Faik Öztrak Haberleri Ve Son Dakika Faik Öztrak Haberleri

Faik Öztrak Haberleri Ve Son Dakika Faik Öztrak Haberleri

Faik Öztrak, 26 Mart 1954 yılında Ankara’da doğdu. 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Maliye Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İngiltere’de bulunan Birmingham Üniversitesi’nde kalkınma finansmanı konusunda master derecesini aldı. 1978 yılına Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu teşkilatta Müsteşar Yardımcılığı görevine kadar yükseldi. 2000 yılında ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda çalıştı. Kurumun Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2001 yılında yaşanan krizle birlikte Hazine Müsteşarlığı görevine atandı. 2003 yılında bu görevden ayrıldıktan sonra Milliyet gazetesinde ekonomi politikaları üzerine köşe yazıları yazdı. Aynı dönemde ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde konuk öğretim üyesi olarak ders verdi. 2007, 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015’de yapılan genel seçimlerde Tekirdağ Milletvekili seçildi. Öztrak, aynı zamanda CHP sözcüsü olarak görev almaktadır.

Faik Öztrak Haberleri

CHP'li Öztrak'tan açıklama: Önümüzdeki yıl vatandaş için kolay olmayacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ''Kurultayımızda gücümüze güç katacağız. Delegelerimizin mihenk taşına vurulduktan sonra, 'Alındım, kırıldım, gücendim' demeden, kol kola girip, tüm gücümüzle yerel seçimler için çalışacağız'' dedi. Öztrak, 2024 yılının vatandaşı zorlayacağına dair açıklamalarda da bulundu.

Haber 23-10-2023 18:08

Faik Öztrak'ın açıklamalarına Hamza Dağ'dan tepki: Hainlere güzel görünmenize gerek kalmadı

CHP sözcüsü Faik Öztrak PKK'nın Ankara'da gerçekleştirdiği bomba eylemiyle alakalı iktidarı hedef almıştı. Öztrak'ın yaptığı açıklamalara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan tepki geldi.

Haber 02-10-2023 23:13

CHP’den Sezgin Tanrıkulu’nun TSK'ya yönelik sözleri sonrası ilk açıklama! Faik Öztrak: 'Kabul edilemez'

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik açıklamalarına tepkiler devam ediyor. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tanrıkulu'nun açıklamaları hakkında, "Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez" dedi.

Haber 09-09-2023 21:56

Mansur Yavaş'ın yerine Levent Gök iddiası gündem olmuştu! CHP'den açıklama geldi

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken CHP'nin Ankara için Mansur Yavaş yerine Levent Gök'ü aday göstereceği iddiası gündem oldu. CHP Genel Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Levent Gök iddiasına yanıt vererek mahalli seçimlerde tarih yazacaklarını yineledi.

Haber 21-08-2023 17:55

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan dikkat çeken yerel seçim açıklaması: 'Tarih yazacağız'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, mart ayında yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak "Yerel seçimden sonra milletimizin daha beterini yaşamaması için var gücümüzle sahada olacağız. Mahalli idare seçimlerinde tarih yazacağız. Bu gidişe 'dur' diyeceğiz" dedi.

Haber 14-08-2023 17:24

Öztrak'tan dikkat çeken 'değişim' çıkışı! Tek tek saydı: Süreci başlattık

Seçimlerin ardından CHP'de başlayan 'değişim' tartışmaları devam ederken CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'tan son süreçle ilgili yeni açıklamalar geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde her iki oydan birini aldığını savunan Öztrak, "Bu kongreyi niye yapıyoruz? İlçe başkanlarımız değişiyor, il başkanlarımız değişecek, kurultay delegelerimiz değişecek, parti yönetimi değişecek. Bunların hepsi olacak. Süreci biz başlattık." ifadelerini kullandı.

Haber 06-08-2023 16:27

Büyükşehirlerde İYİ Parti'nin adayı mı desteklenecek? 3 bakanlık ve MİT sözü verildi mi? CHP'den açıklama geldi

Öğle saatlerinde toplanan MYK'nın ardından kameralar karşısına geçen CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerde bazı büyükşehirlerde İYİ Parti'yi destekleyecekleri iddiasını yalanlayan Öztrak, "Bunların tamamı hayal mahsulü ve uydurma." dedi. Seçimlerde başarılı olunması halinde Zafer Partisi'ne 3 bakanlık ve MİT'in verileceği iddialarını da değerlendiren Öztrak, "İki protokol imzalandı. İkisinde de böyle bir madde yer almıyor" ifadelerini kullandı.

