş zammı büyük oranda belli oldu. Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla 5 aylık enflasyon oranı yüzde 35,64 oldu. Haziran ayındaki enflasyon verisiyle zam farkının yüzde 40’ın üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Memur emeklileri ve SSK emeklileri ne kadar zam alacak? Canlı yayında 5 aylık enflasyon verisiyle birlikte olası rakamlar açıklandı.

Finans 10-06-22 14:43

ABD enflasyon verisi saat kaçta açıklanacak? 2022 haziran ABD enflasyon verileri açıklandı mı, saat kaçta belli olacak?

ABD enflasyon verisi ve konuya dair son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. ABD enflasyon verisi 10 Haziran Cuma günü belli olacak. Yapılacak açıklama küresel piyasalar için de belirleyici olacak. Son açıklama geçtiğimiz ay yapıldı. Peki ABD enflasyon verisi açıklandı mı, saat kaçta belli olacak? İşte detaylar...

Finans 10-06-22 14:18

OECD'den Türkiye için flaş büyüme ve enflasyon tahmini

OECD, Türkiye'nin bu yıl için büyüme ve enflasyon tahminlerini yukarı yönlü revize etti. Kurum 2022 yılı büyüme tahminini yüzde 3,3'ten yüzde 3,7'ye çıkardı. 2023 yılı beklentisi ise yüzde 3,9'dan yüzde 3'e indirildi. Kurum, küresel büyüme tahminini ise yüzde 3'e indirdi. büyüme ve enflasyon tahminini yükseltti. ortalama tüketici fiyatları tahmini yüzde 23,9'dan yüzde 72'ye yükseltti.

Finans 08-06-22 14:57

Asgari ücret Temmuz zammı 2022! Asgari ücret Temmuz ayında artacak mı? Asgari ücret zammı ne kadar, yüzde kaç olur?

Asgari ücret Temmuz ayında artacak mı ne kadar olacak sorusunun yanıtı, binlerce çalışan vatandaş tarafından merakla sorgulanmaya devam ediyor. Asgari ücretle ilgili zam gelişmelerini yakından takip eden çalışanlar, hükümet tarafından yapılacak olan açıklamayı dört gözle bekliyor. 'Asgari ücret Temmuz'da artacak mı, ne kadar olacak?' sorularına yanıt arayan çalışanlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, asgari ücret Temmuz ayında artacak mı? Asgari ücret zammı ne kadar olur?

Finans 07-06-22 13:06

Merkez Bankası'ndan dikkat çeken enflasyon açıklaması! Artık sadece gıda ve enerji değil...

Enflasyon yıllık yüzde 73,5'e yükselirken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan dikkat çeken bir rapor yayımlandı. TCMB, mayıs ayı aylık fiyat gelişmeleri raporunda enflasyondaki artışın alt grupların geneline yayıldığını duyurdu.

Finans 06-06-22 10:12

EYT ne zaman çıkacak? Dikkat çeken açıklamalar... Tarih verdi! Asgari ücretliye enflasyon farkı...

Emekli ve memur maaşlarındaki temmuz zammı ile 3600 ek gösterge konusunda önemli gelişmeler yaşanırken gözler Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yapılacak düzenlemeye çevrildi. Vatandaşlar "EYT ne zaman çıkacak?" sorusunun yanıtını araştırıyor. Son olarak BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den EYT ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, EYT ile ilgili bir çalışma olduğunu söyleyerek tarih verdi. Destici, asgari ücret ile ilgili de konuştu.

Finans 04-06-22 20:37

Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: En öncelikli konu olarak ön plana çıkmakta

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadelenin önümüzdeki dönemde en öncelikli konu olduğunu söyledi. Nebati, "Enflasyonla mücadelede koordinasyon ve iletişimin güçlendirilmesi, etkin para politikası, kamu maliyesindeki ihtiyatlı yaklaşımın yanında makro- ihtiyati politikaların kapsamlı ve etkin bir şekilde uygulanması önem arz etmekte" ifadelerini kullandı.

Finans 04-06-22 20:13

En düşük memur maaşı 9 bin liranın üzerine çıkacak! Bayram ikramiyesi, asgari ücret… Temmuz kazanç ayı olacak…

Milyonlarca emekli ve memur Temmuz ayında alacağı enflasyon farkına odaklandı. 6 aylık enflasyon farkının yüzde 40’ın üzerine yükseleceği tahmin edilirken memurlarda en düşük maaşın 9 bin liranın üzerine çıkması bekleniyor. Öte yandan Kurban Bayramı’nın bu yıl temmuz ayına denk gelmesi ile de emekliler aynı zamanda bayram ikramiyesi alacak. Memur ve emekliler için çifte kazanç ayı yaklaşırken, asgari ücret zammı için de yeniden beklenti oluştu. Mevzuat ise buna elveriyor. İşte detaylar...

Finans 04-06-22 07:57

Son dakika: Memur ve emeklinin enflasyon zammı ne oldu? İşte beklenen zam oranları…

Son dakika: Milyonlarca emekli ve memur Temmuz ayında alacağı enflasyon farkını bekliyor. Temmuz zammı için belirleyici olacak mayıs ayı enflasyon oranı açıklandı. TÜİK mayıs ayında enflasyonun aylık bazda yüzde 73,50 arttığını açıkladı. Bu haber sonrası temmuz ayına ilişkin zam hesapları yapılmaya başlandı. TÜİK verilerine göre, emekli ve memur maaşları için zam oranı, şimdiden yüzde 35'i geçti.

Finans 03-06-22 17:20

TEFE TÜFE yüzde kaç oldu? Kira fiyatları düşer mi, yükselir mi? TEFE TÜFE kira artış oranı hesaplama!

TEFE TÜFE yüzde kaç oldu? sorusunun yanıtı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan 'Mayıs ayı enflasyon oranı' açıklaması sonrası merak edildi. Vatandaşlar internette; TEFE TÜFE yüzde kaç oldu? Kira fiyatları düşer mi, yükselir mi? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. Biz de TEFE TÜFE kira artış oranı hesaplama bilgisi ile konuya ilişkin detaylara haberimizde yer verdik...

Finans 03-06-22 14:18

Son dakika: Enflasyon sonrası dolar kurunda yeni rekor! Gram altın fiyatı ise...

Son dakika haberi: Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı. 24 yılın zirvesine çıkan enflasyon sonrası dolar/TL kuru 20 Aralık sonrası zirvesini 16,50'nin üzerine taşıdı. Peki gram altın ve dolar ne kadar oldu? İşte son dakika haberinin detayları ve piyasalara ilişkin anlık, canlı, güncel rakamlar…

Finans 03-06-22 11:42

Bakan Nebati’nin sözleri dikkat çekti: 'Kronikleşen enflasyon sarmalı…'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon ve gıda fırsatçılığına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati fırsatçılara asla izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Enflasyon içinse, “Enflasyon beklentilerinin fiyatlama davranışlarını bozmasına müsaade etmeyerek kronikleşen bir enflasyon sarmalına girmeden, güçlenerek yolumuza devam edebiliriz" ifadelerini kullandı.

Finans 31-05-22 12:27

Almanya’da enflasyonunda 41 yıl sonra bir ilk

Almanya’da enflasyon son iki yılda 17 kat artış göstererek, 1981 yılından bu yana en yüksek enflasyon oranına ulaştı.

Finans 30-05-22 17:24