Ergün Atalay Haberleri

Asgari ücret masasında neden yer almadı? Ergün Atalay'dan çok konuşulacak açıklamalar! Tayyip bey bana mı dedi bilmiyorum, Kemal bey ile de aram iyi

2023 yılında geçerli olacak asgari ücret uzun ve hareketli bir sürecin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 8 bin 506 TL olarak açıklandı. Bu sürece Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın açıklamaları ve Türk-İş'in asgari ücretin açıklandığı masada yer almaması damga vurmuştu. Atalay, Erdoğan'ın çok konuşulan "Sırtımızda küfe var" sözlerine ilişkin "Bana mı dedi bilmiyorum" derken Kılıçdaroğlu ile de arasının iyi olduğunu belirtti. Atalay ayrıca '9 bin TL' çıkışına da açıklık getirdi.

Finans 02-01-23 10:34

Asgari ücret masasından kalkmıştı! TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Her yıl bir maaş gidiyor diyerek duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 bin 506 lira olarak açıklanan 2023 asgari ücreti için, 9 bin liranın altındaki rakamı kabul etmeyeceklerini ve masaya oturmayacaklarını ifade ederek gündem olan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Atalay, vergi meselesinin çözülmesi gerektiğini ifade ederek, "İktidar ve muhalefet olsun mutlaka örgütlenmeyi ve vergiyi çözecekler, aksi halde her yıl 1 maaş gidiyor." ifadelerini kullandı.

Finans 27-12-22 20:02

Türk-İş Başkanı Atalay'dan asgari ücret için '9 bin TL' çıkışı geldi! 'Herkes bu noktada şoke oldu' dedi ve ekledi: Bu işin...

Yeni yılda asgari ücretin ne kadar olacağı merak ediliyor. Aralık ayı ile başlayan asgari ücret toplantılarının bugün üçüncüsü gerçekleştirildi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay toplantı sonrasında tekliflerinin 9 bin TL olduğunu açıkladı. Bu açıklama sonrası canlı yayında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır dikkat çeken ifadeler kullandı. Yüzde 64 'lük bir artışın olası olmadığını ifade eden Nayır, kendi asgari ücret tahmini açıkladı.

Finans 20-12-22 19:57

Asgari ücret ne zaman açıklanacak? Milyonların merakla beklediği 2023 asgari ücret belli oluyor! İşte son durum

Asgari ücret 3. toplantısı 20 Aralık Salı günü tamamlandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı sonrası TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulundu. Atalay, "Asgari ücret için resmi teklifimiz 9 bin TL'dir. Bu teklifimiz kabul edilirse imzalarız yoksa masada olmayız" dedi. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren 2023 asgari ücrete dair son durum aramam motorlarında sorgulanıyor. Peki, Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne kadar oldu, belli oldu mu? İşte son durum...

Finans 20-12-22 18:55

Ergün Atalay

Ergün Atalay Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ergün Atalay Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

SON DAKİKA | Milyonların gözü EYT'de! Peş peşe açıklamalar geldi: 'EYT'yi halledilmiş olarak görüyorum', 'Düzenlemeye bizi de alın'

EYT ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca kişi 'EYT'de yaş sınırı mı gelecek' sorusunun yanıtını merak ediyor. Aralık sonu veya Ocak başında Meclis'e gelmesi beklenen EYT ile ilgili peş peşe açıklamalar geldi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay "EYT'yi halledilmiş olarak görüyorum" derken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, düzenlemeye esnafın emeklilik sorunlarına ilişkin konuların da dahil edilmesini istedi.