Haber 17-07-2023 18:47

SON DAKİKA | CHP'den 'Kılıçdaroğlu talimat verdi' iddialarına yanıt! Tanju Özcan'la ilgili dikkat çeken sözler 'Her vatandaş gibi gelir, çayını kahvesini içer...'

Son dakika haberi: CHP Sözcüsü Faik Öztrak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifası için başlattığı yürüyüşle alakalı ortaya atılan bir iddiaya da yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'ya yürüyen Özcan'ın parti binasına alınmaması yönünde talimat verdiği iddia edilmişti. Öztrak bu soruyu "Böyle bir talimat yok." diyerek cevapladı.

Haber 10-07-2023 16:59

Tanju Özcan'dan CHP'nin 'saray' sözlerine zehir zemberek yanıt: Faik Öztrak için ağır ifadeler kullandı! 'İspat edersen kendimi yakarım'

CHP'de değişim isteyen ve yönetime isyan eden partililer ile genel merkez arasındaki çatlak büyüyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Ankara'daki CHP Genel Merkezi'ne yürüyüş başlatmasıyla tartışmalar alevlendi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Saray, Bolu Belediye Başkanı'nı destekliyor, iplerin de kimin elinde olduğunu açıklıyor" dedi. Bu sözlere zehir zemberek yanıt veren Özcan, "Sarayla ile benim herhangi bir irtibatımı ortaya koyarsan kendimi Kızılay Meydanı’nda yakarım" dedi.

Haber 07-07-2023 16:48

Deniz Zeyrek'in ‘kurultay’ esprisi olay oldu! CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ı güldürmedi…

Seçim sonuçlarının ardından CHP’de başlayan ‘değişim’ tartışmaları sürerken Faik Öztrak’ın dün katıldığı canlı yayında ilginç anlar yaşandı. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ı konuk aldıkları programda CHP ile Türk-İş’in kurultay süreçlerini kıyaslayarak kahkaha attı. O anlar kısa sürede gündem oldu…

Haber 21-06-2023 07:48

Fatih Portakal'dan CHP'li Faik Öztrak'ın yerel seçimle ilgili sözlerine tepki: İnsanları uyutuyorlar

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV'deki haber bülteninde CHP yönetimine yönelik eleştirilerini sürdürüyor. Portakal son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın yerel seçimlerle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Portakal, "Hangi dünyada yaşıyor Faik Bey çok merak ediyorum. Bu nasıl bir özgüvendir. Hem seçim kaybediyorsunuz hem özür de dilemiyorsunuz. İnsanlara tamamen bir palavra, hayal satıyor. Kocaman bir yalan. İnsanları uyutuyorlar sadece." ifadelerini kullandı.

Haber 19-06-2023 20:13

Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında kritik görüşme! 'Yerler kaygan burada' sözlerine Özdağ'dan dikkat çeken yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştü. CHP Genel Merkezi'nde yapılan görüşme 1 saat sürdü. Özdağ, genel merkez girişinde kendisini karşılayan CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın kendisine 'aman dikkat edin, yerler kaygan burada' dediğini aktararak, 'Biz de gülümsedik ve sağlam bastığımızı söyleyerek, yukarıya çıktık' ifadelerini kullandı.

Haber 19-06-2023 13:28

CHP'de Kılıçdaroğlu yeni kurmaylarını topladı, kongre süreci için karar verildi! Şimdi gözler İmamoğlu'na çevrildi...

CHP MYK toplantısı sonrası parti sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerin birinci gündem olduğunu belirten Öztrak, seçim sürecinde bakanlık imkanlarının seferber edildiğini söyledi. Montaj videoların seçim sonuçlarını etkilediğini belirten Öztrak, 'Türkçe bile bilmeyen yabancılar oy kullandı' dedi.

Haber 06-06-2023 15:30

CHP'de topluca istifa etmişlerdi! Yeni MYK ne zaman belirlenecek? Öztrak tarih verdi

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrasında CHP'de yapılan toplantıda Merkez Yönetim Kurulu topluca istifa etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gazetecilere yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK), Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından belirleyeceğini bildirdi.

