Günlük Döviz Haberleri

Rusya’nın çıkış planı hazır! ABD ve Avrupa’nın ambargosunu böyle aşacak…

Rusya - Ukrayna geriliminde gelen son dakika haberine Putin, askeri operasyonu resmen başlattıklarını duyurdu. Ardından açıklamalar peş peşe geldi. Peki Rusya, Avrupa’nın ve ABD’nin ambargosunu nasıl aşacak? Rusya, Batı’nın yaptırım silahını, ticaretinin büyük kısmını Çin’e kaydırarak boşa çıkarmayı planlıyor. Batı’nın yaptırımları sonrası Çin, devreye girip gaz ve diğer emtiaları, dolar dışındaki paralar ile almaya hazır olduğunu duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

Türkiye’de iktisadi dengeler neden bozuluyor, faiz indirimleri sürerse ne olur?

Merkez Bankası (TCMB) enflasyonu düşürmek için faizlerin de düşürülmesi gerektiğini savunan iktisadi anlayışa ters bir modeli uygulamaya çalışıyor. Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selva Demiralp, bu modelin sonuçlarının ne olabileceğini ve hükümetin ileriki süreçte ne gibi adımlar atabileceğini BBC Türkçe'ye değerlendirdi.

Haber

Cihatçıların Mali Faaliyetleri Türkiye'den mi Sürüyor?

Amerika geçen hafta, Suriye’deki IŞİD militanlarına para transfer ettiği iddiasıyla Rawi Ağı’nın Türkiye’deki bir üyesine yaptırım kararı aldı. Yaptırım açıklaması, cihatçıların Suriye’deki eylemlerine mali kaynak sağlamak için Türkiye’yi kullanmayı sürdürdüğü endişelerini yeniden gündeme getirdi

Haber

DÜZELTME - ABD politikaları, avronun küresel rezerv para konumunu güçlendirdi başlıklı haberimizde yer alan yüzde 1,2 ifadesi, 1,2 puan olarak değiştirilmiştir. Haberimizi düzelterek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA

ABD politikaları, avronun küresel rezerv para konumunu güçlendirdi - ECB, 2017 sonunda yüzde 19,5 olan avronun uluslararası rezervlerdeki payının geçen yılın sonunda yüzde 20,7'ye yükseldiğini duyurdu

Haber

Günlük Döviz

Günlük Döviz Hakkındaki Haberler Mynet'te. Günlük Döviz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

ABD politikaları, avronun küresel rezerv para konumunu güçlendirdi

ECB, 2017 sonunda yüzde 19,5 olan avronun uluslararası rezervlerdeki payının geçen yılın sonunda yüzde 20,7'ye yükseldiğini duyurdu

Haber

Kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: - "Sözleşmeler Türk lirasına dönüştürülürken, kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli" - "Kira bedelleri hesaplanırken günlük döviz kuru baz alınmamalı"

Finans

Gizli belgeler yıllar sonra yayımlandı: 1980 darbesinin sabahında neler yaşandı?

12 Eylül 1980 askeri darbesi sırasında ABD'nin Ankara Büyükelçisi olan James Spain, darbeden birkaç saat sonra ABD'ye gönderdiği diplomatik notta askeri lideri iyi tanıdıklarını ve Türkiye'nin gerek dış politika gerekse de savunma politikalarının değişeceği yönünde endişe yaratacak bir neden olmadığını söylüyor.

Haber

IMF: Türkiye'den herhangi bir işaret almadık

Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'nin finansal destek için talepte bulunmayı düşündüğüne dair herhangi bir işaret almadığını açıkladı.

Haber

Dolar ne kadar? 1 Mayıs 2018 dolar kuru

Önceki gün 4.3744 lira ile yeni tarihi zirveyi gören dolar bugün erken işlemlerde 4.24 - 4.25 aralığına çekildi.

Finans

Türkiye 1-1,5 aylık dayaklarla yıkılacak bir ülke değil

DEİK Başkanı Olpak: - "Seçim dönemleriyle ilgili (döviz) spekülasyonu her zaman duyuyoruz. Dış piyasalardan rakamı da fazla olmayan meblağlarla oynanarak bunun yapıldığını duyuyoruz. Eğer sırf seçim dönemleriyle ilgiliyse ben bunun çok problem olmayacağını düşünüyorum. Bu ülke 1-1,5 aylık dayaklarla yıkılacak bir ülke değil" - "OHAL ilanından bugüne kadar baktığınızda neredeyse 2 seneye gelmek üzereyiz, o günden bugüne kadar doğrudan yabancı yatırım artışında aşağı giden bir grafik yok. Portföy yatırımları açısından da dengesiz giden bir tablo yok. Demek ki yabancı yatırımcı fotoğrafı gayet güzel bir şekilde okuyor. Para getirmeye devam ediyor" - "Merkez Bankası'nın 4 ayrı faiz politikası indirilemez mi? Yok 'gecelik geç likidite, politika faizi' diye başlayan bizim bile anlamakta zorlandığımız yerler var. Bunun sadeleştirilmesi gerektiğine inananlardanım"

