Hakkı Saruhan Oluç Haberleri

TBMM’de 'Kandil' tartışması

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç arasında Kandil tartışması yaşandı. HDP'li Oluç, “Bize Kandil'in sözcüsü diyenin alnını karışlarım. Söyleyemezsiniz" ifadelerini kullanırken, AK Parti'li Elitaş, “Bir milletvekiline haddini bildirmeye kalkmak hadsizliktir. Kandil’e teslim olmuşsunuz, iradenizi vermişsiniz. Kandil’den talimat gelmeyince bir şey yapamıyorsunuz” dedi.

Haber

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"Kayyum atama politikası planlı ve adım adım gerçekleştirilen bir süreçtir. Kayyum ataması, aslında bir atanmışlar rejimi oluşturmanın adımlarıdır"

Haber

Su Ürünleri Kanunu'nda değişiklik teklifi Genel Kurulda

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: - "Biz, 'teaser' veya 'reklam partisi' değiliz ama siz (HDP) tabelayı indirdiniz, oraya bir terör partisi tabelası astınız. Dolayısıyla teröre kuluçka olan sizsiniz, teröre kucak açan sizsiniz, çocukları kandırıp dağa götüren sizsiniz"

Haber

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"(Bazı belediyelere kayyum görevlendirmesi) Bu kesinlikle kabul edeceğimiz bir şey değil ve buna karşı mücadeleden bir an bile geri durmayacağız"

Haber

Hakkı Saruhan Oluç

Hakki Saruhan Oluç Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hakki Saruhan Oluç Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"(Bazı belediyeler kayyum atanması) İktidar, 31 Mart'ta sandıkta kazanamadığını baskı, zor, hile yolu ve hukuk dışı adımlarla elde etmeye çalışıyor"

Haber

TBMM Genel Kurulunda Barış Pınarı Harekatı bilgilendirmesi

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç: - "Egemen devlet ve iktidarının izni ve talebi dışında Suriye topraklarında bulunan güçler buralardan çıkmalıdır" - AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: - "Suçu işleyen terör örgütleridir. Bu bölgede halkların esenliğini, barışını, özgür iradesini yok etmek isteyen terör örgütleridir. Aklı olan, özgürlüğün yanında olan, halkların barışının yanında olan terör örgütlerine karşı olur"

Haber

Yeni yasama yılı başlıyor

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç: - "Önümüzdeki dönem açısından iktidar olsun muhalefet olsun demokratik müzakere ortamının bütün partiler arasında sağlanmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz"

Haber

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç: - "Darbelerin olmaması için evrensel demokratik hak ve özgürlükler; hukukun üstünlüğü, demokratik cumhuriyetin değerleri ve hakları, kurumları işletilmeli ve geliştirilmelidir"

Haber

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"(TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınması) Merkez Bankasının bağımsızlığı vitrinlikti, şimdi vitrinden de kaldırıldı. Bu alınan kararla birlikte Merkez Bankası ile Devlet Demiryolları arasında bir fark kalmamış oldu"

Haber

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"Toplumun demokratik, sivil, özgürlükçü ve eşitlikçi bir anayasaya ihtiyacı var"

Haber

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"Avukatların İmralı'ya gönderilme uygulaması istikrarlı olarak devam ettirilmelidir. Hukuka uygun davranılırsa ortada ne açlık grevi ne ölüm orucu kalır"

Haber

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç:

"Cumhur İttifakı'nın sözcüleri olarak YSK üzerindeki tehditlerinizi ve baskılarınızı sona erdirin"

Haber

Meclisin bütçe maratonunda son gün

HDP Sözcüsü Hakkı Saruhan Oluç: - "Bu bütçe teklifi de göstermektedir ki iktidar, haksız ve adaletsiz uygulamalarına devam ederek işçinin, emekçinin, çiftçinin, esnafın, emeklinin, işsizin, engellinin, gençlerin ve kadınların haklarını teslim etmeyecek ve onların ihtiyaçlarına cevap vermeyecektir" - HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan: - "(Ankara'daki tren kazası) Facia ile ilgili açıklama yapan her yetkili, kaza sebebini farklı açıkladı ama bizce kazanın asıl sebebi bu iktidarın artık raydan çıkmış olmasıdır"

Haber

AİHM'in Demirtaş kararı

HDP Sözcüsü Hakkı Saruhan Oluç: - "AİHM kararı son derece önemlidir. Politik nedenlerle, çoğulculuğu engelleyen bu tutukluluk halinin en kısa zamanda sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyoruz" - "Demirtaş'ın avukatları, yerel mahkemeye başvurularını hazırladılar ve çok kısa zamanda başvurularını yapacaklar"

Haber

HDP'den ittifak açıklaması

HDP Sözcüsü Hakkı Saruhan Oluç: - "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur. İttifak konusunda ise batı illeri açısından baktığımızda, en geniş demokrasi ittifakının yapılması gerektiğini düşünüyoruz"

Haber

Operasyonlar HDP'nin yerel seçim çalışmasını engelleme amaçlı

HDP Sözcüsü Hakkı Saruhan Oluç: - "Yerel seçimlere giderken yapılan operasyon, gözaltı ve tutuklamalar doğrudan doğruya HDP'nin yerel seçim çalışmalarını engelleme amaçlıdır"

Haber

HDP Eş Genel Başkanı Buldan hakkındaki zorla getirilme kararı

HDP Sözcüsü Hakkı Saruhan Oluç: - "Pervin Buldan, 24 Haziran'da seçilerek yeniden dokunulmazlık kazanmıştır. Yargı, kendisini yasama iradesinin üstünde değerlendiremez"

Haber

İstanbul HDP milletvekili adayları kimler? İşte 24 Haziran erken seçimleri HDP listesi

HDP, 24 Haziran erken seçim milletvekili aday listesini açıkladı. Listede İstanbul HDP milletvekili adaylarının isimleri merak konusu oldu. İşte HDP'nin seçim 2018 için YSK'ya verdiği milletvekili listesinde yer alan İstanbul adayları. İstanbul HDP milletvekili adayları kimlerden oluşuyor?

Haber