Haber 02-06-2023 14:24

SON DAKİKA |Faik Öztrak seçimlerle ilgili saat 19.00'u işaret etmişti! Açıklama geldi: 'Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var'

Son dakika: Türkiye ikinci tur için bugün sandık başına gitti. Oy sayımına geçilirken CHP'den ilk açıklama Sözcü Faik Öztrak'tan geldi. Öztrak yaptığı açıklamada "Milletimiz, saat 19.00'da yapacağımız açıklamayı beklesin" demişti. Öztrak yeni açıklamasında "Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var. Şu an itibarıyla iki kişiden birinin oyunu almayı başarmış bulunuyoruz" diye konuştu.

Haber 28-05-2023 18:56

CHP'li Faik Öztrak'tan dikkat çeken sözler! 'Biz önce seçimi olacağız...'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, seçimlerin ikinci turu ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Bu seçimde 'korktum' yok, 'kırıldım' yok, 'küstüm' yok" diyen Öztrak, "Biz önce seçimi alacağız. Varsa kırgınlıkları, küskünlükleri ve diğer her şeyi sonra konuşacağız" dedi.

Haber 20-05-2023 15:32

Son dakika | Seçimin ertesi sabahı CHP'den '28 Mayıs' mesajı! 2. tur kesinleşti, mutlaka kazanacağız

Son dakika haberi: Kritik 14 Mayıs seçimlerinin büyük oranda ikinci tura kaldığı değerlendiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da gece saatlerinde bu yönde açıklamalar gelmişti. Seçimin ertesi sabahı CHP'den 2. tura dair bir mesaj geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "2. turda mutlaka kazanacağız" dedi.

Haber 15-05-2023 13:47

'İhtimal arttı' deyip 15 Mayıs'ı işaret etti! CHP'den dikkat çeken Muharrem İnce mesajı: Piyasalarda ciddi düzelme oldu

Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin yankıları sürüyor. CHP, İnce'nin kararını "Kılıçdaroğlu'nun 1. turda kazanma ihtimali" üzerinden değerlendirdi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak ayrıca gelişmenin piyasalardaki etkisine dikkat çekip 15 Mayıs'ı işaret etti.

Haber 12-05-2023 10:11

'Tito artığı' polemiği büyüyor! Destici'nin Erkan Baş'a yönelik sözleri gündem oldu CHP'den de açıklama geldi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin, Türkiye İşçi Partisi (TİP) lideri Erkan Baş için kullandığı "Tito artığı" ifadeleri gündem yarattı. Baş, Destici'nin açıklamalarına " İşte ırkçılık budur" diyerek yanıt verirken bir açıklama da CHP tarafından geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Destici'ye tepki göstererek "Haddinizi bilin'" ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-2023 12:49

CHP'den gündem yaratacak 'Erbakan' çıkışı! 'Kemal Kılıçdaroğlu kemiklerinin sızlamasına müsade etmeyecek'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhur İttifakı'na katılacaklarını duyuran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın 5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sorduğu soruları hatırlatarak, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Öztrak, "Oğul Erbakan hiç merak etmesin. Tüm bu soruların gereğini, 13'üncü Cumhurbaşkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu yapacak. Baba Erbakan'ın kemiklerinin sızlamasına, müsaade etmeyecek" dedi. İşte gündem yaratacak o açıklamalar...

Haber 27-03-2023 18:01

İnce, Kılıçdaroğlu'nu aradı! CHP, görüşmenin detaylarını açıkladı

Siyaset gündeminde yaşanan hareketlilik devam ediyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradı. Son günlerde kulislerde İnce'nin Kılıçdaroğlu'na destek vereceği iddiaları yer alıyordu. Görüşmenin detaylarını ise CHP'nin Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıkladı.

Haber 09-03-2023 19:22

Son dakika | 'Saraçhane' çıkışı ses getirmişti! Akşener'in dikkat çeken sözlerinden sonra CHP'den ilk açıklama: Böyle bir usulümüz yok

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in uzun süre gündemde olan Saraçhane mitingiyle ilgili bugün yaptığı çarpıcı açıklamaların ardından CHP'den ilk açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a basın toplantısında Akşener'in o sözleri sorulurken Öztrak'ın yanıtı dikkat çekti.

