Eren Erdem Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem'den canlı yayında dikkat çeken sözler! 'Kemal Bey susarak kan davasını önlüyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdem, Kılıçdaroğlu'nun susarak kan davasını önlediğini ifade ederek "Aslında Kemal Bey, yeniden masa kuruyor. Siyaset okuyucuları bunu iyi değerlendirecektir" dedi.

Haber 09-09-23 21:52

Canlı yayına damga vurdu! Tanju Özcan ile Eren Erdem birbirine girdi... İnanılmaz seviyesiz bir adamsın

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, canlı yayında birbirine girdi. Erdem, Özcan'ın kendisine yönelik "2'nci sınıftan terk" iddiasını anımsatarak onu muhatap almadığını söyledi. Bolu Belediye Başkanı ise Erdem'e, "İnanılmaz seviyesiz bir adamsın." ifadelerini kullandı.

Haber 04-09-23 08:10

CHP'li Erdem'den yerel seçim ve ittifak açıklaması! Kılıçdaroğlu ile ilgili dikkat çeken 11 saat 20 dakika detayı

CHP Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kerimoğlu-İmamoğlu tartışmasına değinen Erdem CHP'de kriz olmadığını belirtti. Yerel seçimler için ittifak yapılması gerektiğini savunan Erdem'in Kılıçdaroğlu ile ilgili söylediği sözler dikkat çekti.

Haber 25-07-23 20:48

CHP'li Eren Erdem'den Halk TV açıklaması! Sansür uygulaması...

CHP'den dün yapılan duyuruda Halk TV ile yapılan tüm anlaşmaların feshedildiği açıklanmıştı. Gündem olan bu gelişmenin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Halk TV'yle ilgili bir açıklama daha yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erdem, "Partimizin yayınladığı genelge açıktır. Bu genelgede hiçbir koşulda Halk TV kanalının iddialarının aksine, 'sansür uygulama ifadesi' yoktur." ifadelerini kullandı.

Haber 23-07-23 16:33

Eren Erdem

Eren Erdem Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Eren Erdem Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

CHP'li Eren Erdem'den ses getirecek çıkış! 'İmamoğlu aday olursa' dedi ve ekledi: Alacağı oy oranı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdem, "Sayın İmamoğlu İBB'ye aday olursa tekrar yüzde 65'le seçilir. Meclis'te de en az yüzde 70 alır." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları ve Eren Erdem'in açıklamaları...

Haber 18-07-23 00:01

Fatih Portakal'dan canlı yayında Kılıçdaroğlu, Eren Erdem ve CHP çıkışı: Günaydın, şimdi mi aklınıza geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem'in "Bugünden itibaren Babala TV'de izlediğiniz Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreceksiniz" sözlerine Fatih Portakal'dan tepki geldi. Erdem'e seslenen Portakal, "Günaydın, şimdi mi aklınıza geldi. Sevgili Eren sen mi yazdın bu cümleleri. 80 yaşına gelen birisinin arkasından mı gidecek bu millet" ifadelerini kullandı. Portakal, "Kılıçdaroğlu'ndan geriye sevgi dili kalmıştı. Ama onu da inatla görevde kalarak yok ediyor" şeklinde de konuştu.

Haber 07-06-23 20:07

'Bugünden itibaren Babala TV’de izlediğiniz Kılıçdaroğlu'nu göreceksiniz' CHP'li Eren Erdem'den dikkat çeken sözler 'Ön seçimle belirlenmesi yönünde karar aldık'

CHP Sosyal Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem dikkat çeken açıklamalar yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm MYK üyelerinin ortak mutabakatıyla olağan kongrelerinde gündeme tüzük değişikliği maddeleri alarak bundan sonra adaylarının üyelerin katılacağı ön seçimle belirlenmesi yönünde karar aldıklarını söyledi. Erdem ayrıca "Bugünden itibaren sosyal medyada Babala TV’de izlediğiniz Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreceksiniz" sözleriyle dikkat çekti.

