Gelecek Partisi Haberleri

Davutoğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye 'yeniden adaylık' yanıtı: Dikkatli okusunlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı konusundaki soru üzerine "Açıklama metnini Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli dikkatli okursa, bir sonraki paragrafta diyoruz ki, 'Hukuken böyle olmakla birlikte biz sizi seçim meydanında göndereceğiz.' Kimseden çekindiğimiz yok" dedi.

Haber 31-01-23 12:10

Davutoğlu'nun 'cumhurbaşkanı adayı' ile ilgili sözleri gündem oldu! Kılıçdaroğlu'ndan açıklama: Diğer liderler...

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu'nun 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili sözleri gündem oldu. Davutoğlu'nun "Genel başkanlar, cumhurbaşkanı kadar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak" ifadesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da açıklama geldi. seçilecek cumhurbaşkanı ile birlikte 6 parti liderinin de imza yetkisine sahip olacağı açıklaması tartışma konusu oldu.

Haber 12-01-23 13:23

Davutoğlu'ndan ses getirecek sözler: Seçilecek Cumhurbaşkanı bunu yaparsa kriz çıkar, ülke seçime gider

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının kazanması halinde Meclis desteği olacağını belirten Davutoğlu, "Cumhurbaşkanı tek başına hareket ederse açıkça söyleyeyim bir kriz çıkar ve o Meclis desteğini kaybeder. Ülke yeni bir seçime gitmek zorunda kalır." ifadelerini kullandı. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da sosyal medya hesabından Davutoğlu'nun sözlerine tepki gösterdi.

Haber 11-01-23 19:18

6'lı masa yarın toplanıyor! Kritik toplantı öncesi kulislerde bu konuşuluyor: Sıcak bakmıyorlar

İYİ Parti, CHP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisinin oluşturduğu 'Altılı Masa' yarın DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde bir araya gelecek ve en kritik toplantılarından birini gerçekleştirecek. Toplantıda başörtüsü konusu ve Büyük Türkiye Partisi’nin (BTP) masaya dahil edilmesi meselesi kritik konuların arasında yer alıyor.

Haber 13-11-22 10:03

AK Parti'den aday adayı olmuştu! Balık Ayhan Gelecek Partisi'ne katıldı

Balık Ayhan lakabı ile tanınan Ayhan Küçükboyacı, 2011 yılında AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuştu. Balık Ayhan son olarak parti kararını değiştirdi ve Gelecek Partisi'ne katıldı. Balık Ayhan yetki belgesini ise Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun elinden aldı.

Magazin 10-11-22 09:37

Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretindeki 'Serok Erdoğan' sloganı gündem oldu! Davutoğlu Bahçeli'ye bu sözlerle yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Diyarbakır gezisinde atılan "Serok Erdoğan" sloganı gündem olmuştu. Bu gelişme sonrasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yüklendi.

Haber 24-10-22 13:29

Ekim ayının merakla beklenen anketi yayınlandı! İttifaklar arası farktan sonra bir partideki artış dikkatlerden kaçmadı

Seçimlerin yaklaşması siyaset gündeminin en önemli konularından bir tanesi olmaya devam ederken seçim anketleri de dikkatle takip ediliyor. Türkiye'nin merakla beklediği 2023 seçimlerine bir yıldan az bir süre kalırken son anket çalışması yayınlandı. ORC'nin 42 ilde 3 bin 680 kişiyle yaptığı anket sonucunda çarpıcı sonuçlar yer aldı. Hangi parti ne kadar oy alabiliyor? İşte AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP, Gelecek Partisi'nin son oy oranları...

Haber 12-10-22 18:15

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan Başörtüsü düzenlemesi açıklaması:

"Partiler arasındaki anlaşma ile yasal veya anayasal bir düzenleme, gelecek dönemler için faydalı olur"

Yurthaber 08-10-22 16:55

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Amasya'da konuştu:

"(Başörtüsü düzenlemesi) Aslında anayasa konusu yapılması bile doğru değil, çünkü zaten temel insan hakkı ama bu temel insan hakları anayasada vurgulanmasına rağmen öyle acılar yaşatıldı ki, açık şekilde bunu tanımlamadan bu meseleyi çözmek zorlaştı"

Yurthaber 07-10-22 16:15

Ahmet Davutoğlu, yarınki konuşmayı işaret etti: Erdoğan samimiyse Kılıçdaroğlu'nun çağrısına destek versin

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtü' çıkışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Söz konusu açıklamanın çok önemli bir adım olduğunu belirten Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye çağrıda bulundu. Davutoğlu, "Desteklerlerse sayın Erdoğan'a da teşekkür tweeti atacağım. Yeter ki şu yaralar kapansın." diye konuştu.

