Fatih Erbakan Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme getirmişti! Fatih Erbakan'dan yüzde 50+1 açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2024 yerel seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erbakan, “Türkiye’de bütün ilçelerde ve illerimizde kendi adaylarımız ile seçime girme yolunda ilerliyoruz. Bugünden itibaren peyderpey hızlı bir şekilde belediye başkan adaylarımızı açıklayacağız” dedi. Erbakan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yüzde 50+1 tartışmalarına ilişkin de değerlendirmede bulundu. İşte Erbakan'ın o açıklamaları...

Haber 24-11-23 17:45

Fatih Erbakan'dan Gazze için dikkat çeken TSK hamlesi! TBMM'ye başvuruda bulundu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze için dikkat çeken bir hamle geldi. Erbakan, Gazze’ye insani yardımın ulaştırılması için oluşturulacak güvenlik koridorunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin görevlendirilmesi konusunda TBMM Başkanlığı’na talepte bulunduklarını açıkladı.

Haber 02-11-23 11:30

Erbakan hükümete seslendi! İsteklerini tek tek sıraladı: Bugünden tezi yok kapatılmalı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "İsrail’deki büyükelçimizin acilen geri çağırılması, İsrail’in Ankara büyükelçisinin sınır dışı edilmesi, bu zulme açıkça destek veren ABD'nin İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü’nün derhal, bugünden tezi yok kapatılması, petrol başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin ABD ve İsrail'e satışının bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulması gerekir" dedi.

Haber 14-10-23 18:54

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'dan 'adaylık' açıklaması! O ilin adını verdi: 'Bütün teşkilatlardan başvuru geliyor'

Genel seçimle hazırlıklarını yoğun şekilde sürdüren siyasi partilerden biri de Yeniden Refah Partisi. Fatih Erbakan'ın liderliğinde 2023 seçimlerine girerken adeta yaptıkları her açıklamayla gündem yaratan YRP yerel seçimler için de iddiasını sürdürüyor. Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak bir 'adaylık' mesajı geldi.

Haber 25-09-23 13:57

Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz? sorusuna Erbakan'dan canlı yayında net yanıt

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde dikkat çeken sonuçlar elde eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz?" sorusunu da yanıtlayan Erbakan 'Taliban zihniyeti' için de net konuştu.

Haber 13-09-23 22:06

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken yerel seçim çıkışı! 'Seçime yakın dönemde teklif gelirse...'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçim ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlere tüm il ve ilçelerde kendi adaylarıyla gideceklerini açıklayan Erbakan, "Tabi ki siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır. Seçime yakın dönemde başka bir gelişme, başka bir teklif olursa bunları yetkili kurumlarımızla değerlendirilir, istişare edilir" dedi. Erbakan ayrıca Orta Vadeli Program'a (OVP) ilişkin, "Bu OVP milletin derdine derman olamayacak" dedi. İşte detaylar...

Haber 11-09-23 14:15

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan dikkat çeken sözler! 'Senaryoda kim kimin babası, kızı veya eşi belli değil'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, televizyon dizileri başta olmak üzere birçok programın ve filmin, aile yapısına direkt etki yaptığını, yetişen yeni nesillerde çöküntülere sebebiyet verdiğini savundu. Müstehcenliğin sadece açıklıkla bağdaştırılmaması gerektiğini söyleyen Erbakan "Senaryoda kim kimin babası, kim kimin kızı, kim kimin kardeşi veya eşi belli değil" dedi.

Haber 09-09-23 17:45

Fatih Erbakan 'balkon' konuşmasına hazırlanıyor: Yeniden Refah Partisi'nden İBB ve İmamoğlu çıkışı! 1994'te almıştık, 2024'te de alacağız

Yerel seçimler Türkiye'nin gündemini günden güne hareketlendirirken rekabetin en yoğun geçeceği belediyelerden biri olacak. Başkanlığını halihazırda Ekrem İmamoğlu'nun yürüttüğü belediyeye Yeniden Refah Partisi büyük bir iddiayla talip! Partiden YRP lideri Erbakan'ın 31 Mart 2024'te İBB önünde teşekkür yapacağı şeklinde dikkat çeken sözler geldi.