Haber 07-06-23 16:10

EREN ERDEM KİMDİR, nereli, kaç yaşında? CHP Sosyal Medya Yönetimi sorumlusu Eren Erdem oldu

Eren Erdem'in kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılan konular arasında yer alıyor. CHP'de seçimlerin ardından atılan görev değişimi adımlarında MYK özelindeki süreç tamamlandı. Eren Erdem de listede yer aldı. Peki, Eren Erdem nereli, kimdir, kaç yaşında?

Haber 05-06-23 14:39

Yargıtay, CHP'li eski vekil Eren Erdem'e FETÖ'den verilen hapis cezasını bozdu

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, kapatılan Karşı gazetesine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında yargılanan eski CHP milletvekili Eren Erdem'e, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasını bozdu.

Haber 12-05-22 19:21

Son dakika! Anayasa Mahkemesi'nden Selahattin Demirtaş ve Eren Erdem kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP'li Eren Erdem'in uzun tutukluluk başvurusunda oy birliği ile ihlal kararı verdi.

Haber 19-06-20 00:50

CHP'li Eren Erdem: Beni hedef gösteriyorlar

CHP'li Eren Erdem, kendi adına atılmış gibi gösterilen sahte bir görselle 'hedef' gösterildiğini açıkladı.

Haber 10-05-20 22:33

Yargıtay'dan Eren Erdem ile ilgili flaş talep

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, kapatılan Karşı gazetesine yönelik davada yargılanan Eren Erdem'e, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasının onanması istendi.

Haber 25-04-20 09:29

Eren Erdem'den flaş Halk TV kararı: Artık olmayacağım

Yaklaşık 2,5 ay önce cezaevinden tahliye olan CHP'li Eren Erdem, Halk TV'de ekranlara gelen "Şimdiki Zaman Siyaset" programından ayrıldığını duyurdu.

Haber 10-01-20 14:03

Eren Erdem CHP grup toplantısında

500 güne yakın süren tutukluluk süresinin ardından Eren Erdem partisinin grup toplantısına katıldı.

Haber 05-11-19 15:13

Bakan Varank'tan Eren Erdem'e suç duyurusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Haber 04-11-19 17:44

Eren Erdem, cezaevinden tahliye edildi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesince tahliyesine karar verilen Erdem, cezaevinden çıktı

Haber 31-10-19 20:15

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem cezaevinden çıktı! İşte ilk fotoğraflar

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında verilen tahliye kararının ardından cezaevinden çıktı.

Haber 31-10-19 20:03

Eren Erdem'in tahliyesine karar verildi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Kapatılan Karşı gazetesiyle ilgili FETÖ davasında yargılanan Eren Erdem'e yerel mahkemece "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasını onadı - Ceza Dairesi, Erdem'in tahliyesine karar verdi

Haber 31-10-19 17:37

Son dakika: Eski CHP milletvekili Eren Erdem için tahliye kararı!

Son dakika haberine göre eski CHP milletvekili Eren Erdem'in infaz süresi dikkate alınarak tahliyesine karar verildi. Erdem, 489 gündür Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyordu. Erdem, tahliye kararının ardından Twitter hesabından "Son kararınız mı?" mesajını paylaştı. Eren Erdem hakkında verilen tahliye kararının ardından cezaevinden çıktı.

Haber 31-10-19 16:45

Eren Erdem ve Emre İper için temyiz ve tahliye başvurusu yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı yargı reformu paketinin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle, istinaf mahemelerinde 5 yılın altında aldıkları cezası kesinleşenlere temyiz başvurusu, halen cezaevinde cezaları infaz edilenlere de tahliye yolu açıldı.

Haber 24-10-19 13:05

CHP'den Eren Erdem açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: - "Anayasa Mahkemesinin barış akademisyenleriyle ilgili verdiği düşünce özgürlüğü kararı, Eren Erdem ve diğer düşünce suçluları için de emsal kabul edilmelidir"

Haber 02-08-19 15:35

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Eren Erdem açıklaması

FETÖ davasında tutuklu eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile ilgili açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Bu zulüm artık son bulmalı, Eren Erdem serbest bırakılmalıdır' dedi.

