Ertuğrul Kürkçü Haberleri

Ertuğrul Kürkcü'ye şok! 'Zorla getirme' kararı

Eski HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında, terör soruşturması kapsamında 3 ayrı suçtan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada "zorla getirme" kararı çıkartıldı.

Haber 29-08-18 17:55

Borçlara yapılandırma, emekliye ikramiye tasarısı Genel Kurulda

AK Parti Gaziantep Milletvekili Koçer: - "Hiç kimsenin ekonomimize müdahale etmesine izin vermeyeceğiz. Küresel düzenin haksızlıklarına karşı, dünya beşten büyüktür demeye devam edeceğiz" - CHP Ankara Milletvekili Kuşoğlu: - "Yapısal reformların yapılması lazım. Vergi reformunun, sosyal sigortalar reformunun yapılması lazım. Bunları hep söyledik, 'Yapacağız.' dediler ama yapmadılar. Şimdi bu acıklı duruma düştüler" - MHP Ankara Milletvekili Karakaya: - "Çok kısa sürelerle bu şekilde düzenlemelere neden ihtiyaç duyulmaktadır? Bu tür ihtiyaçları ortadan kaldırmak için ne tür düzenlemeler yapmamız lazım, bunun üzerinde durmak da fayda var"

Haber 09-05-18 22:22

HDP İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü'den CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye sert sözler!

HDP İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü, sosyal medya hesabından CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye sert yüklendi. İnce'nin 'Bisiklete binen, kendi aracını kullanan, 3 bin korumayla gezmeyen bir cumhurbaşkanı olacağım' sözlerine Kürkçü, 'Tutan mı vardı şimdiye kadar... Cumhurbaşkanı olmadan bisiklete binilemiyor mu?' şeklinde tepki gösterdi.

Haber 08-05-18 22:26

AB Komisyonunun 2018 Türkiye Ülke Raporu

HDP İzmir Milletvekili Kürkcü: - "Rapor, dağın fare doğurduğu şeklinde yorumlayabileceğimiz bir sonuç yarattı"

Haber 18-04-18 11:35

Ertuğrul Kürkçü

Ertuğrul Kürkcü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ertuğrul Kürkcü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sanatçıların Suriye sınırına gitmesi

HDP İzmir Milletvekili Kürkcü: "Sonunda gerçek sanattan o kadar kopmuşlardır ki hükümet propagandacılığından başka yapacakları bir işleri kalmamışsa, zaten 'çekiverin kuyruğunu gitsin' diyebiliriz"

Haber 04-04-18 15:30

Bakan ile HDP'li vekil arasında tartışma çıktı

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanı Naci Ağbal ile HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü arasında tartışma yaşandı. AK Partili vekillerin tartışmaya girmesiyle gerginlik büyüdü.

Haber 30-10-17 16:20

HDP'li vekil hakkında 23 yıl hapis istemi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Kürkcü hakkında hazırlanan 74 sayfalık iddianame, 10. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi. İddianamede, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak", "terör örgütü propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından 9,5 yıldan 23 yıla kadar hapis cezasıyla mahkumiyeti halinde Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesinde öngörülen hak yoksunluklarına hükmedilmesine karar verilmesi isteniyor.

Haber 28-07-17 16:08

HDP'li Ertuğrul Kürkçü: Bu kararı verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz

HDP'li Ertuğrul Kürkçü, AKPM'nin Türkiye'yi tekrar siyasi izleme sürecine alması yönünde 'evet' oyu kullanmalarına ilişkin "Bu kararı böyle verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz. Memnunuz böyle yaptığımız için. Biz görevimizi yaptık. Türkiye halklarının demokrasi yolundaki ilerleyişine yeni bir katkıda bulunduğumuzdan eminiz" dedi. HDP'li Filiz Kerestecioğlu ise AKPM'de hakları çalınmış insanların temsilcileri olduklarını ifade etti.

Haber 03-05-17 13:03

Kürkçü: Yeni bir Kabataş senaryosuyla karşı karşıyayız

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda yaşananları anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile aynı uçakta bulunduklarını dile getirdi. Uçaktan indikten sonra hareketlilikle ilgili bilgisinin olduğunu ancak o sıralarda yaşananların ne olduğunu tam olarak kimsenin bilmediğini söyledi.

Haber 13-04-17 05:09

HDP'nin Bodrum mitinginde sopalar havada uçuştu

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü,Bodrum’da partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen ’hayır mitingi’nde alanda toplananlara seslendi. Küçük bir grup mitingdekilere tepki gösterince, gerginlik yaşandı. Kısa süreli gerginlikte, iki grup arasında su şişeleri, sopa ve levhalar havada uçuştu.

Haber 10-04-17 11:34

HDP'li Ertuğrul Kürkçü'den PKK'ya tepki

Diyarbakır'daki 11 kişinin şehit olduğu hain saldırıyı TAK'ın üstlenmesinden sonra HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü'den tepki geldi.

