Epdk Haberleri

EPDK'dan flaş hamle! İptal edebilecek, Resmi Gazete'de yayımlandı

EPDK, vergi kaçıranların lisansını yönetmeliğe başvurmadan iptal edebilecek. EPDK'nin, Petrol Piyasasında Yapılacak Denetimler ile Ön Araştırma ve Soruşturmalarda Takip Edilecek Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 23-09-22 09:50

EPDK’dan elektrik fiyatı kararı: Resmi Gazete'de yayımlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 2023 yılında uygulanacak iletim ek ücreti, Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin (TEİAŞ) iletim tarifesinin binde beşi olarak belirlendi. EPDK'nin konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Finans 17-09-22 09:50

Elektrikte eylül tarifesine zam yapıldı

Elektrikte eylül tarifesine zam yapıldı

Yurthaber 01-09-22 00:04

Türkiye'nin doğal gaz ithalatı haziranda yüzde 5,6 azaldı

Boru hatlarıyla doğal gaz ithalatı yaklaşık yüzde 13,5 azalırken, LNG ithalatı yüzde 102 artış gösterdi - En fazla doğal gaz ithalatı 1 milyar 689,7 milyon metreküple Rusya'dan yapıldı

Yurthaber 30-08-22 09:24

EPDK temizlik görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir, ne zaman? EPDK İŞKUR üzerinden lise mezunu temizlik görevlisi alımı başlıyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) en az lise mezunu adaylar arasından Temizlik Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. EPDK Temizlik Görevlisi alımı başvuru şartları ve ne zaman başlayacağı, başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki EPDK Temizlik Görevlisi alımı başvuruları ne zaman başlıyor? EPDK İŞKUR üzerinden Temizlik Görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

Haber 22-07-22 14:19

EPDK'da yapılan atamalar, Resmi Gazete'de

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunda (EPDK) yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 16-07-22 01:33

EPDK duyurdu! 3 bin 750 liraya çıktı... 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatı 3 bin 750 liraya yükseltti. 18 Mayıs tarihli kurul toplantısında gün öncesi ve dengeleme piyasasında azami fiyat limitini 2 bin 750 lira olarak belirleyen kurum, 28 Mayıs’ta aldığı karar ile gün öncesi ve dengeleme piyasasında azami fiyat limitini 3 bin 200 liraya çıkarmıştı.

Finans 30-06-22 11:21

Son dakika: EPDK Başkanı açıkladı! Elektriğe zam geliyor mu? İşte cevabı...

Son dakika haberi... Elektriğe zam geleceğine yönelik söylentiler Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Konuyla ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, vatandaşları yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. İşte detaylar...

Finans 21-06-22 20:15

Son dakika! EPDK'dan Isparta'daki elektrik kesintisine tarihi ceza

Son dakika haberine göre, EPDK, Isparta'da yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketine toplam 15 milyon 583 bin 459 lira tazminat cezası verdi. Tutar, tüketicilere ödenecek.

Finans 26-05-22 14:40

Son dakika: EPDK açıkladı! Fatura borçlarına düzenleme...Kimleri kapsayacak?

Son dakika haberi: EPDK yaptığı açıklamayla doğal gaz faturalarındaki borçlar için yeni düzenlemeye gidildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada 'Fatura borcu olan şehit aileleri, 65 yaş üstü ve cihaza bağlı tüketicilerin doğal gazı 3 ay boyunca kesilemeyecek. Bu abonelerin faturası 4 aya kadar taksitlendirilebilecek' denildi.

Finans 24-03-22 14:43

Son dakika: Zam ve indirimleri açıklıyorlardı! EPGİS neden fiyat duyurusu yapmıyor?

Son dakika haberi: Akaryakıta gelen zam ve indirimleri duyuran Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) açıklama geldi. EPGİS'in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Haber 15-03-22 19:52

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz kimdir? Mustafa Yılmaz nereli ve kaç yaşında?

