Faik Öztrak Haberleri Ve Son Dakika Faik Öztrak Haberleri

Faik Öztrak Haberleri Ve Son Dakika Faik Öztrak Haberleri

Faik Öztrak, 26 Mart 1954 yılında Ankara’da doğdu. 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Maliye Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İngiltere’de bulunan Birmingham Üniversitesi’nde kalkınma finansmanı konusunda master derecesini aldı. 1978 yılına Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu teşkilatta Müsteşar Yardımcılığı görevine kadar yükseldi. 2000 yılında ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda çalıştı. Kurumun Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2001 yılında yaşanan krizle birlikte Hazine Müsteşarlığı görevine atandı. 2003 yılında bu görevden ayrıldıktan sonra Milliyet gazetesinde ekonomi politikaları üzerine köşe yazıları yazdı. Aynı dönemde ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde konuk öğretim üyesi olarak ders verdi. 2007, 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015’de yapılan genel seçimlerde Tekirdağ Milletvekili seçildi. Öztrak, aynı zamanda CHP sözcüsü olarak görev almaktadır.

Faik Öztrak Haberleri

SON DAKİKA |Faik Öztrak seçimlerle ilgili saat 19.00'u işaret etmişti! Açıklama geldi: 'Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var'

Son dakika: Türkiye ikinci tur için bugün sandık başına gitti. Oy sayımına geçilirken CHP'den ilk açıklama Sözcü Faik Öztrak'tan geldi. Öztrak yaptığı açıklamada "Milletimiz, saat 19.00'da yapacağımız açıklamayı beklesin" demişti. Öztrak yeni açıklamasında "Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var. Şu an itibarıyla iki kişiden birinin oyunu almayı başarmış bulunuyoruz" diye konuştu.

Haber 28-05-23 18:56

CHP'li Faik Öztrak'tan dikkat çeken sözler! 'Biz önce seçimi olacağız...'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, seçimlerin ikinci turu ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Bu seçimde 'korktum' yok, 'kırıldım' yok, 'küstüm' yok" diyen Öztrak, "Biz önce seçimi alacağız. Varsa kırgınlıkları, küskünlükleri ve diğer her şeyi sonra konuşacağız" dedi.

Haber 20-05-23 15:32

Son dakika | Seçimin ertesi sabahı CHP'den '28 Mayıs' mesajı! 2. tur kesinleşti, mutlaka kazanacağız

Son dakika haberi: Kritik 14 Mayıs seçimlerinin büyük oranda ikinci tura kaldığı değerlendiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da gece saatlerinde bu yönde açıklamalar gelmişti. Seçimin ertesi sabahı CHP'den 2. tura dair bir mesaj geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "2. turda mutlaka kazanacağız" dedi.

Haber 15-05-23 13:47

'İhtimal arttı' deyip 15 Mayıs'ı işaret etti! CHP'den dikkat çeken Muharrem İnce mesajı: Piyasalarda ciddi düzelme oldu

Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin yankıları sürüyor. CHP, İnce'nin kararını "Kılıçdaroğlu'nun 1. turda kazanma ihtimali" üzerinden değerlendirdi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak ayrıca gelişmenin piyasalardaki etkisine dikkat çekip 15 Mayıs'ı işaret etti.

Haber 12-05-23 10:11

'Tito artığı' polemiği büyüyor! Destici'nin Erkan Baş'a yönelik sözleri gündem oldu CHP'den de açıklama geldi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin, Türkiye İşçi Partisi (TİP) lideri Erkan Baş için kullandığı "Tito artığı" ifadeleri gündem yarattı. Baş, Destici'nin açıklamalarına " İşte ırkçılık budur" diyerek yanıt verirken bir açıklama da CHP tarafından geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Destici'ye tepki göstererek "Haddinizi bilin'" ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-23 12:49

CHP'den gündem yaratacak 'Erbakan' çıkışı! 'Kemal Kılıçdaroğlu kemiklerinin sızlamasına müsade etmeyecek'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhur İttifakı'na katılacaklarını duyuran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın 5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sorduğu soruları hatırlatarak, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Öztrak, "Oğul Erbakan hiç merak etmesin. Tüm bu soruların gereğini, 13'üncü Cumhurbaşkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu yapacak. Baba Erbakan'ın kemiklerinin sızlamasına, müsaade etmeyecek" dedi. İşte gündem yaratacak o açıklamalar...

