Gelecek Partisi nedir?

Gelecek Partisi nedir?

Gelecek Partisi, 12 Aralık 2019 tarihinde kurulan Türkiye siyasi partisidir.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan partinin kısaltması ‘Gelecek Partisi’ iken, simgesi ise çınar yaprağıdır. Partinin Genel Başkanlık görevini Ahmet Davutoğlu yürütmektedir.

2014 yılında başbakan seçilen Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine dönüştürme hareketine karşı çıktı.

Bu karşı çıkışın ardından 22 Mayıs 2016 tarihinde başbakanlıktan istifa etti. Ardından AK Parti hükümetini sıklıkla eleştirdi.

13 Eylül 2019 yılında ise AK Parti’de istifa etti. İstifasının ardından 154 kişiden oluşan kurucu üyeler ile birlikte Gelecek Partisi’ni kurdu.

Partinin kurucu üyeleri arasında çok sayıda eski AK Parti yetkilisi de bulunmaktadır.

Gelecek Partisi’nin, parlamenter sisteme dönülmesi, yeni anayasa yapılması ve azınlık dillerde eğitim verilmesi gibi vaatleri vardır.

Gelecek Partisi Gelecek Partisi Haberleri

DEVA teklifi reddetti, SP ve Gelecek ortak grup kuruyor! İlk defa parti ismi verildi

Seçime CHP listelerinden girip milletvekili çıkaran DEVA Partisi, Gelecek ve Saadet Partisi'nin ortak grup kurma çalışmaları vardı. Çatı parti kurma teklifini DEVA Partisi, parti kimliğine zarar vereceği ve vatandaş tarafından doğal karşılanmayacağı gerekçesiyle reddetti. Bu gelişme sonrasında Saadet ve Gelecek'in bayramdan sonra Meclis'te grup kurmaya hazırlandığı belirtildi. SP İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya "Saadet çatısının daha doğru karar olacağı yönünde beklentimiz var " dedi.

Haber 27-06-23 08:18

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan yeni parti kuruyor! İsmi belli oldu, işte kulislerde konuşulanlar

Saadet, DEVA ve Gelecek partileri TBMM'de daha fazla söz sahibi olabilmek için yeni bir çatı parti altında birleşerek grup kurmaya hazırlanıyor. Kulislerde çatı partinin isminin netleşmeye başladığı da konuşuluyor. Öne çıkan iki isim var; Demokrasi Birliği ya da Demokrasi İttifakı...

Haber 22-06-23 07:36

Ümit Özdağ, Binali Yıldırım, Abdullah Gül... Davutoğlu'ndan birbirinden önemli açıklamalar! O teklif ayakta alkışlandı

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Youtube'daki "Mevzular Açık Mikrofon" programına konuk oldu. Birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "Ümit Özdağ ile karşı karşıya gelir misiniz?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Altılı masa ve cumhurbaşkanı adayı konusunda da konuşan Davutoğlu, Binali Yıldırım ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Öte yandan Davutoğlu'nun yaptığı bir teklif, salonda büyük alkış aldı.

Haber 27-09-22 11:37

Vatandaşın sorusuna yanıt verdi! Ahmet Davutoğlu'ndan adaylık açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Osmaniye'de bazı ziyaretler yaptı. Bir vatandaşın adaylık sorusuna yanıt veren Davutoğlu, "Parti kurarken zaten aday olmuşuz. Yani iddiamız bu. Ama şimdi şu anda da adayız. Hepimiz parti olarak, hepimiz iktidara adayız ondan kaçınmıyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 18-06-22 23:34

Ahmet Davutoğlu açıklaması ne? Ahmet Davutoğlu ne açıkladı, Devlet Bahçeli ile ilgili ne dedi?

Ahmet Davutoğlu dün sosyal medya hesabında dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuş ve saat 23.30'u işaret ederek açıklama yapacağını belirtmişti. Gelecek Partisi Genel Başkanı YouTube'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslendi. Peki Ahmet Davutoğlu ne açıkladı, Devlet Bahçeli ile ilgili ne dedi? İşte Ahmet Davutoğlu'nun açıklaması...