Haber 24-02-2023 15:44

CHP'li Faik Öztrak'tan sert eleştiri: 'Afet protokolleri bile yokmuş'

CHP'li Faik Öztrak, 10 ili etkileyen deprem felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öztrak, "Yaşadığımız son felaket 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin şehirlerimizi depreme hazırlamadığını gösterdi. Böyle bir felakette izlenecek bir afet protokolleri bile yokmuş, bunu gördük. Afetle mücadele için kurulmuş AFAD paralize oldu. Kurumun üst yönetimi, atama bakanların, AK Parti'nin akrabayı taallukatıyla doldurulmuş. Liyakatsizlik tüm Türkiye'yi esir aldığı gibi AFAD'ı da esir almış" dedi.

Haber 10-02-2023 16:45

CHP'den çok net 'erken seçim' mesajı! '6 Nisan'a kadar destek veririz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, olası bir erken seçim kararı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öztrak, "6 Nisan'a kadar olacak bir seçim tabii ki erken seçimdir, buna destek oluruz. Bu tarihten sonra yapılacak bir seçim ise siyaset mühendisliğidir. Bu saatten sonra Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessin" dedi.

Haber 06-01-2023 17:55

Kılıçdaroğlu'ndan yeni asgari ücret ile ilgili ilk tepki! 'Ne asgari ücretlinin hak ettiği olduğu ne de...'

Milyonlar 2023 yılı asgari ücretin açıklanmasını merakla bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamayla yeni asgari ücreti duyurdu. Buna göre 2023 asgari ücret 8 bin 506 TL oldu. Asgari ücretin belli olmasının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kılıçdaroğlu açıklamasında "Ne asgari ücretlinin hak ettiği oldu ne de küçük esnafın vergi yükü düşürüldü" dedi.

Haber 22-12-2022 14:36

Faik Öztrak'tan 'Pençe-Kılıç Harekatı' çıkışı! 'Askerimizin sırtından oy devşirmek, siyaset değildir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Pençe-Kılıç Harekatı ile ilgili konuşan Öztrak, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teröre ve terör örgütlerine karşı mücadelesini destekliyoruz. Asker hepimizin askeridir, ordu hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine oy devşirmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef siyaset değildir" dedi. İşte Öztrak'ın dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 21-11-2022 17:38

Erdoğan tarih verdi! CHP tepki gösterdi Sır gibi saklanıyor Togg'un fiyatı...

Tüm Türkiye, son günlerde Togg heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen törenle Gemlik’te açılan fabrika seri üretime geçti. Şimdilerde Togg fiyatı herkes tarafından merak ediliyor. Fiyatına ilişkin çeşitli tartışmalar da yaşanıyor. Erdoğan, Togg'un fiyatının, ön satışın başladığı şubat ayında açıklanacağını söylemişti. CHP’den Togg’un fiyatı ile ilgili tepki dolu sözler geldi. CHP'li Faik Öztrak "Milletimizin ne kadarı bu aracı alabilecek?" ifadelerini kullandı.

Finans 31-10-2022 18:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkiye'nin Yüzyılı tepkisi! CHP Sözcüsü Öztrak: Utanmadan 100 yıl masalları anlatıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün haberini günler öncesinde duyurduğu ve merakla beklenen konuşmasını gerçekleştirdi. "Türkiye Yüzyılı" tanıtımında Erdoğan hukuktan ekonomiye birçok konuya parmak basarken seçimlerden sonrası için de mesajlar verdi. CHP'den ise Erdoğan'a ve iktidara özellikle ekonomi üzerinden eleştiri geldi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak birçok rakam ve veriyle tepki gösterirken "Saraya heba ettiği 20 yıl yetmemiş. Şimdi utanmadan, sıkılmadan 100 yıl masalları anlatıyor" dedi.

Haber 29-10-2022 09:36

Togg fabrikasının açılışına davet edilmişti... Kılıçdaroğlu, törene katılacak mı? CHP Sözcüsü açıkladı

Yerli otomobil Togg fabrikasının açılış törenine davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kararı merak konusu olmuştu. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kılıçdaoğlu'nun açılış törenine katılmayacağını duyurdu. Öztrak açıklamasında, Genel Başkan'ın en kısa sürede Togg'u yerinde ziyaret edeceğini de belirtti.

Haber 25-10-2022 08:03

Bakan Nebati'nin 'nöro ekonomi' ve 'epistemelojik kopuş' sözleri sosyal medyayı sallamıştı! CHP'den sert tepki geldi: 'Yaktığın dolarlara bak'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin Türkiye'nin yeni ekonomi modelini açıklarken kullandığı kelimeler gündem olmuştu. 'Epistemolojik kopuş' ve 'nöro ekonomi' söylemleri sosyal medyada çok konuşuldu. Bakan Nebati'nin açıklamalarına CHP'den yorum gecikmedi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bakan Nebati'nin sözlerine tepki göstererek 'Nöro ekonomiyi bırak yaktığın dolarlara bak' dedi.