Haber 27-03-23 18:01

İnce, Kılıçdaroğlu'nu aradı! CHP, görüşmenin detaylarını açıkladı

Siyaset gündeminde yaşanan hareketlilik devam ediyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradı. Son günlerde kulislerde İnce'nin Kılıçdaroğlu'na destek vereceği iddiaları yer alıyordu. Görüşmenin detaylarını ise CHP'nin Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıkladı.

Haber 09-03-23 19:22

Son dakika | 'Saraçhane' çıkışı ses getirmişti! Akşener'in dikkat çeken sözlerinden sonra CHP'den ilk açıklama: Böyle bir usulümüz yok

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in uzun süre gündemde olan Saraçhane mitingiyle ilgili bugün yaptığı çarpıcı açıklamaların ardından CHP'den ilk açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a basın toplantısında Akşener'in o sözleri sorulurken Öztrak'ın yanıtı dikkat çekti.

Haber 24-02-23 15:44

CHP'li Faik Öztrak'tan sert eleştiri: 'Afet protokolleri bile yokmuş'

CHP'li Faik Öztrak, 10 ili etkileyen deprem felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öztrak, "Yaşadığımız son felaket 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin şehirlerimizi depreme hazırlamadığını gösterdi. Böyle bir felakette izlenecek bir afet protokolleri bile yokmuş, bunu gördük. Afetle mücadele için kurulmuş AFAD paralize oldu. Kurumun üst yönetimi, atama bakanların, AK Parti'nin akrabayı taallukatıyla doldurulmuş. Liyakatsizlik tüm Türkiye'yi esir aldığı gibi AFAD'ı da esir almış" dedi.

Haber 10-02-23 16:45

CHP'den çok net 'erken seçim' mesajı! '6 Nisan'a kadar destek veririz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, olası bir erken seçim kararı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öztrak, "6 Nisan'a kadar olacak bir seçim tabii ki erken seçimdir, buna destek oluruz. Bu tarihten sonra yapılacak bir seçim ise siyaset mühendisliğidir. Bu saatten sonra Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessin" dedi.

Haber 06-01-23 17:55

Kılıçdaroğlu'ndan yeni asgari ücret ile ilgili ilk tepki! 'Ne asgari ücretlinin hak ettiği olduğu ne de...'

Milyonlar 2023 yılı asgari ücretin açıklanmasını merakla bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamayla yeni asgari ücreti duyurdu. Buna göre 2023 asgari ücret 8 bin 506 TL oldu. Asgari ücretin belli olmasının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kılıçdaroğlu açıklamasında "Ne asgari ücretlinin hak ettiği oldu ne de küçük esnafın vergi yükü düşürüldü" dedi.

Haber 22-12-22 14:36

Faik Öztrak'tan 'Pençe-Kılıç Harekatı' çıkışı! 'Askerimizin sırtından oy devşirmek, siyaset değildir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Pençe-Kılıç Harekatı ile ilgili konuşan Öztrak, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teröre ve terör örgütlerine karşı mücadelesini destekliyoruz. Asker hepimizin askeridir, ordu hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine oy devşirmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef siyaset değildir" dedi. İşte Öztrak'ın dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 21-11-22 17:38

Erdoğan tarih verdi! CHP tepki gösterdi Sır gibi saklanıyor Togg'un fiyatı...

Tüm Türkiye, son günlerde Togg heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen törenle Gemlik’te açılan fabrika seri üretime geçti. Şimdilerde Togg fiyatı herkes tarafından merak ediliyor. Fiyatına ilişkin çeşitli tartışmalar da yaşanıyor. Erdoğan, Togg'un fiyatının, ön satışın başladığı şubat ayında açıklanacağını söylemişti. CHP’den Togg’un fiyatı ile ilgili tepki dolu sözler geldi. CHP'li Faik Öztrak "Milletimizin ne kadarı bu aracı alabilecek?" ifadelerini kullandı.