Haber 29-06-19 16:36

CHP'den Eren Erdem için komisyon

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında tutuklu eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile ilgili gelişmeleri takip etmek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığında komisyon oluşturuldu

Haber 28-06-19 16:42

CHP'den Eren Erdem için komisyon

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında tutuklu eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile ilgili gelişmeleri takip etmek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığında komisyon oluşturuldu

Yurthaber 28-06-19 16:41

Eren Erdem'in arkasındayız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "(Eren Erdem'e 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmesi) Bu mahkeme kararından dolayı halen aylarca tutuklu kalıp, ceza çekecek olan Eren Erdem'in arkasında olduğumuzu ifade ediyoruz"

Yurthaber 04-03-19 15:05

Eren Erdem'in arkasındayız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "(Eren Erdem'e 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmesi) Bu mahkeme kararından dolayı halen aylarca tutuklu kalıp, ceza çekecek olan Eren Erdem'in arkasında olduğumuzu ifade ediyoruz"

Haber 04-03-19 15:03

Eski milletvekili Eren Erdem'in yargılandığı davada karar

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında, eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in de aralarında bulunduğu 11 sanıkla ilgili karar açıklandı - İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Eren Erdem'in de aralarında bulunduğu 3 sanığa "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan hapis cezası, aynı suçtan 2 sanığa beraat ve 6 sanıkla ilgili de ayırma kararı verdi

Haber 01-03-19 19:59

Eren Erdem'e 4 yıl 2 ay hapis

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında yargılanan Eren Erdem'in, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 4 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildi

Haber 01-03-19 19:16

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem'e 4 yıl 2 ay hapis cezası

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında eski CHP Milletvekili Eren Erdem, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma sonrasında açıklama yapan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Keşke adalet Çağlayan'da gerçekleşseydi" dedi.

Haber 01-03-19 19:04

Eski milletvekili Eren Erdem'in yargılandığı dava

Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem, FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminde, yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla 19 yıla kadar hapis istemiyle 5'i firari 10 sanıkla birlikte yargılandığı davada, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yaptı - Eren Erdem: - "Benim üye olduğum 2 örgüt vardır. Biri CHP'dir, diğeri de Beşiktaş'tır" - "5 yaşındaki oğlum benim şu anda havaalanında çalıştığımı biliyor. Orada askerleri gördüğü için havaalanı demişler"

Haber 01-03-19 15:28

Eren Erdem açlık grevini sonlandırdı

Son dakika haberine göre, CHP’li Muharrem İnce, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi 222 gündür Silivri Cezaevi’nde tutulan Eren Erdem ile görüştü. Görüşme sonrasında cezaevi önünde açıklama yapan heyet Eren Erdem’in Adalet Orucu’na son verdiğini açıkladı.

Haber 05-02-19 15:10

Eren Erdem'den flaş karar! Açlık grevine başlıyor

Cezaevinde bulunan CHP PM üyesi Eren Erdem, yürütülen yargılamaya tepki nedeniyle açlık grevine başlama kararı aldı.

Haber 28-01-19 12:08

Eren Erdem'in tutukluluğuna itiraz reddedildi

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında tahliye edildikten sonra tekrar tutuklanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itiraz, üst mahkemece reddedildi

Haber 21-01-19 15:32

Eren Erdem’in avukatlarından tutuklanmasına itiraz

FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen kapanan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in avukatları, müvekkillerinin tahliyesine karar verilip savcılığın itirazıyla üst mahkemece yeniden tutuklanmasına itirazda bulundu.

Haber 10-01-19 18:23

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen:

"(Eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tutuklanması) Mahkeme heyetinin iradesi birkaç saat içinde gasbedildi, adalete olan inanç bir kere daha zedelendi"

Haber 09-01-19 11:11

Hakkında yakalama kararı çıkartılan Eren Erdem'den sert tepki!

CHP eski milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem, cezaevinden çıkmadan hakkında tekrar yakalama kararı çıkarılmasına tepki gösterdi.

