Foxconn Haberleri

Çin'deki dünyanın en büyük iPhone fabrikası karıştı! İşçiler isyan bayrağını açtı... Eve dönmek istiyoruz

Dünyanın en büyük iPhone fabrikası olarak bilinen Çin’in Zhengzhou kentindeki fabrikada protestolar patlak verdi. Kovid-19'un vurduğu fabrikada işçiler isyan bayrağını açtı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, işçilerin koruyucu tulum giyen polislerle çatıştığı ve “Eve dönmek istiyoruz” sloganları attığı görüldü. İşçiler geciken ikramiyelerden, yetersiz gıdadan şikayetçi.

Haber 23-11-22 15:25

iPhone 14 ile ilgili çarpıcı iddia! İlk kez...

iPhone 14'ün ne zaman tanıtılacağı hala bilinmezken, analist Ming-Chi Kuo yeni iPhone'un üretimi hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Kuo, son anketinin Foxconn'un Hindistan'daki üretim tesisinin 6.1 inçlik iPhone 14'ü ilk kez Çin ile neredeyse aynı anda üreteceğini gösterdiğini söyledi. Apple'ın bir süredir Hindistan'da iPhone modelleri ürettiği biliniyor.

Haber 05-08-22 17:52

Koronavirüs etkisi: Apple'ın tedarikçisi Foxconn'u kapanma vurdu!

Apple'ın tedarikçisi Foxconn, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle Çin'in Shenzhen şehrindeki faaliyetlerini askıya almak zorunda kaldı. Şehirde kapanma varken Apple'ın üretiminin etkilenmesi de beklenebilir.

Haber 14-03-22 14:18

Covid: 'Çin'in Silikon Vadisi' artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı

"Çin'in Silikon Vadisi" olarak anılan teknoloji üretim merkezlerinin yer aldığı Şenzen kenti, Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle karantina altında. Şenzen'de üretim yapan Apple'ın iki tedarikçisi Foxconn ve Unimicron Teknoloji üretimi durdurdu.

Haber 14-03-22 12:38

Foxconn

Foxconn Hakkındaki Haberler Mynet'te. Foxconn Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Stellantis ve Foxconn çip üretecek

Yapılan yeni anlaşmayla birlikte Stellantis çatısı altındaki markaların ve üçüncü parti müşterilerin elektrikli araçlarında yer alması adına, tamamen yeni bir yarı iletken çip ailesi tasarlanacak.

Haber 22-12-21 16:07

Elektrikli araç atılımı yapan Foxconn, üç araç tanıttı

Dünyanın en büyük taşeron elektronik üreticilerinden olan ancak faaliyetlerini çeşitlendirmek isteyen Tayvanlı Foxconn SUV, sedan ve otobüs olmak üzere üç elektrikli araç prototipi tanıttı.

Haber 18-10-21 12:19

Apple, Apple Car'ın pillerini anavatanında üretmeyi hedefliyor

Apple Car için yeni bir rapor daha ortaya çıktı. Rapora göre Apple, otonom aracında kullanılacak pilleri diğer ülkelerdeki tedarikçilerinden tedarik etmeyecek, anavatanı olan ABD'de üretecek.

Haber 13-07-21 18:11

iPhone 13 mini, son mini iPhone olabilir!

Yeni bir rapora göre iPhone 13 mini, Pegatron ve Foxcoon tarafından ortaklaşa bir şekilde montajlanacak. Kaynaklara göre ise 5,4 inçlik iPhone 13 mini, Apple'ın ürettiği son iPhone mini modeli olacak.

Haber 06-07-21 16:48

Koronavirüs, iPhone 12 üretimini de vurdu!

Hindistan'da iPhone 12 üreten bir Foxconn fabrikası koronavirüs nedeniyle büyük darbe aldı. İki kaynağa göre, fabrikada Kovid-19 ile enfekte olan işçilerin görevlerinden ayrılmak zorunda kalması nedeniyle üretim yüzde 50'den fazla düşüş gösterdi.

Haber 12-05-21 09:48