Haber 07-11-16 10:44

AK Parti'den Ertuğrul Kürkçü'ye sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Konseyi'nde Başbakan Davutoğlu'na 'İngilizce' olarak provokatif bir soru yönelten HDP'li Kürkçü'ye sert tepki gösterdi.

Haber 20-04-16 07:25

HDP'li Kürkçü: Bu bir inat seçimi

HDP'nin İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü: İzmirlinin HDP'ye oy verme nedenlerinin bugün ikiye katlandığını öne sürerek, "Bu bir inat seçimi. Erdoğan dayatmalarına daha güçlü yanıt vermek zorundayız

Haber 22-09-15 10:20

Ertuğrul Kürkçü: Tüm tarafları Dolmabahçe zeminine çağırıyoruz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, çatışmasızlık koşullarına geri dönmek için hükümeti ve PKK'yı Dolmabahçe zeminine geri çağırdıklarını belirtti.

Haber 10-08-15 16:53

HDK Sözcüsü Tuncel'den Abdullah Öcalan açıklaması

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüleri Sabahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, son siyasal gelişmelere ilişkin basın açıklaması yaptı.

Haber 08-08-15 15:13

HDP'li Kürkçü: Zulmünüz artsın

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP'ye yönelik AK Parti ve MHP'den yönelen eleştirilere tepki gösterdi.

Haber 04-08-15 12:01

HDP’li vekil Kürkçü'den Yunanistan teklifi

HDP'li vekil Ertuğrul Kürkçü, Avrupa'nın Yunanistan'ın yardımına koşması gerektiğini belirterek, ''Yunanistan'ın batmasıyla Avro ve Avrupa Birliği'nin büyük bir çatlakla karşı karşıya kalır'' dedi.

Haber 29-06-15 14:40

HDP'li Kürkçü: İzmir'de en az iki vekil çıkarırız

HDP İzmir Milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü, ESİAD'ta işadamlarıyla biraraya geldi. K

Haber 12-05-15 19:27

HDP'li Kürkçü'den 'en az 66 vekil' iddiası

"AKP'nin el koyduğu 30 sandalyeyi elinden alacağız. İzmir'de yüzde 10 barajını geçeceğimizi iki bölgede 3'er milletvekili elde edeceğimizi söylüyorum"

Haber 30-04-15 12:46

HDP'li Kürkçü'den Nişanyan'a cezaevinde ziyaret

Ertuğrul Kürkçü, İzmir'in Selçuk İlçesi, Şirince Mahallesi'nde imara aykırı ev yapmaktan 2 yıla mahkum olan dil bilimci-yazar Sevan Nişanyan'ı Aydın Yenipazar Cezaevi'nde ziyaret etti.

Haber 24-04-15 18:07

HDP İzmir'de hedef büyüttü!

HDP'liler oluşan bir heyet İzmir Büyükşehir Belediyesine ziyaret etti.

Haber 24-04-15 16:11

Kürkçü: Bizim kavgamız sandıkta

Halkların Demokratik Partisi, İzmir adayları tanıtıldı.

Haber 13-04-15 21:49

Ertuğrul Kürkçü: IŞİD, Erdoğan'ın imalatıdır

Önümüzdeki genel seçimin AK Parti ile HDP arasında geçeceğini ileri süren Kürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı IŞİD'i yaratmakla suçladı.

Haber 13-04-15 18:07

Ertuğrul Kürkçü HDP İzmir adayı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmir 1'inci bölge 1'inci sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Haber 03-04-15 11:09

HDP'li Buldan: İlk kanı Meclis'te döktüler

HDP Grup Başkenvekili Pervin Buldan, "İlk kanı Meclis'te döktüler" ifadesini kullandı. Toplantıya akşamki kavga sırasında başına darbe alan Ertuğrul Kürkçü, kaskla geldi.

Haber 18-02-15 13:36

HDP’li Kürkçü: Erkek vekiller kadın vekillere saldırdı

Meclis Genel Kurulu'nda dün gece yarısı çıkan kavgada yaralanan HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, "AKP'li erkek vekiller kadın vekillere saldırdı" iddiasında bulundu.

Haber 18-02-15 10:19

HDP'li Yüksekdağ: Arkadaşlarımız hapsedilirse, Türkiye'deki özgürlükler mücadelesi darbe alır

"Devrimci Karargah Örgütü" davasının Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde 24 Aralık Çarşamba günkü karar duruşması öncesi, Taksim'deki Cezayir Toplantı Salonu'nda davayla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Haber 22-12-14 17:36

Ertuğrul Kürkçü: Öcalan'ın böyle bir talebi yok

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Abdullah Öcalan'ın İmralı'dan başka bir cezaevine nakledileceği yönündeki iddialara yanıt verdi.