Haber 05-09-23 09:07

Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçim kararı belli oldu! Fatih Erbakan duyurdu: 81 ilde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin yerel seçim kararını açıkladı. Erbakan, “Şu anda bütün beldelerde, ilçelerde ve 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme düşüncesi içerisindeyiz. Bu yönde de hazırlıklarımızı en hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Haber 03-09-23 14:01

Erbakan'ın Yeniden Refah Partisi'nden çok konuşulacak 'AK Parti' ve 'Erdoğan' sözleri! Sanki bize lütuf vermişler gibi...

2023 seçimlerinin kilit partilerinden olan, Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) AK Partili siyasetçiler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçilmesi hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Seçime girerken ittifak yapmalarının nedenini açıklayan Genel Başkanvekili Doğan Aydal, "Kimse kalkıp da AK Parti lütfuyla girdik gibi bir algı yapmasın" dedi. Aydal, İYİ Parti lideri Akşener'in yerel seçimlere yönelik çağrısına verdiği yanıtıyla da dikkat çekti.

Haber 29-08-23 09:07

Fatih Erbakan'dan İmamoğlu'na sert sözler! İstanbul’u birkaç yılda perperişan eden, Türkiye’yi ne yapmaz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi. İmamoğlu'nun İstanbul'u kötü yönettiğini ve gelen zamları eleştiren Erbakan, "Böyle bir anlayışa Türkiye’nin yönetimi teslim edilir mi? İstanbul’u birkaç yılda perperişan eden, Türkiye’yi ne yapmaz" dedi. Erbakan ayrıca AK Parti’nin ilk kez evlenecek gençlere seçim öncesi verdiği faizsiz evlilik kredisi vaadinin de bir an önce hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.

Haber 14-08-23 19:52

Fatih Erbakan'dan emekli maaşı çıkışı! Mağdur durumdalar, yılbaşına kadar beklenmemeli

Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında giren Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan emeklilerle ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Emekliler için yılbaşına kadar beklenmemesi gerektiğini söyleyen Erbakan, "Emeklilerimizin yılbaşını bekleyecek durumu kalmamıştır. Gerçekten de mağdur durumdadırlar. Avrupa'yla kıyaslandığında aradaki uçuk fark net bir şekilde ortada. Yılbaşına kadar beklenmemeli, gereğinin yarından tezi yok bir an evvel yerine getirilmesi gerekiyor" dedi.

Haber 03-08-23 20:47

Yeniden Refah Partisi'nden bir 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' çıkışı daha! Gabar'da bulunan petrol 1 ay yetmeyecek malzeme

Seçime çatısı altında girdiği Cumhur İttifakı'ndan seçim sonrası adım adım uzaklaşan, Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gabar'da keşfedilen petrol ile ilgili ses getirecek bir çıkış geldi. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla ittifaka kapıyı kapatan YRP Genel Başkanvekili Doğan Aydal, "Tam seçime gireceğiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Gabar’da 5 bin varil petrol bulundu’ dedi. Bu bir algı yönetimi" sözleriyle tepki gösterdi.

Haber 01-08-23 10:10

'Emeklilerin sabrı kalmadı' deyip acilen adım atılmasını istedi! Fatih Erbakan'dan ses getirecek seyyanen zam çıkışı

Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25'lik zammın yeterli bulunmadığı ve seyyanen zam da yapılması gerektiği yönünde çağrılar devam ediyor. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşları için yıl sonunu işaret etmişti. "Biz başından beri emeklilerimize de seyyanen maaş zammı yapılmasını ifade ettik" diyen Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, emeklilerin yılbaşına dek bekleyecek durumu kalmadığını söyleyip acilen adım atılmasını istedi.