Haber 16-06-22 08:45

Son dakika | Ahmet Davutoğlu'nun Malatya ziyaretinde 'çakal' gerginliği! Apar topar götürüldü

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Malatya ziyaretinde gerginlik yaşandı. Davutoğlu'nun esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada bir vatandaşla, partinin İl Başkanı Ahmet Ercan Uçkan arasında gerginlik yaşandı. Bazı vatandaşların İl Başkanı’nın üzerine yürüdüğü görülürken, Davutoğlu apar topar camiye götürüldü.

Haber 10-06-22 16:11

Ahmet Davutoğlu'ndan canlı yayında dikkat çeken sözler! Keşke Sayın Cumhurbaşkanı...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak "Türkiye'de büyük bir uzlaşıya ihtiyaç hissettiğimiz bir dönemdeyiz. Keşke Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir masa kursaydı. Pandemi bir imkandı. 'Sizden destek bekliyoruz, ülkeyi beraber çıkaralım' deseydi. Yapmadı Cumhurbaşkanı." dedi.

Haber 08-06-22 10:28

Son Dakika: Altılı masadan ortak açıklama: Seçim sonuçları kesinleşene kadar ortak çalışmaya ve iş birliğine devam edeceğiz

Son dakika haberi: Muhalefet partilerinin oluşturduğu altılı masa dördüncü kez toplandı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti genel başkanları, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantının ardından gece saatlerinde yapılan açıklamada, "Altı siyasi parti olarak yol haritamızda belirlediğimiz şekilde, seçim sonuçları YSK tarafından ilan edilip kesinleşene kadar ortak çalışmaya ve iş birliğine devam edeceğiz" denildi.

Haber 30-05-22 03:04

Altılı masa dördüncü defa toplandı! Gelecek Partisi ev sahipliği yapıyor

Muhalefet partilerinin oluşturduğu altılı masa yeniden toplandı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal 4’üncü kez bir araya geldi.

Haber 29-05-22 20:11

Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken açıklama: Erdoğan ile televizyonda tartışsak...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Mersin'de vatandaşlarla bir araya geldi. "Televizyonları yasakladı bize bunlar" diyen Davutoğlu, "Bir gün Tayyip Erdoğan ile karşılıklı oturup konuşsak, tartışsak televizyonda gerçek ortaya çıkar" diye konuştu.

Haber 12-05-22 11:14

Davutoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar! '6’lı iş birliği masası içerisinde...'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmekle ilgili yeni seçim yasasına göre ittifak içinde olmak ya da ayrı ayrı girmek gibi bir fark kalmadı. Bu bağlamda kendi logomuz, kendi ismimizle girmeye öncelik veriyoruz. Ancak her opsiyona açığız. Bu bağlamda 6’lı iş birliği masası içerisinde daha farklı opsiyonlar gündeme gelebilir" diye konuştu.

Haber 06-05-22 21:04

SON DAKİKA | Ahmet Davutoğlu'ndan yeni ittifak çıkışı: Karamollaoğlu ve Babacan'a teklifte bulundum

Son dakika haberi: Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'dan gündem yaratacak açıklamalar geldi. 6'lı muhalefet masasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu yeni ittifak çıkışı yaptı. Davutoğlu, "Altılı masada farklı ittifaklar olabilir" diye konuştu. Davutoğlu; Gelecek, DEVA ve Saadet Partisi'nin ayrı bir ittifak olarak bir araya gelebileceğini belirtti.

Haber 06-05-22 10:29

Davutoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar: Seferberlik ilan ediyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Seçim ister bu kasımda olsun ister gerekse haziranda... Bu yaz ne kadar verimli geçerse bu yazın vatan, millet sevdası adına hasadı ne kadar büyük olursa geleceğimiz o kadar emin olacak. Onun için şu andan itibaren sadece İstanbul'umuzda değil, bütün Türkiye'mizde seferberlik ilan ediyoruz" diye konuştu.

Haber 03-05-22 21:15

Muhalefet seçim mesaisine başlıyor! Yol haritası belirlendi

Türkiye 2023 seçimlerine doğru yaklaşırken altı muhalefet partisinin oluşturduğu "6'lı masa" mesaiye başlıyor. Altı partinin temsilcilerinden oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, partiler arası bilgi ve teknoloji paylaşımında bulunarak her ay liderlere rapor sunacak.