Finans 31-10-22 18:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkiye'nin Yüzyılı tepkisi! CHP Sözcüsü Öztrak: Utanmadan 100 yıl masalları anlatıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün haberini günler öncesinde duyurduğu ve merakla beklenen konuşmasını gerçekleştirdi. "Türkiye Yüzyılı" tanıtımında Erdoğan hukuktan ekonomiye birçok konuya parmak basarken seçimlerden sonrası için de mesajlar verdi. CHP'den ise Erdoğan'a ve iktidara özellikle ekonomi üzerinden eleştiri geldi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak birçok rakam ve veriyle tepki gösterirken "Saraya heba ettiği 20 yıl yetmemiş. Şimdi utanmadan, sıkılmadan 100 yıl masalları anlatıyor" dedi.

Haber 29-10-22 09:36

Togg fabrikasının açılışına davet edilmişti... Kılıçdaroğlu, törene katılacak mı? CHP Sözcüsü açıkladı

Yerli otomobil Togg fabrikasının açılış törenine davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kararı merak konusu olmuştu. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kılıçdaoğlu'nun açılış törenine katılmayacağını duyurdu. Öztrak açıklamasında, Genel Başkan'ın en kısa sürede Togg'u yerinde ziyaret edeceğini de belirtti.

Haber 25-10-22 08:03

Bakan Nebati'nin 'nöro ekonomi' ve 'epistemelojik kopuş' sözleri sosyal medyayı sallamıştı! CHP'den sert tepki geldi: 'Yaktığın dolarlara bak'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin Türkiye'nin yeni ekonomi modelini açıklarken kullandığı kelimeler gündem olmuştu. 'Epistemolojik kopuş' ve 'nöro ekonomi' söylemleri sosyal medyada çok konuşuldu. Bakan Nebati'nin açıklamalarına CHP'den yorum gecikmedi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bakan Nebati'nin sözlerine tepki göstererek 'Nöro ekonomiyi bırak yaktığın dolarlara bak' dedi.

Haber 30-09-22 12:58

CHP Sözcüsü Öztrak, Merkez Bankasının faiz indirimi kararını değerlendirdi:

"Merkez Bankası talimatla faiz indirirken vatandaşların bankalarda karşılaştığı tüketici kredisi faizleri yüzde 20’lerden yüzde 30’lara ve üstüne çıktı"

Yurthaber 23-09-22 13:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hedef Şangay üyeliği açıklamasına CHP'den yanıt! Konuşmadan önce 9 defa düşüneceksin

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şangay İşbirliği Örgütü'ne üyelik hedefiyle ilgili açıklamasına değinerek "Dış politika milli olur. Seçim sandığı için ülkemizin uzun vadeli çıkarları, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği riske edilmez. Dış politikada konuşmadan önce, 9 defa düşüneceksin. Lafını ondan sonra söyleyeceksin" ifadelerini kullandı.

Haber 19-09-22 16:53

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da temaslarda bulundu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da temaslarda bulundu

Yurthaber 15-09-22 19:24

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Tekirdağ'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Yurthaber 15-09-22 13:34

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de temaslarda bulundu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de temaslarda bulundu

Yurthaber 14-09-22 19:07

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de iş dünyası temsilcileriyle buluştu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Kocaeli'de iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Yurthaber 14-09-22 13:32

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak'tan dikkat çeken 'büyüme' mesajı: 'Enflasyonu azdırdı, dış dengeyi de bozuyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulundu. Büyümede artış olduğunun söylendiğini dile getiren Öztrak, "İstatistiki hatalar olduğu kanaatindeyim" dedi. Öztrak, büyümenin enflasyonu azdırdığını öne sürerek "Bu büyüme aynı zamanda dış dengeyi de bozuyor" ifadelerini kullandı.

Haber 14-09-22 13:30

'HDP' açıklaması çok tartışılmıştı! CHP'li Tekin'in sözlerine partisinden yanıt geldi: 'Hiç tartışmaya gerek yok'

CHP'li Gürsel Tekin'in katıldığı canlı yayın programında "iktidar olmaları durumunda HDP'ye bakanlık verilebileceği" şeklindeki açıklaması siyasetin gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. İYİ Parti'den Genel Başkan Meral Akşener dahil olmak üzere birçok ismin tepkisini çeken sözlerle ilgili CHP'den de açıklama geldi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, konuyla ilgili "Tartışmaya gerek yok" diyerek partinin görüşlerini CHP'de kimlerin açıklayabileceğini belirtti.

