Epdk Haberleri

Bu kez de EPDK! Kâr ortaklığı modeli ile dolandırıcılığa uyarı: Hukuki süreç balatıldı

Sosyal medyada yayılmaya başlayan “kar ortaklığı modeline dayalı yenilenebilir enerji kaynaklardan elektrik üretme” iddiası sonrasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan (EPDK) açıklama geldi. EPDK tarafından ilgili reklamlara yönelik gerekli adli ve hukuki süreçler başlatıldığı bildirildi. Vatandaşlara da dolandırıcılara karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulunuldu.

Finans 18-11-23 10:10

EPDK’dan elektrik için yeni karar! Deprem bölgesinde avans ödemelerini erteledi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), afet bölgesi ilan edilen şehirler için Resmi Gazete’den duyurdu. Buna göre deprem bölgesinde avans ödemeleri ertelendi. Karar yarından itibaren yürürlükte olacak.

Finans 30-09-23 09:38

Elektriğe indirim mi geldi? EPDK'dan elektrik fiyatı açıklaması!

Elektrik fiyatı ile ilgili son dakika açıklamasında bulunuldu. Duyuru,Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapıldı. Peki, Elektrik fiyatına indirim mi geldi? 30 Mart 2023 elektrik fiyatı ne kadar oldu? İşte EPDK'dan yapılan son dakika açıklaması...

Finans 30-03-23 13:52

EPDK’dan doğal gaz ve elektrik şirketlerine ‘güvence bedeli’ uyarısı! OHAL boyunca ödenmeyecek

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'dan doğal gaz ve elektrik şirketlerine ‘güvence bedeli’ uyarısı geldi. Yılmaz, “Şirketleri uyardık. Depremzede vatandaşlarımızı kimse gereksiz kırtasiye ile uğraştırmasın. Elektrik, doğal gaz hatta su faturasının mobil ekran görüntüsü bile yeterli olacak. Bu konudaki kararımız net ve titizlikle de uygulanmasını istiyoruz. OHAL süresi boyunca depremzede vatandaşlarımız güvence bedeli ödemeyecek" açıklamasında bulundu.

Finans 25-02-23 09:18

Resmi Gazete’de yayımlandı: EPDK’dan ‘mücbir sebep’ kararı

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin, elektrik piyasasındaki önlisans veya üretim lisansı sahibi tüzel kişiler ile doğal gaz piyasasındaki lisans ve sertifika sahibi gerçek ve tüzel kişilerin bazı süreli yükümlülükleri açısından "mücbir sebep" olarak kabul edilmesine karar verildi.

Finans 18-02-23 10:03

SON DAKİKA | EPDK duyurdu! Elektrik ve doğal gaz abonelikleriyle ilgili yeni karar: O ücret alınmayacak

Son dakika haberi: Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), depremden etkilenen vatandaşların elektrik ve doğal gaz için yeni abonelik yaptırırken güvence bedeli ödemeyeceğini duyurdu. Söz konusu kararın OHAL süresi boyunca geçerli olacağı belirtildi.

Finans 17-02-23 09:58

Son dakika: EPDK'dan deprem bölgesi ile ilgili akaryakıt açıklaması! Yüzde 100'ün üzerinde arttı

Son dakika haberi... EPDK'dan yapılan açıklamada "Deprem öncesinde 10 ilimizde yaklaşık 6 milyon litre akaryakıt satılmışken depremin ardından bu rakam yüzde yüzün üzerinde artarak yaklaşık 13 milyon litreye ulaşmıştır." denildi.

Haber 08-02-23 16:49

Akaryakıt istasyonları, OSB'ler... EPDK’dan deprem bölgesinde yükümlülüklere erteleme

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) deprem bölgesinde akaryakıt istasyonları ve OSB şirketlerinin yükümlülüklerini 30 gün süreyle erteledi.