Haber 03-05-22 09:01

Gelecek Partisi'nden DEVA Partisi'nin seçim çıkışına yanıt: 'Önce biz yaptık'

'Altılı masa' etrafında bir araya gelen partilerin kararları siyasetin gündeminde. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın seçim çıkışının yankıları sürüyor. Masanın bir diğer ortağı Gelecek Partisi ise Babacan'ın duyurduğu karara yönelik bir açıklama yaptı. Gelecek Partisi, "DEVA Partisi'nden önce bu çıkışı biz yaptık" diyor.

Haber 28-04-22 15:59

Altı muhalefet partisinden bir ilk! Seçim güvenliği için...

Altı muhalefet partisinin, seçim ve sandık güvenliği konusunda ortak çalışma kararının ardından oluşturulan "seçim güvenliği komisyonu" ilk toplantısını yaptı.

Haber 27-04-22 23:39

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının tarif edildiği altılı masada neler konuşuldu?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde Pazar akşamı gerçekleşen altı muhalefet partisi liderinin buluştuğu yuvarlak masa toplantısında seçim işbirliği konusunda kararlılık mesajı verilirken, ilk kez cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de ortak metinle tarif edildi.

Haber 26-04-22 05:39

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin üçüncü buluşması sona erdi! Ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri üçüncü kez toplandı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin genel başkanları Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada "Uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 25-04-22 01:30

Son anket sonuçları sosyal medyayı salladı! AK Parti ve İYİ Parti'deki değişim ve sürpriz...

Son dakika haberi: Son seçim anketinde partilerin oy oranları dikkat çekti. ORC Araştırma'nın yapmış olduğu son anket çalışmasında katılımcılara "Bu pazar genel seçim olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu sorulurken, yüzde 7'lik fark gündem oldu. 2018 seçimlerini en doğru şekilde tahmin eden ORC Araştırma şirketinin seçim anketinde, son seçimlere oranla AK Parti ve İYİ Parti'nin oy oranında büyük değişim olduğu görüldü.

Haber 22-04-22 12:59

Ahmet Davutoğlu'ndan merak edilen soruya yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna tüm siyasi partiler için kendi partilerinin genel başkanının aday olmasından daha doğal bir durum bulunmadığı yanıtını verdi.

Haber 21-04-22 19:18

Bu anket çok konuşulur! 6’lı masa ile ilgili çıkan sonuç dikkat çekti: Yüzde 50,3…

6 muhalefet partisinin bir araya gelerek kurduğu muhalefet masası ile ilgili çarpıcı bir anket yayınlandı. ASAL Araştırma ‘Sizce 6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı?’ sorusunu halka yönetti. Anketten ise çok tartışılacak bir sonuç çıktı. İşte 2023 seçimlerini yakından ilgilendiren o anketin sonuçları…

Haber 21-04-22 07:24

CHP ve İYİ Parti’nin teklifini reddetmişler! Dikkat çeken iddia…

Muhalefetin kurduğu 6 partinin olduğu masada anlaşmazlık olduğu iddiaları ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yeni kurulan Gelecek ve DEVA partilerinin, CHP ve İYİ Parti'nin "ikinci liste" teklifini amblem yüzünden reddettiği öne sürüldü. İşte üçüncü ittifak anlaşmazlığı ile ilgili kulislerde konuşulan son dakika haberinin detayları…

Haber 17-04-22 12:38

2018 seçim sonuçlarını bilmişti! Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar: İttifaklar arasındaki puan farkı açılıyor

Son seçim anketinin sonuçları dikkat çekti. 2018'deki seçim sonuçlarını en yakın tahmin eden ORC, Nisan ayı anket sonuçlarını açıkladı. Yüz yüze yapılan anketin sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın oy oranı 36.6'ya inerken, Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 40,2'ye çıktı. Gelecek Partisi'nin oy oranının da dikkat çektiği ankette, oyları en çok artıran parti ise İYİ Parti oldu. İşte ORC Araştırma tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları...

Haber 04-04-22 15:12

Selim Temurci, canlı yayında Gelecek Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Millet İttifakı'na dahil olacağı iddia edilen Gelecek Partisi'nden dikkat çeken bir açıklama geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, katıldığı bir canlı yayın programında partisinin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

Haber 30-03-22 08:08

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önemli gelişme! 6 muhalefet partisi uzlaştı: Tek aday...