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, CNN TÜRK'te canlı olarak ekrana gelen Tarafsız Bölge programında yaptığı açıklamanın ardından merak konusu oldu. Bazı akaryakıt istasyonlarında sınırlı mal verildiği ve stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin konuşan EPDK başkanının, EPGİS ile ilgili açıklaması gündem oldu. Peki EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz kimdir? Mustafa Yılmaz nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

Haber 10-03-22 09:25

Akaryakıtta zam tartışması! EPDK Başkanı Yılmaz'ın açıklamasına EPGİS'ten yanıt

Bugün iptal edilen akaryakıt zammının üzerinden EPGİS'i hedef alan ve, "EPDK zam yaptı, iptal etti. Yok böyle bir şey" diyen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Bu gelişmenin sonrasında EPGİS, Yılmaz'ın serbest piyasaya müdahale ettiğini söyleyerek, "Ülkemizde zam ya da indirim hesaplaması yasa ile belirlenen formülle yapılmaktadır. Bu formüle 3 defa EPDK müdahale ederek (bugünkü gibi) zamları iptal ettirmiştir" dedi.

Haber 09-03-22 23:20

LPG ithalatı aralıkta yıllık bazda yüzde 5,5 arttı

LPG ithalatı aralıkta yıllık bazda yüzde 5,5 arttı

Yurthaber 24-02-22 09:07

Binali Yıldırım canlı yayında EPDK Başkanı ile konuştu! Telefonu ısrarla çalınca…

Binali Yıldırım’ın CNN Türk’te katıldığı canlı yayında ilginç anlar yaşandı. Canlı yayında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın ısrarla araması üzerine telefonu çalan Yıldırım telefonuna cevap verdi. Ahmet Hakan bunun üzerine şaşkınlığını gizleyemeyerek, "Türk televizyon tarihinde bir ilk olabilir" ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-22 07:16

Son Dakika: EPDK'dan elektrik ücretleri ile ilgili açıklama! İddia sosyal medyada gündem olmuştu

Son dakika haberine göre; EPDK'dan, sosyal medyadaki, belirlenen elektrik tarifelerinde, dağıtım şirketlerinin kazancı ve bu kazancın tüketicilerin elektrik faturasına etkisi üzerine yöneltilen iddialara dair önemli bir açıklama geldi. EPDK'dan yapılan açıklamada "Tüketicilere elektriği dağıtım şirketi değil, tedarik şirketleri satar, tarifeyi de EPDK belirler." ifadeleri kullanıldı. EPDK, sosyal medyadaki dağıtım şirketlerinin elektrik satışı yaptığı yönündeki iddiaları da yalanladı.

Finans 13-02-22 19:30

TBB, elektrik fiyatlarına ilişkin yürütmenin durdurulması için dava açtı

TBB, elektrik fiyatlarına ilişkin yürütmenin durdurulması için dava açtı

Yurthaber 11-02-22 15:55

EPDK duyurdu! İşte elektrik faturası hesaplama formülü

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan elektrik faturalarıyla ilgili önemli açıklama geldi.EPDK, mevcut faturalarda 2021 Aralık ayını kapsayan tüketimin eski tarife, 2022 Ocak'taki tüketimin yeni tarifeden hesaplandığı bilgisini verdi. Dönem faturasında yalnız Ocak tüketiminin günlük 5 kilovatlık bölümü indirimli olarak hesaplandığını bildirdi.

Finans 19-01-22 11:45

Son dakika: EPDK açıkladı! İşte kademeli elektrikte fiyat tarifesi

EPDK'dan elektrikteki kademeli tarifeye ilişkin son dakika açıklaması geldi. 1 Ocak’tan itibaren getirilen kademeli fiyat tarifesinin ardından faturaların ne olacağı merak ediliyordu. Yapılan açıklamada Aralık ayında faturaların yeni tarifeden hesaplanmadığı belirtildi. Ayrıca EPDK tarafından 2022 yılı için belirlenen kademeli tarife birim fiyatlarıyla faturalandırılacak. İşte kademeli elektrikte fiyat tarifesi...

Finans 17-01-22 15:38

EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır? EPDK fatura hesaplama yöntemi!

2022'nin ilk günü itibariyle elektriğe gelen yüzde 52 ile yüzde 130 arasındaki elektrik zammı sonrası EPDK'dan önemli bir açıklama geldi. Yanlış hesaplama ile ilgili gelen şikayetler sonrasında açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, EPDK fatura hesaplama modülünün kullanılarak, herhangi bir hata tespit edilmesi durumunda şikayet edilmesi gerektiğini dile getirdi. Peki EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır? İşte EPDK fatura hesaplama yöntemi!