Finans 06-02-23 14:36

SON DAKİKA | Elektrikte yüzde 12 indirim! EPDK duyurdu: Sanayide Şubat'tan itibaren geçerli olacak

Son dakika haberi: EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sanayi elektriğinde yüzde 12 indirim beklediklerini açıkladı. Yılmaz, yaptığı açıklamada "Çok kısa süre içerisinde bu indirimin bütün tüketicilerimize de yansıdığını göreceğiz" ifadelerini kullanırken, söz konusu indirimin Şubat ayından itibaren geçerli olacağını belirtti.

Finans 26-01-23 14:59

EPDK duyurdu! Ocak ayına ilişkin elektrik tarifeleri belli oldu

Elektrikte tüm abone gruplarının 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan tarifeleri ve elektrik sektöründe 1 Ocak'tan itibaren çeşitli hizmetler için uygulanacak bedeller belli oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) faaliyet bazlı, nihai ve yeşil tarife tabloları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Finans 30-12-22 19:29

SON DAKİKA | Elektrik fiyatları değişti! Elektrik tavan fiyatı... EPDK duyurdu: Sanayi grubunda yüzde 16 indirim! Meskende...

Son dakika haberi: Elektrik fiyatları ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz elektrik tarifelerinde sanayi abone grubunda yüzde 16 düzeyinde indirim yapıldığını duyurdu. Öte yandan Yılmaz, yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış ya da zam olmadığını söyleyerek halihazırda meskenlerin en düşük tarifeden yararlandığını belirtti. İşte son dakika elektrik indirimi haberinin detayları...

Finans 30-12-22 11:01

EPDK'dan yeni karar! Doğal gaz ve elektrik cezalarına yüzde 122 zam

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) doğal gaz, petrol, sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) ve elektrik piyasalarında gelecek yıl uygulanacak idari para cezaları, yılbaşından geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında (yüzde 122,93) artırıldı.

Finans 28-12-22 09:54

EPDK duyurdu! Yüzde 84 zam geldi, fiyatlar yeni yıldan itibaren değişecek

EPDK'dan doğal gaz hizmet bedellerine yüzde 84 zam geldi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Fiyatlar 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Finans 26-12-22 09:59

EPDK’dan petrol piyasası için yeni karar… 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu petrol piyasası için yeni kararını Resmi Gazete’den duyurdu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), petrol piyasası faaliyetlerine ilişkin 2023'te uygulanacak gelir payı bedellerini belirledi.

Finans 24-12-22 09:50

Bakan duyurdu! Yeni dönem başlıyor: 'Çığır açacak'

Rüzgar ve güneşten elektriğin depolanmasında yeni dönem başlıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, depolama tesislerine yönelik yeni düzenlemenin yenilenebilir enerjide çığır açacağını belirterek, "Bu düzenlemeyle enerji yatırımı yapmak daha kolay hale geliyor. Artık depolama tesisi kuran herkes enerji yatırımcısı olma ayrıcalığını kazanacak." dedi.

Finans 31-10-22 11:16

EPDK'den kaynak bazında destekleme bedelinin belirlenmesine ve uygulanmasına ilişkin karar

EPDK'den kaynak bazında destekleme bedelinin belirlenmesine ve uygulanmasına ilişkin karar

Yurthaber 30-09-22 10:21

EPDK'dan flaş hamle! İptal edebilecek, Resmi Gazete'de yayımlandı

EPDK, vergi kaçıranların lisansını yönetmeliğe başvurmadan iptal edebilecek. EPDK'nin, Petrol Piyasasında Yapılacak Denetimler ile Ön Araştırma ve Soruşturmalarda Takip Edilecek Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 23-09-22 09:50

EPDK’dan elektrik fiyatı kararı: Resmi Gazete'de yayımlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 2023 yılında uygulanacak iletim ek ücreti, Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin (TEİAŞ) iletim tarifesinin binde beşi olarak belirlendi. EPDK'nin konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Finans 17-09-22 09:50