Haber 04-10-22 10:00

Kulislerde bu konuşuluyor! İşte Akşener'in açıklamasının şifreleri: Büyük sıkıntı olacağını düşünerek vazgeçti

6’lı Masa’da yer alan siyasi partilerin liderleri, ikinci tur görüşmelerin ilkini, 2 Ekim Pazar günü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener özellikle “6’lı masanın noter görevi olmadığı” yönündeki çıkıyla gündem olmuştu. Kulislere göre Akşener'in başlangıçta, daha sert bir konuşma yapmayı planladığı, ancak bunun daha büyük sıkıntı yaratacağı düşünülerek vazgeçtiği ifade edildi.

Haber 30-09-22 05:51

Gelecek Partili isimden cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Herkesin oy vereceği isim...

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı her gün biraz daha merak konusu olurken Gelecek Partili Selçuk Özdağ'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Altılı masanın adayının belli olduğunu söyleyen Özdağ, duyuru için ise seçim kararının beklendiğini belirtti. Özdağ ayrıca, belirlenen ismi tarif ederken, "Herkesin oy vereceği bir kişi" ifadelerini kullandı. Öte yandan Özdağ, Akşener'in "Başbakanlığa adayım" çıkışına da gündem olacak sözlerle yanıt verdi.

Haber 23-09-22 09:16

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu Sultanbeyli Buluşmasına katıldı:

"Biz 28 Şubat'a direnenlerin partisiyiz, sözde değil özde direnenlerin. 28 Şubat'ın her türlü zulmünü gördük. Bir daha bu zulmün yaşatılmasına izin vermeyeceğiz" - "Asgari ücreti uluslararası standartlara getireceğiz. Enflasyonun üstünde asgari ücret vereceğiz"

Yurthaber 18-09-22 21:50

Ahmet Davutoğlu canlı yayında açıkladı! İki ayrı aday çıkarsa 6'lı masa dağılır mı?

Muhalefetin oluşturduğu 6'lı masayla ilgili Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Davutoğlu, '6'lı masa dağılır mı?' sorusuna "İki ayrı aday çıksa dahi 6'lı masa dağılmaz. Milletvekilliği seçimlerinde de farklı kombinasyonlar olabilir." yanıtını verdi.

Haber 06-09-22 23:19

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Altılı masanın son görüşmesinde kritik detay! 'Aday olacak kişi önceden bilecek'

Altılı masanın ilk tur görüşmeleri tamamlandı. Kulislere yansıyan bilgilere göre ikinci tur artık alınan kararların somut olarak yaşama geçirileceği bir süreç olacak. Merak edilen ortak adayın ne zaman açıklanacağı ile ilgili soru da yanıt bulurken adaydan önce geçiş süreci ve Cumhurbaşkanı yetkileri açıklanacak. Böylece aday olacak kişi yetkilerinin ne olduğunu görecek ve buna göre karar verecek. İşte 6'lı masanın son toplantısında ele alınan konular...

Haber 22-08-22 20:28

6'lı masa 6. kez toplandı! Altı muhalefet partisinin genel başkanlarından 'ortak cumhurbaşkanı adayı' mesajı

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplandı. Toplantı sonrası altı siyasi parti genel başkanından ortak açıklama geldi. Açıklamada bir sonraki toplantının 2 Ekim’de CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Haber 21-08-22 21:32

Altılı masanın son toplantısı öncesi flaş gelişme! İlk kez olabilir: Ortak aday...

Altılı masanın ilk tur toplantılarının sonuncusu, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde yapılacak. 21 Ağustos'taki kritik görüşme öncesi masada birçok konu yer alırken olası cumhurbaşkanı adayına ilişkin de önemli bir gelişmenin yaşanacağı iddia edildi. Buna göre, toplantı sonrası paylaşılması beklenen ortak metinde, adayın eşkali ilk kez paylaşılabilir...

Haber 17-08-22 07:10

Davutoğlu'ndan canlı yayında dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması! 'Bize söylediği bir şey yok'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak "Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla ilgili kendisinin bize söylediği bir şey yok, konuşulmadı" açıklamasını yaptı. Açıklamasının devamında Davutoğlu "Biz bu masa için çok uğraştık ve ortak aday çıkmazsa da dağılmayız" dedi.

Haber 10-08-22 07:04

CHP devreye girdi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi arasındaki kriz çözüldü…

Gelecek Partisi ile DEVA Partisi arasından yaşanan krizin çözüldüğü belirtildi. Sorunun CHP’nin devreye girmesiyle aşıldığı öğrenilirken ardından iki partinin karşıt söylemleri dile getirmemesi konusunda uzlaşma sağlandı. CHP kurmayları söz konusu anlaşmazlıkla ilgili yaptığı açıklamada ‘İktidar iki parti arasındaki tartışmadan medet umuyor. Bu 6 partinin ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemesi noktasında bir sorun yok’ ifadelerini kullandı.

Haber 06-08-22 07:55