Haber 30-09-2022 12:58

CHP Sözcüsü Öztrak, Merkez Bankasının faiz indirimi kararını değerlendirdi:

"Merkez Bankası talimatla faiz indirirken vatandaşların bankalarda karşılaştığı tüketici kredisi faizleri yüzde 20’lerden yüzde 30’lara ve üstüne çıktı"

Yurthaber 23-09-2022 13:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hedef Şangay üyeliği açıklamasına CHP'den yanıt! Konuşmadan önce 9 defa düşüneceksin

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şangay İşbirliği Örgütü'ne üyelik hedefiyle ilgili açıklamasına değinerek "Dış politika milli olur. Seçim sandığı için ülkemizin uzun vadeli çıkarları, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği riske edilmez. Dış politikada konuşmadan önce, 9 defa düşüneceksin. Lafını ondan sonra söyleyeceksin" ifadelerini kullandı.

Haber 19-09-2022 16:53

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da temaslarda bulundu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da temaslarda bulundu

Yurthaber 15-09-2022 19:24

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Yurthaber 15-09-2022 13:34

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de temaslarda bulundu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de temaslarda bulundu

Yurthaber 14-09-2022 19:07

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de iş dünyası temsilcileriyle buluştu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Yurthaber 14-09-2022 13:32

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak'tan dikkat çeken 'büyüme' mesajı: 'Enflasyonu azdırdı, dış dengeyi de bozuyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulundu. Büyümede artış olduğunun söylendiğini dile getiren Öztrak, "İstatistiki hatalar olduğu kanaatindeyim" dedi. Öztrak, büyümenin enflasyonu azdırdığını öne sürerek "Bu büyüme aynı zamanda dış dengeyi de bozuyor" ifadelerini kullandı.

Haber 14-09-2022 13:30

'HDP' açıklaması çok tartışılmıştı! CHP'li Tekin'in sözlerine partisinden yanıt geldi: 'Hiç tartışmaya gerek yok'

CHP'li Gürsel Tekin'in katıldığı canlı yayın programında "iktidar olmaları durumunda HDP'ye bakanlık verilebileceği" şeklindeki açıklaması siyasetin gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. İYİ Parti'den Genel Başkan Meral Akşener dahil olmak üzere birçok ismin tepkisini çeken sözlerle ilgili CHP'den de açıklama geldi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, konuyla ilgili "Tartışmaya gerek yok" diyerek partinin görüşlerini CHP'de kimlerin açıklayabileceğini belirtti.

Haber 07-09-2022 16:05

CHP'li Öztrak: 'Türkiye kısa süre sonra döviz yokluğu yerine döviz çokluğunu düşünecek'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Bazı yasaları hızla gündeme sokmamızla birlikte Türkiye'de algının hızla değişeceği kanaatindeyim. Türkiye kısa bir süre sonra döviz yokluğunu düşünmek yerine, 'Bu döviz çokluğunda nasıl davranmamız lazım? Bu durum bize rekabet sorunu yaşatmasın diye düşünecek hale gelecek" dedi.

Haber 25-08-2022 16:15

6'lı masanın son toplantısı sonrasında CHP'den 'ortak' aday açıklaması! 'Mansur Yavaş...'

6'lı masanın son toplantısı sonrasında CHP'den ortak aday açıklaması geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Ortak cumhurbaşkanı adayımız 6'lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti'nin 13'üncü cumhurbaşkanı hem de herkesin cumhurbaşkanı olacaktır" dedi. Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesiyle ilgili olarak Öztrak, "Sayın Yavaş, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Tüm büyükşehir belediye başkanlarımız gibi üstün hizmetler vermektedir" diye konuştu.

Haber 22-08-2022 18:08

Öztrak'ın 'kaynağı belli olmayan para girişi' iddiasına Bakan Nebati'den yanıt

CHP Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın 'kaynağı belirsiz para girişi' iddialarına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati açıklamasında, "Sizin de Hazine Müsteşarı olduğunuz dönemden bilmeniz gerektiği üzere ‘net hata noksan’ kalemi, farklı yerlere çekmeye çalıştığınız gibi ‘kaynağı belirsiz’ bir para girişi değildir." ifadelerini kullandı.

