Geçirgen Bağırsak Sendromu Haberleri

Geçirgen bağırsak sendromu nedir? Geçirgen bağırsak sendromu tedavisi nasıl yapılır?

Geçirgen Bağırsak Sendromu (GBS), son yıllarda giderek artan bir şekilde dikkat çeken bir bağırsak sağlık sorunudur. Bağırsakların iç yüzeyinde bulunan hücreler, normalde sıkı bir şekilde bir araya gelerek zararlı maddelerin ve mikroorganizmaların bağırsak içine geçişini önler. Ancak GBS durumunda bağırsak bariyeri zayıflar ve bağırsak geçirgenliği artar. Bu durum, zararlı toksinlerin ve bakterilerin bağırsak duvarından geçerek kan dolaşımına karışmasına neden olabilir.

Haber 25-05-23 11:23

Neslihan Atagül paylaşımıyla heyecanlandırdı! Beyazlar içinde paylaştı: Ekranlara dönmeye hazırlanıyor!

Daha önce geçirdiği zor hastalığı ile hayranlarını korkutan sevilen oyuncu Neslihan Atagül'den heyecanlandıran paylaşımlar geldi. Büyük bir hızla kilo veren güzel oyuncuya 'Geçirgen bağırsak sendromu' teşhisi konulmuştu. Ölümcül boyutlara varabileceği söylenen hastalık sonrası kendini toparlayan ve sosyal medyada paylaşımlarına geri dönen Atagül, ekranlara dönmeye hazırlandığı şu süreçte beyazlar içinde paylaşım yaptı. İşte Neslihan Atagül'ün beğeni yağan paylaşımı ve detaylar...

Magazin 10-08-21 16:37

Tuba Ünsal hastalığını ilk kez açıkladı! Öldürmüyor ama süründürüyor

Tuba Ünsal, Neslihan Atagül gibi kendisinin de ‘Geçirgen Bağırsak Sendromu’ hastası olduğunu açıkladı. Ünsal, "Geçirgen bağırsak sendromu rahatsızlığım var. Belli dönemlerde diyet ve sağlıklı beslenmem gerekiyor. Öldürmüyor ama süründürüyor” dedi.

Magazin 01-05-21 09:08

Neslihan Atagül'ün sağlık durumu nasıl? Neslihan Atagül'ün hastalığı ne?

Çok uzun bir zamandır geçirgen bağırsak sendromu ile mücadele eden Neslihan Atagül, tedavi olmak için İngiltere'ye gitti. Gerekli testlerin ve tetkiklerin sonrasında Neslihan Atagül'ün tedavi sürecine başlandı. Bu tedavi süreci için Neslihan Atagül'e özel bir beslenme programı düzenlendi. Peki Neslihan Atagül'ün sağlık durumu nasıl? Neslihan Atagül'ün hastalığı ne?

Magazin 30-03-21 14:11

Neslihan Atagül Hollywood yolcusu! Dünyaca ünlü isimlerle aynı projede

Geçirgen Bağırsak Sendromu nedeniyle, Sefirin Kızı dizisinden ayrılmak zorunda kalan Neslihan Atagül kısa sürede sağlığına kavuştu. Geçtiğimiz hafta Amerika'nın en çok okunan dergilerinden olan HOLA'ya kapak olan Neslihan Atagül dünyaca ünlü yıldızlarla aynı filmde yer alacak.

Magazin 10-03-21 11:32

Geçirgen bağırsak sendromu nedir? Gizemli hastalık ünlü oyuncu ile gündeme geldi! İşte geçirgen bağırsak sendromu belirtileri ve tedavisi

Son dönemlerde sıkça sözü edilen geçirgen bağırsak sendromu Neslihan Atagül ile yeniden gündeme geldi. Sefirin Kızı dizisinden başrol oynayan ve sağlık sorunları nedeniyle diziye veda eden ünlü oyuncunun geçirgen bağırsak sendromu olduğu iddia edildi. Peki, geçirgen bağırsak sendromu nedir? İşte gizemli bir hastalık olarak nitelendirilen geçirgen bağırsak sendromu belirtileri ve tedavisi

Haber 19-01-21 14:49

Geçirgen bağırsak sendromu belirtileri nelerdir? Tedavisi nedir?

Son dönemlerde sık görülen ve tedavi süreci merak edilen leaky gut halk arasında bilinen adı ile geçirgen bağırsak sendromu nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavi süreci nasıldır? Geçirgen bağırsak sendromu nasıl tedavi edilir? Geçirgen bağırsak sendromu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar yazımızın devamında.

Haber 30-12-20 16:20

'Bağırsak flora bozukluğu depresyona neden olabiliyor'

Geçirgen Bağırsak Sendromu bilim insanları tarafından çağımızın hastalığı olarak görülmektedir. Alerji, anksiyete, migren ve depresyona neden olduğu düşünülen Geçirgen Bağırsak Sendromu ile ilgili bilgi veren Kişiselleştirilmiş ve Önleyici Tıp Uzmanı Dr. Sibel Özgül geçirgen bağırsak sendromunun neden oluştuğunu ve nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Haber 24-02-20 12:01