Hasan Cemal Haberleri

‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan yargılanıyordu! Gazeteci Hasan Cemal hakkında flaş karar

Gazeteci Hasan Cemal, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan yargılandığı davada beraat etti. Duruşmada savunma yapan Hasan Cemal, "Ülkede hakaret davalarıyla ifade özgürlüğü boğuluyor, söylediklerim ifade özgürlüğü çerçevesinde. Hakaret kastım yoktur" ifadelerini kullandı.

Haber 12-04-22 23:24

Hasan Cemal'in yargılandığı davada karar

Gazeteci Hasan Cemal'in "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı dava karara bağlandı - İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi, Cemal'in, "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılmasına, bu cezanın da 3 bin 360 lira adli para cezasına çevrilmesine hükmetti - Cemal'e verilen ceza, aynı suçtan daha önce verilen ve ertelenen 1 yıl 3 aylık hapis cezasından mahsup edildi

Haber 07-05-19 19:17

Hasan Cemal davasında karar açıklandı

Gazeteci Hasan Cemal’in ‘terör örgütü propagandası yapma’ suçundan yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme Cemal'in 3 bin 360 TL adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Haber 07-05-19 18:47

Hasan Cemal'in yargılandığı davada mütalaa

Gazeteci Hasan Cemal'in "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, sanığın 9 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi - Mütalaada, verilecek bu cezanın sanığa aynı suçtan daha önce verilen ve ertelenen 1 yıl 3 aylık hapis cezasından mahsup edilmesi talep edildi

Haber 16-04-19 12:54

Hasan Cemal

Hasan Cemal Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hasan Cemal Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hasan Cemal: Türkiye'ye döneceğim!

Sabah gazetesinin hakkında yakalama kararı olduğunu iddia ettiği Gazeteci Hasan Cemal Türkiye’ye döneceğini açıkladı. Yakalama kararına ilişkin Cemal'in avukatı Fikret İlkiz, karardan haberdar olmadıklarını belirtmişti.

Haber 22-11-18 11:42

Hasan Cemal'den kendisine 'aptal' diyen Ortaylı'ya cevap!

Hasan Cemal, Fatih Altaylı'nın programında canlı yayında olduğunu fark etmeden kendisine "Aptal herifin teki" diyen İlber Ortaylı'ya yanıt verdi. Habertürk yazarı Fatih Altaylı , Hasan Cemal'in Ortaylı'ya yanıtını köşesine taşıdı. Altaylı, "Hasan Cemal pek hoş karşılamadı durumu. İlber Hoca için “O da ırkçı... tekidir” dedikten sonra bana da “Dal ile başlayan meşhur cümlesini kurdu” ifadelerini kullandı

Haber 09-08-18 11:24

İlber Ortaylı'dan canlı yayında gaf: Aptalın biri

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Özel programına konuk olan tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı canlı yayında gaf yaptı. Canlı yayında olduğunu fark etmeyen Ortaylı, Hasan Cemal için "Aptalın biri herif ya" ifadelerini kullandı.

Haber 06-08-18 02:24

Hasan Cemal'in Çekilme Günlüğü davasında yeni karar

Bir internet sitesinde yer alan "Çekilme Günlüğü" adlı yazı dizisinde PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davada verilen beraat kararı istinaf mahkemesince bozulan gazeteci-yazar Hasan Cemal, bu kez 1 yıl 6 ay 22 gün hapisle cezalandırıldı - Hasan Cemal'in aynı kapsamda yargılandığı bir başka davada aldığı 1 yıl 3 ay hapis cezasını, bu cezadan mahsup eden mahkeme, infazın 3 ay 22 gün olmasını kararlaştırdı - Mahkeme heyeti, Hasan Cemal'in cezasını, duruşmadaki tavır ve davranışları ile bir daha suç işlemeyeceği yönünde varılan olumlu kanaati dikkate alarak erteledi

Haber 03-04-18 12:44

Gazeteci Hasan Cemal’e hapis cezası verildi!

Bir internet sitesinde 15 Mayıs 2013'te yayımlanan "Çekilme Günlüğü" başlıklı yazı dizisinde örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla yargılanıp beraat eden ancak istinaf mahkemesi tarafından hakkındaki beraat kararı bozulmasıyla yeniden yargılanan gazeteci Hasan Cemal, 1 yıl 6 ay hapis 22 gün cezasına çaptırıldı. Mahkeme, Hasan Cemal hakkındaki cezanın da ertelenmesine hükmetti.

Haber 03-04-18 12:12

Ünlülerin kabusu olmuştu! 'Kaptan' yakalandı

İstanbul'da lüks sitelerde bulunan 44 eve girdiği tespit edilen cezaevi firarisi hırsızlık şüphelisi Gültekin A. polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin soyduğu evler arasında gazeteci Hasan Cemal , Nasuh Mahruki , Teknik Direktör Bülent Korkmaz'ında evlerinin de bulunduğu belirtildi. Hakkında 2 yıl kesinleşmiş hapis bulunan şüpheli adliyeye sevk edilen şüpheli "Hırsızlık için girdiğim evlerin ünlülere ait olduğunu bilmiyordum. Pişmanım" dedi.

Haber 10-01-18 14:36

Gazeteci Okay Gönensin hayatını kaybetti

Uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi'nde çalışan Okay Gönensin sabah 04.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

Haber 13-07-17 07:53

Gazeteci Hasan Cemal'e hapis cezası

Gazeteci Hasan Cemal, 'Terör propagandası yapmak' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 14-02-17 13:54

MHP'li Semih Yalçın'dan Hasan Cemal'e yanıt

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, gazeteci Hasan Cemal'in bugünkü yazısına zehir zemberek bir yanıt verdi.

Haber 06-08-15 19:07

'Hasan Cemal'de dahlim yok'

Başbakan Erdoğan, Milliyet’teki işine son verilen Hasan Cemal konusunda, hiçbir girişimin söz konusu olmadığını söyledi.

Haber 22-03-13 09:59

Milliyet'le Hasan Cemal'in yolları ayrıldı

Gazeteci-yazar Hasan Cemal'in Milliyet Gazetesi'nden ayrıldığı açıklandı.

Haber 18-03-13 19:56

‘Ankaralılaşmak yok, Türkiyelileşmek var’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan:"Güneydoğu'yu ihmal etmek söz konusu değil"

Haber 18-04-11 10:32

Erdoğan için alarm zili çalıyor

Erdoğan'ın "Hükümet ile libareller arasında çatırtı falan duymadım" sözlerine Hasan Cemal yanıt verdi:

Haber 27-01-11 13:50