Haber 16-10-14 17:45

Öcalan'ın başka bir cezaevine nakledileceği iddiası

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Abdullah Öcalan'ın başka bir cezaevine nakledileceği haberleriyle ilgili "Bizim, Öcalan'ın böyle bir talebi yok" değerlendirmesinde bulundu.

Haber 16-10-14 14:46

Facianın yaşandığı rezidansta işçiler bu şartlarda yaşıyor

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkcü, Mecidiyeköy'de 10 kişinin hayatını kaybettiği rezidans inşaatında çalışan işçilerin yaşam koşullarını cep telefonuyla fotoğrafladı.

Haber 07-09-14 09:56

Ertuğrul Kürkçü : Rıza Türmen'e resmen bir öneride bulunmadık

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen'e resmen bir öneride bulunmadıklarını belirtti.

Haber 18-06-14 15:32

HDP'li Kürkçü: IŞİD Türkiye imalatıdır

HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, IŞİD ve El Nusra gibi radikal dinci örgütlerin birer Türkiye imalatı olduğunu belirterek, bölgede geleceğe damgasını vuracak gücün Kürt hareketi olduğunu ifade etti.

Haber 17-06-14 14:22

HDP Eş Genel Başkanı Kürkçü: “Adayımız kongre sonrasında açıklanacak”

Kürkçü, MHP ve CHP tarafından Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesini, "Karagöz karakterinin karşısına Hacıvat karakteri çıkartılmıştır” sözleri ile değerlendirdi.

Haber 17-06-14 13:49

Kürkçü: Kamyon şoförleri serbest bırakıldı

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, rehin tutulan kamyon şoförlerinin serbest bırakıldıklarına dair bir bilgiyi de kendilerine ilettiğini söyledi.

Haber 12-06-14 17:24

HDP’li Kürkçü: Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, PKK tarafından dağa kaçırılan çocukların ailelerini örtülü bir siyaset içinde edilgen rol oynamakla itham etti.

Haber 03-06-14 14:31

Ertuğrul Kürkçü'nün makam aracı şaşkına çevirdi

HDP Eş Genel başkanı Ertuğrul Kürkçü, makam aracı olarak kullandığı bisikleti ile TBMM’ye geliyor.

Haber 21-05-14 14:56

Ertuğrul Kürkçü: Başbakan hakkında gensoru önergesi vereceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, maden faciasıyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taner Yıldız ve Faruk Çelik hakkında gensoru önergesi vereceklerini bildirdi.

Haber 20-05-14 16:13

DHP'li Kürkçü: Hodri meydan

HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin CHP-MHP ittifak çağrısına tepki gösterdi.

Haber 06-05-14 15:28

HDP’li Tuncel ve Kürkçü, DİSK önünde halay çekti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları Sabahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, DİSK önünde sendika üyeleriyle birlikte halay çekti.

Haber 01-05-14 10:54

Ertuğrul Kürkcü: Kışanak ve Amed halkının yanındayız

HDP Eş Genel Başkanı, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, BDP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Haber 15-04-14 15:38

Ertuğrul Kürkçü 'ben kefilim' dedi, ziyaretçileri Meclis'e girdi

HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, TBMM'de düzenleyeceği basın toplantısına beraberindeki 3 öğrenci ile birlikte gelince polis engeli ile karşılaştı.

Haber 10-04-14 16:19

Kürkçü: Kılıçdaroğlu, Türkiye gerçeklerinden uzak

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, hiçbir siyasi parti ile işbirliğine gitmedikleri gibi, tabanlarının hiçbir şekilde AK Parti'ye destek vermeyeceğini söyledi.

Haber 26-03-14 16:13

Ertuğrul Kürkçü: Herkes ayağını denk alsın

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü Samsun'da konuştu.

Haber 06-03-14 17:15

Kürkçü'den 'Öcalan serbest bırakılsın' çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Kürkçü, Antalya’da partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.

Haber 09-02-14 19:56

Ertuğrul Kürkçü: Sakık heyecanlı bir insan

Kürkçü, BDP milletvekili Sırrı Sakık’ın yolsuzlukla ilgili tartışma yaratan sözlerinin ise Türkçe’nin ikinci dili olmasına ve heyecanına bağladı.

Haber 07-02-14 13:49

Ertuğrul Kürkçü Strasbourg’ta evlendi

HDP Eş Başkanı ve Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Fransa'daki Strasbourg Başkonsolosluğu'nda sade nikah ile Ayşe Nilüfer ile dünya evine girdi.

Haber 31-12-13 16:33

HDP’den erken seçim çağrısı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, yolsuzlukların ortaya çıkması ve ardından yaşanan krizin erken seçimle ortadan kalkacağını söyledi.

Haber 26-12-13 14:13

HDP, Gever ile ilgili basın açıklaması yaptı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Gever olayları ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

Haber 07-12-13 14:04