Fadıl Akgündüz Haberleri

SON DAKİKA | 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz hakkında tutuklama kararı

Son dakika: Gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla görülen davada karar verildi. Mahkeme, 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut'un tutuklanmasına karar verdi. Hazırlanan iddianamede Fadıl Akgündüz birlikte yargılanan 5 sanığa 349 müştekiye yönelik "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan ayrı ayrı 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Haber

Fadıl Akgündüz: Maddi zarar söz konusu ama dolandırıcılık anlamına gelmez

Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, şikayetçilerin avukatı zararın giderilemeyeceğini belirterek sanık Fadıl Akgündüz'ün tutuklanmasını talep etti. Sanık Akgündüz ise "Tabii ki bir maddi zarar söz konusu ama bu bir dolandırıcılık anlamına gelmez" dedi.

Haber

Akgündüz, seçimlere katılamayacak

Siirt eski milletvekili Fadık Akgündüz hakkında Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen 2 yıl hapis ve 750 milyon lira para cezası, Yargıtay 7. Ceza Dairesi tarafından onaylandı.

Haber

AİHM'ye gideceğim

Milletvekilliğinin resmen sona ermesinin ardından Bağcılar Adliyesi'ne getirilen Fadıl Akgündüz, "Yüksek Seçim Kurulu, kanunlara ve Anayasa'ya aykırı bir şekilde benim kazanılmış hakkımı elimden alan bir karar çıkardı" dedi.

Haber

Fadıl Akgündüz

Fadıl Akgündüz Hakkındaki Haberler Mynet'te. Fadıl Akgündüz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Akgündüz'ün dosyası TBMM'de

Siirt Bağımsız Milletvekili Fadıl Akgündüz'ün dokunulmazlık fezlekesi Başbakan Abdullah Gül'ün imzasıyla TBMM'ye gönderildi.

Haber

Fadıl Akgündüz TBMM'de

Siirt Bağımsız Milletvekili Fadıl Akgündüz, Meclise geldi. Yalnız olduğu görülen Akgündüz, kayıt bölümüne geçti ve gerekli evrakları aldıktan sonra formlara doldurdu. Akgünüz, formda kendini tanıtan bölüme "Türkiye'nin ilk dünya otomobili imzayı dizayn eden mühendis ve imza patentinin sahibi" ifadelerini yazdı.

Haber