Finans 12-01-22 19:12

Son dakika: EPDK harekete geçti! Faturalara inceleme başlatıldı

Son dakika haberine göre ,EPDK, 1 Ocak'tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığına yönelik şikayetler üzerine aralık faturalarını mercek altına aldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, "Her tüketici, kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır. Süreci titizlikli takip edeceğiz" dedi.

Finans 12-01-22 09:36

Son dakika: Merakla beklenen kademeli elektrik fiyatları belli oldu

Son dakika haberine göre, elektrikte kademeli tarife kapsamında mesken aboneleri için aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat kilovatsaat başına 1 lira 37 kuruş, 150 kilovatsaatin üstü için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş olarak uygulanacak.

Finans 31-12-21 23:31

Son Dakika... EPDK, 2022 için lisans bedellerini belirledi

Son dakika haberine göre, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), petrol, elektrik, doğal gaz, sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) piyasalarında 2022 yılında uygulanacak lisans ve ön lisans alma bedelleri belirlendi.

Finans 22-12-21 09:06

EPDK Başkanı Yılmaz açıkladı! İşte 2023'te kurulması öngörülen şarj istasyonu sayısı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye'de kurulacak elektrikli araç şarj istasyonu altyapısının yol haritasını açıkladı. Yılmaz, "Ülkemizde, 2023'te 75 bini aşkın elektrikli araç ve 12 bin 500 şarj soketi olmasını öngörüyoruz." dedi.

Haber 25-11-21 18:19

Türkiye'de ilk, Avrupa'da en büyük! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, açılışı yapıldı

Bingöl'de yapımı tamamlanan Aşağı Kaleköy Hibrit Güneş Enerji Santrali (GES) Tesisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı. Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük hibrit enerji santrali olma özelliğini taşıyan santralde 200 bin güneş paneli bulunuyor.

Finans 09-11-21 17:04

EPDK, 2020 yılı ortalama elektrik toptan satış fiyatını belirledi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 2020 yılına ait Türkiye Ortalama Elektrik Toptan Satış Fiyatının (TORETOSAF) kilovatsaat başına 28,56 kuruş olmasına karar verildi.

Finans 03-11-21 12:20

GES'ler için reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendi

GES'ler için reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendi

Yurthaber 31-10-21 10:05

Elektriğe zam mı geldi? EPDK açıkladı! Elektriğe zam gelecek mi?

Sosyal medya ve bazı basın kuruluşlarında bulunan "elektriğe zam" iddialarına ilişkin EPDK'dan önemli bir açıklama geldi. Vatandaşlar iddialar sonrası elektriğe zam gelip gelmediğini merak ediyor. Peki elektriğe zam mı geldi? Elektriğe zam gelecek mi? İşte EPDK'dan gelen açıklama...

Finans 30-09-21 23:54

EPDK'dan elektrik satış fiyatlarıyla ilgili açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'dan yapılan açıklamada, "1 Ekim 2021 itibarıyla nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır." denildi.

Finans 30-09-21 22:26

EPDK, YEKDEM başvurularında değişikliğe gitti

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) başvurularında kullanılacak dilekçe ve bilgi formu formatları değiştirildi.

Finans 02-09-21 09:18

Elektriğe 'gizli zam' yapıldı mı? EPDK açıkladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) "Elektrik faturalarında dağıtım şirketlerinin payı 2020 yılında belirlenmiştir ve 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yıl boyu geçerlidir. Bu payda da bir artış yapılmamıştır. Dağıtım şirketlerinin EPDK'dan bu payın arttırılmasına yönelik bir talebi olmadığı gibi yasal mevzuata aykırı böyle bir talebin gelmesi halinde kabul edilmesi de söz konusu olamaz" denildi.

Finans 28-08-21 16:45

Akaryakıt istasyonunda tabela oyunu! EPDK duyurdu: İki ay kapatılacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinin tabelaya yazdıkları fiyat ile pompa fiyatının birbirini tutmadığına yönelik iddialar üzerine inceleme başlattı.

Finans 23-08-21 14:09

Elektrik piyasasında karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), elektrik ticaretinde fiziki piyasada karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme başlattığı bildirildi. EPDK Başkanı Yılmaz açıklamasında, "Piyasa doğrularına göre hareket etmeyen şirketlerin EPDK’nin yaptırımları ile karşılaşması kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.