Haber 29-07-23 12:39

Cumhur İttifakı'na kapıyı kapattı: Erbakan'dan 'Erdoğan' hamlesi! Bu algıyı yıkmak zorundayız

Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında girip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyerek TBMM'de 5 milletvekiliyle temsil edilen Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çok konuşulacak açıklamalar geldi. YRP Genel Başkanvekili Doğan Aydal, Erdoğan'ın açılış programlarına YRP lideri Fatih Erbakan'ı davet edip topluma imaj vermeye çalıştığını belirterek "Öyle bir durum yok" dedi. Aydal ayrıca Erbakan'ın yakın zamanda yapacağını ifade ettiği açıklamaya işaret etti.

Haber 25-07-23 09:00

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken çıkış! 'İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararı yeniden gözden geçirilmeli'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsveç’in NATO üyeliği sürecine ilişkin dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Erbakan, “Türkiye, bugüne kadar ABD patronajındaki NATO ve Batı İttifakı ile girdiği bütün ilişkilerde hayâl kırıklığına uğramış, hep eli boş kalmış ve zararlı çıkmıştır. Hükümetimizden beklentimiz batı ile ilişkilerde yeni ‘hüsran’ sayfalarının açılmasına sebebiyet vermemek adına İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararının yeniden gözden geçirilmesidir” dedi.

Haber 12-07-23 17:59

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken açıklama! 'Faizden kurtulmanın yolu...'

Faizden kurtulmanın yolunun politika faizini düşürmekle olmayacağını ifade eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, borçlanmanın önlenmesi gerektiğini belirterek “Borç aldığın müddetçe faizden kurtulmak mümkün olmaz" dedi.

Haber 22-06-23 15:03

İttifak olacak mı? Fatih Erbakan’dan yerel seçim sözleri! 'Bütün illerde bütün ilçelerde…' Abdüllatif Şener yorumu dikkat çekti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçimlerle ilgili Cumhur İttifakı ile mi hareket edecekleri yoksa seçimlere tek mi girecekleri yönündeki soruya yanıt verdi. Öte yandan CHP’den olaylı istifasıyla gündeme gelen Abdüllatif Şener ile ilgili Erbakan, “Sayın Abdüllatif Şener’in durumunun kamuoyunun takdirine bırakmak daha doğru olur. Bununla ilgili olay zaten açık ve net. Herkes kendi değerlendirmesini yaparsa daha uygun olacaktır” ifadelerini kullandı.

Haber 17-06-23 16:14

Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak öneri! 'NATO ve Avrupa Birliği’ne bel bağlamak yerine...'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, D-8’in 26’ncı kuruluş yıl dönümüne ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. Çok konuşulacak bir öneride bulunan Erbakan, “NATO ve Avrupa Birliği’ne bel bağlamak yerine Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin bir araya gelmesiyle çok daha güçlü oluruz” dedi. İşte Erbakan'ın dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 15-06-23 17:50

Yeniden Refah Partisi kolları sıvadı! Erbakan hem 2024'ü hem de 2028'i işaret etti: Bugün başlıyoruz

Yeniden Refah Partisi seçimlerin ardından hız kesmeden 2028'de gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalarına başladı. YRP lideri Fatih Erbakan 2024'teki yerel seçimleri de işaret ederek "Bugünden itibaren kolları sıvayarak çalışmaya başlıyoruz" dedi. Erbakan'ın gündeminde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine başkasının gelip gelmeyeceği konusu da vardı. "Kılıçdaroğlu da gitse başka birisi de gelse" diyen Erbakan çarpıcı bir yorumda bulundu.

Haber 14-06-23 13:59

Milyonlar yeni tutarı beklerken Erbakan'dan 'asgari ücret' çıkışı: Önerdiği rakam ses getirecek! Bu maaş verilmeli

Türkiye'nin gündemindeki asgari ücret zammı için görüşmeler bugün itibarıyla başladı. Temmuz ayında sonuçlanması beklenen zam görüşmeleriyle birlikte 'Yeni asgari ücret ne kadar olacak?' sorusunun yanıtını milyonlarca çalışan beklerken konu siyasetin gündemine de taşındı. Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan yeni asgari ücret tutarı önerisini açıkladı.

