Gss Haberleri

GSS borcu olanlar dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı! 10 bin liranın altındaki...

GSS borçları olanları yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi yaşandı. Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştiren teklif Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre, 31 Aralık 2021 tarihine kadar tahsil edilememiş alacak tutarları 10 bin lira ve altındaysa tamamı resen, alacak tutarının yarısının 10 bin liranın altında olması halinde 10 bin lira terkin edilerek, bakiye kısım tahsil edilecek.. İşte GSS borcu hakkında merak edilenler…

Finans 23-06-22 09:28

Son dakika: Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar dikkat! 5 bin TL'nin altındaki borçlar silinecek

GSS borcu olanları yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi yaşandı. Meclis'e gönderilen torba kanun teklifi ile Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının bir kısmı silinecek. 5 bin TL'nin altındaki borçların silinmesine karar verilirken 5 bin liranın üzerindeki borçların yüzde 50'si peşin ya da taksitle ödenirse kalan miktar silinecek. İşte tüm detaylar...

Finans 16-06-22 12:13

GSS borcu olanlar bu haberi bekliyordu: 10 bin liraya kadar olan borçlar siliniyor!

GSS borçları olanları yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi yaşandı. Yüz binlerce kişiyi kapsıyor, detaylar belli oldu. 10 bin liraya kadar tüm borçlar silinecek. Bu sınırın altındaki borçlar silinecek, 10 bin liranın üzerinde olan borçların ise yarısının ödenmesi durumunda, kalan kısmı terkin edilecek. İşte GSS borcu hakkında merak edilenler…

Finans 13-06-22 15:43
GSS

SGK'dan flaş açıklama! Yüzde 99,5’e yükseldi

Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada 2002 yılında yüzde 70 olan genel sağlık sigortasından yararlanma oranının 2022 yılı itibarıyla yüzde 99,5’e yükseldiğini kaydetti.

Finans 16-05-22 15:26

Gss

Gss Hakkındaki Haberler Mynet'te. Gss Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

SGK'den Genel Sağlık Sigortasına ilişkin açıklama:

"Herhangi bir kapsamda sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar, ayda 150,12 lira Genel Sağlık Sigortası primi ödeyerek kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler için sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor"

Yurthaber 14-01-22 09:51

GSS borcu olanları ilgilendiriyor! Resmi Gazete'de yayımlandı

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanların yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilmesi için karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece GSS borcu olanlar için Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesisleri ile üniversite hastanelerinde 31 Aralık 2022'ye kadar sağlık hizmeti verilecek.

Finans 11-01-22 07:57
GSS

GSS primi ne kadar olacak? 2022 GSS prim hesaplaması!

Asgari ücretin yükselmesiyle 2022 yılında ödenecek GSS prim ücretleri de artacak. Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim hesaplaması, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret zammı ile birlikte netlik kazanacak. GSS, vatandaşların sağlık hizmetlerinden eşit şartlarda yararlanması için oluşturulmuş bir sistemdir.

Finans 15-12-21 14:42
GSS

Borcu olanlar dikkat! Son gün 30 Kasım...

Sosyal Güvenlik Kurumu ihtiyacı olanlara çeşitli destekler sağlamaktadır. Bu desteklerden biri de GSS borcudur. GSS borcundan muaf olmak isteyenlerin 30 Kasım tarihine kadar gelir testi yaptırması gerekiyor.

Finans 25-11-21 12:37

Fırsat için son günler yaklaşıyor! SGK otomatik yapıyor

Gelir testi yaptıranlar, SGK’ya herhangi bir başvuru yapmaksızın GSS borçlarını otomatik olarak sildirebilir. Ancak bu işlem için testin tamamlanması gerekiyor. Son başvuru tarihini sakın kaçırmayın.

Finans 20-11-21 15:39

Borçların tümünü devlet silecek! 31 Aralık'a dikkat, hemen başvurun

Ülkemizde geçim sıkıntısı çekenlere çeşitli yardımlar uygulanmaktadır. Bunlardan birisi ise Genel Sağlık Sigortası’nı (GSS) ödeme gücü olmayanlar için yapılan destektir. Borcunuzun silinmesi için 30 Kasım’a kadar gelir testi yaptırmanız gerekiyor.

Finans 19-11-21 09:31
GSS

GSS prim borcu olanlar ne yapacak? GSS prim borcu için yapılandırma yapamayanlar ne yapmalı?