Finans

Perakendede Kadının Gücü etkinliği

BMD Yönetim Kurulu Başkanı Öncel: - "Bizim son yıllardaki en önemli problemimiz, günlük döviz kuruyla üyelerimize düzenlenen kira ve gelir gider faturalarıdır. Soruna duyarsız kalan yaklaşık 3'te bir oranında AVM'ler, maalesef üyelerimizin tamamına günlük kur ile faturalar düzenlemekte ve bize çok büyük problemler yaratmaktadırlar" - "Markalarımız son 10 yılda olduğu gibi bu yıl da çift haneli büyümeye odaklanmıştır"

Finans

Günlük kurda direten AVM'ler markalara yıllık 3 milyar TL yükledi

BMD Başkanı Öncel: - "Dövizli kira maliyetlerimiz 3 yıl öncesine göre yüzde 70 arttı. 2015'te 4,1 milyar TL olan kira maliyetimiz, bugün 7 milyar TL'ye dayandı. Günlük kurda ısrar eden AVM'lere bu yıl fazladan 3 milyar TL ödeme yapacağız"

Haber

Dolar/TL 3,38'i aşarak rekor tazeledi

ABD Merkez Bankası Fed'den faiz artırım sinyali gelmesiyle, Türk Lirası, ABD Doları karşısında yeni bir satış baskısı altına girdi. Yatırım uzmanları Türkiye'de Merkez Bankası'nın döviz satımlarına başlayabileceğini belirtiyor.

Haber

Dolar/TL 3,40'ı aşarak rekor tazeledi

ABD Merkez Bankası Fed'den faiz artırım sinyali gelmesiyle, Türk Lirası, ABD Doları karşısında yeni bir satış baskısı altına girdi. Yatırım uzmanları Türkiye'de Merkez Bankası'nın döviz satımlarına başlayabileceğini belirtiyor.

Finans

Döviz açılış fiyatları ve borsada son durum

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları haftanın ortasında ne kadar oldu? Borsa haftanın üçüncü gününe nasıl başladı? Döviz kuru ve borsanın 30 Aralık 2015 son durumunu sizler için derledik.

Finans

e-Devlet şifresi alma ve değiştirme yolları

Pek çok işlemde kolaylık sağlayan e-Devlet şifresi almak pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki e-Devlet şifresi nasıl ediniliyor? işte e-Devlet şifresi alma kılavuzu!

Haber

Bu işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz

Vatandaşlar pek çok işlemi e-Devlet'ten gerçekleştirebiliyor. e-Devlet kapsamına alınan hizmetlerin ardından vatandaşların kamu kurumlarında sıra bekleme sıkıntısı son buluyor.

Haber

Dolardaki yükseliş kriz getirir mi?

Geçen hafta ABD'de açıklanan tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından yükselişini hızlandıran dolar, diğer para birimleri üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.

Finans

Doların ateşi düşmüyor, piyasalar tedirgin

Erdoğan’ın Merkez Bankası’na yönelik sert açıklamaları ile tırmanışa geçen Dolar kuru, piyasalara yönelik alınan önlemlere rağmen düşmüyor.

Haber

Merkez'den dolara darbe

Merkez Bankası (TCMB) en az 40 milyon dolar olacağını açıkladığı bir sonraki işlem günü valörlü döviz satım ihalesinde 50 milyon dolar sattı.

Finans

Merkez Bankası'ndan dolara müdahale

Merkez Bankası, bugün rekor kırarak 2.52'yi aşan doların yükselişini durdurmak için döviz satım ihalelerinde miktarı günlük olarak belirleme ve bu miktarı da yüzde 50'ye kadar artırabilme kararı aldı.

Finans

Merkez Bankası'ndan dolara müdahale

Merkez Bankası, bugün rekor kırarak 2.52'yi aşan doların yükselişini durdurmak için döviz satım ihalelerinde miktarı günlük olarak belirleme ve bu miktarı da yüzde 50'ye kadar artırabilme kararı aldı.

Haber

Merkez Bankası'ndan dolara darbe

Merkez Bankası doların 2.5270 ile tarihi rekorunu kırmasının ardından bir açıklama yaptı.

Finans

Dolar fiyatları rekor yükselişte

Dolar rekor yükselişe geçti. Dolar fiyatları 2.40 TL'yi aştı. Yaşanan bu yükselişin nedeni olarak işsizlik rakamlarının artması ve siyasi arenada yaşanan son olaylar gösterildi.

Haber

Dolarda tarihi rekor!