Finans 10-12-22 14:49

SON DAKİKA | Asgari ücret zammı için 7.700 TL iddiası! Türk-İş Başkanı 7.786 dedi, Cumhur İttifakı'ndan gelen yüzde 40 açıklaması yeniden gündem oldu

Son dakika: 'Asgari ücret zammı ne kadar olacak?' ve '2023 asgari ücret ne kadar olacak?' soruları Türkiye'nin gündeminde. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay Atalay canlı yayında ilk kez rakam vererek, 'tebessüm ettirmeyen' asgari ücrete imza atmayacaklarını söyledi ve kırmızı çizgilerinin 7.786 TL olduğunu belirtti. Bununla beraber milyonlarca kişi asgari ücret zammı ile ilgili gelecek olan haberleri ve açıklamaları takip ederken BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin tahmini yeniden gündem oldu.

Finans 02-12-22 11:45

Rekor 41.500 TL'yi bulmuştu! Tüm çalışanlara promosyon verilecek mi? Gözler asgari ücretteyken heyecanlandıran promosyon çıkışı

Türkiye'nin gözü asgari ücret ve EYT yasasına çevrilmişken TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'dan çalışanları ilgilendiren promosyon çıkışı geldi. Asgari ücrette önemli gelişmeler yaşanırken asgari ücret tespit komisyonunun ilk toplantısını 7 Aralık'ta ikinci toplantısını ise 14 Aralık'ta yapacağı duyuruldu. Promosyonda ise rekor 41.500 TL'ye kadar çıkmıştı. Ergün Atalay, promosyonla ilgili son durumu açıkladı.

Finans 01-12-22 18:22

Türk-İş Başkanı Atalay’dan olay olacak asgari ücret tepkisi! 'Yetkili yetkisiz herkes konuşuyor…'

2023’ün yaklaşması ile birlikte asgari ücret zammı çalışanların en çok merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Asgari ücret zammı ile ilgili tahminler hakkında konuşan Atalay "Yetkili yetkisiz herkes konuşuyor. Konuşmanın ne faydası var?" dedi. Türk-İş Başkanı Atalay, bazı siyasiler tarafından asgari ücretin dolar üzerinden ödenmesini istemesi konusunda kendisine telkinde bulunulduğunu da söyledi.

Finans 19-11-22 21:26

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra eleştirilmişti! Türk-İş Başkanı Atalay canlı yayında maaşını açıkladı

Asgari ücretin açıklanmasının ardından bazı kesimlerce eleştirilen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret belirleme sürecinin detaylarından bahseden Atalay eleştirilere karşı canlı yayında maaşını açıkladı.

Haber 05-07-22 21:40

SON DAKİKA: Asgari ücret toplantısı sona erdi! Artış ne kadar olacak? İlk açıklama geldi

Son dakika: Asgari ücret zammı için gözler bugün ikinci kez toplanan Asgari Ücret Komisyonu'ndan gelecek son dakika açıklamalarına çevrilmişti. Toplantının ardından taraflardan ilk açıklamalar geldi. Peki asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? İşte son dakika asgari ücret zammı haberinin detayları…

Finans 30-06-22 17:55

Son dakika: Asgari ücrete ek zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme! Türk-İş Başkanı'ndan açıklama geldi

Milyonlarca çalışan temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağını merakla bekliyor. Asgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile AK Parti Genel Merkezi'nde görüştü. Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Peki asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte asgari ücret zammına ilişkin son dakika haberinin detayları…

Finans 16-06-22 18:12

TÜRK İŞ'ten asgari ücret açıklaması! Genel Başkan Ergün Atalay: Temmuz'u beklemenin anlamı yok

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret açıklaması geldi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na da çelenk bırakan Atalay, burada yaptığı açıklamada "Asgari ücret için Temmuz'u beklemenin bir anlamı yok." diye konuştu.

Finans 01-05-22 10:51

Türk-İş'ten asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması: 'Maaş zamları eridi'

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret ve emekli maaşlarına zamla ilgili açıklama geldi. Ergün Atalay, asgari ücret ile emekli maaşlarına yapılan zammın eridiğini belirterek, "Ben bu bayramda emekliye bayram ikramiyesinde bir şey bekliyordum ama olmadı. Dün Bakan Bey'e de söyledim. Emekliye de asgari ücrete de özellikle yılın ortasında iyi bir ücret verilmesi lazım." dedi.