Haber 07-09-22 16:05

CHP'li Öztrak: 'Türkiye kısa süre sonra döviz yokluğu yerine döviz çokluğunu düşünecek'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Bazı yasaları hızla gündeme sokmamızla birlikte Türkiye'de algının hızla değişeceği kanaatindeyim. Türkiye kısa bir süre sonra döviz yokluğunu düşünmek yerine, 'Bu döviz çokluğunda nasıl davranmamız lazım? Bu durum bize rekabet sorunu yaşatmasın diye düşünecek hale gelecek" dedi.

Haber 25-08-22 16:15

6'lı masanın son toplantısı sonrasında CHP'den 'ortak' aday açıklaması! 'Mansur Yavaş...'

6'lı masanın son toplantısı sonrasında CHP'den ortak aday açıklaması geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Ortak cumhurbaşkanı adayımız 6'lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti'nin 13'üncü cumhurbaşkanı hem de herkesin cumhurbaşkanı olacaktır" dedi. Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesiyle ilgili olarak Öztrak, "Sayın Yavaş, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Tüm büyükşehir belediye başkanlarımız gibi üstün hizmetler vermektedir" diye konuştu.

Haber 22-08-22 18:08

Öztrak'ın 'kaynağı belli olmayan para girişi' iddiasına Bakan Nebati'den yanıt

CHP Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın 'kaynağı belirsiz para girişi' iddialarına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati açıklamasında, "Sizin de Hazine Müsteşarı olduğunuz dönemden bilmeniz gerektiği üzere ‘net hata noksan’ kalemi, farklı yerlere çekmeye çalıştığınız gibi ‘kaynağı belirsiz’ bir para girişi değildir." ifadelerini kullandı.

Finans 11-08-22 21:29

CHP'li Öztrak'tan kira fiyatları ile ilgili çarpıcı sözler! İl il sıraladı: Korkunç

Kiralık konut fiyatlarındaki fahiş artışlarla ilgili tartışmalar sürerken CHP'den konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Sabit gelirliler için ev almanın artık hayal olduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, üniversite sınavına giren öğrencilere dikkat çekerek "Başka illere gidecek gençler ve aileleri şimdiden kara kara düşünmeye başlamışlar" dedi. Öztrak ayrıca "Öğrenci sayılarıyla öne çıkan illerimizde son 1 yıldaki kira artışları korkunç" diye konuştu

Haber 08-08-22 13:53

CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken sözler! ÖSYM Başkanı'na tavsiyemiz dedi ve ekledi: Birilerinin talimatıyla yaptıysa...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Gündemin en çok konuşulan konularından olan KPSS’deki iddialar ve ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasıyla ilgili de konuşan Öztrak “ÖSYM Başkanı'na tavsiyemiz, bu işi birilerinin talimatıyla yaptıysa, kendisine talimat vereni açıklasın.” dedi. Öte yandan Öztrak, sınav sorularının çalındığı iddialarının ciddiyetle ele alınması gerektiğini belirtti.

Haber 03-08-22 17:25

CHP'nin acı günü! Faik Öztrak'ın annesi vefat etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın annesi Ayten Öztrak, hayatını kaybetti. Vefat haberinin ardından çok sayıda siyasi isim, Öztrak'a taziyelerini iletti.

Haber 29-07-22 15:40

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın annesi vefat etti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın annesi vefat etti

Yurthaber 29-07-22 15:31

CHP'den 'hanım kızımız' açıklaması! Bunlar milleti unuttular

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinde tercümanlık yapan Fatima Kavakcı Abushanab hakkında 'hanım kızımız' ifadesini kullanmış, daha sonra Kılıçdaroğlu hakkında bu ifadeden dolayı suç duyurusunda bulunulmuştu. Parti Sözcüsü Faik Öztrak konuyla ilgili, "Biz 'bunlar milleti unuttular' diye boşuna söylemiyoruz. 'Hanım kızımız' ifadesi Anadolu’muzda kullanılan bir ifade. Ama ‘hanım kızımız’ ifadesine bile bunlar takmışlar" dedi.