Elektrikte eylül tarifesine zam yapıldı

Elektrikte eylül tarifesine zam yapıldı

Yurthaber 01-09-22 00:04

Türkiye'nin doğal gaz ithalatı haziranda yüzde 5,6 azaldı

Boru hatlarıyla doğal gaz ithalatı yaklaşık yüzde 13,5 azalırken, LNG ithalatı yüzde 102 artış gösterdi - En fazla doğal gaz ithalatı 1 milyar 689,7 milyon metreküple Rusya'dan yapıldı

Yurthaber 30-08-22 09:24

EPDK temizlik görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir, ne zaman? EPDK İŞKUR üzerinden lise mezunu temizlik görevlisi alımı başlıyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) en az lise mezunu adaylar arasından Temizlik Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. EPDK Temizlik Görevlisi alımı başvuru şartları ve ne zaman başlayacağı, başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki EPDK Temizlik Görevlisi alımı başvuruları ne zaman başlıyor? EPDK İŞKUR üzerinden Temizlik Görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

Haber 22-07-22 14:19

EPDK'da yapılan atamalar, Resmi Gazete'de

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunda (EPDK) yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 16-07-22 01:33

EPDK duyurdu! 3 bin 750 liraya çıktı... 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatı 3 bin 750 liraya yükseltti. 18 Mayıs tarihli kurul toplantısında gün öncesi ve dengeleme piyasasında azami fiyat limitini 2 bin 750 lira olarak belirleyen kurum, 28 Mayıs’ta aldığı karar ile gün öncesi ve dengeleme piyasasında azami fiyat limitini 3 bin 200 liraya çıkarmıştı.

Finans 30-06-22 11:21

Son dakika: EPDK Başkanı açıkladı! Elektriğe zam geliyor mu? İşte cevabı...

Son dakika haberi... Elektriğe zam geleceğine yönelik söylentiler Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Konuyla ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, vatandaşları yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. İşte detaylar...

Finans 21-06-22 20:15

Son dakika! EPDK'dan Isparta'daki elektrik kesintisine tarihi ceza

Son dakika haberine göre, EPDK, Isparta'da yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketine toplam 15 milyon 583 bin 459 lira tazminat cezası verdi. Tutar, tüketicilere ödenecek.

Finans 26-05-22 14:40

Son dakika: EPDK açıkladı! Fatura borçlarına düzenleme...Kimleri kapsayacak?

Son dakika haberi: EPDK yaptığı açıklamayla doğal gaz faturalarındaki borçlar için yeni düzenlemeye gidildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada 'Fatura borcu olan şehit aileleri, 65 yaş üstü ve cihaza bağlı tüketicilerin doğal gazı 3 ay boyunca kesilemeyecek. Bu abonelerin faturası 4 aya kadar taksitlendirilebilecek' denildi.

Finans 24-03-22 14:43

Son dakika: Zam ve indirimleri açıklıyorlardı! EPGİS neden fiyat duyurusu yapmıyor?

Son dakika haberi: Akaryakıta gelen zam ve indirimleri duyuran Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) açıklama geldi. EPGİS'in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Haber 15-03-22 19:52

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz kimdir? Mustafa Yılmaz nereli ve kaç yaşında?

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, CNN TÜRK'te canlı olarak ekrana gelen Tarafsız Bölge programında yaptığı açıklamanın ardından merak konusu oldu. Bazı akaryakıt istasyonlarında sınırlı mal verildiği ve stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin konuşan EPDK başkanının, EPGİS ile ilgili açıklaması gündem oldu. Peki EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz kimdir? Mustafa Yılmaz nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

Haber 10-03-22 09:25

Akaryakıtta zam tartışması! EPDK Başkanı Yılmaz'ın açıklamasına EPGİS'ten yanıt

Bugün iptal edilen akaryakıt zammının üzerinden EPGİS'i hedef alan ve, "EPDK zam yaptı, iptal etti. Yok böyle bir şey" diyen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Bu gelişmenin sonrasında EPGİS, Yılmaz'ın serbest piyasaya müdahale ettiğini söyleyerek, "Ülkemizde zam ya da indirim hesaplaması yasa ile belirlenen formülle yapılmaktadır. Bu formüle 3 defa EPDK müdahale ederek (bugünkü gibi) zamları iptal ettirmiştir" dedi.