Haber 13-06-23 15:31

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken sözler! 2028'i işaret etti

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Partimiz bu seçimdeki başarısını 9 ay sonra yapılacak olan 2024 yerel seçimlerinde daha da yukarıya taşıyacak" diyen Erbakan, "Çıtayı daha da yukarıya çıkartacağız ve 2028 seçimlerinde partimizi iktidara taşıyacağız" dedi.

Haber 12-06-23 14:33

Fatih Erbakan'dan seçimlerle ilgili ilk açıklama! Milletvekili seçildi mi? 2. turda da avantajlıyız, Cumhurbaşkanımız farkı açacak

Genel seçimlere Cumhur İttifakı bünyesinde katılan Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) lideri Fatih Erbakan, oy sayım işlemi devam ederken açıklamalarda bulundu. Erbakan ulaşan sonuçlara göre milletvekili seçildiğini açıkladı. Erbakan'ın ayrıca ellerine ulaşan sonuçlara göre partinin 28. dönemde 5 milletvekiliyle temsil edilme hakkı elde ettiğini ifade etti.

Haber 15-05-23 00:45

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Karaman'da konuştu:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Şimdi bu ittifakın destekçilerine, yapılarına baktığınızda imanlı, inançlı Anadolu insanının, aziz milletimizin durması gereken yer bellidir. Destek olması gereken ittifak bellidir." dedi.

Yurthaber 09-05-23 07:47

Fatih Erbakan'dan ses getirecek çıkış... Milli Eğitim müfredatı değiştirilecek

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Konya'da temaslarda bulunan ve partililerle buluşan Erbakan, Milli Eğitim müfredatının değişeceğini söyledi. Erbakan, "Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek. Allah korkusu olan nesiller yetiştirecek." ifadelerini kullandı. Erbakan ayrıca medyada da değişiklikler yapacaklarını ifade etti. İşte haberin detayları...

Haber 08-05-23 19:58

Fatih Erbakan'ın 'Zina suç sayılsın' paylaşımı tepki topladı! Mustafa Sandal'ın yanıtı gündem oldu

Türkiye adım adım seçimlere gidiyor. 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler için çalışmalarını hızlandıran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. "Zinanın suç sayılması için Milli Görüş, Meclis'e" diyen Erbakan'ın paylaşımı tepki topladı. Tepki gösterenler arasında sanatçı Mustafa Sandal da bulunuyor. Sandal'ın paylaşıma yönelik kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu.

Magazin 04-05-23 13:45

Kadın adayın fotoğrafı seçim arabasında gölgelenmişti! Fatih Erbakan 'operasyon' diyerek açıkladı: 'Adayın kendi tercihi'

Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi'nin Düzce'deki seçim aracındaki milletvekili adaylarının fotoğrafı arasında yer alan kadın adayın görselinin gölgelenmesi sosyal medyada gündem olmuştu. Söz konusu görüntüyle ilgili konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "Hanımların resmini basmayalım diye bir talebimiz yok" derken, söz konusu kararın adayın kendi tercihi olduğunu belirtti.

Haber 03-05-23 09:23

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Bilecik'te konuştu:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı çatısı altına girme kararlarına ilişkin, "Felaketleri gördüğümüz zaman dedik ki hayır, ülkemizi, milletimizi, devletimizi bu 7'li masanın felaketlerine teslim edemeyiz, 7'li masanın iktidar olmasına Yeniden Refah Partisi olarak vesile olamayız dedik ve Cumhur İttifakı'nda yer alma kararı aldık." dedi.

Yurthaber 01-05-23 07:36

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken sözler! Sürpriz 'Atatürk' çıkışı gündem oldu Atatürk yaşasaydı...

14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimlere günler kala, siyasilerin seçim çalışmaları devam ederken birbirinden çarpıcı açıklamalar da geliyor. Son olarak Cumhur İttifakı'nda yer alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı bir programda dikkat çeken ifadeler kullandı. Erbakan'ın sürpriz 'Atatürk' çıkışı gündem oldu.

