Evergrande Haberleri

Evergrande nedir, battı mı? Evergrande Coin'leri etkileyecek mi?

Çin'deki en büyük ikinci emlak geliştiricisi olarak bilinen Evergrande'nin batıp batmadığı yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda Çin emlak devinin tahvil ödemeleri yapamadığını ve bu sebeple risk piyasalarının düştüğü gözlemlenmişti. Peki Evergrande nedir, battı mı? Evergrande Coin'leri etkileyecek mi? İşte merak edilenler...

Finans 11-11-21 01:37

Çin'de gayrimenkul şirketlerinin krizi büyüyor! Evergrande'nin ardından şimdi de Fantasia Holdings

Çin'de gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin borç krizi büyüyor. Çinli inşaat ve gayrimenkul şirketi Evergrande'nin ardından aynı sektörde faaliyet gösteren Fantasia Holdings de 206 milyon dolar tutarındaki borcunun ödemesini zamanında yapamadı.

Finans 05-10-21 08:54

Piyasaları tedirgin eden işlem! Evergrande'nin hissesi işleme kapatıldı

Dünyanın en borçlu gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande'nin hisseleri Hong Kong borsasında işleme kapatılırken, nakit darboğazındaki şirketin varlıklarını satabileceğine dair piyasalarda spekülasyona neden oldu.

Finans 04-10-21 08:48

Küresel piyasalar tedirgin! Çinli Evergrande kupon ödemesinin son ödeme tarihini geçirdi

Evergrande yaklaşık 10 gündür küresel piyasaları endişelendirmeye devam ediyor. Ağır borç yükü altındaki Çinli Evergrande Group'un dolar cinsi tahvil sahiplerinin bazıları Asya'da işlem saatinin bitmesinden önce faiz ödemesini almadıklarını ifade ederken, şirket bu ay gerçekleştirmesi gereken ikinci dolar cinsi tahvil kupon ödemesinin son tarihini de kaçırdı.

Finans 29-09-21 15:57

Evergrande

Evergrande Hakkındaki Haberler Mynet'te. Evergrande Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çinli Evergrande'nin elektrikli otomobil birimi hisseleri %26 değer kaybetti

Borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande'nin elektrikli otomobil biriminin hisseleri, hızlı bir şekilde nakit enjekte edilmediği sürece belirsiz bir gelecekle karşı karşıya olduğu uyarısında bulunduktan ve RMB hisse ihracından vazgeçtiğini açıklamasından sonra bugün %26 geriledi.

Finans 27-09-21 09:55

Çinli Evergrande'nin son ödeme tarihi geçen borçları endişelendirdi

Ağır borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande konuya ilişkin hiçbir açıklama yapmadan dolar cinsi tahvil kupon ödemesini yapması gereken son tarihi geride bırakırken yatırımcıların korktuğu temerrüte düşme ihtimali artıyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı yatırımcılara kupon ödemelerinin yapılmasının şirketin en büyük önceliği olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından hisseleri yüzde 32'yi aşan Evergrande, son ödeme tarihinin gecikmesiyle birlikte düşüşe geçti.

Finans 24-09-21 09:34

İflasın eşiğindeki Evergrande'den yeni gelişme! Hisseleri yüzde 32 prim yaptı

Ağır borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande'nin dolar cinsi tahvil kupon ödemesini bugün yapıp yapmayacağı belirsizliğini korurken, şirketin yönetim kurulu başkanı yatırımcılara kupon ödemelerinin yapılmasının şirketin en büyük önceliği olduğunu açıkladı. Öte yandan Evergrande'nin hisseleri tatil sonrası bugün yüzde 32 yükseldikten sonra kazanımlarının bir kısmını geri verdi. Şirketin iştiraklerinin hisseleri de yükseldi.

Finans 23-09-21 11:56

Evergrande çökerse ne olur? Çin'de bulunan Evergrande krizi nedir?

Dünya piyasaları Çin'e odaklandı. Çin'in en büyük şirketlerinden biri olarak bilinen Evergrande'de yaşanan krizin küresel piyasaları etkilemesinden endişe duyuluyor. Peki Evergrande çökerse ne olur? Çin'de bulunan Evergrande krizi nedir? İşte merak edilenler...

Finans 22-09-21 16:09

Altın fiyatları için kritik gün! Gözler Fed'in alacağı kararda! İşte Fed'in açıklama saati

Altın fiyatları, Çinli Evergrande'nin borç krizinin finansal sistemin tamamını etkileyebileceğine dair endişelerle yükseldi. Gram altın da küresel altın fiyatlarındaki yükselişi takip etti. Öte yandan ABD Merkez Bankası Fed'in bugün açıklayacağı faiz kararı altın fiyatları için büyük önem taşıyor. Kritik faiz kararı saat 21.00'de açıklanacak.

Finans 22-09-21 09:12

Brent petrolün varil fiyatı 74,74 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 74,74 dolardan işlem görüyor.

Finans 21-09-21 10:16