Haber 09-03-22 23:20

LPG ithalatı aralıkta yıllık bazda yüzde 5,5 arttı

LPG ithalatı aralıkta yıllık bazda yüzde 5,5 arttı

Yurthaber 24-02-22 09:07

Binali Yıldırım canlı yayında EPDK Başkanı ile konuştu! Telefonu ısrarla çalınca…

Binali Yıldırım’ın CNN Türk’te katıldığı canlı yayında ilginç anlar yaşandı. Canlı yayında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın ısrarla araması üzerine telefonu çalan Yıldırım telefonuna cevap verdi. Ahmet Hakan bunun üzerine şaşkınlığını gizleyemeyerek, "Türk televizyon tarihinde bir ilk olabilir" ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-22 07:16

Son Dakika: EPDK'dan elektrik ücretleri ile ilgili açıklama! İddia sosyal medyada gündem olmuştu

Son dakika haberine göre; EPDK'dan, sosyal medyadaki, belirlenen elektrik tarifelerinde, dağıtım şirketlerinin kazancı ve bu kazancın tüketicilerin elektrik faturasına etkisi üzerine yöneltilen iddialara dair önemli bir açıklama geldi. EPDK'dan yapılan açıklamada "Tüketicilere elektriği dağıtım şirketi değil, tedarik şirketleri satar, tarifeyi de EPDK belirler." ifadeleri kullanıldı. EPDK, sosyal medyadaki dağıtım şirketlerinin elektrik satışı yaptığı yönündeki iddiaları da yalanladı.

Finans 13-02-22 19:30

TBB, elektrik fiyatlarına ilişkin yürütmenin durdurulması için dava açtı

TBB, elektrik fiyatlarına ilişkin yürütmenin durdurulması için dava açtı

Yurthaber 11-02-22 15:55

EPDK duyurdu! İşte elektrik faturası hesaplama formülü

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan elektrik faturalarıyla ilgili önemli açıklama geldi.EPDK, mevcut faturalarda 2021 Aralık ayını kapsayan tüketimin eski tarife, 2022 Ocak'taki tüketimin yeni tarifeden hesaplandığı bilgisini verdi. Dönem faturasında yalnız Ocak tüketiminin günlük 5 kilovatlık bölümü indirimli olarak hesaplandığını bildirdi.

Finans 19-01-22 11:45

Son dakika: EPDK açıkladı! İşte kademeli elektrikte fiyat tarifesi

EPDK'dan elektrikteki kademeli tarifeye ilişkin son dakika açıklaması geldi. 1 Ocak’tan itibaren getirilen kademeli fiyat tarifesinin ardından faturaların ne olacağı merak ediliyordu. Yapılan açıklamada Aralık ayında faturaların yeni tarifeden hesaplanmadığı belirtildi. Ayrıca EPDK tarafından 2022 yılı için belirlenen kademeli tarife birim fiyatlarıyla faturalandırılacak. İşte kademeli elektrikte fiyat tarifesi...

Finans 17-01-22 15:38

EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır? EPDK fatura hesaplama yöntemi!

2022'nin ilk günü itibariyle elektriğe gelen yüzde 52 ile yüzde 130 arasındaki elektrik zammı sonrası EPDK'dan önemli bir açıklama geldi. Yanlış hesaplama ile ilgili gelen şikayetler sonrasında açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, EPDK fatura hesaplama modülünün kullanılarak, herhangi bir hata tespit edilmesi durumunda şikayet edilmesi gerektiğini dile getirdi. Peki EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır? İşte EPDK fatura hesaplama yöntemi!

Finans 12-01-22 19:12

Son dakika: EPDK harekete geçti! Faturalara inceleme başlatıldı

Son dakika haberine göre ,EPDK, 1 Ocak'tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığına yönelik şikayetler üzerine aralık faturalarını mercek altına aldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, "Her tüketici, kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır. Süreci titizlikli takip edeceğiz" dedi.

