Engelli Aylığı Haberleri

2023 ENGELLİ AYLIĞI NE KADAR OLDU? 2023 engelli aylığı yüzde kaç zamlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücreti duyurdu!

2023 engelli aylığı araştırmaları hız kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında verilmesi planlanan asgari ücret zammını basın açıklaması ile duyurdu. Şimdi ise gözler, engelli aylığına yapılacak zam tutarına çevrildi. Peki 2023 engelli aylığı ne kadar oldu? 2023 engelli aylığı yüzde kaç zamlanacak? İşte detaylar...

Finans 25-12-22 13:19

Yaşlı, hasta, engelli… Bakan Yanık duyurdu, hesaplara geçti

Yaşlı aylığı ve engelli aylıklarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Aralık ayında 2,1 milyar lira yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık' dedi.

Finans 08-12-22 12:01

Engelli aylığı ne kadar olacak? Asgari ücret belli oluyor: Engelli maaşı 2023 Ocak'ta zamlı yatacak!

Asgari ücret zam oranı, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ve yakınlarına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen engelli aylığı miktarını da etkileyecek. Bilindiği üzere vatandaşların engellilik oranlarına göre, bu ödenmelerden faydalanma oranı değişiklik göstermektedir. Peki, engelli aylığı ne kadar olacak? 2023'te asgari ücret ile birlikte engelli maaşı ne kadar olacak?

Finans 07-12-22 14:33

Engelli aylığı yattı mı? Evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Bakan Yanık müjdeyi verdi! Yaklaşık 940 milyon lira…

Evde bakım maaşı yatan iller her ay sorgulanıyor. Evde bakım maaşı belirli tarihlerde hesaplara yatırılıyor. Sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile yapılabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu engelli ve yaşlığı aylığı ödemeleri hakkında son dakika açıklaması yaptı. Peki, evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Finans 08-11-22 14:27

Engelli Aylığı

Engelli Aylığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Engelli Aylığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Derya Yanık arasında engelli aylığı tartışması! 'Gerçek ihtiyaç sahiplerini kimsesiz bırakmadık'

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yüzde 98 engelli olduğunu söylediği Yakup Ali Çetin adlı vatandaşın ailesine engelli yakını aylığının verilmediğini iddia etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan Gergerlioğlu'na yanıt ise gecikmedi. Sosyal medyada yaşanan tartışmanın ardından Bakan Yanık, "Biz Bakanlık olarak bu aileye en yüksek yardım kalemlerimizden olan engelli evde bakım yardımını istedikleri tarihten itibaren ödemeye başladık." ifadelerini kullandı.

Haber 09-10-22 16:57

Ekim ayı yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatırıldı! Bakan Derya Yanık duyurdu

yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ekim ayına ilişkin 2,1 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve yaklaşık 930 milyon TL de engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını açıkladı.

Finans 08-10-22 10:00