Finans 11-08-2022 21:29

CHP'li Öztrak'tan kira fiyatları ile ilgili çarpıcı sözler! İl il sıraladı: Korkunç

Kiralık konut fiyatlarındaki fahiş artışlarla ilgili tartışmalar sürerken CHP'den konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Sabit gelirliler için ev almanın artık hayal olduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, üniversite sınavına giren öğrencilere dikkat çekerek "Başka illere gidecek gençler ve aileleri şimdiden kara kara düşünmeye başlamışlar" dedi. Öztrak ayrıca "Öğrenci sayılarıyla öne çıkan illerimizde son 1 yıldaki kira artışları korkunç" diye konuştu

Haber 08-08-2022 13:53

CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken sözler! ÖSYM Başkanı'na tavsiyemiz dedi ve ekledi: Birilerinin talimatıyla yaptıysa...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Gündemin en çok konuşulan konularından olan KPSS’deki iddialar ve ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasıyla ilgili de konuşan Öztrak “ÖSYM Başkanı'na tavsiyemiz, bu işi birilerinin talimatıyla yaptıysa, kendisine talimat vereni açıklasın.” dedi. Öte yandan Öztrak, sınav sorularının çalındığı iddialarının ciddiyetle ele alınması gerektiğini belirtti.

Haber 03-08-2022 17:25

CHP'nin acı günü! Faik Öztrak'ın annesi vefat etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın annesi Ayten Öztrak, hayatını kaybetti. Vefat haberinin ardından çok sayıda siyasi isim, Öztrak'a taziyelerini iletti.

Haber 29-07-2022 15:40

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın annesi vefat etti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın annesi vefat etti

Yurthaber 29-07-2022 15:31

CHP'den 'hanım kızımız' açıklaması! Bunlar milleti unuttular

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinde tercümanlık yapan Fatima Kavakcı Abushanab hakkında 'hanım kızımız' ifadesini kullanmış, daha sonra Kılıçdaroğlu hakkında bu ifadeden dolayı suç duyurusunda bulunulmuştu. Parti Sözcüsü Faik Öztrak konuyla ilgili, "Biz 'bunlar milleti unuttular' diye boşuna söylemiyoruz. 'Hanım kızımız' ifadesi Anadolu’muzda kullanılan bir ifade. Ama ‘hanım kızımız’ ifadesine bile bunlar takmışlar" dedi.

Haber 22-07-2022 16:41

CHP'li Faik Öztrak'a 'Hiçbir şey pahalı değil' diyerek tepki gösteren yaşlı teyzeden yeni açıklama: Reis geldi biz bolluğa çıktık

Elazığ'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'a tepki gösteren yaşlı teyze gündem yarattı. Öztrak'ın karşısına geçerek "Niye ortalığı karıştırıyorsunuz? Hiçbir şey pahalı değil, herkes alıp yiyor." diyen yaşlı teyze sosyal medyada çok konuşuldu. Yaşanan olayla ilgili yeni bir açıklama yapan Mevlüde Benderlioğlu, "Reis geldi biz bolluğa çıktık. Vallahi billahi başa geldi geleli benim param hiç bitmedi." dedi.

Haber 22-07-2022 11:48

Hiçbir şey pahalı değil, herkes alıp yiyor diyerek CHP heyetine tepki gösterdi: Zamları Tayyip Erdoğan mı yapıyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığında 10 milletvekilinin katılımıyla oluşan CHP Ekonomi Masası heyeti Elazığ’daki ziyaretlerine devam etti. Basın mensuplarıyla bir araya gelen heyet daha sonra tarihi Kapalıçarşı'da esnaf ziyareti yaptı. Bu sırada yanlarına gelen emekli bir kadın "Zamları zenginler yapıyor, Tayyip Erdoğan mı yapıyor?" diyerek heyete tepki gösterdi. Emekli kadın ayrıca, "Niye ortalığı katıyorsunuz? Hiç bir şey pahalı değil, herkes alıp yiyor." ifadelerini kullandı.

Haber 20-07-2022 19:32

Ekrem İmamoğlu'nun 'görevden alınabilirim' sözleriyle ilgili CHP'den flaş açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2023 seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanması durumunda görevinden alınabileceğini ifade etti. CHP'den konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. İşte İmamoğlu'nun o sözleri ve CHP'nin konuya ilişkin açıklaması!

Haber 04-07-2022 15:53