Haber 28-04-23 10:59

Erbakan günler içinde değişen kararının perde arkasını açıkladı! 'Pazarlık yapıldı mı?' sorusuna dikkat çeken yanıt... İstifalar oldu ama kârlıyız

Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan, partisinin genel seçimlere ayrı başına gireceğini söylemesinden birkaç gün sonra Cumhur İttifakı'na katılma yönünde karar değiştirmesinin perde arkasını açıkladı. Bu kararın ardından YRP'de yaşanan istifalara değinen Erbakan, neticede kârlı çıktıklarını belirtti. Erbakan ayrıca ittifaka katılırlarken pazarlık yapıp yapmadıkları sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Haber 23-04-23 08:54

Erbakan'dan Kılıçdaroğlu'na 'LGBT' tepkisi: Bu merak nereden geliyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun LGBT ile ilgili bir soruya verdiği yanıta YRP lideri Fatih Erbakan'dan tepki geldi. ""Ülkemizin ve milletimizin böyle zihniyete sahip yedili masaya teslim edilmemesi için Cumhur İttifakı'nın yanında yer aldık" diyen Erbakan, "Bu LGBT merakı nereden geliyor?" diye sordu.

Haber 12-04-23 10:34

Son dakika: Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın aday olacağı yer belli oldu!

Son dakika haberi... Yeniden Refah Partisi milletvekili adayı gösterilen isimler, partinin genel başkanı Fatih Erbakan’ın onayının ardından Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edildi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul 2. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu.

Haber 09-04-23 17:38

Adnan Oktar konusu canlı yayını gerdi! Erbakan'dan Candaş Tolga Işık'a: Konuyu çarpıtmayın

Cumhur İttifakı'na katılarak siyaset gündeminde adından sıkça söz ettiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Candaş Tolga Işık'a konuk olan Erbakan, Adnan Oktar'la ilgili sorular soran Işık'a tepki göstererek, "Ben tabi Adnan Oktar'ı savunacak değilim, siz konuyu çarpıtmayın. Tamamen burada ittifakla ilgili, Yeniden Refah Partisi'nin pozisyonuyla ilgili şeyler için çıktık." ifadelerini kullandı.

Haber 29-03-23 21:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fatih Erbakan görüşmesi bugün

Siyaset kulisleri hiç olmadığı kadar hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen ve Cumhur İttifakı’na katılan Fatih Erbakan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün görüşeceği açıklandı.

Haber 28-03-23 10:27

Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’ın sözlerine zehir zemberek cevap: Saçmalıyor, bu cahillik, terbiyesini kuşansın, haddine değil…

Son anda Cumhur İttifakı'na katılarak gündemdeki yerini koruyan Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan, Millet İttifakı'na katılmamalarının gerekçelerini açıklarken kullandığı ifadeler Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nu küplere bindirdi. Erbakan'ı sert sözlerle eleştiren Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan'ın ilk koalisyonunun Bülent Ecevit liderliğindeki SHP ile yaptığını anımsatarak "Bunu nasıl görmezden gelebilir? Bu cahilliktir veya bile bile cahilliktir" dedi.

Haber 28-03-23 08:17

CHP'den gündem yaratacak 'Erbakan' çıkışı! 'Kemal Kılıçdaroğlu kemiklerinin sızlamasına müsade etmeyecek'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhur İttifakı'na katılacaklarını duyuran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın 5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sorduğu soruları hatırlatarak, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Öztrak, "Oğul Erbakan hiç merak etmesin. Tüm bu soruların gereğini, 13'üncü Cumhurbaşkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu yapacak. Baba Erbakan'ın kemiklerinin sızlamasına, müsaade etmeyecek" dedi. İşte gündem yaratacak o açıklamalar...

Haber 27-03-23 18:01

Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'na neden katıldıklarını açıkladı! 'Ülkemizin CHP zihniyetine teslim olmasını istemiyoruz'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı'na neden katıldıkları ile ilgili gelen soruya yanıt veren Fatih Erbakan, "Ülkemizde 60-70 yıl sonra yeniden CHP zihniyetinin seçilmesine sebep oldunuz suçlamasıyla muhatap olmak istemedik" ifadelerini kullandı.