Finans 22-04-22 15:08

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay'dan yeni asgari ücret açıklaması

2022 yılına girmemize az bir süre kala milyonlarca asgari ücretli zam oranını büyük bir merakla bekliyor. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay son açıklamasında, alım gücünün çok düşük olduğunu vurgulayarak, asgari ücret için enflasyonun üzerinde bir zam beklediğini açıkladı.

Finans 29-11-21 10:24

Türk-İş'ten asgari ücret açıklaması: Toplumun yüzde 90'ını memnun edecek bir rakam gelirse 'evet' deriz

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, aralıkta başlayacak asgari ücret görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. Atalay, "Özellikle rakamı açıklamamaya gayret ediyoruz. Çünkü muhatap onlar. Onlar ilk olarak söylesinler; ne veriyorlar. İnşallah önümüze toplumun yüzde 90'ını memnun edecek bir rakam gelirse 'evet' deriz, gelmezse katılmayız" dedi.

Finans 26-11-21 15:00

Türk-İş’ten kritik 2022 asgari ücret mesajı: 45 yıla bedel olacak

Asgari Ücret Tespit Komisyonu aralık ayı itibarıyla 2022'de geçerli olacak asgari ücret belirleme görüşmelerine başlayacak. Zam pazarlığı öncesinde Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan kritik bir açıklama geldi. Atalay, “45 yıldır asgari ücret belirleniyor, bu yıl 45 yıla bedel bir yıl olacak.” dedi.

Finans 14-10-21 14:12

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Yeniköy Termik Santrali'ni ziyaret etti:

"Burası hepimizin ülkesi. Bu süreci iyi götürmek lazım. Orman işçileri ve bölge halkı yangını kontrol altına almak için yoğun mücadele veriyor" - "Vatanımızda bir sıkıntı olduğu zaman bedelini hepimiz ödüyoruz. Burada kimin mağduriyeti varsa biz Türk-İş olarak karşılamaya hazırız. Devlet, iş adamları ellerinden geleni yapıyor"

Yurthaber 07-08-21 18:54

Türk-İş Genel Başkanı Atalay çevrim içi düzenlenen 109. Uluslararası Çalışma Konferansı'nda konuştu:

"Sendikalı iş yerlerinde virüse (Kovid-19) maruz kalan veya zarar gören işçilerin sayısı, diğer iş yerlerine göre çok düşük sayıda kaldı" - "Emekçilerin sağlıklı ve güvenli koşullarda çalışmalarını sağlamak zorundayız. Örgütlenme, toplu pazarlık, grev ve diğer haklar hiçbir ayrım, kısıtlama veya baskı olmadan özgürce kullanılmalıdır" - "Salgın döneminde zorunlu uygulanan evden çalışma ve diğer esnek çalışma biçimlerinin, yaygınlaşarak kalıcı hale gelmesini sakıncalı buluyoruz"

Yurthaber 08-06-21 16:14

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi:

"İsrail'in, Kadir Gecesi dahil Filistinlilere, Müslümanlara çoluk çocuk demeden yaptığı zulmün kabul edilir, anlatılır tarafı yok"

Yurthaber 11-05-21 21:35

Kısa çalışma ödeneği uzayacak mı? Kabine'de kısa çalışma ödeneği ile ilgili karar alınacak mı?

Milyonlarca çalışanın bir senedir kapalı olan iş yerleri sebebiyle aldığı Kısa Çalışma Ödeneği’nin ne zaman biteceği gündemde sürekli yer alıyor. Milyonlarca insan uzun bir süredir geçimlerini Kısa Çalışma Ödeneği ile sağlıyor. Salgın sebebiyle işsiz kalan vatandaşların geçimlerini sağladığı Kısa Çalışma Ödeneği’nin 31 Mart’ta son bulacağı duyurulmuştu.

Haber 29-03-21 10:36