Halil Konakçı Haberleri

Hatay sözleri tüm Türkiye'de tepki çekmişti! Özdağ'a dava açan Konakçı'ya 3 kuruş şoku

Sosyal medyada 'Hatay' ile ilgili yaptığı açıklamayla tepkileri üzerine çeken imam Halil Konakçı'ya, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sert bir karşılık vermişti. Konakçı da bunun üzerine Özdağ'a 3 kuruşluk dava açmıştı. Gündem olan dava sonuçlandı.

Haber 01-03-2024 09:30

Ümit Özdağ'dan Şevki Yılmaz'ın Osmanlı'yı süren soysuzları lanetliyorum ifadesine çok sert çıkış! Dilerim onu bir yerde görmem

"Osmanlı'yı süren soysuzları lanetliyorum" diyen eski milletvekili Şevki Yılmaz'ın tepki çeken sözlerine bir yanıt da Zafer Partisi genel başkanı Ümit Özdağ'dan geldi. Yılmaz'ın sözlerine karşı "olağanüstü öfkeli" olduğunu ifade eden Özdağ, "Dilerim onu bir yerde görmem" dedi.

Haber 19-02-2024 12:40

Sosyal medyada 'Şeyh Said' tartışması! Halil Konakçı'nın o sözlerine Muharrem İnce ve Ümit Özdağ'dan tepki geldi

Daha önce yaptığı açıklamalarla da Türkiye'nin gündemine defalarca gelen imam Halil Konakçı bu kez de Şeyh Said ile ilgili sözleriyle dikkatleri üzerine çekti. Konakçı, " Şeyh Said bir İslam kahramanıdır." dedi. Konakçı'nın sözlerine Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan peş peşe tepkiler geldi.

Haber 18-12-2023 22:51

Halil Konakçı hakkında dikkat çeken karar! Hatay hakkındaki açıklamaları tartışma konusu olmuştu…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, imam Halil Konakçı hakkında Hatay’daki Fransız işgaliyle ilgili ifadeleri nedeniyle yapılan suç duyurusu için “soruşturma yapılmasına yer olmadığına” karar verdi. Başsavcılığın kararıyla ilgili olarak İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu "Bu kararı kesinlikle doğru bulmuyoruz" dedi.

Haber 17-11-2023 13:23

Halil Konakçı

Halil Konakçı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Halil Konakçı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral’dan Halil Konakçı açıklaması: ‘Diyanet yetkililerine sesleniyorum’

Açıklamaları ile gündemden düşmeyen imam Halil Konakçı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın inceleme başlatması ile ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’dan açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın inceleme kararına tepki gösteren Saral paylaştığı mesajda, “Halil Konakçı’nın her daim yanındayız” ifadelerini kullandı.

Haber 15-08-2023 15:21

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 14-08-2023 14:57

İmam Halil Konakçı için Diyanet İşleri harekete geçti! Sosyal medyadaki paylaşımları gündem oldu

İmam Halil Konakçı, Hatay'ın Arap şehri olduğu şeklindeki çıkışıyla yeniden gündeme geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı Konakçı için harekete geçti. Konakçı'nın açıklamaları sosyal medyada çokça konuşulurken siyaset zeminine de taşındı. İYİ Parti, Konakçı'nın açıklamaları üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'yla temasa geçti ve Konakçı hakkında "neden işlem yapılmadığını" sordu.

Haber 14-08-2023 13:31

İmam hatipliler hakkındaki sözleri sonrası tutuklanan Gülşen'e böyle destek verdi! 'Katliam çağrısı yapan o adam serbest! Gülşen tutuklu öyle mi?'

Yalova Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Doç. Ebubekir Sifil'in üç yıl önce söylediği sözler yeniden gündem oldu! Namaz kılmanın gerekliliğini anlatırken söylediği sözlerle tepki çeken Sifil; 'Adam keyfi olarak devamlı namazı aksatıyor. Böyle yaparsa cezaya çarptırılır. Azalanır, dövülür. Devam ederse taziren öldürülebilir' demişti. Milletvekili Cemal Enginyurt; Ebubekir Sifil ile Gülşen'in tutuklanmasını kıyasladı.

Magazin 26-08-2022 07:52

Melih Gökçek'ten Cem Yılmaz’a destek çıkan Şahan Gökbakar için sert ifadeler: Yapma, haddini bil

İmam Halil Konakçı bir konuşmasında Cem Yılmaz'ı hedef almış ve "Buna alkış tutanların imanı gitti" demişti. Komedyen Şahan Gökbakar bu konuşmaya esprili bir gönderme yaparak "Yaptığım mizah helal sertifikalıdır. Gönül rahatlığı ile gülebilirsiniz, imandan çıkarma olmaz" yazdı. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Gökbakar'ı hedef alarak "İnsanları dini duyguları ile alay ederek galeyana getirip tahrik etme. Birisi dayanamaz ağzını gözünü dağıtır. Yapma haddini bil" dedi.

Magazin 24-08-2022 21:28

İmam Halil Konakcı bu defa Cem Yılmaz'ı hedef aldı: Bunu söyleyen de, alkış tutan da...

Camii imamı Halil Konakcı'nın sosyal medya üzerinden yayınlanan vaazları gündem olmaya devam ediyor. Tartışmalara yol açan konuşmalar yapan Konakcı, Cem Yılmaz'ın esprisini hedef aldı. "Soytarılar çıkıyor televizyona espri yapıyorlar" diyen Konakcı, söz konusu esprilere gülenlerin de alkışlayanların da dinden çıktığını iddia etti.

Magazin 24-08-2022 00:27

İmam Halil Konakcı hem dövmecileri hem dövme yaptıranları hedef aldı: 'Ya geri zekalı olman lazım ya da kafayı bulmuş olman'

Kıyafetleri yüzünden kadınlarla ilgili açıklamalarıyla tartışmalara neden olan imam Halil Konakcı, bu kez de hem dövmecileri hem dövme yaptıranları hedef aldı. Dövmecilerin kanunen yasaklanması gerektiğini savunan imam Konakcı "Dövme yaptırmak için ya geri zekalı olman lazım, yapısal olarak aklının olmaması lazım; ya da kafayı bulmuş olman lazım!" ifadelerini kullandı.

Haber 10-08-2022 17:06