Bu sene vergi ve SGK prim borçlarının tekrar yapılandırılarak peşin veya taksitle ödenmesine ilişkin başvuru süresi 30 Eylül'de bitmişti. Peki GSS prim borcu olanlar ne yapacak? GSS prim borcu için yapılandırma yapamayanlar ne yapmalı? İşte ayrıntılar...

Finans 21-10-21 15:03

Tüp bebek desteği devletten! Şartlar tek tek sıralandı

Geçim sıkıntısı nedeniyle tüp bebek tedavisi olamayanlara müjde! Devlet, şartları sağladığınız takdirde son derece pahalı olan bu yöntemi karşılıyor. Başvuru için gereken şartları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Finans 14-08-21 17:09

GSS borçları silinecek mi? GSS borcu nasıl öğrenilir?

Yapılandırma yasası pek çok vatandaşın yüzünü güldürdü. Borçları ödemede kolaylık sağlanırken, GSS borcu olanlar için de önemli bir fırsat doğdu. 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuruda bulunan kişiler yapılandırma yasasından yararlanarak borcunun yüzde 90’ını sildirebilecek.

Finans 24-06-21 11:48

GSS prim borcu nasıl ödenir? 2021 GSS prim borcu sorgulama sayfası

Genel Sağlık Sigortası (GSS) vatandaşların yararlandığı bir sağlık hizmetidir. Bu kapsamda GSS, sigortalı olarak çalışan veya sigortalının bakmakla yükümlü olduğu kişi statüsünde bulunan kişiler dışındaki herkes, GSS ile sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Ancak GSS için de aylık olarak bir miktar ödenmesi gerekiyor. Birçok kişinin GSS borcu olması sebebiyle ise vatandaşlar borçlarını nasıl ödeyeceklerini araştırıyor.

Finans 10-06-21 22:53

GSS borçları siliniyor! İşte sağlanan tüm imkânlar...

Meclis’ten geçmesinin ardından yasalaşan yeni kanun ile birlikte Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olan vatandaşların, yapılandırma ile birlikte büyük bir yükten kurtulmuş olacak. Yapılacak gelir testi ile birlikte GSS borçlarının faizleri silinecek.

Finans 09-06-21 14:36

GSS prim borçlarına yapılandırma gelecek mi? Gözler Meclis’te…

Kovid-19 nedeniyle işini kaybeden pek çok vatandaş GSS prim borçlarına yapılandırılma gelip gelmeyeceğine ilişki olarak gözünü kulağını TBMM’den gelecek karara dikti. 2020 yılının çıkan kanun ile yapılandırılmaya gidilmişti.

Finans 02-06-21 11:35

İtiraz edenin borcu siliniyor! Siz de vakit kaybetmeden başvuru yapın

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu Türkiye'deki pek çok insanın sıkıntı çektiği konulardan biri. Prim borcu yüzünden sağlık hizmetlerinden yararlanamayan yurttaşlar, bu borçlardan nasıl kurtulabileceklerini merak ediyor. Peki bu borçtan kurtulmak mümkün mü? GSS prim borcu olanlar ne yapmalı? İşte detaylar...

Finans 25-05-21 15:16

Gelir Testi nedir? Gelir Testi nasıl yaptırılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmet kapsamında bulunan ve 18 yaşından büyükler için zorunlu kılınan Genel Sağlık Sigortası’na (GSS) dair bir uygulama olarak yapılıyor. Gelir testi genel anlamı ile; bir işe sahip olmayan veya olamayan; harp ya da vazife malullüğü, işsizlik ödeneği ve 65 yaş aylığı gibi herhangi bir gelire sahip olmayan vatandaşlar için sağlanan bir sağlık hizmetidir.

Finans 25-05-21 12:04

GSS borcu olanların gecikme faizi ve cezaları siliniyor! Teste gir, borcu bitir!

Genel Sağlık Sigortası (GSS), 18 yaşını geçen her birey için devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigortadır. Bu kapsamda geçtiğimiz senelerde bu borçtan haberi olmayan ve SSK sigortası biten birçok gencin GSS borçlarının silinmesi kararı alınmıştı. Meclise sunulan torba yasa ile beraber, Nisan ayı ve öncesine ait GSS borcu olanların borcunun belirli şartlar altında silinmesi kararı alındı.

Finans 25-05-21 11:49