Haber 26-03-23 22:08

İttifak kararına Erbakan ailesinden itiraz geldi! O espri MKYK'ya damgasını vurdu: Gidin evde anlaşın gelin

Geçtiğimiz cuma günü Ankara'da Cumhur İttifakı'na katılımlar çerçevesinde yaşanan hareketliliğin perde arkasından ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Necmettin Erbakan'ın kızı, Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan'ın kardeşi Elif Erbakan partinin Cumhur İttifakı'na katılmasına "çok net cümlelerle" karşı çıktı. Elif Erbakan'ın eşi Mehmet Altınöz ise "Katılalım" dedi. Bu fikir ayrılığıyla ilgili YRP Genel Başkan Yardımcısı Aydal'ın esprisi MKYK'ye damgasını vurdu.

Haber 26-03-23 14:43

Erbakan Cumhur İttifakı'na nasıl geri döndü? Telefon açıp o isim ikna etmiş

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, dün partisinin Cumhur İttifakı'na katıldığını açıkladı. Erbakan'ın yürütülen görüşmeler sonrasında ittifaka katılmama kararından nasıl geri adım attığı merak edilirken dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Yeniden Refah'ın, ittifaka katılmasında BBP lideri Mustafa Destici'nin araya girdiği ve Yeniden Refah Partisi'nin 6284 sayılı kanuna ile ilgili talebin, AK Parti tarafından bazı maddelerin yumuşatılarak kabul edildiği iddia edildi.

Haber 25-03-23 07:54

Cumhurbaşkanı adayları kaç imza topladı? Üçüncü gün sayıları açıklandı!

Seçmenler tarafından belirlenecek cumhurbaşkanları adayları için üçüncü gün atılan imza sayıları belli oldu. En çok imzayı 76 bin 901'le Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce aldı. Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan ise 69 bin 79 imzayla ikinci sırada yer aldı. Öte yandan ATA İttifakı'nın ortak adayı Sinan Oğan da 39 bin 317 imza topladı. İşte haberin detayları...

Haber 24-03-23 20:36

Hangi aday kaç imza topladı! İkinci gün sayıları açıklandı

Seçmenler tarafından belirlenecek cumhurbaşkanları adayları için ikinci gün atılan imza sayıları belli oldu. En çok imzayı 51 bin 367 ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce aldı. Yeniden Refah Partisi lideri Muhammed Fatih Erbakan ise 46 bin 725 imzayla ikinci sırada yer aldı. Öte yandan ATA İttifakı'nın ortak adayı Sinan Oğan da 25 bin 924 imza topladı.

Haber 23-03-23 20:28

YRP, Cumhur İttifakı'na neden katılmadı? Fatih Erbakan canlı yayında açıkladı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Fatih Erbakan katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı'na neden katılmadıklarını açıklayan Erbakan, AK Parti'nin mutabakat metni imzalamak istemediğini belirtti. 'Teşkilatın yüzde 60'ı Cumhur İttifakı'na katılmamızı istemedi' diyen Erbakan, 'İkinci turda kimi destekleyeceksiniz?' sorusunu da yanıtladı.

Haber 22-03-23 20:06

52 gün kala son seçim anketi: TİP yükseldi, Memleket Partisi ve Yeniden Refah Partisi'nin oy oranı dikkat çekti! İşte birinci parti...

14 Mayıs için son seçim anketinin sonuçları yayımlandı. Yöneylem Araştırma tarafından paylaşılan seçim anketinde AK Parti'nin birinci parti olduğu görüldü. 18-20 Mart tarihleri arasında yapılan ankette Muharrem İnce'nin genel başkanlığını yaptığı Memleket Partisi (MP), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) oy oranları ise dikkat çekti. İşte 52 gün kala yapılan son seçim anketinin sonuçları...