Ekonomiden gelen düşük büyüme, artan işsizlik rakamları ve siyasi arenada yükselen tansiyonun da etkisiyle dolar 2.39 TL’yi aştı.

Finans

Merkez Bankası'ndan dolara müdahale

Dolar, Türk Lirası karşısında yaklaşık iki ayın en yüksek seviyesini görerek 2,28 seviyesini aştı.

Finans

'Türk ekonomik mucizesi' sanal mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yasama yılı konuşmasında söz ettiği ekonomik mucize sanal mı? Bazı uzmanlar AKP iktidarında üç kat artan milli gelirle birlikte borçlanmanın da aynı oranda arttığına dikkat çekiyor. Zülfikar Doğan'ın analizi.

Haber

Merkez'den sürpriz indirim kararı

Ukrayna'da tansiyonun düşmesi, Janet Yellen'in ABD para politikasının gevşek devam edeceğine dair açıklamalarıyla birlikte dolar diğer para birimlerine karşı değer kaybetmeye devam etti.

Finans

Merkez'den yeni hamle

Merkez Bankası, döviz satım ihalesinde tutarı 28 Nisan'dan itibaren 40 milyon dolara indirecek.

Finans

Piyasalar haftaya nasıl başladı?

Borsa, haftaya tepki alımlarıyla yükselerek başlarken, dolarda yüksek tansiyon devam ediyor.

Finans

Dolarda rekor kırdı, borsa hafif yükseldi

Dolar kuru, 3 aylık aranın ardından yeni bir rekor kırdı.

Finans

Piyasalar 2012'ye nasıl başlayacak?

Yeni yılın ilk haftasında küresel piyasalar izlenirken; yurtiçinde 2011 yılı enflasyon verisi önem taşıyor...

Finans

Dolarda yüksek tansiyon sürüyor

Merkez Bankası'nın bugün açacağı günlük maksimum 1,3 milyar dolar ihalenin etkisiyle serbest piyasa dolar kurunda sınırlı bir geri çekilme yaşandı.

Finans

Piyasalar güne sakin başladı?

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), oldukça sakin bir görüntüyle güne başladı. Dolarda 1.89 üzerindeki seyir sürüyor.

Finans

Merkez'in dolara çelmesi!

Merkez Bankası'nın 350 milyon dolarlık döviz satım ihalesi doları geriletti.

Finans

Türkiye'de Euro alarmı

Ankara 'Çekirdek Euro' senaryosuna karşı B planını hazırladı. Türkiye'nin tahvil riski yok. Merkez Bankası ve BDDK izlemede. Dövize talep artarsa anında müdahale edilecek.

Finans

Merkez Bankası tasarruf istedi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kasım 2011 tarihli Finansal İstikrar Raporunu açıkladı.

Finans

Merkez dolara savaş açtı

Piyasaya toplamda 7 milyar 150 milyon dolar satan Merkez Bankası, tarihinin en fazla döviz satış rakamına ulaştı.

Finans

VOB analiz

Avrupa'daki gelişmeler paritedeki volatiliteyi arttırıyor. Bu da TL'nin dolar karşısında baskı altında bırakıyor.

Finans

VOB analiz

Bizde ise tam bir gel git piyasası hakim.Tüm gün satış baskısıyla özellikle tek bir öncü banka eşliğinde geri çekilen İMKB kapanışa doğru sert tepkilerle kayıplarını geri aldı.

Finans

Dövize son 5 yılın en sert müdahalesi!

Günlük limit 40 milyon dolar yukarı çekildi. Böylece son 5 yılın en yüksek değerli satım ihalesi oluştu.

Finans

Merkez 390 milyon dolar sattı fren tutmadı

Geçen hafta dalgalanan dolara döviz satış ihaleleri ile müdahale eden Merkez Bankası, dün tutarı 100 milyon dolara çıkardı.

Finans

Dövizi frenlemek için bir hamle daha

Merkez Bankası döviz satım ihalesinde tutarı 100 milyon dolar olarak belirledi.

Finans

Döviz tehdidi blöfmüş

Merkez Bankası'na 'faiz yükselmezse döviz artar' tehdidi yapan lobi, hayal kırıklığına uğradı.

Finans

Dolar 1,73 lirayı aştı, MB müdahale etti

Merkez Bankası'ndan dövize iki müdahale birden geldi.

Finans

Dolar kritik seviyenin üzerinde!

Dolar yeni haftaya da yükselişle başladı ve 1,73'le Mart 2009'dan beri en yüksek düzeye çıktı.

Finans

Para piyasaları

Dolar/TL’deki yukarı trendin, hızlı olmasa da devam edeceğini düşünüyoruz.

Finans

Merkez'den pembe tablo!

Bankaları sevindirecek mesaj toplantı özetinden geldi.

Finans