Haber 22-07-22 16:41

CHP'li Faik Öztrak'a 'Hiçbir şey pahalı değil' diyerek tepki gösteren yaşlı teyzeden yeni açıklama: Reis geldi biz bolluğa çıktık

Elazığ'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'a tepki gösteren yaşlı teyze gündem yarattı. Öztrak'ın karşısına geçerek "Niye ortalığı karıştırıyorsunuz? Hiçbir şey pahalı değil, herkes alıp yiyor." diyen yaşlı teyze sosyal medyada çok konuşuldu. Yaşanan olayla ilgili yeni bir açıklama yapan Mevlüde Benderlioğlu, "Reis geldi biz bolluğa çıktık. Vallahi billahi başa geldi geleli benim param hiç bitmedi." dedi.

Haber 22-07-22 11:48

Hiçbir şey pahalı değil, herkes alıp yiyor diyerek CHP heyetine tepki gösterdi: Zamları Tayyip Erdoğan mı yapıyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığında 10 milletvekilinin katılımıyla oluşan CHP Ekonomi Masası heyeti Elazığ’daki ziyaretlerine devam etti. Basın mensuplarıyla bir araya gelen heyet daha sonra tarihi Kapalıçarşı'da esnaf ziyareti yaptı. Bu sırada yanlarına gelen emekli bir kadın "Zamları zenginler yapıyor, Tayyip Erdoğan mı yapıyor?" diyerek heyete tepki gösterdi. Emekli kadın ayrıca, "Niye ortalığı katıyorsunuz? Hiç bir şey pahalı değil, herkes alıp yiyor." ifadelerini kullandı.

Haber 20-07-22 19:32

Ekrem İmamoğlu'nun 'görevden alınabilirim' sözleriyle ilgili CHP'den flaş açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2023 seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanması durumunda görevinden alınabileceğini ifade etti. CHP'den konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. İşte İmamoğlu'nun o sözleri ve CHP'nin konuya ilişkin açıklaması!

Haber 04-07-22 15:53

Son dakika: CHP'den Aykut Erdoğdu ile ilgili ilk açıklama! Ses kayıtları sosyal medyayı sallamıştı

Son dakika haberi: CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eski eşinin paylaştığı ses kayıtları sosyal medyayı sallamıştı. Erdoğdu'nun eski eşi tarafından ortaya atılan, Aykut Erdoğdu'nun Tuba Torun ile ilişkisi hakkındaki iddiaları üzerine CHP'den ilk açıklama geldi.

Haber 27-06-22 18:26

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Ya faizleri artıracaksınız ya da erken seçim kararı alacaksınız

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada dikkat çeken ifadeler kullanan Öztrak "Döviz kurunu bu saçma sapan politikalarla nasıl tutacaksınız? Anlaşılan ya faizleri artıracaksınız. Ya da erken seçim kararı alacaksınız." paylaşımında bulundu.

Haber 21-06-22 15:40

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine CHP'den yanıt: Aynen iade ediyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Öztrak, "Kurun 17 lirayı geçmesiyle, milletin sırtına binecek yükün 150 milyar lirayı geçeceği hesaplanıyor. Dün açıklanan verilere göre, Merkez Bankası'nın döviz kasası 53 milyar dolar açık veriyor. Kasada para kalmadı" dedi. Öztrak, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu hakkındaki sözlerine ilişkin ise "Ağız dolusu hakaret sözlerini aynen iade ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Haber 10-06-22 16:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak Tekirdağ'da esnafı ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak Tekirdağ'da esnafı ziyaret etti

Yurthaber 02-06-22 16:49

Maltepe mitingi sonrası 'Kılıçdaroğlu aday olacak' iddiaları ortaya atılmıştı! CHP'den açıklama geldi: 'Yarar var'

2023'te düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri için 'Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu mu olacak?' sorusu gündemde yer tutmaya devam ederken geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'un Maltepe ilçesinde düzenlenen CHP mitinginin ardından Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin iddialar güçlendi. Konuyla ilgili CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan açıklama geldi.

Haber 23-05-22 19:06

Öztrak'tan Erdoğan'ın açıkladığı konut kredisi paketine tepki: Ev fiyatlarını uçurdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından konut sahibi olmak isteyenler için yeni paketler açıklamıştı. Bazı fırsatçılar bunu istismar edip ev fiyatlarını yükseltmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da son yaşananlarla ilgili, "Kredinin lafı duyulur duyulmaz, konut fiyatlarına zam yağdı. 'Fiyatı düşüreceğiz' diye yola çıkan iş bilmezler, konut fiyatlarını daha da uçurdu" dedi.