Finans 12-01-22 09:36

Son dakika: Merakla beklenen kademeli elektrik fiyatları belli oldu

Son dakika haberine göre, elektrikte kademeli tarife kapsamında mesken aboneleri için aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat kilovatsaat başına 1 lira 37 kuruş, 150 kilovatsaatin üstü için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş olarak uygulanacak.

Finans 31-12-21 23:31

Son Dakika... EPDK, 2022 için lisans bedellerini belirledi

Son dakika haberine göre, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), petrol, elektrik, doğal gaz, sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) piyasalarında 2022 yılında uygulanacak lisans ve ön lisans alma bedelleri belirlendi.

Finans 22-12-21 09:06

EPDK Başkanı Yılmaz açıkladı! İşte 2023'te kurulması öngörülen şarj istasyonu sayısı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye'de kurulacak elektrikli araç şarj istasyonu altyapısının yol haritasını açıkladı. Yılmaz, "Ülkemizde, 2023'te 75 bini aşkın elektrikli araç ve 12 bin 500 şarj soketi olmasını öngörüyoruz." dedi.

Haber 25-11-21 18:19

Türkiye'de ilk, Avrupa'da en büyük! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, açılışı yapıldı

Bingöl'de yapımı tamamlanan Aşağı Kaleköy Hibrit Güneş Enerji Santrali (GES) Tesisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı. Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük hibrit enerji santrali olma özelliğini taşıyan santralde 200 bin güneş paneli bulunuyor.

Finans 09-11-21 17:04

EPDK, 2020 yılı ortalama elektrik toptan satış fiyatını belirledi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 2020 yılına ait Türkiye Ortalama Elektrik Toptan Satış Fiyatının (TORETOSAF) kilovatsaat başına 28,56 kuruş olmasına karar verildi.

Finans 03-11-21 12:20

GES'ler için reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendi

GES'ler için reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendi

Yurthaber 31-10-21 10:05

Elektriğe zam mı geldi? EPDK açıkladı! Elektriğe zam gelecek mi?

Sosyal medya ve bazı basın kuruluşlarında bulunan "elektriğe zam" iddialarına ilişkin EPDK'dan önemli bir açıklama geldi. Vatandaşlar iddialar sonrası elektriğe zam gelip gelmediğini merak ediyor. Peki elektriğe zam mı geldi? Elektriğe zam gelecek mi? İşte EPDK'dan gelen açıklama...

Finans 30-09-21 23:54

EPDK'dan elektrik satış fiyatlarıyla ilgili açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'dan yapılan açıklamada, "1 Ekim 2021 itibarıyla nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır." denildi.

Finans 30-09-21 22:26

EPDK, YEKDEM başvurularında değişikliğe gitti

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) başvurularında kullanılacak dilekçe ve bilgi formu formatları değiştirildi.

Finans 02-09-21 09:18

Elektriğe 'gizli zam' yapıldı mı? EPDK açıkladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) "Elektrik faturalarında dağıtım şirketlerinin payı 2020 yılında belirlenmiştir ve 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yıl boyu geçerlidir. Bu payda da bir artış yapılmamıştır. Dağıtım şirketlerinin EPDK'dan bu payın arttırılmasına yönelik bir talebi olmadığı gibi yasal mevzuata aykırı böyle bir talebin gelmesi halinde kabul edilmesi de söz konusu olamaz" denildi.

Finans 28-08-21 16:45

Akaryakıt istasyonunda tabela oyunu! EPDK duyurdu: İki ay kapatılacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinin tabelaya yazdıkları fiyat ile pompa fiyatının birbirini tutmadığına yönelik iddialar üzerine inceleme başlattı.

Finans 23-08-21 14:09

Elektrik piyasasında karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), elektrik ticaretinde fiziki piyasada karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme başlattığı bildirildi. EPDK Başkanı Yılmaz açıklamasında, "Piyasa doğrularına göre hareket etmeyen şirketlerin EPDK’nin yaptırımları ile karşılaşması kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.

Finans 06-08-21 10:53