Son dakika haberi: Ankara kulislerinde seçim hareketliliği başlarken 6 muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda tutumu da netleşiyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde, dün ikinci kez bir araya gelen liderler adaylık konusunda uzlaşmaya vardı. İşte cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için 6 muhalefet partisinin üzerinde anlaştığı formül...

Haber 28-03-22 11:37

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin buluşmasının ardından ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri Deva Partisi ev sahipliğinde ikinci kez buluşmuştu. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından ortak açıklama geldi. Açıklamada "Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz, bizler Türkiye'yi karanlık günlerden çıkartma kararlılığı içerisindeyiz. Umutlarımız ve geleceğe olan inancımız, Türkiye'nin sorunlarından çok daha büyüktür." ifadeleri kullanıldı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 28-03-22 00:56

İlk fotoğraf paylaşıldı! 6 muhalefet lideri ikinci kez bir araya geldi

6 muhalefet lideri Deva Partisi ev sahipliğinde ikinci kez buluştu. DEVA Partisi'nin sosyal medya hesabından söz konusu buluşmayla ilgili paylaşılan videoda liderleri, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın karşıladığı görüldü. Toplantı 19.40'da başladı. Basına kapalı olan gerçekleşen toplantının ardından yazılı açıklama yapılması beklenirken görüşmeye ilişkin ilk fotoğraf da geldi.

Haber 27-03-22 20:11

Davutoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt! 'Şu anda öncelikli konumuz...'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Beş genel başkan aynı zamanda cumhurbaşkanlığını önerirse elbette kabul ederim” açıklamasıyla ilgili olarak ''Şu anda öncelikli konumuz isim tespiti değil” dedi. Öte yandan Davutoğlu, muhalefet parti liderlerinin 27 Mart'ta toplanacağını açıkladı.

Haber 12-03-22 19:06

SON DAKİKA | 6 muhalefet partisi liderleri imzayı attı! 23 maddelik 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' mutabakatı

Son dakika haberi: 6 muhalefet partisi lideri, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' çalışmasını kamuoyuna sunmak üzere bir araya geldi. 2023 seçimleri için muhalefet açısından büyük önem taşıyan kritik günde; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanları 23 maddeden oluşan 48 sayfalık mutabakat metnine imza attı. Söz konusu mutabakat metninde; seçim barajı, cumhurbaşkanının görev süresi, HSK, Kayyum ve KHK gibi kritik konularda değişiklikler yer alıyor.

Haber 28-02-22 14:22

Muhalefetin 28 Şubat'taki toplantısı için davetiyeler hazırlandı! 6 muhalefet liderinin isimlerinin yazılış sırası dikkat çekti

Muhalefetteki 6 siyasi partinin liderlerinin bir araya geldiği toplantının yankıları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla bir araya gelen 6 lider, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni üzerinde anlaşmaya vardı. Söz konusu metnin 28 Şubat'ta açıklanacağı belirtilirken, kritik toplantı için hazırlanan davetiyedeki bir detay dikkat çekti. Davetiyede 6 siyasi partinin liderlerinin imzası bulunurken, söz konusu davetiyede parti isimlerinin sıralaması gündem oldu.

Haber 21-02-22 07:49

Son dakika: Beş anket şirketi bir araya geldi çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı! 'Çok ilginç' diyerek duyurdu üç partiden birine...

Son dakika haberi: Siyaset gündeminin hareketli olduğu şu günlerde anket sonuçları merakla takip edilmeye devam ediliyor. 5 anket şirketi elindeki son oy oranlarını paylaştı. GENAR Başkanı İhsan Aktaş, "Çok ilginç bir şey var. DEVA, Gelecek ve Saadet'ten küçük küçük Yeniden Refah Partisi'ne oy geçişi oluyor." dedi. Peki AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP'nin son oy oranları kaç? İşte yanıtı...

Haber 18-02-22 10:14

6 lider aynı masada! Görüşme sonrası yorumlar peş peşe geldi

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları için Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine 6 muhalefet partisinin temsilcileri bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA partisi lideri Ali Babacan'ın bir araya geldiği toplantı öncesi fotoğraflar da paylaşıldı. Toplantı 5 saat 15 dakika sürdü.