Haber 22-03-23 11:38

SON DAKİKA | YSK'dan 3 cumhurbaşkanı adayına ret kararı! Cem Uzan ve kardeşine kötü haber

Son dakika haberine göre: Yüksek Seçim Kurulu (YSK), başvuruda bulunan 3 cumhurbaşkanı adayı için ret kararı verdi. Cumhurbaşkanı adayı olmak için başvuruda bulunan Murat Hakan Uzan, Cem Cengiz Uzan ve Hürrem Ayaz'ın başvuruları "müracaatların bizzat Kurula yapılmadığı" gerekçesiyle reddedildi. 9 başvuruda da eksik evrak olduğunu belirlendi.

Haber 21-03-23 11:07

'Erbakan bekledi, Erdoğan gelmeyince ipler koptu!' İsmail Saymaz'dan çok konuşulacak YRP iddiası! İşte ittifak kapısını kapatan son toplantı...

Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan dün yaptığı açıklamada seçimlere hiçbir ittifakta yer almadan katılacaklarını ve kendisinin de cumhurbaşkanı adayı olduğunu duyurdu. Sürpriz sayılabilecek bu karar sonrası "Erbakan neden Cumhur İttifakı'na katılmadı?" sorusunun yanıtı merak edilirken, yaşananların perde arkası ortaya çıktı. İddiaya göre söz konusu kararda Erbakan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan beklediği hamlenin bir türlü gelmemesi etkili oldu ve son toplantıda ipler koptu.

Haber 21-03-23 10:43

Yeniden Refah Partisi kararını açıklıyor! Cumhur İttifakı'na katılacaklar mı? Kritik saat belli oldu

14 Mayıs'ta yapılacak seçimler için Cumhur İttifakı'na katılması gündemde olan Yeniden Refah Partisi'nde kritik gün bugün. Genel Başkan Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'na katılıp katılmama konusuyla ilgili partinin kararını saat 13:00'te kamuoyuna duyuracak.

Haber 20-03-23 07:40

İttifak görüşmesinde AK Parti'nin yanıtını açıkladı, '6284' sözleri gündem oldu! Cumhur İttifakına çağrılan YRP anketlerdeki oy oranını duyurdu

Seçimlere gidilirken Cumhur İttifakı HÜDA-PAR ve Yeniden Refah Partisi'ni (YRP) ittifak bünyesine katmak için harekete geçti. HÜDA-PAR, aday çıkarmayıp Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurdu, YRP ise 30 maddelik talep sundu. YRP'den gelen açıklamaya göre AK Parti aralarında 6284 sayılı yasada değişiklik öngören maddenin de bulunduğu 30 maddenin hiçbirine 'hayır' demedi. Bakan Yanık söz konusu kanunla ilgili açıklama yaparken YRP'den gelen son mesajda "6284 sayılı kanun yuva yıkmaktadır" dendi.

Haber 13-03-23 08:37

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken 'ittifak' açıklaması! Kılıçdaroğlu, 'masaya katılın' çağrısı yaparsa...

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masadan ayrılmasının ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. "Kılıçdaroğlu, çağrı yaparsa tavrınız ne olur?" sorusuna yanıt veren Erbakan, siyasette 24 saatin çok uzun bir zaman olduğunun altını çizerken "Bir ittifakta olmayız diye kesin bir çizgimiz yok" diye konuştu.

Haber 06-03-23 10:27

Cumhur İttifakı'na katılması için çağrı yapılan Fatih Erbakan’dan ‘Meral Akşener’ çıkışı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Akşener'in açıklamalarını değerlendirdi. Erbakan açıklamasında "Daha henüz iş başına gelmeden, yetki sahibi olmadan bu şekilde birbirlerine giren yapının iktidara gelmesi, yetki sahibi olması halinde Türkiye'ye kaostan başka bir şey getirmeyeceği açık bir şekilde ortadadır. Biz Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere giriyoruz. Cumhurbaşkanı adayımızı da kendimiz çıkartıyoruz" dedi.

Haber 04-03-23 14:26