Haber 09-01-19 04:14

Eren Erdem tutuklandı

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında tahliye edilen ve savcılığın yaptığı itiraz sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan Erdem, sevk edildiği mahkemece tutuklandı - İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi, oy çokluğuyla alınan bu karara, "Erdem'in adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakılması gerektiği" yönünde görüş bildirerek muhalefet şerhi koydu

Haber 08-01-19 16:14

Eren Erdem için mahkemeden son dakika kararı!

Dün hakkında tahliye kararı verilen, ancak daha sonra yakalama kararı çıkarılan Eren Erdem'in itirazı reddedildi. Mahkeme Erdem'in tutukluk halinin devamına karar verdi.

Haber 08-01-19 15:24

Barış Yarkadaş: Eren Erdem'in babası, cezaevi önündeki konuşmadan sonra işten çıkarıldı

CHP eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, Eren Erdem'in babası Hasan Erdem'in cezaevi önündeki konuşmasından sonra işinden çıkarıldığını yazdı.

Haber 08-01-19 14:24

Eren Erdem'in avukatı Onur Cingil: Cezaevi tahliye kararını uygulamadı

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in avukatı Onur Cingil, gündemi sarsan tahliye ve tutuklama kararlarıyla ilgili konuştu. Cingil, "Dün 'tüm delillerin toplandığını' belirterek esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, bizce bir hata yaparak tahliye kararına itiraz etti. 53 klasörden oluşan dosyayı ilk defa gören 24. Ağır Ceza Mahkemesi de itirazı kabul etti ve kaçma şüphesini gerekçe gösterdi. Halbuki adli kontrol kararı vardı. Tam bir talimat yargısı" diye konuştu.

Haber 08-01-19 12:10

Eren Erdem hakkındaki yakalama kararı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: - "Bütün sürecin sonunda tahliye kararının çıkmasının ardından Erdem'in derhal tahliye edilmesi gerekiyordu. Fakat bizi burada 5-6 saatten daha uzun süre beklettiler. Eren Erdem'i 5-6 saat hukuka aykırı olarak beklettiler"

Haber 07-01-19 23:37

Eren Erdem hakkında yakalama kararı

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliyesine ilişkin yapılan itiraz üst mahkemece kabul edildi - Mahkeme heyeti, mevcut delil durumu ve yurt dışına çıkmak isterken yakalanmasını göz önüne alarak, Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı

Haber 07-01-19 21:48

Eren Erdem hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında yargılanan Eren Erdem hakkında tahliye kararına yapılan itiraz üzerine yakalama kararı çıkarıldı. Eren Erdem'in annesi Hüsniye Erdem kararı duyunca gözyaşlarına boğuldu.

Haber 07-01-19 21:24

Eren Erdem'in yargılandığı davada mütalaa

FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminde yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Ababey'in de aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi - Savcılıkça hazırlanan esas hakkındaki mütalaada, Eren Erdem'in, "FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım etmek" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi - Tutuklu sanık Onur Kala'nın, "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "zincirleme şekilde terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterme" suçlarından 9 yıldan 19,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen mütalaada, Emre Erciş hakkında, etkin pişmanlık hükmü nedeniyle "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan verilecek cezada indirim uygulanması, 3 sanığın ise beraati istendi - İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanık Erdem'in, adli kontrolle tahliye edilmesine hükmetti

Haber 07-01-19 17:36

Eren Erdem hakkında tahliye kararı

Kapanan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında tutuklu yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in adli kontrolle tahliyesine karar verildi

Haber 07-01-19 15:39

CHP'li eski milletvekili Eren Erdem serbest bırakıldı

FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliyesine karar verildi.

Haber 07-01-19 14:36

Eren Erdem'in yargılandığı dava

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tutukluluk halinin devamına karar verildi

Haber 02-11-18 18:15

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem için karar verildi!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık darbe girişiminde, yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Ababey'in de aralarında bulunduğu 12 sanığın yargılandığı davada, mahkeme heyeti, sanık Erdem'in tutukluluk halinin devamın karar verdi.

Haber 02-11-18 18:04

Eren Erdem'in tutukluluğunun devamı istendi

FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminde, yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in de aralarında bulunduğu 12 sanığın yargılandığı davada savcı, Erdem'in tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti

Haber 02-11-18 16:17