Haber 12-02-22 20:19

Son dakika haberi: Son seçim anketi sonuçlarında MHP ve HDP sürprizi! AK Parti ile CHP arasındaki fark kaç?

Son dakika haberleri: Siyaset arenasında seçim gerginliği devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde paylaştığı videoların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, tazminat davası açmıştı. Seçim sonucu anketinde dikkat çeken sonuçlar var. Gezici Araştırma tarafından yapılan ankette AK Parti ile CHP arasındaki oy oranı dikkat çekti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 04-02-22 14:23

Davutoğlu'ndan dikkat çeken ittifak açıklaması: Artık işin özünü konuşmamız gerekiyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunumuyla yayınlanan Teke Tek programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türk siyasetindeki koalisyon dönemlerini hatırlatan Davutoğlu, "CHP-MSP, DYP-SHP koalisyon tecrübesine sahip olduk. İttifaklar siyaseti olumsuz etkiledi. Artık işin özünü konuşmamız gerekiyor. İşin özü; siyaseti nasıl yapılandıracağız, demokratik anayasayı nasıl inşa edeceğiz?" ifadelerini kullandı.

Haber 01-02-22 22:01

Davutoğlu ve Babacan'dan ittifak açıklaması! Her konuya açık olmalıyız

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamada bulunan iki lider ittifak değerlendirmesinde bulundu. Davutoğlu açıklamasında, "Son derece verimli görüşmeler oluyor. O bakımdan bunu mutlaka bir yeni ittifak arayışları gibi yorumlamamak ama bunları da konuşmalıyız. Her konuya açık olmalıyız." dedi. Babacan ise, "Yaptığımız istişareler sonucunda bir süre sonra ittifaklarla ilgili bir karar da oluşabilir." dedi.

Haber 26-01-22 20:03

Muhalefette 'Ahmet Davutoğlu' krizi! Kılıçdaroğlu ve Akşener'i arayıp sitem etmişti, Ankara'da sürpriz buluşma

Muhalefet partililerin parlamenter sisteme dönüş için yaptığı çalışmalarda sona gelindiği belirtilirken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun "Kısmi temsilden rahatsız olduğu” iddiası gündem yarattı. Yaşanan 'kriz' sonrası Davutoğlu'nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’i arayıp “sitemde” bulunduğu öne sürüldü. Kriz sonrası üç siyasi parti lideri, Ankara’da akşam yemeğinde buluştu. İşte Ankara'da kulisleri hareketlendiren gelişmenin detayları...

Haber 21-01-22 09:21

Son Dakika! Gelecek Partili Selçuk Özdağ'dan flaş açıklamalar: AK Partili 40 vekille görüşüyoruz

Son dakika haberine göre muhalefetin erken seçim çağrıları sürerken, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan da gündeme ilişkin önemli açıklamalar geldi. Ellerindeki anketlere göre yüzde 10 barajını aştıklarını söyleyen Özdağ, AK Parti'den 40 milletvekili ile görüştüklerini de ekledi.

Haber 12-01-22 08:35

Davutoğlu ve Uysal'dan İBB'deki teftişle ilgili açıklama

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. İBB'deki teftişle ilgili konuşan Davutoğlu, bir terör sızması yaşanmışsa teftişin yaygınlaştırılması ve böyle bir sızmada ihmali olan herkesin teftişin muhatabı kılınması gerektiğini ifade etti.

Haber 28-12-21 17:35

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklaması! Ahmet Davutoğlu: Gündemimizde değil

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Zonguldak'ta temaslarda bulundu. Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İttifak kabul ederse aday olurum." açıklamasıyla ilgili olarak, "Herkesin, her genel başkanın, cumhurbaşkanı adayı olma hakkı vardır. Bu, Cumhuriyet Halk Partisi içinde karar verilebilecek bir husus. İttifak karar verecekse ittifak içindir. Şu an biz Millet İttifakı'nın bir parçası değiliz. Bu bizim gündemimizde olan bir konu değil." ifadelerini kullandı.

Haber 22-12-21 20:06

Gelecek Partisi'nden istifa eden 200 kişi AK Parti'ye katıldı

Diyarbakır'da Gelecek Partisi'nden ayrılan 200 kişi, istifalarının ardından Ak Parti'ye katıldı. Düzenlenen törenle AK Parti'nin yeni üyelerine rozetleri takıldı. Mücadelelerine devam edeceğini açıklayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, yeni üyelere "Aramıza hoş geldiniz, şeref verdiniz" dedi.