Finans 06-08-21 10:53

Akaryakıt bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması için tüzel kişiler yetkilendirilecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması için tüzel kişilerin yetkilendirilmesi hakkında kararı kabul etti.

Finans 03-08-21 10:23

EPDK, 85 şirkete elektrik üretim lisansı verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 85 şirkete elektrik üretim lisansı verdi.

Finans 12-07-21 08:05

EPDK, bugünden itibaren geçerli olacak yeşil enerji bedelini belirledi

Yeşil tarifeyi seçen tüketicilere, görevli tedarik şirketleri tarafından uygulanacak yeşil enerji bedeli, kilovatsaat başına 92,62 kuruş olarak belirlendi.

Finans 01-07-21 09:46

EPDK Başkanı Yılmaz: YEK-G ek gelir sağlayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi'nin Türkiye'deki şirketlere elektrik üretimlerinin yenilenebilir kaynaklardan tedarik edildiğini kanıtlama imkanı sunacağını ve ek gelir sağlayacağını belirtti.

Finans 21-06-21 15:30

EPDK, 19 elektrik üretim lisansı verdi

EPDK, 19 elektrik üretim lisansı verdi

Yurthaber 08-06-21 09:33

Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması sona eriyor

Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması sona eriyor

Yurthaber 17-05-21 12:43

EPDK, 20 şirkete elektrik üretim lisansı verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektrik piyasasında 20 şirkete üretim lisansı verildi, 3 şirketin lisansı sona erdirildi.

Finans 12-05-21 09:27

EPDK'den 5 şirkete ilanen tebligat

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) akaryakıt, elektrik ve doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren 5 şirkete ilanen tebligat yaptı.

Finans 03-05-21 08:22

Petrol ithalatı şubatta yüzde 18,5 azaldı

Bu dönemde en fazla petrol ithalatı 737 bin 593 tonla Irak'tan yapılırken, bu ülkeyi 573 bin 194 tonla Rusya ve 433 bin 456 tonla Kazakistan izledi

Yurthaber 28-04-21 09:46

EPDK kararları Resmi Gazete'de

Rafinerici lisansı sahipleri, rafineriye boru hattı ile bağlı lisanslı LPG depolama tesislerinden LPG depolama hizmeti alabilecek.

Finans 23-04-21 09:51

Elektrik faturalarına zam mı gelecek? EPDK'dan açıklama

Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik faturasına zam geleceği yönündeki iddialara yanıt verdi. Binlerce vatandaş elektrik faturalarına zam mı gelecek? sorusuna yanıt ararken, EPDK tarafından faturalara yansıtılacak bir maliyet iddiası olmadığı ifade edildi. İşte, detaylar...

Haber 22-04-21 21:43

Son Dakika: Akaryakıt, tütün ve alkol ürünlerinde teminatlı dönem

AK Parti, Vergi Usül Kanunu, Petrol Piyasası Kanunu, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Kanunu'nda yani toplam 4 kanunda çok önemli değişiklikler içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığına sundu. Tüm akaryakıt ürünlerinde hem tütün ve alkol ürünlerinde ilk defa teminatlı uygulamaya geçiliyor.

Finans 16-04-21 16:02

Yaşı 13 yılı aşan santrallerin kapasite mekanizmasından faydalanmasını öngören taslak görüşe açıldı

Yaşı 13 yılı aşan santrallerin kapasite mekanizmasından faydalanmasını öngören taslak görüşe açıldı

Yurthaber 13-04-21 15:53

Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması bugün başladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 81 ilde iki ay süreyle uygulanacak akaryakıt fiyatlarının tespitine ilişkin karar aldı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Finans 18-03-21 09:57

Son Dakika: EPDK'dan akaryakıtta tavan fiyat kararı! Şehirlere göre akaryakıt tavan fiyat listesi!

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, son dakika açıklamasında, 'Tüketicilerimizi, sektörümüzün sürdürülebilir ve rekabetçi yapısını korumak için akaryakıtta tavan fiyat kararı aldık' dedi.

Finans 17-03-21 11:01

Son dakika haberi... BOTAŞ'ın karı EPDK tarafından onaylandı!

BOTAŞ'ın 2021 yılı iletim şebekesi toplam yatırım tutarı, EPDK tarafından 1.15 milyar TL olarak onayladı.

Finans 15-03-21 09:05