Haber 20-05-22 17:51

İmamoğlu'nun Karadeniz ziyareti çok tartışılmıştı! CHP'li Faik Öztrak'tan açıklama: İki boyutu var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz ziyaretinin yankıları sürüyor. Eleştirilerin odağında özellikle İmamoğlu ile kendisine eşlik eden gazetecilerle çekildiği fotoğraf karesi yer alıyor. Ziyaretle ilgili tartışmalara CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'tan yanıt geldi. Öztrak ayrıca Rusya-Ukrayna savaşı üzerinden Türkiye'deki enflasyona da dikkat çekti.

Haber 09-05-22 18:08

Faik Öztrak'tan Süleyman Soylu çıkışı! 'Saray gereğini yapmalıdır'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sığınmacılarla ilgili olarak yaptığı açıklamaya değinerek "İçişleri Bakanlığı yapmak yerine siyaset yapan, on parmağında on kara siyasetçilere bulaştırmaya çalışan, bu atama bakan haddini fazlasıyla aşmıştır. Görevini yerine getirmeyen bu memur hakkında saray gereğini yapmalıdır" dedi.

Haber 06-05-22 17:43

DEVA Partisi'nin kararı gündem olmuştu! Bir parti daha mı kendi adıyla seçimlere girecek? Açıklama geldi

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, 'CHP de kendi logosuyla mı seçime girecek?' sorusuna "Partilerin kendi logoları ile seçime girmeleri ittifaka engel olmaz. Kimse hayal görmesin, kimse kendini darı ambarında zannetmesin, kimse öküzün altında buzağı aramasın" diye konuştu.

Haber 29-04-22 17:41

500 TL’lik banknot ve 5 liralık madeni para iddiası! CHP’den ilk açıklama geldi…

Yüksek enflasyon rakamlarının ardından dikkat çeken bir iddia geldi. Dolaşımdaki paraların yetersiz kaldığı iddia edilerek 500 TL’lik yeni banknotlar ve 5 liralık madeni para basılacağı iddia edildi. İddiayı ilk olarak Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu ortaya atarken konu ile ilgili bir açıklama da CHP’den geldi. İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 25-04-22 07:41

Tartışmalar kızışırken CHP'den flaş 'aday' açıklaması: 'Türkiye'nin 13. cumhurbaşkanını açıklayacaklar'

Son günlerde siyasetin gündeminde 'cumhurbaşkanı adayı' tartışmaları yeniden alevleniyor. Geçtiğimiz günlerde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaş çıkışı üzerine Ankara Belediye Başkanı Yavaş'ın bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ve ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyareti kulisleri hareketlendirdi. Bu sırada CHP'den cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haber 11-04-22 17:36

CHP Parti Sözcüsü Öztrak Hatay'da konuştu:

"TÜİK dün şubat ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Bu yılın ilk iki ayında dış ticaret açığı geçen seneye göre yüzde 183 artmış, 18 milyar dolar olmuş. Bu bir rekor"

Yurthaber 01-04-22 17:59

Kahramanmaraş'ta CHP’li Faik Öztrak’a şok çıkış! Erdoğan’a sahip çıkın, Avrupa ile savaşıyor bir de sizlerle savaştırmayın

Kahramanmaraş’ta esnaf ziyaretinde bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a, bir vatandaştan dikkat çeken bir 'Erdoğan' çıkışı geldi. CHP’lilere tepki gösteren ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen Gülay Tartıcı, “Tayyip Erdoğan’a destek çıkın. Avrupa ile savaşıyor ve bir de sizlerle savaştırmayın” dedi. İşte dikkat çeken o anlar!

Haber 30-03-22 19:18

CHP'den 6'lı ittifak mesajı: Kimse boşuna heveslenmesin...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yuvarlak masada çatlak mı var?' sorusuna yanıt veren Öztrak "Kimse boşuna heveslenmesin, yuvarlak masada çatlak falan olmaz" dedi. Artan gıda fiyatlarına değinen Öztrak, "Çarşı-pazar yanıyor. İnsanlar meyveyi-sebzeyi taneyle alıyor. Şahsım hükümeti çarşı pazardaki etiketlerle, operasyon çekmekle uğraşıyor. Müfettişleri esnafın üzerine gönderiyor" açıklamasında bulundu. İşte Öztrak'ın o açıklamaları!

Haber 07-03-22 17:40