Haber 12-12-21 15:02

Erdoğan'ın modeline Davutoğlu'ndan tepki: Savrulmanın çarpıcı bir örneği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomide yeni dönem haritası için Çin’i örnek vermesine tepki gösteren Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 'Çin modeli' ile resmi ideoloji inşa etme çabası, savrulmanın çarpıcı bir örneğidir. Yerlilik ve millilik iddiası sözde değil özde, sloganda değil eylemde anlam taşır!” ifadelerini kullandı.

Haber 05-12-21 22:38

İzmir'de Gelecek Partisi'nden istifa eden 8 kişi MHP'ye katıldı

İzmir'de aralarında Gelecek Partisi Bayraklı İlçe Teşkilatı yöneticilerinin de bulunduğu 8 kişi MHP'ye katıldı.

Haber 04-12-21 18:26

Muhalefet 52 başlıkta uzlaştı! Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'de hangi maddeler var?

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi temsilcileri 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' çalışmalarını tamamladı. Parti temsilcileri yasama, yürütme ve yargı ayaklarından oluşan çalışma kapsamında görüştüğü 58 başlıkta uzlaştı. Söz konusu 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' de nelerin değişmesi öngörülüyor. İşte tüm detaylar...

Haber 01-12-21 12:04

Ahmet Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Allah aşkına konuşma artık

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, doların 14 TL'ye yaklaşması sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi. Davutoğlu, "Konuşmayla birlikte 14 TL’ye kadar yükseldi! Bu konuşmalar TL’ye taammüden saldırı niteliği kazandı. Allah aşkına konuşma artık!" ifadelerini kullandı.

Haber 01-12-21 00:20

Benim talebim değildi diyerek duyurdu! Davutoğlu'ndan üçüncü ittifak açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu açıklamasında, "Seçim ufukta görünene kadar ilkeler bazında herkesin herkesle görüşmesi lazım. Sayın Fatih Erbakan'la görüştüğümüzde üçüncü ittifakı konuştuk, bu benim talebim değildi." ifadelerini kullandı.

Haber 27-11-21 22:13

Ahmet Davutoğlu ve Meral Akşener'den dikkat çeken mesajlar: Kaosun parçası olan yönetemez

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. Davutoğlu, "Türkiye çok kritik bir eşikten geçiyor. Kaygılarımı siyasi liderlerimizle ve kamuoyu ile paylaşmayı bir ahlaki sorumluluk olarak görüyorum" dedi. Akşener ise, "Geçmişinde bu dönemleri yaşamış bir kişi olarak bilirim ki kaosu çıkaran, kaosun parçası olan yönetemez. O da paketlenir. Tecrübemiz bunun üzerinedir" açıklamasında bulundu.

Haber 24-11-21 17:21

Davutoğlu ve Erbakan arasında önemli görüşme! Gerekli talimatları verdik

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret etti. Davutoğlu da Erbakan ile yaptıkları görüşmede birçok konuyu ele aldıklarını söyleyerek, "Türkiye'nin artık bir seçim ortamına girdiği de göz önüne alınarak yakın bir temas konusunda arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Zaten partilerimiz arasında süregiden istişareler vardı." ifadelerini kullandı.

Haber 23-11-21 17:05

Dolar 12 TL'yi geçti! Babacan ve Davutoğlu'ndan olay tweet

Dolarda yaşanan artışla ilgili olarak siyasi isimlerden açıklamalar geldi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Dolar 12 TL’yi geçti, siz seyrediyorsunuz!", DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise "Dibe batıyoruz. Durun artık" ifadelerini kullandı.

Haber 23-11-21 12:21

Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi üçlü ittifak mı kuruyor? Ali Babacan yanıtladı

Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin üçlü ittifak kuracağı iddialarıyla ilgili Ali Babacan'dan açıklama geldi. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ittifakları konuşmanın erken olduğunu belirterek, "Şu an hiçbir ittifakta olma gibi bir durumumuz yok ama seçim günü yaklaşırken bütün alternatiflere bakacağız" dedi.

Haber 20-11-21 14:20